NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 10:49 pm   

Zdarza się. Za często tu siedzisz w takim razie że nawet człowiek nie ma minuty na poprawę postu :043:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 10:51 pm   

feel_x, przeciez mod jest od trzaskania biczem i sprzatania forum , wiec jest oczekiwane od nas czeste " goszczenie sie "na forum :-P
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 10:52 pm   

Ale na okrągło?? Chociaż w sumie i masz rację, na forum gdzie ja moderuje też bywam w cholerę często.
 
 
nortonlajt 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: Śro Maj 24, 2017 8:16 pm   

Hello,

Czytałem wszystkie strony ale tej sytuacji nie znalazłem, mianowicie, sofi numer posiadam już około 7 lat , ale w pierwszym roku i w kazdym kolejnym bylem tylko pracownikiem sezonowym (max 3 miesiace) , od pazdziernika 2016 roku przyjechalem na "dłużej" w maju tego roku kupiłem auto, mam zamiar w najblizszym czasie zaplacić podatek, ale gdybym miał teraz kontrolę z belastingu to co wtedy? okey, pracuje tutaj od 6 miesiecy ale auto jest dopiero niecały miesiąc, dopiero co przerejestrowałem na siebie, (nie jestem zameldowany), jak myślicie, przeprowadzaja weryfikacje czy te auto na prawde jest miesiac a jezeli nie i poprostu policzą od pażdziernia no to chyba trochę nie fair skoro nawet nie mialem auta?

Pozdrawiam Maciek
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Śro Maj 24, 2017 8:47 pm   

A czy my jesteśmy wróżbitami. Skąd ktoś na forum ma wiedzieć jak Cię potraktują. Jak nawet sami urzędnicy dają kilka rożnych odpowiedzi przez telefon. Może byc tak,ze Ci sie uda dadzą ostrzeżenie i sprawę oleją. A jak sie nie uda to wyskoczysz z kilkuset a może i tysięcy euro i tyle. Ryzyk fizyk. Auto na holenderskich blachach to święty spokój ale to kosztuje.
 
 
nortonlajt 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: Śro Maj 24, 2017 9:05 pm   

"Woont u niet in Nederland? En reist u Nederland in met een auto, motor, aanhangwagen/caravan met een geldig kenteken van het land waar u woont? Dan hoeft u zich niet te melden bij de Douane. U mag deze auto, motor, aanhangwagen/caravan 6 maanden in Nederland gebruiken zonder dat u belastingen moet betalen.

Wilt u de auto of motor langer dan 6 maanden in Nederland gebruiken? En woont u buiten de Europese Unie (EU)? Doe dan aangifte bij de Douane en aangifte bpm.
U woont binnen de EU? Doe dan de aangifte bpm."

Wyrażnie jest napisane na stronie Belastingu, jeżeli nie żyjesz w Holandii co równoznaczy się z nie zameldowaniem(bo równie dobrze możesz mieszkać w Belgii albo w Niemczech, a tylko pracować w Holandii) a posiadasz auto dłużej niż 6 miesiecy musisz płacić. Więc nie wiem po co straszysz mnie i może innych ludzi z podobnym problemem tysiącami euro kary, skoro nawet nie masz pojęcia po jakim czasie trzeba płacić. Chciałem tylko dowiedzieć się w jaki sposób weryfikują to jeżeli nie jesteś zameldowany, jak długo auto jeżdzi po Holenderskich drogach. Może ktoś wie.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Maj 24, 2017 9:49 pm   

nortonlajt napisał/a:
Wyrażnie jest napisane na stronie Belastingu,


Jak jest tak napisane to czym sie przejmujesz ? rob tak jak pisze .

Z chwila pierwszej kontroli wciagna cie w rejestr , ale potem moga juz sprawdzic w jakim czasie od tej kontroli zaczales placic podatek za auto. :039:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 24, 2017 10:38 pm   

nortonlajt, a jak dobrze znasz jezyk NL ? czy moze tlumaczyles to przez "google "? ja widze ze szykuja ci sie problemy ale ty i tak lepiej wiesz .
Musze ciebie zmartwic ale xenon ma racje . Podatek drogowy musisz oplacac juz po 14 dniach porusznia sie po tutejszych drogach i to bez roznicy czy jestes sezonowym pracownikiem czy masz meldunek , wyjatkiem sa pracownicy przygraniczni. Po drugie w NL jest obowiazek meldunkowy i bedac tu dluzej jak 4 m-ce masz obowiazek zameldowac sie w gminie w GBA . A bedac krocej jak 4 m-ce w RNI . teraz nastepny twoj problem : bedac tu dluzej jak 6 m-cy nie mozesz sie poruszac autem na innych tablicach jak NL tablice . Nastepnie mieszkajac jako pracownik przygraniczny czyli zamieszkaly w DE lub BE musisz im udowodnic ze tam masz meldunek i faktycznie tam mieszkasz tak wiec dopasowac sie do tamtejszych praw (ktore sa rawie takie same jak w NL odnosnie w/w spraw z poruszaniem sie autem na obcych tablicach ). Kontrole aut na obcych tablicach sa teraz codziennosci , a kontakt z instancjami np w PL jest teraz bardzo ulatwiony i zajmuje nie wiecej jak 15 min wiec moga sprawdzic ciebie na poczekaniu .Uznaja ze jestes tu juz na tyle dlugo by wywiazac sie z obowiazku meldunkowego ktoego nie dopelniles maja prawo dac ci kare , okaze sie ze jezdzisz tym autem dluzej jak 6 m-cy w NL i nadal nie przerejestrowales auta na tutejsze tablice maja prawo zabrac ci auto do czasu kiedy dopelnisz tego obowiazku , okaze sie ze jezdzisz juz dluzej jak prawo przewiduje bez oplacania podatku itd dowala ci kare w wysokosci 100% tego co juz miales do tej pory zaplacic .
Chcesz to mozesz wiezyc , chcesz mozesz byc madrzejszy jak ustawa przeiduje i zaczac odrazu kogos pouczac ( ktos jest tu juz kilka ladnych lat ) ale uwiez mi sam sobie robisz szkode i to nie nasz problem .
nortonlajt napisał/a:
Wyrażnie jest napisane na stronie Belastingu, jeżeli nie żyjesz w Holandii co równoznaczy się z nie zameldowaniem(bo równie dobrze możesz mieszkać w Belgii albo w Niemczech, a tylko pracować w Holandii)
sprawe wyjasnilam wyzej jednak zwroce ci uwage na fakt ze "..jeżeli nie żyjesz w Holandii co równoznaczy się z nie zameldowaniem..."to nie masz tu ani troche racji . Zameldowanie jest zameldowaniem a zycie zyciem , bo np ja mam 2 meldunki w dwoch roznych panstwach co nie oznacza ze nie moge zyc w trzecim panstwie i to domnie nalezy udowodnienie ze zyje tam a nie tu ( lub na odwrot)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Maj 24, 2017 10:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 11:49 am   

nortonlajt napisał/a:
[...] Chciałem tylko dowiedzieć się w jaki sposób weryfikują to jeżeli nie jesteś zameldowany, jak długo auto jeżdzi po Holenderskich drogach. Może ktoś wie.

Jak przekraczasz granicę to zostałeś zeskanowany + fotka :) Potem na każdym skrzyżowaniu są kamery ARTR :D + wyrywkowe kontrole ze skanowaniem numerów :D (politie, douane + belastingdienst wszystko razem wzięte). Wiedzą co do sekundy od kiedy jeździsz.
 
 
 
wondi5
Poczatkujacy
wondi5

Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 7:13 pm   

Witam, jestem w Holandii 2 tygodnie, zamierzam tu zostać do końca sierpnia. Poruszam się samochodem na Polskich blachach. Czy muszę opłacić podatek drogowy?
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Lip 27, 2017 10:03 pm   

wigru napisał/a:
nortonlajt napisał/a:
[...] Chciałem tylko dowiedzieć się w jaki sposób weryfikują to jeżeli nie jesteś zameldowany, jak długo auto jeżdzi po Holenderskich drogach. Może ktoś wie.

Jak przekraczasz granicę to zostałeś zeskanowany + fotka :) Potem na każdym skrzyżowaniu są kamery ARTR :D + wyrywkowe kontrole ze skanowaniem numerów :D (politie, douane + belastingdienst wszystko razem wzięte). Wiedzą co do sekundy od kiedy jeździsz.

Granicę można przekraczać na drodze lokalnej. Tam niczego nie ma, np. Kranenburg.
Po drugie zdjęcia z tych systemów nie są przetrzymywane długo jak się w nie wpadnie.
A tutaj wyrok, który nakazał urzędowi podatkowemu usunięcie rozpoznany tablic:

http://www.telegraaf.nl/b...cle28496575.ece

Ogólnie nie ma co panikować. Kontrole jak były tak i będą. Wystarczy też używać apek np. Flitsservice czy spotdiecontrole by omijać kontrole belastingu, które zostały zgłoszone, a takie są zgłaszane przez ludzi. Daje to dużo większą szansę na uniknięcie kontroli.
Próbujesz straszyć czymś co dotyka bardzo mały procent ludzi, tych, którzy mają pecha i tyle.
Gro ludzi jeździ i nic im nie było, nie jest i nie będzie. Gdyby rząd Holandii na serio chciałby się za to wziąć to by wziął, a tu na forum od lat tylko jedna wielka paplanina, że już należy płacić w tej chwili bo cię złapią, wszędzie są kontrole, na każdym kroku i skrzyżowaniu.
Śmieszne.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Czw Lip 27, 2017 10:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lip 27, 2017 10:18 pm   

Fegelein napisał/a:
Gro ludzi jeździ i nic im nie było, nie jest i nie będzie. Gdyby rząd Holandii na serio chciałby się za to wziąć to by wziął, a tu na forum od lat tylko jedna wielka paplanina,
i sie wziol za to wiec to ty paplasz glupoty . Pozatym coraz wiecej kontroli pod domkami pracowniczymi i biura maja obowiazek przekazywania danych pracownikow poruszajacymi sie autami z zagranicznymi tablicami . Coraz czesciej tez sie czyta ile to osob zostalo zatrzymanych na obcych tablicach i jakie kary dostaly za to wiec czy to tak naprawde nic nie jest i nadal nie bedzie ??? A jak ci udowdnia ze tu jestes taki to a taki czas ?
ANo przez twoj BSN/RNI/Sofi i w polaczeniu od kiedy masz to auto nalicza ci podatek wstecz plus kara itd . http://www.rijksoverheid....kens-en-mrb.pdf
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lip 27, 2017 10:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Lip 27, 2017 10:31 pm   

Tak tak tak... wziął się. Od lat słychać tą samą, śmieszną gadkę.

Cytat:
pracownokow poszuszajacymi sie autami z zagranicznymi tablicami .

Hahahah dobre. Teraz sobie odpowiedz skąd firma X ma wiedzieć czy Kowalski ma auto czy nie.

Weź skończ waść wstydu oszczędź z tym straszeniem bo się tylko ośmieszasz i wprowadzasz ludzi w błąd.
Od lat nic wielkiego się nie zmieniło odnośnie podatku dla obcych blaszek. Poza tym, że kilku polityków co ileś lat powie, że należy coś zrobić to nic się nie dzieje.

Nie zamierzam przekonywać bo szkoda mojego cennego czasu na polemikę z ludźmi, których jedynym celem jest namawianie innych do niepotrzebnych opłat bo sami nie mogą znieść tego, że muszą jeździć autem wielkości Cinquacento, a ktoś inny jeździ SUVem na polskich blachach.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lip 27, 2017 10:51 pm   

Fegelein, to ty skoncz te brednie gadac , pozatym przeczytaj ( o ile umiesz ) tekst z podanego przezemnie linka a i poczytac tutejsze gazety , obejzec wiadomosci w NL TV itd a bedziesz wiedziec z kad i jak firmy maja przekazywac dane , bedziesz tez wiedziec ze sa kontrole pod firmami i mieszkaniami gdzie mieszkaja obcokrajowcy , bedziesz tez wiedziec ile takich kontroli jest na drogach . Ale wiesz za cienki/ za glupi jestes zeby takie sprawy zrozumiec dlatego nie potrafisz zrozumiec ze masz tu prawa i obowiazki , wiec kozystajac ze swoich praw musisz dopelnic tez obowiazkow .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lip 27, 2017 10:59 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Pią Lip 28, 2017 5:50 am   

Cytat:
Nie zamierzam przekonywać bo szkoda mojego cennego czasu na polemikę z ludźmi, których jedynym celem jest namawianie innych do niepotrzebnych opłat bo sami nie mogą znieść tego, że muszą jeździć autem wielkości Cinquacento, a ktoś inny jeździ SUVem na polskich blachach.


Myśle, że jest zupełnie na odwrót. To Ty nie mozesz znieśc tego, że Ciebie nie stać na jazde SUVem na holenderskich blachach.

Daruj sobie blablenie o tym, ze nie jestes jeleniem zeby placic. Sam jestem zdania, że to haracz.

p.s. w jednym z miast w noord-brabant byla niezla łapanka pod polskim sklepem.
Ostatnio zmieniony przez Kiepo Pią Lip 28, 2017 5:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group