NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 7:43 pm   

Beny.rac, jak juz przedmowcy mowia/pisza to jest prawo i na strona BD mozna o tym poczytac . Tak samo jak obowiazek meldunkowy istnieje nie po 4 m-cach a max do 5 dni po przyjezdzie o ile planujesz lub wiesz ze zostaniesz tu dluzej jak 4 m-ce
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
rydzu900
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Gru 22, 2016 12:33 pm   

witam posiadam auto na polskich blachach za które opłacam mrb i chciałbym je już wyrejestrowa z holandi gdzie i co musze zrobic ?
 
 
unguided1989
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: Śro Lut 01, 2017 5:11 pm   

Witam,

Pracuję od listopada w Holandii w biurze pośrednictwa pracy bez meldunku (nie ma go i w najbliższym czasie nie będzie).
Chcę przyjechać autem za trzy tygodnie z PL i opłacać podatki.
Czy jeśli wyślę pismo zgłoszeniowe do belastingu podając w nim adres PL to czy nie będzie to problemem dla urzędu?
Nie interesują mnie wyjścia typu "jeździj do pierwszej kontroli", niestety mam auto z LPG więc zapłacę najwyższy podatek, ale jestem z dziewczyną więc nie będzie źle.
W sumie tak myślałem ostatnio, jeżdżąc co trzy miesiące na kujawy oszczędności z jazdy na lpg w dwójkę pójdą na podatek (prawie wystarczy) więc dużo dopłacać nie będę :)
Ostatnio zmieniony przez unguided1989 Śro Lut 01, 2017 5:14 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jasnygwint 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Lut 21, 2017 6:18 pm   BPM na polskich tablicach

Witam, jestem nowy na forum, niedlugo sie wybieram do pracy do Holandii i zamierzam kupic samochod przed wyjazdem...

Wie ktos o co tu chodzi?

"You may only use the fixed depreciation table to calculate the gross bpm of a motor vehicle used in the Netherlands and having a Dutch licence number."

(wziete z https://www.belastingdien...ciation_table/)

Czy dobrze rozumiem ze kiedy sie oplaca BPM za auto na pl blachach to zasady obliczania BPM sa inne (mniej korzystne) tj, BPM duzo wyzszy (dla 10 letniego auta morzenie przy fixed rate to ponad 92%...)?

Cz y BPM sie z reguly i tak nie oplaca dla auta ktore dopiero sie zamierza rejestrowac? Jak mozna placic BPN dla "vehicle having a dutch licence number"?)
 
 
Natalia-91
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 6:07 pm   

Kord napisał/a:
Panowie wigru, Beny.rac, myślę, że nie macie racji z tym, że nie trzeba rejestrować samochodu, będąc mieszkańcem/rezydentem w NL i zamieszkując go dłużej niż 6 miesięcy.
Niestety zmartwię Was, bo w każdym kraju EU należy przerejestrować samochód jeśli się mieszka dłużej niż 6 miesięcy.
Wyraźnie tu piszę:
http://europa.eu/youreuro...es/index_pl.htm

http://www.iamexpat.nl/re...the-netherlands

Cytat:
First of all, expatriates can drive their cars under any EU country registration only for six months! After that period all expats have to register and get Dutch license plates. In order to do that, two different taxes have to be paid


Każda następna strona o tym mówi, nie wiem skąd wy bierzecie te przepisy, ale chyba sami je wymyślacie.
To wszystko co podsyłacie do portalu Belastingdienst mówi o podatkach a nie wspomina o rejestracji nic.
Dlatego czekam na konkretne informację, skąd i czemu tak uważacie.


Witam, odświeżę temat bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Znajomy zameldowany w nl od dłuższego czasu kupił auto(audi) od polaka na polskich blachach, auto w polsce przerejestrował na siebie i tak jeździł opłacając podatek MRB w Holandii. Po jakimś czasie kupił drugie auto (mikrę) na holenderskich balchach i takie też tablice zostawił, również opłacając podatek MRB.

I teraz sytuacja z przed miesiąca, znajomy prowadząc swoje pierwsze auto (audi) został zatrzymany przez policjanta (nie douane). Znajomy powiedział, że podatek MRB jest jak najbardziej opłacony, jednak policjant wlepił mu mandat na kwotę 360e za !! jeżdżenie na polskich blachach. Podobno po 6 miesiącach od zameldowania jest obowiązek przerejestrowania auta na holenderskie tablice. Podobno też po dłuższym czasie obowiązkowe jest też holenderskie prawo jazdy!

Znajomy się z policjantem nie zgodził, w wyniku kłótni policjant zadzwonił na głośnomówiącym do działu RDW ! gdzie potwierdzono jego słowa, jakoby po pół roku meldunku zmiana rejestracji była obowiązkowa. Z tym już nie można było dyskutować, mandat został przyjęty, znajomy jest w trakcie przerejestrowywania auta.

I teraz moje pytanie, to jak to z tym w końcu jest? Nigdzie nie mogę znaleźć pewnych informacji. Może fakt posiadania przez znajomego dwóch aut jednego na polskich, drugiego na holenderskich tablicach miało tu znaczenie? Nielogiczne dla mnie też jest, że po zameldowaniu się w nl od razu urzędy upominają się o podatek MRB (dostajesz zapytania w języku polskim bez względu na to czy posiadasz auto) a o obowiązku przerejestrowania auta nigdzie oficjalnie nic nie mogę znaleźć. Sama posiadam auto na polskich blachach, od niecałego pół roku jestem w Holandii zameldowana i już nie wiem co o tym wszystkim myśleć :011:
Ostatnio zmieniony przez Natalia-91 Śro Kwi 12, 2017 7:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 7:02 pm   

Niech znajomy spróbuje się odwołać i poprosić o podstawę prawną?
Ja bym się skonsultował z prawikiem.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 8:53 pm   

to co tu podaje jest tez tak tylko do skorygowania co poniektorych ktorzy tu bedac zameldowanym zrobil prawojazdy poza NL i na takim prawku daje jezdzi .
Jazda na prawku zrobionym poza NL juz po zamledowniu sie w NL jest za kazana i kazdy w takiej sytuacji ma obowiazek wymienic prawojazdy na tutejsze
Cytat:
Rijbewijs afgegeven in EU/EVA en ingeschreven in Nederland
Als u een rijbewijs heeft dat is afgegeven in een de landen van de Europese Unie (EU) of Europese Vrijhandelsassociatie (EVA)terwijl u al stond ingeschreven bij een Nederlandse gemeente (in de BRP), dan mag u niet met het buitenlandse rijbewijs in Nederland rijden. U moet dit rijbewijs omwisselen bij de gemeente.
https://www.rdw.nl/Partic...-rijbewijs.aspx
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 9:15 pm   

LeGolasik,odwolywac sie nie ma sensu poczytaj co zalaczam i oczym mowilam juz wiele lat wczesniej ale kazdy mnie wysmial .
Wielu majacych tu auta mysli ze oplacanie podatku drogowego jest tylko dla zameldowanych . Niestety ci sa w bledzie . Oplacanie podatku drogowego jest obowiazkowe przez kazdego tu przebywajacego dluzej jak 14 dni , nawet przez tych niezameldowanych . Kazdy zameldowany ma obowiazek przerejestrowania auta na NL tablice . https://www.rdw.nl/Partic...and-rijden.aspx a tu czesc art. prawnego ktory to reguluje
Cytat:
Artikel 7 van Richtlijn 83/182/EEG12 en artikel 6 van Richtlijn 83/183/EEG13 lichten nauwkeurig toe hoe de gewone verblijfplaats wordt bepaald van personen die tijdelijk of permanent wonen en rijden in een andere dan hun eigen lidstaat. Volgens de jurisprudentie van het Hof van Justitie kan het kwantitatieve criterium waarnaar in dit artikel wordt verwezen (een verblijf van meer dan 185 dagen per jaar op een bepaalde plaats) echter niet als doorslaggevend worden beschouwd als er andere factoren zijn die de situatie veranderen.
http://eur-lex.europa.eu/...X%3A52007SC0169
http://eur-lex.europa.eu/...X%3A61992CJ0009
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Natalia-91
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 2
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 3:15 pm   

baileys dzięki wielkie, dokładnie o coś takiego mi chodziło, nigdzie nie mogłam znaleźć podstawy prawnej. Myślałam jednak, że to wymysł holendrów, a tu proszę jakieś mądre głowy w EU na to wpadły :013: Doczytałam, że w podobnych wypadkach można co najwyżej kwestionować gdzie jest stałe miejsce zamieszkania bo liczy się również to gdzie dana osoba ma centrum interesów (rodzina, powiązania itd). Swoją drogą ten policjant co złapał znajomego to chyba jeden na milion się trafił, rasista obeznany w unijnych dyrektywach :043:
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 3:33 pm   

Natalia-91 napisał/a:
rasista obeznany w unijnych dyrektywach
:119:
I tylko dlatego, ze dzialal zgodnie z przepisami obowiazujacymi w Holandii jest rasista ?? :119:

Szczerze mowiac w tym wypadku ,dobrze glina zrobil ,wlepiajac mandat.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 3:51 pm   

Natalia-91 napisał/a:
Doczytałam, że w podobnych wypadkach można co najwyżej kwestionować gdzie jest stałe miejsce zamieszkania bo liczy się również to gdzie dana osoba ma centrum interesów (rodzina, powiązania itd).
nie w wypadku jak sie ma meldunek juz nie da sie tego kwestjonowac . odnosnie przerejestrowania auta na NL tablice jest wyraznie na stronie RDW opisane : bedac wlascicielem auta na obcych tablicach a majac meldunek i bedac traktowanym jak Holender to masz obowiazek to atuo przerejestrowac .
Natalia-91 napisał/a:
Swoją drogą ten policjant co złapał znajomego to chyba jeden na milion się trafił,rasista obeznany w unijnych dyrektywach
a ty kim jestes piszac takie posty ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 10:39 pm   

Jeżeli przyjeżdzasz z Polski i masz już prawo jazdy, meldujesz się w gminie to możesz na polskim prawku jeździć 10 lat od daty wydania dokumentu. Kolejność taka: Prawko-meldunek można 10 lat. Meldunek-prawko trzeba wymienić od razu. Sam miałem kilka kontroli policyjnych jak jeszcze jeździłem na polskim prawku i nigdy nie był z tym problemu. Obecnie mam holenderskie.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Czw Kwi 13, 2017 10:43 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 10:45 pm   

feel_x, a czy ja napisalam cos innego ?
Cytat:
to co tu podaje jest tez tak tylko do skorygowania co poniektorych ktorzy tu bedac zameldowanym zrobil prawojazdy poza NL i na takim prawku daje jezdzi . Jazda na prawku zrobionym poza NL juz po zamledowniu sie w NL jest za kazana i kazdy w takiej sytuacji ma obowiazek wymienic prawojazdy na tutejsze
to sa moje slowa i ja pisze tylko i wylacznie o fakcie zrobienia prawka juz po meldunku nigdzie nie wspomnialam o kims kto ma PL prawko przed meldunkiem
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 10:46 pm   

Przecież widzisz że edytowalem post i poprawiłem. Nie zauważyłem tego twojego zdania.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Czw Kwi 13, 2017 10:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 10:49 pm   

feel_x, poprawiles wypowiedz jak ja pisalam swoja wiec rozminelismy sie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group