NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Sty 16, 2012 12:50 pm   

jazwinski napisał/a:
Kolejna narodowa cecha po obgadywaniu, wysmiewaniu i zazdrosci jest "dodawanie sobie punktów sexapilu" za pomoca "wypasionych" mercedesów czy innych audiców.


Przykro mi, że za takiego się uważasz.
_________________
Dumny Polak
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Sty 16, 2012 2:05 pm   

jazwinski napisał/a:
nie rozumiem takigo podejscia do tematu.
dlaczego ktos by uniknąc płacenia podatku drogowego na siłe kupuje jakies stare 25 letni auto? przeciez w takim złomie to wszystko trzeszczy, gumy w zawieszniu dawno sparciały, skrzynia ledwo zipie a olej cieknie z kazdgo uszczelniacza nie mówiąc juz o osprzecie silnika który na 100% tez juz niedomaga, rdza zjdła polowe karoserii i całosc trzyma sie jdynie na lakierze:)
nie zapominajcie ze taki "pojazd" tez musi miec wazne badania techniczne tj sprawne hamulce, swiatła, opony i wiele wiele innych które wziete do kupy stanowia nie mała sumke.

Nie generalizuj. Są na tym świecie ludzie którzy mają inne zdanie i nie pozostaje Ci nic innego jak ten fakt zaakceptować. Sam prawie dekadę jeździłem youngtimerem (wtedy już trzydziestoletnim) i bez najmniejszej awarii zjeżdżałem nim niejednokrotnie Europę wszerz i wzdłuż. Stan techniczny auta to tylko kwestia właściciela. Z samochodem jest jak z psiakiem - świadczy o właścicielu. Poza tym spójrz proszę na Marktplaats i porównaj wyposażenie Mercedesa W126 z roku 1988 z jakimś nowym eko-piździkiem a zrozumiesz czym kierują się pasjonaci. Pokaż mi jakiegokolwiek nowego diesla w automacie, w skórach z pełną elektryką, automatyczną klimą wypasami porównywalnymi do W140 czy dobrego W126 w cenie poniżej 50tyś €. 25-letniego Mietka czy Jaguara kupisz spokojnie za ćwierć tej ceny. Nie każdego stać na nowe auto. Teraz rozumiesz?
jazwinski napisał/a:
ja wolałbym kupic małe ekologiczne i ekonomiczne autko i płacic te 20E miesiecznie ale byc pewnym ze nie stane gdzies na autobanie.
Wiesz ja z kolei bardziej cenię bezpieczeństwo i komfort mojej rodziny niż ekonomię czy tym bardziej pseudo ekologię ale cieszę się niezmiernie z faktu, iż większość ludzi myśli tak jak ty przynajmniej lewy pas jest zazwyczaj pusty...
jazwinski napisał/a:
Kolejna narodowa cecha po obgadywaniu, wysmiewaniu i zazdrosci jest "dodawanie sobie punktów sexapilu" za pomoca "wypasionych" mercedesów czy innych audiców.
Nie zastanawiałeś się nad tym, że niektórzy mają większe potrzeby i oczekiwania od życia niż Ty? Jeżdżę wielkim wypasionym Mercedesem dlatego,że robię rocznie niemal 100tyś.km. po całej Europie i auto jest moim drugim domem. Nie ma to nić wspólnego lansem ale niektórych zakompleksionych maluczkich ludzików bardzo to boli...
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
kwietniu
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 6
Wysłany: Śro Sty 18, 2012 7:10 pm   

moi drodzy to nie jest wątek o tym które auto jest lepsze które gorsze nowe czy dobrze utrzymane - ja chce kupić stare auto bo uważam ze te auta coś sobą reprezentują i przy ich konstruowaniu siedzieli inżynierowie anie magistrzy ekonomii i marketingu ( nie ujmując żadnej z wyżej wymienionych grup ) dwa do takiego mesia 190 kombii wsadzę sobie pół domu i zajadę do Pl a takim małym pudełkiem to będzie problem się spakować
po 3 lepiej zaoszczędzić to 20-30e co miesiąc i kupić np porządne gumy albo hamulce raz w roku a nie przed apk najtańsze aby tylko podbił
po 4 mogę mieć LPG albo diesla bez nieprzyjemności dla portfela
po 5 jak już wcześniej wspomniał kolega bezpieczeństwo ciekawe jak wyjdzie pasażer z takiego małego pudełka w kolizji czołowej z takim "pełnowymiarowym" samochodem
------koniec offtopa

a więc jest to raczej prawdopodobne ze jeśli auto ma powyżej 25lat będzie zwolnione z podatku i drugie pytanie:
niestety google tłumacz jakoś mizernie ogólnie mi wyjaśnił sprawe czy auto ma być wyprodukowane przed '86 czy pierwsza rejestracja ma być maksymalnie w '86 bo to jest wpisane do dowodu rejestracyjnego
Ostatnio zmieniony przez kwietniu Śro Sty 18, 2012 7:21 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 18, 2012 8:38 pm   

kwietniu,
Cytat:
a więc jest to raczej prawdopodobne ze jeśli auto ma powyżej 25lat będzie zwolnione z podatku



a w tym temacie nie znalazales odpowiedzi ?

http://forum.niedziela.nl...6ee53dda87772d2
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jazwinski 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 33
Wysłany: Śro Sty 18, 2012 8:46 pm   

kwietniu napisał/a:
ciekawe jak wyjdzie pasażer z takiego małego pudełka w kolizji czołowej z takim "pełnowymiarowym" samochodem


http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY

http://www.youtube.com/watch?v=q0NZwg25qPA


itd itp

dzisiejsze auta nawet te małe sa nie mniej bezpieczne niz te duze sprzed lat.
moze oczywiscie o identycznych warunkach crash testu bo owiniacia o drzewo to nikt w zadnym aucie juz nie przezyje.
Ostatnio zmieniony przez jazwinski Śro Sty 18, 2012 8:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 1:00 pm   

Czy istnieje obowiązek opłaty podatku BPM za autko, które jest na polskich blachach i posiadam zameldowanie od około 2 lat?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 2:07 pm   

Winter, a czytac i pisac umiesz ?
jesli tak to poczytaj tu na forum odpowiedzi na twoje pytanie.
Szukajke masz w prawym gornym roku na glownej stronie wystarczy wpisac BPM
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mieczol
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 12
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 11:16 am   

Witam.
Czyli rozumiem, ze w momencie gdy posiadam zameldowanie w NL, moge poruszac sie samochodem zarejestrowanym na mnie na polskich tablicach oplacajac wczesniej BPM i podatek drogowy tak? Czy wspolwlascicielstwo nie bedzie przeszkadzalo?
Druga sprawa, w wyliczaniu podatku drogowego istnieje opcja LPG G3. Czy to oznacza instalacje fabryczna (holenderska) czy po prostu jest to sekwencja?
Czytalem gdzies wczesniej ze kalkulatory BPM wyliczaja stawke dla osoby rejesrtujacej auto na zolte blachy, a w przypadku pozostawienia samochodu na polskich bedzie ta stawka mniejsza... czy to prawda?
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 8:42 pm   

W ulotce belastingu pisze że jeżeli jestem posiadaczem samochodu dluzej niż pol roku to nie ma oplaty bpm. Zobaczymy jak wyjdzie po oplata w moim przypadku to ponad 4000 euro. To nie moze być realna kwota!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 8:47 pm   

Winter, to czytaj dokladniej nie masz oplaty jak robisz to na mienie przesiedlencze.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 9:10 pm   

mieczol napisał/a:
Witam.
Czyli rozumiem, ze w momencie gdy posiadam zameldowanie w NL, moge poruszac sie samochodem zarejestrowanym na mnie na polskich tablicach oplacajac wczesniej BPM i podatek drogowy tak? Czy wspolwlascicielstwo nie bedzie przeszkadzalo?

Tak możesz po opłaceniu. Współwłasność nie przeszkadza w opłatach - utrudnia ubezpieczenie.
mieczol napisał/a:
Druga sprawa, w wyliczaniu podatku drogowego istnieje opcja LPG G3. Czy to oznacza instalacje fabryczna (holenderska) czy po prostu jest to sekwencja?
Sekwencje mają zazwyczaj certyfikat G3. Chyba,że masz składaka to będzie problem. Kosztowny problem.
mieczol napisał/a:
Czytalem gdzies wczesniej ze kalkulatory BPM wyliczaja stawke dla osoby rejesrtujacej auto na zolte blachy, a w przypadku pozostawienia samochodu na polskich bedzie ta stawka mniejsza... czy to prawda?
To brzmi nielogicznie. Stawka będzie taka sama.

Winter napisał/a:
W ulotce belastingu pisze że jeżeli jestem posiadaczem samochodu dluzej niż pol roku to nie ma oplaty bpm. Zobaczymy jak wyjdzie po oplata w moim przypadku to ponad 4000 euro. To nie moze być realna kwota!

W ulotce jest napisane, że przerejestrowując auto po przenosinach do NL unikniesz BPM jeżeli auto masz od ponad 185 dni i jeżeli zatrzymasz je jeszcze przez określony prawem okres. 4000€ to całkiem niska stawka za normalne auto. Na szczęście Unia nakazała Holandii znieść BPM więc podatek co rocznie się zmniejsza aż zaniknie całkiem za bodajże trzy lata.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
lukasz9022 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 38
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 1:07 pm   

Witam serdzecznie . Mam takie pytanko . Mieszkam w Nl od 15 miesiecy i jestem zameldowany . Posiadam auto na rejestracjach Pl i jako wspolwlasiciela dopisalem ojca ktory jest zameldowany tylko w Polsce. jak to jest wzgledem obowiazujacego tutaj prawa . Czy moge spokojnie jezdzic , bo powiedziano mi ze jezeli dopisze kogos z meldunkiem tylko w Pl jako wspolwlasiciela tonie bedzie problemow. Czy tak jest faktycznie?? .
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 1:10 pm   

w swietle prawa jako zameldowany tutaj mozesz jedynie 15 dni w roku (po zgloszeniu do Douane) poruszac sie autem ktore nie oplaca BPM/podatku drogowego.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 1:11 pm   

Możesz spokojnie jeździć. Oczywiście tylko do pierwszej kontroli...
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
lukasz9022 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 38
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 1:24 pm   

Podpowiedzcie mi jeszcze bo ostanio mialem mala stluczke z holendrem , (jego wina) ale policji zesmy nie wzywali tylko wypelnili dokumenty w ktorych oczywiscie zaznaczylem ze autko ma 2 wlasicieli itp . To teraz moge dalej swobodnie sie poruszac czy jest to gdzies zglaszane i mam te 15 dni??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group