NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Śro Sie 30, 2017 12:55 pm   

Czy chcąc placic podatek za auto na polskich blachach nie bedac tu zameldowanym musimy zaplacic podatek MRB - raz na kwartal, oraz musimy zaplcic jednorazowo podatek BPM - im droższe / nowsze auto tym więcej zapłacimy?
Zawsze trzeba placic oba te podatki, czy wystarczy tem MRB jeśli nie jesteśmy zameldowani?
 
 
pawelo314
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 8
Wysłany: Wto Wrz 05, 2017 8:05 pm   

Witam serdecznie, potrzebuje pomocy odnośnie płacenia podatku drogowe. Opisze moja sytuacje.

Jeżdżę w Holandii jakies dobre 3 lata, od tej pory także pracuje przez biura. Nie jestem zameldowany ani nie byłem. Przekraczałem granicę autem kilka dobrych razy (nie tylko niemiecko/holenderską), załapałem w Holandii jakieś 3-4 mandaty z różnych okresów czasu, które zostały w terminie zapłacone, nie jestem właścicielem auta, właściciel mieszka w Polsce.

Po obliczeniu na stronie belatstingu podatku wynosi co kwartał jakieś 270-290 euro
Waga auta 1200~~ + diesel

Posiadałem jedną kontrolę dobre właśnie 2-3 lata temu a wyglądała ona tak:
Zajechałem na stację benzynową dopompować opony, po kilku minutach zajechało mi auto jak dobrze pamiętam był to belasting, wyszło 2 kolesi tylko jeden do mnie poszedł. Poprosił jedynie o "dowód osobisty", sprawdził moje dane i podziękował, ja zapytałem czy chodzi o płacenie auta? On odpowiedział Tak. Kontrola trwała kilka minutek, bez robienia zdjęć, spisywania innych danych czy patrzenia w dowód rejestracyjny auta.

Chciałbym zgłosić auto do belastingu i zacząć płacić podatek drogowy ale jest jedno ale... Rozmawiałem z ksiegową, która załatwia moje sprawy i powiedziała mi, że nie jest mi w stanie zapewnić no bo w sumie nikt nie jest tego zrobić, że belasting może mnie cofnąć (moje auto) do okresu od kiedy jeżdzę tutaj i mogę zapłacić karę za wczesniejszy okres jaki jeździłem.

Dlatego prosił bym o pomoc czy jest taka szansa, że gdy zgłoszę auto oni rozpatrzą wniosek ale czy cofną mnie i poproszą o zapłacenie wcześniejszego okresu? (gdy jakiś urzędnik się przyczai) to może sprawdzić tablice a na pewno wyskoczy mu kilka informacji chociażby o mandatach.

Dziękuje za informacje i pomoc
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Wrz 05, 2017 10:39 pm   

pawelo314 napisał/a:
był to belasting, wyszło 2 kolesi tylko jeden do mnie poszedł. Poprosił jedynie o "dowód osobisty", sprawdził moje dane i podziękował, ja zapytałem czy chodzi o płacenie auta? On odpowiedział Tak. Kontrola trwała kilka minutek, bez robienia zdjęć, spisywania innych danych czy patrzenia w dowód rejestracyjny auta.



Nie chce cie straszyc ani wprowadzac w blad , zapewne inni tez sie wypowiedza ,
ale jesli to byla kontrola z autobelasting , to nie musieli robic zdjec
Auto, kontroli belastingu, standartowo ma zamontowana wewnatrz kamere ,
to wystarczy im w razie czego jako dowod, przeprowadzonej pierwszej kontroli o ile oczywiscie cykneli rejestracje twojego auta i wprowadzili do rejestru .

Cytat:
Dlatego prosił bym o pomoc czy jest taka szansa, że gdy zgłoszę auto oni rozpatrzą wniosek ale czy cofną mnie i poproszą o zapłacenie wcześniejszego okresu? (gdy jakiś urzędnik się przyczai) to może sprawdzić tablice a na pewno wyskoczy mu kilka informacji chociażby o mandatach.

Tak istnieje taka mozliwosc z ich strony, moga zadac oplaty za jakis czas wstecz .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Wrz 05, 2017 10:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawelo314
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 8
Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 9:22 pm   

A gdyby tak zmienił tablice rejestracyjne w Polsce ? Czy tez to nie pomaga z tego co wiem dużo osób tak robi :) i po tym płacić podatek
Ostatnio zmieniony przez pawelo314 Czw Wrz 07, 2017 9:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 9:51 pm   

edit.
przeciez taki post umiesciles juz wyzej
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Sty 05, 2018 7:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sebastian1515 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączył: 14 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: Sob Paź 14, 2017 12:15 pm   

podbijam temat. w tym tygodniu przyjechałem do hol własnym samochodem (umowa 12 tygodni przez agencje). ile czasu mogę jeździć bez płacenia na polskiej rejestracji. jak jest w przypadku gdy będę chciał zgłosić chęć płacenia podatku drogowego? czy automatycznie będę musiał opłacić jednorazowy podatek za samochód czy wystarczy tylko raz na kwartał podatek drogowy. dodam, że nie jestem zameldowany w Holandii, nie będę przerejestrowywał samochodu na Holenderskie blachy, a i powrót do Polski planuje na styczeń.

czy w takim wypadku istnieje takie coś jak czasowy pobyt w Holandii do 3 miesięcy i nie muszę opłacać powyższych podatków?

ponad to jak wygląda sprawa z kontrolą? czy jak auto stoi na parkingu mogą już "dodać go do systemu" i wlepić kare czy tylko przy kontroli i zatrzymaniu podczas jazdy będą problemy jeśli podatek nie będzie opłacony.

jak wyglądała by sytuacja w przypadku gdy "mieszkam" w Niemczech a pracuje w Hol w mieście przygranicznym (nie mieszkam na lokacji agencyjnej i dojeżdżam do pracy samochodem codziennie)

będę wdzięczny za pomoc i informację bo jestem w tej kwestii zielony. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez sebastian1515 Sob Paź 14, 2017 12:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Paź 14, 2017 12:24 pm   

sebastian1515

Cytat:
Podatek drogowy musisz oplacac juz po 14 dniach porusznia sie po tutejszych drogach


reszta info na poprzedniej stronie
 
 
sebastian1515 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączył: 14 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: Sob Paź 14, 2017 1:19 pm   

czyli po tych dwóch tygodniach zgłaszam że chce opłacać podatek drogowy i płace? czy dodatkowo zapłacę ten jednorazowy za samochód? zaznaczam że zostaje przy Polskich blachach bo jestem tu na sezon.
Ostatnio zmieniony przez sebastian1515 Sob Paź 14, 2017 1:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wicekpl 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 2
Wysłany: Pon Lis 27, 2017 6:30 pm   

Witam Mam takie pytanie-jak mnie potraktują w razie kontroli-opis sytuacji-!Pracuje w Holandii od 3 lat auto posiadam od 1,5 roku(LPG)-nie mam i nie miałem meldunku -od roku mieszkam w belgi,rownierz bez meldunku w każdy piątek wyjeżdżam do polski a wracam w poniedziałek rano-fotki na granicy hol-niemieckiej zapewne mam za każdym razem-z granicy hol belg niekoniecznie-przewiewanie male nieoznakowane przejście-co drugi tydzień dojeżdżam swoim autem do pracy do i z Holandii-co mi grozi i czy najlepszym wyjściem na wszelki wypadek nie jest zmiana auta?
 
 
krzychuuu80 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 6
Wysłany: Nie Gru 10, 2017 10:45 am   

Przyjechałem autem 12 listopada do Holandii. 13 stycznia jadę do Polski na urlop. Czyli mogę bez problemu jeździć po Holandii własnym autem? Nawet gdybym miał kontrole? Później wracam po 3 tygodniach znowu na dwa miesiące do Holandii. I nadal będę mógł jeździć bez problemu czy już będę musiał się obawiać kontroli? Jak to jest? Bo różnie to mówią.
Nie mam meldunku. Pracuje legalnie. Wczyesniej nie byłem tutaj samochodem. Tylko busem jeździłem.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Gru 10, 2017 1:13 pm   

krzychuuu80 napisał/a:
Czyli mogę bez problemu jeździć po Holandii własnym autem? Nawet gdybym miał kontrole?


Nie mozesz .
Czytasz ten temat ,czy szukasz, potwierdzenia swoich hipotez...

edit ,patrz w link

https://www.belastingdien...nlands_kenteken
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Gru 10, 2017 5:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzychuuu80 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 6
Wysłany: Pon Gru 11, 2017 11:26 am   

Czyli tak czy tak muszę zapłacić podatki? Nawet jeśli jestem tutaj autem na 2 miesiące?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Gru 11, 2017 3:46 pm   

krzychuuu80 napisał/a:
Czyli tak czy tak muszę zapłacić podatki?
tak zgadza sie
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
paranoise 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 38
Wysłany: Sob Sty 13, 2018 11:40 pm   

Hej, chciałbym zadać parę pytań bo moja sytuacja wygląda następująco. Parę lat temu byłem w Holandii bez auta. Teraz chciałbym wybrać się samochodem Carismą w Dieslu rok 2001, między innymi po to, żeby nie być uzależnionym od agencji. Planuję poszukać sobie lokum w Holandii, albo gdzieś w Niemczech przy granicy Holenderskiej i z tamtąd szukać pracy. Kto pomieszkał na mieszkaniach, które oferują agencje i z całkiem losowymi ludźmi ten chyba rozumie dlaczego.
Teraz w kwestii podatków:
- jeżeli dobrze rozumiem, to jeśli decyduję się na zamieszkanie w Holandii to jestem zobowiązany do zapłacenia podatku za auto w przeciągu 14 dni. I teraz tak: jeden podatek sobie wyliczałem na kalkulatorze z belastingu no i wyszło mi chyba grubo ponad 300 euro za kwartał, ale z tego co teraz czytam wychodzi, że jest jeszcze jakiś drugi?
-po drugie czy w 2017 konieczne jest opłacanie całego kwartału z góry? Pytam bo gdzieś chyba czytałem, że możliwe, że będzie można płacić z miesiąca na miesiąc.
-zakładając, że mieszkam, ale bez meldunku, w ile czasu muszę zarejestrować auto i zrobić holenderskie prawo jazdy?
-jak to jest z tymi pracownikami przygranicznymi? Czy jeśli mam niemiecki meldunek, mieszkam przy granicy i pracuję w Holandii to jestem zobowiązany płacić jakikolwiek podatek od posiadania samochodu lub jazdy po holenderskich drogach?

Dla jasności, chcę być w porządku z Belastingiem jeśli chodzi o wszystko i to nie jest kwestia złapią czy nie złapią, ale po prostu z tego co widzę po postach to nie wiem czy mnie stać na wyjazd do Holandii swoim autem i czy to w ogóle się zwróci. Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez paranoise Sob Sty 13, 2018 11:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mia92
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Pon Maj 07, 2018 10:17 pm   

A ile się czeka na odp od Belastingu, po wyslaniu formularza zglaszajacego swoje auto do oplaty podatku drogowego?
Wyslalam formularz 1,5 tyg temu i cisza..autem wjechalam do Holandii 2 m-ce temu i chcialabym uniknac kar.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group