NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 9:42 pm   

Athlon napisał/a:
mam szczera nadzieje, ze pieniadze uzyskiwane z placonych przeze mnie podatkow, zostana slusznie wykorzystane przez Duane czy Politie na domiar srogich kar, dla wlascicieli, wspolwlascicieli, DWUCH wlascicieli "grzejacych ile wlezie furek na polskich blachach" szerzacych patologie w tym kraju.


A ja mam nadzieje ze wkoncu sie wezma za tych CWANIACZKÓW co sie melduja ,biora wszystkie zasilki/dof co sie da i bujaja sie BMW albo AUDI w DISLUUU i mysla ze sa tacy sprytni ze Duane i Policja nigdy ich nie dopadną ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
scwz 
Gaduła

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 100
Skąd: Haarlem-Tychy
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 10:13 pm   

orientuje się ktos jak wygląda sprawa np.moja mam auto w kredycie i jest cesja bankowa wbita wiadomo ze auta nie przerejestruje na nl tablice dopóki nie spłace.Można jakies pisma załatwić z policja i innymi instytucjami.
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 10:47 pm   

scwz,
1.weź do ręki umowę z bankiem.
2.znajdź punkt zakazujący wywozu auta za granicę.
3a.Jeżeli usłyszałeś głośny plask to właśnie palnąłeś się w głowę zrozumiawszy kwestię.
3b.W razie braku plasku zacznij od pkt 1.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
scwz 
Gaduła

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 100
Skąd: Haarlem-Tychy
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 10:50 pm   

no a ale bank jest współwłascicielem cos mi sie zdaje że do póki go nie spłace nie mam prawa go przerejestrowac na nl
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 11:23 pm   

scwz, jest tez ten temat
i jak go poczytasz z zrozumieniam bedziesz wiedzial ze ie musisz go przerejestrowywac na zolte blachy by moc oplacac podatek i poruszac sie autem calkie legalnie
http://forum.niedziela.nl...0fa4e88d4801da9
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Lut 04, 2012 11:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
polishkid
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 2
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 1:42 pm   

@do kolegi z cesja

Po pierwsze przestań słuchać tych wszystkich malkontentów na forum.

Masz auto z cesja banku w PL (tak sama jak ja) , to co musisz zrobi to wymeldować sie jak najszybciej z lokalnego gemente. Rozumiem ze masz juz wszystkie papiery NL (konto w NL itp) , skoro tak to nie musisz miec zameldowanie tak naprawdę. Jak juz bedziesz wymeldowany koniecznie bedeac w PL w urzędzie miasta odbierz dokument ze jestes rezydentem (nie tylko zameldowany! ) pod tym i tym adresem w PL. Następnie udaj sie do tłumacza przysięgłego (angielski/ holenderki ) przetłumacz dokument z urzędu na ENG / NL i tyle. Dokumant musisz miec zawsze przy sobie w aucie.


Oczywiście to nie chroni przed ticketami.

Z jednym z tymi wszystkimi marudami na forum sie zgodzę, jezli pobierasz jakies dodatki od panstwa w NL to według mnie powinieneś placic za auto. "cos za cos"

Ja nie pobieram nawet 1 euro.
Oosbiscie jestem zamelodowany w NL od 3 lat, mam auto na PL tablicach z cesja na bank , ale moja praca wymaga ze czesto latam po swiecie i jak narazie ten argument (+papier od pracodwacy ze moja praca wymaga tego) na policji i w dnuneii przechodzi.

PS.

Zwroc uwage ile nowych auta z tablicami z Wloch, Grecji , Hiszpanii i Portugali pojawa sie na drogach w NL. Coraz wiecej , a to oznacza dla Polakow tylko mniejsze (statystycznie) szanse zatrzymania/kontroli.

PS.
Z gory uprzedzam ze nie mam zamiaru wdawać sie w bezsensowna dyskusje z Polaki+tablice NL. Wasz wybór na jakich tablicach jeździcie.
Ostatnio zmieniony przez polishkid Nie Lut 05, 2012 1:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 2:50 pm   

polishkid, Mam nadzieję ,że zdajesz sobie sprawę że narażasz forumowicza na karę pozbawienia wolności z art.272 kk. czym sam narażasz się na odpowiedzialność karną w takim samym wymiarze zgodnie z art. 18 § 2 kodeksu karnego.

Dlaczego w naturze polskiego plebsu tak głęboko zakorzeniony jest brak poszanowania dla obowiązujących zasad i norm (prawnych i społecznych)?
Zasady są proste i przejrzyste.
Pozdrawiam uczciwych Polaków na emigracji.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 3:25 pm   

YANNOSICK napisał/a:

Dlaczego w naturze polskiego plebsu tak głęboko zakorzeniony jest brak poszanowania dla obowiązujących zasad i norm (prawnych i społecznych)?


Aby nie rozprawiac zbyt wiele o naturze polskiego plebsu, (ktora niestety wyssysana wraz z mlekiem matki), przez pryzmat socjologiczno-ideologiczno-historyczny w temacie motoryzacyjnym , odpowiem na to pytanie w trzech slowach:

KOMPLEKSY, KOMPLEKSY, KOMPLEKSY !!!!!
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 3:25 pm   

Jak leczyć?
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 3:26 pm   

Malkontenci, marudy? :043: Ja bym bardziej tym okresleniem nazwał cwaniaczków, którzy za wszelką cenę kombinują aby się tylko wyłgać od płacenia należnych podatków. No tak, ale jak się auto w krechę bierze w Polsce na zasadzie postaw się a zastaw się, to jak potem przerejestrować na holenderskie blachy. Przecież polski bank w gemeente się nie zamelduje :043:
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 4:13 pm   

YANNOSICK napisał/a:
Jak leczyć?
Szczepić , Leczyć , Izolować ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 5:36 pm   

YANNOSICK napisał/a:
Jak leczyć?


Niestety to choroba nieuleczalna, przekazywana genetycznie, a antidotum nie znajduje sie na liscie lekow refundowanych w Polsce.
Jedynym rozwiazaniem wydaje sie byc ingerencja dorazna, dzialajaca prewencyjnie, ta natomiast nie gwarantuje wyeliminowania zrodla choroby a jedynie chwilowo zapobiegnie rozwoju skrzywienia ( mutacji).
Tym powinni zajac sie miejscowi specjalisci ( Douane, Politie) posiadajacy odpowiednie narzedzia, zastosujac odpowiednia terapie... szokowa ( bez uzycia srodkow znieczulajacych).
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 6:16 pm   

polishkid napisał/a:
Rozumiem ze masz juz wszystkie papiery NL (konto w NL itp) , skoro tak to nie musisz miec zameldowanie tak naprawdę.
pokaz mi artykol prawny ktory to potwierdza .
polishkid napisał/a:
i jak narazie ten argument (+papier od pracodwacy ze moja praca wymaga tego) na policji i w dnuneii przechodzi.
wlasnie narazie i ktoregos razu juz nie przejdzie , a czy wtedy twoj pracodawca zechce zaplacic za ciebie kare od dnia kiedy tu zaczoles prace ?
polishkid napisał/a:
to oznacza dla Polakow tylko mniejsze (statystycznie) szanse zatrzymania/kontroli.
to juz naprawde wyssane z palca wystarczy poczytac gazety lub/i forum a zobaczysz ze sie nasiliy wlasnie ko ntrole na oostblok(czytaj polskie ) tablice
polishkid napisał/a:
Zwroc uwage ile nowych auta z tablicami z Wloch, Grecji , Hiszpanii i Portugali pojawa sie na drogach w NL
moze byc ale jak poczytasz inny temat na forum o oplacaniu podatku drogoweg w NL za auta na innych tablicach bedziesz wiedzial ze nie masz obowiazku zmiany tablic na NL .Mozesz pozostac przy swoich oplacajac podatek . wiec tablic moze przybywac ale ludzie moga po oplaceniu BPM i podatku drogowego poruszac sie na tablicach z innego panstwa.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
edekedk 123
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 1
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 8:41 pm   zmiana tablic z Pl na Nl-koszty

Witam wszystkich...

Mozecie mi pomóc????

Kupilem auto w Polsce w 2010(w marcu) opel vectra b 1.8 16v 97r(benzyna), dalem za nia 13 000 zl.

Zameldowany jestem od 21 lipca. Przeglad i ubezpieczenie konczy mi sie 8 marca, ostatnio pare razy policja mnie zatrzymala.. (kolezanki z pracy mialy tak,ze jezdzily na polskich blachach przez jakis czas, wkoncu policja przyszla do nich i sie zapytala czy to wasz samochód i jak dlugo tu mieszkacie,, i po 3 miesiacach dostaly list,ze w ciagu 2 tyg. musza zmienic blachy albo pozbyc sie auta.) Teraz sam czekam na taki list... i nie wiem co mam robic poniewaz: auta nie chce sprzedawac bo dopiero co generalny remont silnika zrobilem i czesci tuningowe zamowilem.Moje pytanie brzmi:Czy ktos mogl by mi powiedziec mniej wiecej ile to kosztuje???? Tzn. oplaty miesieczne , najgorszy to podatek drogowy.Pilnie czekam na kazda wiadomosc. pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 9:22 pm   

edekedk 123, a czy przypadkiem juz nie wyjasniono tego problemu w tym temacie ??
moze bedzie pomyslem przeczytac ten temat od poczatku ??a nie czekac az ktos ci powtozy odpowiedz ?
jesli ci za malo info mozesz poczytac tez ten temat
http://forum.niedziela.nl...df0967078d520a7
gdzies od strony 14/15 ale jak poczytasz od poczatku tez ciekwa lektora
powodzenia i milej lektory
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group