NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Lis 12, 2016 4:50 pm   

wigru napisał/a:
Czy wieś czy miasto prawo obowiązuje wszędzie. Inną kwestią jest czy je ktoś przestrzega. I nie można zwalić na niewiedzę, skoro teraz się oficjalnie pyta jak mam nie płacić albo oszukać? Wie doskonale, że nie płacenie albo częściowe płacenie to zwykłe oszustwo.

Technicznie to oszustwo, u nas w PL też nie płacą za psy, a podatek na nie obowiązuje. Choć nie sprzeczam się z tym, że to technicznie łamanie prawa, to nie byłoby tego gdyby stawki podatku były normalne lub wliczane w cenę paliwa.
Sorry, ale co to za interes montować instalację LPG za 1500-2000 euro i jeszcze płacić 2-2.5 wyższy podatek za to, że jeździ się najczystszym paliwem? Coś tu nie halo i nie chodzi o to, czy cię stać czy nie - bo sądzę, że każdego byłoby stać gdyby chciał, ale chodzi tu o zwykłą logikę takiego podatku oraz opłacalność. Nie po to ludzie przyjeżdżają do NL by płacić niepotrzebne podatki - chyba jest to wiadome od dawna.
Czy w Niemczech Polacy tak oszukują? Czy w Belgii? Nie, bo tam mniejsze podatki na samochody. Pazerny Holender chce kasiory, a chyba zapomina, że chytry dwa razy traci bo na ominięcie podatku zawsze jest sposób.
Przypomina to sytuację, gdzie Holender jest zadowolony bo Polak wymalował i wykafelkował mu dom za połowę stawki, ale nie podoba mu się, że Polak przywiózł narzędzia w aucie na polskich blachach ;)

adriano922 napisał/a:
Ok dzieki wielkie, wybiore jedna spośród 2 opcji, tj zaplace tylko za benzyne albo nie zgloszę wogóle auta do belastiegdienst, ale raczej oplace podatek tylko za benzyne, zawsze to mniejsze ryzyko i mniejsze koszty w razie gdyby się doczepili.

W przypadku kontroli i wykrycia, że opłacasz PB zamiast LPG dowalą różnicę plus % kary - możesz się odwołać od decyzji to może zmniejszą karę. W przepisach jest napisane "do", więc mogą dać mniejszy mandat (np. 50% zamiast 100%) lub wcale.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Sob Lis 12, 2016 4:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lis 12, 2016 5:58 pm   

Fegelein napisał/a:
Sorry, ale co to za interes montować instalację LPG za 1500-2000 euro i jeszcze płacić 2-2.5 wyższy podatek za to, że jeździ się najczystszym paliwem?
za zwykle LPG oczywiscie placi sie najwyzszy podatek , ale za G3 placisz najnizszy podatek wiec jak ktos inwetuje tylko poto by zajac sobie bagaznik to niech placi 2x .
Fegelein napisał/a:
Nie po to ludzie przyjeżdżają do NL by płacić niepotrzebne podatki - chyba jest to wiadome od dawna.
zeby placic nie potrzebne podatki ? a z ktorej choinki ciebie zerwalo bo zaglupi jestes zeby sie sam z niej zerwac .
P.S. Ci przyjezdni zarabja jak kazdy inny , jezdza po dobrych drogach jak kazdy inny wiec czemu maja nie placic jak kazdy inny ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Lis 12, 2016 6:01 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Lis 12, 2016 7:28 pm   

jeszcze jeden taki wyskok i zablokuje ciebie .
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Lis 12, 2016 7:34 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
scwz 
Gaduła

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 100
Skąd: Haarlem-Tychy
Wysłany: Nie Lis 13, 2016 1:50 pm   

mam pytanie dla osob ktore placa podatek za pl tablice.Co to jest to:
Provinciale opcentem 102.48 euro
dziekuje za wiadomosc

 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lis 13, 2016 3:33 pm   

scwz,

Kazda prowincja w Holandii nalicza podatek za auto, wedlug wlasnej taryfy.
inna bedzie w Noord Holland, inna w Gelderland . :039:
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pon Lis 14, 2016 8:02 pm   

A co ty masz za auto ze wazy 1945 kg? :119:
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Wto Lis 15, 2016 6:44 pm   

A6, A7, M5. 640d...
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
scwz 
Gaduła

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 100
Skąd: Haarlem-Tychy
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 6:19 pm   

darkis napisał/a:
A co ty masz za auto ze wazy 1945 kg? :119:


Z waga jest ich wina nie moja bo w formularzu wpisalem wage seata leon pusty 1450kg i pelnego 1945 kg.
A oni w pismie zwrotnym tak jak powyzej swoje napisali.
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 6:54 pm   

To powiem ci ze za auto o wadze 1450 benzyna podatek jest 181 euro na 3 miesiace(zaleznie od prowincji) zas auto o wadze 1945 podatek wynosi 289 za 3 miesiace(zaleznie od prowincji).

Wiec jak sie pomylili to radzilbym interweniowac.
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
czper 
Poczatkujacy
czper

Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: Pią Lis 25, 2016 6:43 pm   

witam
mam pytanie dotyczące podatku drogowego, po nowym roku przeprowadzam sie do Bredy gdzie sa czeste kontrole służb, podatku do tej pory nie płaciłem, a przebywam juz tutaj 5 miesiac. Miałem dwie kontrole policyjne jednak policjanci nic nie wspominali o podatku drogowym. Czy jezeli teraz zloze pismo do urzedu to czy upomni sie on o zaległe 5 miesiecy? Jesli podobno 4 pierwsze miesiace nie ma obowiazku placic? Ludzie podaja sprzeczne informacje ze mozna sie migac, podajac informacje ze przebywa sie w NL od np. dwóch miesiecy jednak słyszałem o fotokomórkach na granicy i nie tylko. Dodatkowo, czy jezeli jezdze autem na polskich blachach bez meldunku, mam równiez obowiazek placenia tego drugiego podatku, który jest wliczanyautomatycznie do ceny zakupu auta w Holandii? Jak najrozsadniej z tego wybrnąć?
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pon Lis 28, 2016 11:07 am   

Najlepiej zgłoś auto teraz, w 5 miesiącu. Jak się upomną o 4 miesiące wstecz to je najwyżej zapłacisz. A jak się nie upomną to to zaczniesz płacić od 5 miesiąca i wszystko będzie legalne.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 28, 2016 7:54 pm   

czper napisał/a:
podobno 4 pierwsze miesiace nie ma obowiazku placic
wiec ktos kto ci to mowil nie wie czy to prawda czy nie . Wiec ciebie uswiadomie . O Zwolnienie z podatku mozesz sie i je dostac na max 14 dni w roku . Czyli przyjezdzajac do NL masz "wolne "2 tyg od oplat . Czy te foto radary dzialaja po to by udoodnic kiedy tu przebywales czy nie to nie wiem tego na pewno ale wiem ze kontroluja ciebioe po twoim BSN/SOFI numerze jak dlugo tu pracujesz / mieszkasz i wysylaja ci super lisci z podsumowaniem ze od dnia tego to i tego przebywasz/pracujesz w NL i masz obowiazek meldunkowy i oplacania podatku , dostajesz tez formularz do wypelnienia i do odselania a oni ci przysla druczek z lub bez podliczenia zaleglosci z kara lub bez
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 1:24 pm   

baileys napisał/a:
Czyli przyjezdzajac do NL masz "wolne "2 tyg od oplat .


Wg mnie do 4 miesiecy pobytu nie trzeba placic podatku drogowego poniewaz jest to krotki pobyt w NL i nie trzeba rowniez posiadac zameldowania w gminie , po 4 miesiacach trzeba sie zameldowac w gminie i wtedy trzeba zaczac placic podatek drogowy . ( ale to oczywiscie tylko moje zdanie )
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 6:07 pm   

A wg przepisów, 2 tygodnie.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 6:24 pm   

LeGolasik napisał/a:
A wg przepisów, 2 tygodnie.

Jestem tego samego zdania i to samo wyczytalam na stronach BD.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Wto Lis 29, 2016 6:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group