NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 1:25 pm   

Dowiesz sie w ciagu kilku tygodni ;) Kolega z pracy mial rutynowa kontrole drogowa i po kilku tygodniach dostal 'zaproszenie' do rejestracji auta na zolte tablice
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
lukasz9022 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 38
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 3:07 pm   

Rzecz w tym ze policja w cala sprawe nie byla zamiaeszana, alatwilismy wszystko ugodowo. Autoko zas jak juz wspomnialem ma 2 wlasicieli z czego moj ojciec mieszka w polsce , wiec na zdrowy rozum moge tlumaczyc sie tym ze samochod pozyczylem niedawno i nie zamierzam uzytkowac na drogach Nl . Natomiast w przypadku ponownej kontroli to w jaki sposb moga mi udowodnic ze ojciec nie przyjechal znowu i nie pozyczyl mi auta
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 4:20 pm   

lukasz9022 napisał/a:
Autoko zas jak juz wspomnialem ma 2 wlasicieli z czego moj ojciec mieszka w polsce , wiec na zdrowy rozum moge tlumaczyc sie tym ze samochod pozyczylem niedawno i nie zamierzam uzytkowac na drogach Nl .


Panie a kamery na drogach dla zartow są postawione ???
Jesli raz CIe zlapia to dostaniesz ostrzeżenie a jesli kolejny to milutka kare ( dla mnie to legenda ale ponocz ktos dostal kare )

Jeszcze rozumiem jak ktos nie zameldowany i pracuje max pół roku ale pewnie masz meldunek , ciagniesz wszystkie mozliwe dodatki a smigasz autem na pl rejstracjach ... :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 4:30 pm   

lukasz9022 napisał/a:
Rzecz w tym ze policja w cala sprawe nie byla zamiaeszana, alatwilismy wszystko ugodowo. Autoko zas jak juz wspomnialem ma 2 wlasicieli z czego moj ojciec mieszka w polsce , wiec na zdrowy rozum moge tlumaczyc sie tym ze samochod pozyczylem niedawno i nie zamierzam uzytkowac na drogach Nl . Natomiast w przypadku ponownej kontroli to w jaki sposb moga mi udowodnic ze ojciec nie przyjechal znowu i nie pozyczyl mi auta


czlowieku nikogo nie bedzie interesowalo gdzie mieszka ojciec , nie masz prawa jezdzic tym autem na terenie Holandii dluzej niz przewiduja przepisy
tyle razy o tym piszemy na forum ,niemal na okraglo walkujemy ten temat
ale zawsze znajdzie sie ktos,kto chce byc madrzejszy niz ustawa przewiduje

Cytat:
moge tlumaczyc sie tym


mozesz sie tlumaczyc i tym i owym ale tylko do czasu....i bez urazy ale szczerze to zycze ci sporej sumy do zaplacenia by takich cwaniaczkow jak ty w koncu nauczyc rozumu
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 04, 2012 4:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukasz9022 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 38
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:08 pm   

wlasnei jest to takie sprytne ominiecie prawa ze jezeli chesz jezdzic furka na Polskich tablicach to przerejestruj autko na kogos z meldunkiem tylko w Pl i grzejsz ile wlezei i nic cie nikt nie zrobi , bo niby jak udowodni ze akurat nie pozyczyles tego samochodu. Chodzi tylko o to ze jezeli jest dwuch wlascieieli to prawdopodobnie tak samo mozna ominac ten przepis rejestracji . bo tego do konca nie wiem , u znajomych podobno to przechodzilo ale do konca nie jestem pewnie i stad moje pytanie
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:20 pm   

lukasz9022 napisał/a:
bo niby jak udowodni ze akurat nie pozyczyles tego samochodu.


Beny napisał Ci o kamerach na drogach, myslisz że są tam dla picu? Dadzą Ci wydruki zdjęć, z dokładną godziną i ile dni pod rząd przejeżdżałes tą akurat drogą, i skończy się cwaniakowanie. Po drugie przy takiej kontroli, numer VIN auta ląduje w bazie danych, twoje dane zresztą też, i po 14 dniowym okresie, panowie z Douane mogą czekać pod Twoim domem, jak będziesz wychodził do pracy. Mój znajomy w Middelburgu zaliczył własnie taką przygodę. A auto możesz mieć zarejestrowane nawet na kumpla psa tesciowej brata, i gów... to da. Czy naprawdę warto rżnąć głupa, kombinować i unikać zapłacenia tego podatku za cenę swiętego spokoju, niejednokrotnie porysowanych drzwi w aucie czy maski, i wytykania palcami polskich rejestracji?!?! Nie rozumiem was ludzie.....
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Sob Lut 04, 2012 5:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:21 pm   

lukasz9022 napisał/a:
wlasnei jest to takie sprytne ominiecie prawa ze jezeli chesz jezdzic furka na Polskich tablicach to przerejestruj autko na kogos z meldunkiem tylko w Pl i grzejsz ile wlezei i nic cie nikt nie zrobi


Proszę nie pisz na forum z taką dozą pewności opinii, które są tylko Twoim widzi misię. Jak piszesz coś, co jest tylko Twoją zgadywanką, to to zaznacz, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Nawet jeśli nie będziesz właścicielem samochodu w ogóle to nie masz prawa się nim poruszać, jeśli na auto nie jest opłacany podatek. Nikt faktycznie nie udowodni, że akurat samochodu nie pożyczyłeś, bo nikt nie musi tego udowadniać, stąd mają gdzieś czy auto pożyczyłeś czy jest Twoje. Zasada jest taka: masz meldunek to masz w Holandii zakaz używania aut na innych blachach niż holenderskie, niezależnie czy to Twoje, pożyczone, czy siostry koleżanki znajomego DJ-a.

Temat współwłaściciela sam przerabiałem i nie działa!
_________________
Dumny Polak
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:26 pm   

jso napisał/a:
Nawet jeśli nie będziesz właścicielem samochodu w ogóle to nie masz prawa się nim poruszać, jeśli na auto nie jest opłacany podatek.


Drobna poprawka - moze jezdzic 14 dni w roku po wczesniejszym zgloszeniu.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:28 pm   

lukasz9022 napisał/a:
wlasnei jest to takie sprytne ominiecie prawa ze jezeli chesz jezdzic furka na Polskich tablicach to przerejestruj autko na kogos z meldunkiem tylko w Pl i grzejsz ile wlezei i nic cie nikt nie zrobi ,
ja poradze ci poczytac caly temat od poczatku i z naciskiem na pare ostatnich stron tak gdzies od 15 , przedewszystkim poczytaj co jest opisane w podanych tam linkach o karach obowiazku oplaty bpm i podatku drogowym dla osob pozyczajacych auto od ojca wojka sw.mikolaja . Zwlaszcza co tam odnosnie dlugosci czasu zwolnionego do oplat . I jak juz ktos ci powiedzial spryciarzu nie oni maja ci udowdonic ze to ty nie masz racji bo twoim obowiazkiem jest zapoznanie sie z prawem danego panstwa .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:33 pm   

mam szczera nadzieje, ze pieniadze uzyskiwane z placonych przeze mnie podatkow, zostana slusznie wykorzystane przez Duane czy Politie na domiar srogich kar, dla wlascicieli, wspolwlascicieli, DWUCH wlascicieli "grzejacych ile wlezie furek na polskich blachach" szerzacych patologie w tym kraju.

POLSKIE BLACHY TO OBCIACH !!!
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:40 pm   

Cytat:
mam szczera nadzieje, ze pieniadze uzyskiwane z placonych przeze mnie podatkow, zostana slusznie wykorzystane przez Duane czy Politie na domiar srogich kar, dla wlascicieli, wspolwlascicieli, DWUCH wlascicieli "grzejacych ile wlezie furek na polskich blachach" szerzacych patologie w tym kraju.

POLSKIE BLACHY TO OBCIACH !!!


Taki sam obciach jak DWUCH
Ostatnio zmieniony przez Kiepo Sob Lut 04, 2012 5:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:49 pm   

Kiepo, zdaje się, że Athlon, zacytował
lukasz9022 napisał/a:
dwuch wlascieieli

Nieumiejętnosć czytania ze zrozumieniem, to też obciach :033:
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Sob Lut 04, 2012 5:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:51 pm   

Kiepo, zerknij dobrze, o co chodzilo w wypowiedzi tuz nad twoja


lukasz9022,

Cytat:
ze jezeli jest dwuch wlascieieli to prawdopodobnie
:033:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:57 pm   

aha, to zwracam honor Athlonowi :oops: Mimo wszystko wpis POLSKIE BLACHY TO OBCIACH troche mnie zirytował...
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:58 pm   

Kiepo napisał/a:


Taki sam obciach jak DWUCH


Dla mnie osobiscie DWUCH jest wiekszym obciachem, ciekawe co sadza o tym wlasciciele, wspolwlasciciele, DWUCH wlasciciele " grzejacych ile wlezie furek na polskich blachach"?
Bo skoro polskie blachy w Holandii to przejaw sprytu, przedsiebiorczosci i powodu do dumy, to jak sie ma do tego jezyk ojczysty, ktory jakos nie grzeje ile wlezie ale za to do furmanki mu blisko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group