NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Maj 09, 2018 9:01 am   

Mia92 napisał/a:
A ile się czeka na odp od Belastingu, po wyslaniu formularza zglaszajacego swoje auto do oplaty podatku drogowego?

Wyslalam formularz 1,5 tyg temu i cisza..autem wjechalam do Holandii 2 m-ce temu i chcialabym uniknac kar


Najlepiej wozic ze soba kopie druku ktory wyslalo sie do urzedu aby w razie kontroli miec dokument ze auto zostalo zgloszone.

Z tego co pamietam wysylalem zgloszenia auta na pl rejst chyba z 3 razy i dopiero za 3 razem po 4 tyg dostalem druk do zaplaty podatku drogowego.
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
tota1939 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 27
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 7:17 pm   

Witam dzisiaj przy wjezdzie do Helmond stało auto na ktorym był napis Balasting... za nim stał motor policyjny,który scholował moje auto do kontroli na parkingo oddalony o pare set metrów,kontrolowali tam stan techniczny,dokumenty,karte ubezpieczeniową.Po około 15 minutach oddali wszystkie dokumenty po czym stwierdzili że mogę jechać.Czy po tego typu kontroli moge sie spodziewać jakiś dokumentów do zapłaty z związku z tym ze mam polskie tablice rejestracyjne,czy raczej z gory by mi coś oznajmili..że mam problem
Ostatnio zmieniony przez tota1939 Wto Maj 15, 2018 7:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 8:37 pm   

tota1939 napisał/a:
Czy po tego typu kontroli moge sie spodziewać jakiś dokumentów do zapłaty z związku z tym ze mam polskie tablice rejestracyjne,



I tak i nie, to zalezy od tego jak dlugo przebywasz na terenie Holandii.
Belasting ''wciagnal'' numery tablic twojego auta do ewidencji .
Na pewno sprawdza od jakiego czasu tu mieszkasz ,lub pracujesz ,dlatego mozesz ,otrzymac pismo z autobelasting'u nawet na adres zameldowania w Polsce.
Nie tak dawno ktos pisal tu na forum, o podobnej sytuacji i sporej kwocie do zaplaty za miesiace wstecz + odsetki podatku drogowego .
 
 
tota1939 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 27
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 8:53 pm   

Panicelinka napisał/a:
tota1939 napisał/a:
Czy po tego typu kontroli moge sie spodziewać jakiś dokumentów do zapłaty z związku z tym ze mam polskie tablice rejestracyjne,



I tak i nie, to zalezy od tego jak dlugo przebywasz na terenie Holandii.
Belasting ''wciagnal'' numery tablic twojego auta do ewidencji .
Na pewno sprawdza od jakiego czasu tu mieszkasz ,lub pracujesz ,dlatego mozesz ,otrzymac pismo z autobelasting'u nawet na adres zameldowania w Polsce.
Nie tak dawno ktos pisal tu na forum, o podobnej sytuacji i sporej kwocie do zaplaty za miesiace wstecz + odsetki podatku drogowego .


Na terenie Holandii bardzo długo,ale zawsze bez zameldowania,z przerwami na pobyt w pl,a auto nie tak długo...,ale dzisiaj słyszałem o wielu przypadkach gdzie ludzie byli najpierw pouczeni,więc sam już nie wiem...
A z drugiej strony,jak ktoś może komuś naliczać od początku jego pracy w nl,jak ta osoba może np mieć prawojazdy rok czasu??

a tak poza tym masz linka do tej sytuacji tego gościa,bo trochę się naczytałem i nic nie potrafiłem wyszukać ...
Ostatnio zmieniony przez tota1939 Wto Maj 15, 2018 9:11 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 10:19 pm   

tota1939 napisał/a:
ale dzisiaj słyszałem o wielu przypadkach gdzie ludzie byli najpierw pouczeni,więc sam już nie wiem...


Ale czego nie wiesz ? przeciez przebywasz w Holandii od dawna..Trzeba bylo juz dawno temu dowiedziec sie i to dla wlasnego dobra, ile czasu masz i czy bez konsekwencji mozesz jezdzic autem z polska rejestracja ?
I jeszcze jedno .Przeciez jak beda chcieli to i tak sprawdza jak dlugo tu przebywasz, wystarczy ze zerkna ile ostatnich lat placiles w Holandii podatek od zarobkow....proste ?

tu temat o ktory pytales http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=110462
tu podobny http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=107050
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Maj 16, 2018 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mia92
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Sob Maj 19, 2018 9:29 am   

Beny.rac napisał/a:
Mia92 napisał/a:
A ile się czeka na odp od Belastingu, po wyslaniu formularza zglaszajacego swoje auto do oplaty podatku drogowego?

Wyslalam formularz 1,5 tyg temu i cisza..autem wjechalam do Holandii 2 m-ce temu i chcialabym uniknac kar


Najlepiej wozic ze soba kopie druku ktory wyslalo sie do urzedu aby w razie kontroli miec dokument ze auto zostalo zgloszone.

Z tego co pamietam wysylalem zgloszenia auta na pl rejst chyba z 3 razy i dopiero za 3 razem po 4 tyg dostalem druk do zaplaty podatku drogowego.


dzięki za odpowiedź :) czekam już prawie 4 tyg i trochę się denerwuję.
Ostatnio zmieniony przez Mia92 Sob Maj 19, 2018 9:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lip 02, 2018 9:18 pm   

kvarforth napisał/a:


Podatek drogowy a powrót do NL po miesięcznej przerwie

Witam. Pracuję w Holandii od marca 2017, zakończyłem kontrakt z firmą i wyjeżdżam na miesiąc do Polski. Za miesiąc chcę wrócić autem na polskich tablicach i legalnie korzystać z dróg. Wynajmuję mieszkanie prywatnie, do którego wracam, nie mam meldunku. Czy w związku z tym mogę zacząć opłacać podatek dopiero po 4 miesiącach czy natychmiast po przyjeździe do Holandii?

Z góry dzięki za pomoc
 
 
majeczka12
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lut 2019
Posty: 2
Wysłany: Pią Lut 08, 2019 8:33 am   

Hej! Mam pytanie dotyczące możliwości poruszania się po Holandii autem na polskich numerach rejestracyjnych. A mianowicie: chcemy wziąć auto w leasing w polskim banku na firmę. Ale potem nasz pracownik zabierze je do Holandii. Gdzieś czytałam, że jeśli auto jest zarejestrowane nie na osobę fizyczną, a na firmę z siedzibą w Polsce, to nie płaci się kary za jazdę z polskimi tablicami.
Do urzędu niestety nie mogę się dodzwonić, ciągle zajęte.
Będę wdzięczna za odpowiedź!
 
 
single_player
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Paź 2019
Posty: 2
Wysłany: Śro Paź 09, 2019 11:04 pm   

Cześć,
Potrzebuję solidnej informacji, bo gdziekolwiek próbuje uzyskać info dostaje sprzeczne wersje.

Chcę kupić auto w Polsce i jeździc nim tutaj dalej na polskich blachach.
Oczywiscie podatek drogowy będę płacić, ale obawiam się, że wraz ze zgłoszeniem do tego podatku będę
musiała zapłacić też Bpm, a kwota od nowego auta mała nie będzie. Jestem juz 2 lata zameldowana więc mienie przesiedleńcze odpada. Inne przypadki ulgi od bpm też odpadają.

Według moich informacji nie mam możliwości uniknięcia tego podatku bpm. Na stronie BD jest wyraźnie napisane, że należy ten podatek opłacić od auta zakupionego za granicą i użytkowanego w nl na zagranicznych rejestracjach.

A jednak ludzie wokół mówią, że ten podatek trzeba zapłacić tylko przy rejestracji auta na holenderskie blachy.

Moje pytanie w związku z tym brzmi, czy rzeczywiście po kupnie nowego auta, zgłoszeniu się do podatku drogowego będę mogła spokojnie jeździć autem na polskich blachach mimimum przez parę lat, przez okres kredytu? Nie chciałabym kupować auta w pl, żeby zaoszczędzić a potem się okaże, że i tak ten podatek muszę zaplacić.
Przeczytałam forum i nie znalazłam aktualnej informacji na ten temat, mam nadzieję, że ktoś odpisze.
Dzięki
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Czw Paź 10, 2019 8:17 am   

Jesli jestes juz 2 lata zameldowany w NL , nie masz mozliwosci aby czasowo placic podatek drogowy w NL.
Bedziesz musial zaplacic BPM i auto na NL blachy przepisac.

Jeszcze kilka lat temu tak mozna bylo zrobic, lecz teraz juz nie.

Holendrzy wiedza ze bardzo duzo zagranicznych pracownikow przyjezdza do NL do pracy i ma wlasne auto i to wlasnie dla czasowych pracowanikow jest mozliwosc placenie podatku za swoje auta, zas jesli ktos na stale na adres w NL nie moze z tego korzystac,

Wiec BPM jest nieunikniony w twoim przypadku. :072:
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 10, 2019 8:17 pm   

single_player, niedawano przerabialam bardzo podobny przypadek i niestety nie unikniesz BPM .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
single_player
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Paź 2019
Posty: 2
Wysłany: Czw Paź 10, 2019 11:49 pm   

Dzięki za odpowiedzi

Wychodzi na to, że się nie opłaca kupować w pl auta skoro i tak ten podatek muszę zapłacić i auto przerejestrować.

A to przy kontroli policji wychodzi, że trzeba zapłacić i przerejestrować auto czy już przy samym zgłoszeniu do MTB?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 11, 2019 6:34 pm   

single_player, j przy oplacaniu MRB
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lis 12, 2019 6:22 pm   

Maczamp95 napisał/a:
Witam odrazu uprzedzam że używałem opcji szukaj ale wyskakiwały mi tematy z 2007r, jak ktoś nie chce nie pomagać nie zmuszam :)
Otóż jak wygląda sprawa z poruszaniem się autem na PL blachach oraz opłacania podatku drogowego w NL przy pozostaniu na ubezpieczeniu polskim. Oraz jak wygląda sprawa podczas wypadku .
 
 
FernandoNL
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Gru 2019
Posty: 1
Wysłany: Sob Gru 07, 2019 11:35 am   

Witam, od niedawna zacząłem płacić podatek drogowy za swoje auto w beznynie + LPG sekwencja zainstalowa kilka miesięcy w PL.
W kalkulatorze na stronie beleastingu wyszło 198 euro za kwartał, jeśli chodzi o gaz G3 czyli odpowiednik sekwencji. Ale niestety oni z automatu policzyli mi jak za zwykły gaz starej instalacji i wyszło 316 za kwartał !

I teraz się zastanawiam czy jeśli zastopował płacenie i wysłał nowy wniosek nie uwzględniając gazu. Zgłosić poprostu czysta benzyne.
Myślicie, ze te kontrolę są bardzo szczegółowe, jak juz do nich dochodzi? Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group