NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 8:28 pm   

Cytat:
Jezeli chodzi o prawo jazdy, to po prostu nie jestem w stanie sie z toba zgodzic. Sam dowiadywalem sie w wielu miejscach na ten temat (w tym w urzedzie gminy, a wiec w miejscu odpowiedzialnym za zalatwianie takich spraw. I nie byla to rozmowa telefoniczna, pojechalem tam w celu wymiany prawka wlasnie i dowiedzialem sie ze nie ma takiej potrzeby).


Jeżeli chodzi o Prawo Jazdy to sie grubo mylisz. Wymienić musisz i basta !!! Czemu?? Już wyjaśniam. Prawo jazdy to dokument i jak każdy inny zawiera dane które muszą być zgodne ze stanem faktycznym. Przy odbiorze "prawka" w Polsce zostałeś pouczony (nawet potwierdziłeś to podpisem), iż "każdą zmianę danych zawartych w dokumencie należy zgłosić do urzędu, który ów dokument wydał". Skoro więc mieszkasz w Holandii i tu jesteś zameldowany powinieneś (pod groźbą kary administracyjnej) zgłosić to do Wydziału Komunikacji, który wydał dokument. Dane nie będą mogły być zmienione więc nastąpi konieczność wymiany "prawka". Nowe może wydać urząd odpowiedni dla aktualnego miejsca zamieszkania. Kropka.
Uff trochę przydługo.

Cytat:
Mieszkam w Holandii ponad rok, jestem zarejestrowany w gminie. Czy jezeli jezdze samochodem zarejestrowanym w Polsce na kogos innego (i nie jestem wspolwlascicielem), to czy moga mnie spotkac pewne 'nieprzyjemnosci'


Aby wyjechać poza granice kraju autem należącym do osoby trzeciej, należy posiadać pełnomocnictwo notarialne potwierdzające zgodę właściciela. Upoważnienie takie trzeba przetłumaczyć. Dokument takowy ważny jest maksymalnie do 3 miesięcy.
Może Cię spotkać zarekwirowanie pojazdu do czasu wyjaśnienia okoliczności wywozu.
Zaznaczam jednocześnie, iż wewnątrz granic Europejskiej Strefy Ekonomicznej przepis powyższy stosuje się jedynie w sytuacjach wyjątkowych.

Tak więc jeździsz najprawdopodobniej "nielegalnym" autem bez ważnego dokumentu stwierdzającego uprawnienia do jego kierowania.
Poza tym jeżeli auto przebywa w kraju innym niż kraj jego zarejestrowania ponad 186 dni w roku należy niezwłocznie zgłosić to do odpowiednich służb.

Cytat:
W koncu jak sie zrobilo wykroczenie, to trzeba sie liczyc z konsekwencjami.


Mam nadzieje, że to oznacza, iż już jutro uregulujesz podatek drogowy za ponad rok jeżdżenia po holenderskich drogach.

Pozdrawiam i radzę zmienić auto.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
miechu
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 25
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 2:14 pm   

YANNOSICK napisał/a:

Jeżeli chodzi o Prawo Jazdy to sie grubo mylisz. Wymienić musisz i basta !!! Czemu?? Już wyjaśniam. Prawo jazdy to dokument i jak każdy inny zawiera dane które muszą być zgodne ze stanem faktycznym. Przy odbiorze "prawka" w Polsce zostałeś pouczony (nawet potwierdziłeś to podpisem), iż "każdą zmianę danych zawartych w dokumencie należy zgłosić do urzędu, który ów dokument wydał". Skoro więc mieszkasz w Holandii i tu jesteś zameldowany powinieneś (pod groźbą kary administracyjnej) zgłosić to do Wydziału Komunikacji, który wydał dokument. Dane nie będą mogły być zmienione więc nastąpi konieczność wymiany "prawka". Nowe może wydać urząd odpowiedni dla aktualnego miejsca zamieszkania. Kropka.
Uff trochę przydługo.


No widzisz, nie do konca. Bo ja caly czas mam meldunek w Polsce, w tym samym miejscu, w ktorym mialem podczas wyrobienia prawa jazdy. Tak wiec dokladnie zadne dane z mojego prawka nie ulegly zmianie

YANNOSICK napisał/a:

Tak więc jeździsz najprawdopodobniej "nielegalnym" autem bez ważnego dokumentu stwierdzającego uprawnienia do jego kierowania.
Poza tym jeżeli auto przebywa w kraju innym niż kraj jego zarejestrowania ponad 186 dni w roku należy niezwłocznie zgłosić to do odpowiednich służb.


A jak sie ma sprawa z tymczasowym wyjazdem auta poza granice Holandii ? Co najmniej dwa razy do roku wyjezdzam samochodem do Polski na wakacje (a jak nie do Polski, to do Niemiec). Wtedy samochod przebywa poza granicami NL, wiec teoretycznie nie naruszam tego przepisu. Pisze teoretycznie, bo oczywiscie ciezko jest to udowodnic, w koncu do paszportow nam nic nie wbijaja ;)

A co do nielegalnosci kierowania, wlascicielem autka jest moj ojciec. Mamy to samo nazwisko, wiec nie wiem czy to upowaznienie w takiej sytuacji jest dalej wymagane ?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 2:40 pm   

Jesli mieszkasz w Holandii tu jestes zameldowany, to Twoim obowiazkiem jest rowniez dopilnowanie tego, aby auto ,ktorym sie poruszasz na terenie tego kraju spelnialo wszystkie wymogi jakie sa nakladane na posiadaczy aut dopuszczonych tu do jazdy.....nie ma od tego zadnego odwolania ,tak stanowi prawo tego kraju....czytajac Twoje posty odnioslam wrazenie ,sam chyba tez nie zaprzeczysz , ze chcialbys jakos obejsc przepisy... pewnie, wszystko jest mozliwe, ale czy zawsze Polak musi kombinowac? dlaczego, chce byc madrzejszy i cwanszy od innych, dlaczego nie mozna, po prostu zrobic wszystkiego jak sie nalezy?Za kazdym razem kiedy czytam, jak ktos chce sie wymigac... trafia mnie szlag... wczoraj po poludniu w mojej miejscowosci , policja zrobila kontrole w osrodku w ktorym mieszkaja nasi rodacy...a dzis... jak wiesc gminna niesie autem do pracy jutro nie wyjada.... po prostu zabrano im tablice rejestracyjne i tu masz kolego odpowiedz na swoje pytanie.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Beny83 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Breda
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 11:45 am   

witam,
czy musze byc zameldowany, mieszkac na stale w NL, by wymienic prawko polskie na holenderskie
czy tez wystarczy to ze , pracuje przez agencje pracy w NL, i przebywam tu mieszkam od 7 miesiecy, moge wymienic czy nie ?
 
 
 
miechu
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 25
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 12:12 pm   

Gochna H napisał/a:
czytajac Twoje posty odnioslam wrazenie ,sam chyba tez nie zaprzeczysz , ze chcialbys jakos obejsc przepisy... pewnie, wszystko jest mozliwe, ale czy zawsze Polak musi kombinowac? dlaczego, chce byc madrzejszy i cwanszy od innych, dlaczego nie mozna, po prostu zrobic wszystkiego jak sie nalezy?Za kazdym razem kiedy czytam, jak ktos chce sie wymigac... trafia mnie szlag...


Wiesz, byc moze jak bym byl traktowany i oplacany jak Holender, a nie jak imigrant z Polski, to nie mial bym potrzeby kombinowania i obchodzenia niektorych przepisow. Ale tak dobrze to nie ma i trzeba sobie jakos radzic. Napisalem tego posta na forum zeby sprawdzic, czy ktos mial tutaj do czynienia z taka sytuacja, a nie zeby dyskutowac na temat moralnosci takiego postepowania. Ja wiem ze latwiej jest oceniac ludzi z gory, ale czasami warto miec pewien dystans.
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 2:01 pm   

w tym wypadku popieram Cie Miechu i zgadzam sie calkowicie
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 6:31 pm   

AnnaW napisał/a:
Simomonides, wiesz ja mialam dosc sporo kontroli policyjnej, nawet dzisiaj mojego meza zlapali glinarze i sprawdzali, naprade moze jestem pechowcem ale czesto mi sie to zdarza i nidgy nie przyszly zadne mandaty ...a na pewno mam ich sporo az sie boje myslec...tak wlasnie czasami mysle czemu oni na moje szczescie oczywiscie sprawdzaja mi numery tablic i nic...nie kaza placic..od tylu lat...hmmmm...nie znam odpowiedzi
Cytat:
AnnaW









http://www.autotrack.nl/o...Y&p_ni_id=13620

Taki link znalzlam no i jest tak ze pewnego razu moga zlapac i trzeba zaplacic, ale ciagle mnie ciekawi czy z odsetkami???
Czasem nawet nie wiesz czy zrobiono ci zdjecie a za rok zaplacisz z odsetkami....ja juz nie wiem

msyle i mysle i nie wiem co mam zrobic

A na mandacie napisane ze mam 2 dni do zaplacenia inaczej mi przyjdzie accept giro, wiadomo nie przyjdzie bo nie ma gdzie....ale placic czy nie oto jest pytanie...
Cytat:
AnnaW Wysłany:

w tym wypadku popieram Cie Miechu i zgadzam sie calkowicie
i co o tym myslec???/
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 7:11 pm   

A ja zgadzam sie z Gochna H,potem wszyscy maja pretensje,ze Polakow maja za kobinatorow i kretaczy.Skoro zachowujesz sie jak przyslowiowy Polak to z jakiej paki wymagasz aby traktowano cie jak Holendra?
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 7:58 pm   

Nie wiem czy to do mnie czy nie, ...ale kazdy ma swoja opinie... ja mam swoje powody o ktorych wy nie musiscie widziec, a Gochna ja do Ciebie nic nie mam, ale Ty czesto prowokujesz i jak ktos sie cos pyta na niedzieli nie trzeba sie tutaj oskarzac nawzajem, nie po to jest to forum i nikt o to nie dba ze trafia Cie szlag...ja nie jestem osoba ktora latwo daje sie sprowokowac, dlatego zignoruje Twoje posty

ps.zgodzilam sie z ostatnim postem Miecha :)
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 9:38 pm   

Nie wiem o czym tu dyskutować. Gochna H ma 100 % racji. Nie można być jedną nogą w Holandii.

I jaszcze parę słów do kolegi miecha
Cytat:
Wiesz, byc moze jak bym byl traktowany i oplacany jak Holender, a nie jak imigrant z Polski, to nie mial bym potrzeby kombinowania i obchodzenia niektorych przepisow

Spójrz na to z drugiej strony. Zacznij zachowywać się jak cywilizowany człowiek to ogół będzie Cię tak traktował.
Cytat:
Ja wiem ze latwiej jest oceniac ludzi z gory, ale czasami warto miec pewien dystans.

Dzięki takim jak Ty, tubylcy oceniają mnie z góry i bez dystansu. Dziękuję.
Cytat:
Bo ja caly czas mam meldunek w Polsce, w tym samym miejscu, w ktorym mialem podczas wyrobienia prawa jazdy. Tak wiec dokladnie zadne dane z mojego prawka nie ulegly zmianie

Z momentem zameldowania w gminie holenderskiej otrzymałeś "świeższy" meldunek co zobowiązuje Cię do wymiany dokumentu. Policjant sprawdzi to z łatwością i oznajmi Ci, że masz adres w NL a nie w PL. Jeśli nie zamieszkujesz w Polsce , pod dotychczasowym adresem ponad 6 miesięcy (mogę się mylić co do okresu - prawo jest zmienne) musisz się wymeldować trwale bądź czasowo.
Cytat:
A jak sie ma sprawa z tymczasowym wyjazdem auta poza granice Holandii ?

Już pisałem : "Poza tym jeżeli auto przebywa w kraju innym niż kraj jego zarejestrowania ponad 186 dni w roku należy niezwłocznie zgłosić to do odpowiednich służb."
Cytat:
A co do nielegalnosci kierowania, wlascicielem autka jest moj ojciec. Mamy to samo nazwisko, wiec nie wiem czy to upowaznienie w takiej sytuacji jest dalej wymagane ?

Jest wymagane. Można to załatwić inaczej ale nie będę podpowiadał jak ominąć prawo.(za takie porady wystawiam rachunki)

I jeszcze jedno.Zastanów się po co tu przyjechałeś. Czy aby poprawić swój byt? Czy może, by zostać krętaczem i złodziejem? Polacy często uważają się za lepszych od imigrantów z innych krajów więc powiedz mi ile widziałeś aut na tureckich bądź marokańskich tablicach??? Nawet oni doszli już do tego, że ubezpieczenia i opłaty za samochód w Holandii nie są wcale drogie więc nie warto knuć.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 9:45 pm   

No oczywiscie ze kazdy moze wyrazic swoja opinie, ja tez ja wyrazam... dziwi mnie tylko, ze kiedy porusze temat kombinatorstwa i cwaniactwa to niektore osoby to drazni.... i zaraz probuja mi wmawiac ze jestem kontrowersyjna dlaczego ?ze mowie prawde w oczy, czy o to chodzi,czy po to istnieje to forum ,aby przescigac sie w podawaniu rad typu.... jak by tu sie wymigac od...wydaje mi sie, ze nie!!! i mam nadzieje ze sie nie myle.Mam tez nadzieje, ze znajduja sie na tym forum osoby ktorych podobnie jak mnie draznia ....polscy kombinatorzy, cwaniaki... ktorym nie obce jest powiedzenie: po trupach do celu...
Cytat:
ja mam swoje powody o ktorych wy nie musiscie widziec,
powody do czego do kombinowania? bo z Twojego postu rowniez wynika ze to robisz!!!moze sie myle, ale tak tu napisane czarno na bialym!
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 10:27 pm   

wypraszam sobie Gochna, nie znasz mnie wiec sie nie wypowiadaj jakie powody...co Ty wiesz??!!!!

a chodzi to o to ze mnie nie interesuje co wy mysliscie co jest moralne a co nie, ja to wszystko wiem i co nieco jest prawda co tu piszecie....ale tu chodzi o fakty, co kto wie i z czym sie spotkal biorac pod uwage polskie blachy, a nie tylko blachy zreszta ale takze mowie tu o innych tematach, tu chodzi o fakty, a nie o odczucia innych forumowiczow, bo akurat to nie zmieni mojego zachowania ani pogladow ani niczego.
 
 
miechu
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 25
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 1:02 pm   

YANNOSICK napisał/a:

Spójrz na to z drugiej strony. Zacznij zachowywać się jak cywilizowany człowiek to ogół będzie Cię tak traktował.


aha, rozumiem ze wedlug ciebie jazda na polskich blachach w Holandii to oznaka braku cywilizacji

YANNOSICK napisał/a:

Dzięki takim jak Ty, tubylcy oceniają mnie z góry i bez dystansu. Dziękuję.


a pozniej:

YANNOSICK napisał/a:

Można to załatwić inaczej ale nie będę podpowiadał jak ominąć prawo.(za takie porady wystawiam rachunki)


tak wiec podziekuj sobie sam, panie hipokryto

YANNOSICK napisał/a:

Z momentem zameldowania w gminie holenderskiej otrzymałeś "świeższy" meldunek co zobowiązuje Cię do wymiany dokumentu. Policjant sprawdzi to z łatwością i oznajmi Ci, że masz adres w NL a nie w PL. Jeśli nie zamieszkujesz w Polsce , pod dotychczasowym adresem ponad 6 miesięcy (mogę się mylić co do okresu - prawo jest zmienne) musisz się wymeldować trwale bądź czasowo.


To co napisales powyzej to nic wiecej, jak stek bzdur. Wyobraz sobie chocby sytuacje, w ktorej ktos jest wlascicielem mieszkania (jest tam zameldowany) i wynajmuje to mieszkanie osobie trzeciej. I ze niby musi sie po 6 miesiacach wymeldowac ?

YANNOSICK napisał/a:

Już pisałem : "Poza tym jeżeli auto przebywa w kraju innym niż kraj jego zarejestrowania ponad 186 dni w roku należy niezwłocznie zgłosić to do odpowiednich służb."


A jak to udowodnisz kolego, skoro nie ma juz praktycznie granic pomiedzy Polska a reszta unii. To jest martwy przepis

YANNOSICK napisał/a:

I jeszcze jedno.Zastanów się po co tu przyjechałeś. Czy aby poprawić swój byt? Czy może, by zostać krętaczem i złodziejem?


Nie jestem zlodziejem, zapewniam cie. Nie jezdze kradzionym pojazdem. A co do kretactwa, to wiesz, jestes ostatnia osoba ktora moze mi to zarzucic, biorac pod uwage fakt, ze sam za kase pomagasz ludziom omijac prawo.

YANNOSICK napisał/a:

Polacy często uważają się za lepszych od imigrantów z innych krajów więc powiedz mi ile widziałeś aut na tureckich bądź marokańskich tablicach???


a powiedz mi, od kiedy to Turcja lub Maroko nalezy do EU ?

YANNOSICK napisał/a:

Nawet oni doszli już do tego, że ubezpieczenia i opłaty za samochód w Holandii nie są wcale drogie więc nie warto knuć.


no, jezeli dla ciebie roznica ponad 500% to niewiele...
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 10:29 pm   

Cytat:
rozumiem ze wedlug ciebie jazda na polskich blachach w Holandii to oznaka braku cywilizacji

Jazda na obcych tablicach to jedno ale zapędy do łamania prawa to co innego. Brak respektu dla systemu zasad na którym bazuje społeczeństwo w którym, szukasz swego miejsca i gwałcenie ważnych reguł dla pozostających w sferze złudzeń zysków materialnych to jest co najmniej postępowanie charakteryzujące indywidua niecywilizowane.
Cytat:
tak wiec podziekuj sobie sam, panie hipokryto

Sobie podziękować mogę między innymi za to, że nie zniżyłem się nigdy do poziomu krętactwa. Ciebie mogę jedynie przeprosić za błędne sformułowanie. Właściwie nie błędne lecz niejasne. Nie pomagam nikomu omijać prawa łamiąc je. Po prostu znajomość zasad pozwala mi wybrać najodpowiedniejszą z legalnych dróg. W podanym przez Ciebie przykładzie takim sposobem jest status współwłaściciela.(Jak widzisz można wybrnąć bez łamania prawa.Porada za darmo!!!)

Dziwi mnie twoja reakcja na słowa dotyczące wymeldowania.
Cytat:
To co napisales powyzej to nic wiecej, jak stek bzdur

Skoro tak uważasz powiedz to im : http://www.mswia.gov.pl/i...zial=57&id=1686 polecam rozdział 4.
.................................... Ignorantia iuris nocet...............................
Cytat:
Wyobraz sobie chocby sytuacje, w ktorej ktos jest wlascicielem mieszkania (jest tam zameldowany) i wynajmuje to mieszkanie osobie trzeciej. I ze niby musi sie po 6 miesiacach wymeldowac ?

Tak. Z tym, że po trzech. Oczywiście jeśli ma inny adres pod którym aktualnie przebywa.
Cytat:
YANNOSICK napisał:

Już pisałem : "Poza tym jeżeli auto przebywa w kraju innym niż kraj jego zarejestrowania ponad 186 dni w roku należy niezwłocznie zgłosić to do odpowiednich służb."


A jak to udowodnisz kolego, skoro nie ma juz praktycznie granic pomiedzy Polska a reszta unii. To jest martwy przepis

Logika godna pozazdroszczenia. Jeśli przepis jest twoim zdaniem martwy to, czy upoważnia Cię to do jego łamania?Pomijając to, iż istnieją regulacje pozwalające na kontrole tego typu, to nie ja, ani nikt inny ma Ci to udowodnić. Sam powinieneś to zgłosić - obowiązek obywatelski.
Cytat:
Nie jestem zlodziejem, zapewniam cie.

Nie nazwałem Cię tak. Pytałem jedynie czy jest to Twoją intencją. Jednak człowieka który z pełną premedytację korzysta z infrastruktury płatnej bez uiszczania ustawowo określonej należności prawo określa mianem złodzieja. To jest jak uczęszczanie do kina lub muzeum bez biletu.Zwykła kradzież.
Cytat:
A co do kretactwa, to wiesz, jestes ostatnia osoba ktora moze mi to zarzucic, biorac pod uwage fakt, ze sam za kase pomagasz ludziom omijac prawo.

Wyjaśniłem to powyżej - nie masz racji.
Cytat:
a powiedz mi, od kiedy to Turcja lub Maroko nalezy do EU ?

Nie należy. Co z tego? Czy nie wolno im przyjeżdżać tu swoimi samochodami. Unia Europejska nie posiada wspólnego Kodeksu drogowego. Żaden akt prawny nie reguluje różnic pomiędzy autami zarejestrowanymi w UE lub w krajach poza nią.
.................................... Ignorantia iuris nocet...............................
Cytat:
jezeli dla ciebie roznica ponad 500% to niewiele...

Przy różnicy w zarobkach 400 - 800 % to nawet na korzyść.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące merytorycznej kwestii zagadnienia to z chęcią odpowiem (o ile będę mógł i będziesz sobie tego życzył). Moralnie jesteś osobą jednoznaczną i nie widzę sensu dalszej dyskusji na ten temat. Pozdrawiam i chylę czoła za wytrwałość.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
dorka
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 10
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 4:25 pm   

Na stronie RDW jest dokladna informacja co do wymiany prawajazdy. Wymieniac nie trzeba. A ten glinaz ktory komus tam zabral prawko to pewnie nie zaskoczyl, ze Polska w Uni....urzednicy w NL czesto tak maja.

Samochodem na PL blachach nie mozna jezdzic w NL jesli jest sie zameldowanym w NL. Znam takich co jezdza od lat, byli nie jednokrotnie zatrzymywani przez policje i nic. Znam tez takiego ktory jezdzil zaledwie tydziec i zostal zatrzymany przez douane no i dostal pierwsze ostrzezenie. Nastepnym razem czeka go kara dosyc wysoka i obowiazek przerejstrowania auta.

Jest tylko jedna mozliwosc jazdy na PL blachach i jest to w przypadku wynajetego auta w wypozyczalni w PL w celu powrotu do NL. Wtedy mozna przez 48 godzin korzystac z tego auta w NL. Informacja bezposrednio od douane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group