NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 11:44 pm   

misia0101 napisał/a:
Policjant po zatrzymaniu mojego meza dal mu upomnienie ze osoba zameldowana w holandii moze tylko jezdzic samochodem na holenderskich tablicach rejestracyjnych ktorego on (kierowca) jest wlascicielem.... :119:


chyba policjanta fantazja poniosla. Bo oznaczalo by to, ze wypozyczalnie aut czy warsztaty pozyczajace auta na czas naprawy nie maja prawa bytu.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 10:33 am   

Rozmawiałem z fachowcem od Kodeksu Drogowego i powiedział mi ,że faktycznie istnieją przepisy które zabraniają nieuregulowanego korzystania z mienia osób trzecich. Są to przepisy krajowe oraz ogólnowspólnotowe. Umówiłem się na spotkanie z nim więc później opiszę czego się dowiedziałem.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 12:30 pm   

Zgodnie z strona douane.nl można jeździć bez płacenia BPM i podatku tylko max. dwa tygodnie na pożyczonym/wyleasingowanym samochodzie.Potem musisz sie zglosić do dounae/belastingsdienst.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 8:03 am   

LeGolasik napisał/a:
Zgodnie z strona douane.nl można jeździć bez płacenia BPM i podatku tylko max. dwa tygodnie na pożyczonym/wyleasingowanym samochodzie.Potem musisz sie zglosić do dounae/belastingsdienst.


mozna, ale to tez nie tak wolnosc tomku w swoim domku bo trzeba wszystko najpierw zglolosic do duane na specjalnym formularzu.

jesli chodzi o samochody o ktorych wspomnial marcin oraz leGolasik, to mysle (nie sprawdzilam tych wiadomosci ani w belastingu ani KVK) wypozyczalnie samochodow maja jakis specjalny vrijstelling na te okazje. Potem sa jeszcze auta na tych zielonych tablicach czy taxi na niebieskich - wiec dla takich pojazdow z pewnoscia jest to inaczej uregulowane.

temat dotyczy polskich blach i osob prywatnych z tego co dotychczas wyczytalam... Licze na Yannosika ze potwierdzi lub zaprzeczy (moje-niemoje slowa na temat tego przepisu)- jesli faktycznie rozmawia z fachowcem ;)
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 10:28 am   

Witam. Rozmawiałem z tym "fachowcem" ale niestety tylko telefonicznie bo z przyczyn losowych do spotkania nie doszło. Może spotkam się z nim jeszcze, przy okazji...ale mogę do niego dzwonić z pytaniami. Facet zajmuje się likwidacją szkód komunikacyjnych dla kilku dużych holenderskich i belgijskich ubezpieczalni więc zna temat.
Jest tak. Autem zarejestrowanym na kogoś innego poruszać się nie wolno. Taki jest stan prawny obowiązujący w całej niemal Europie. Jest to jednak zazwyczaj martwy przepis gdyż jest bardzo trudny do egzekwowania bez bezpośrednich działań kontrolnych. Jednak tak to wygląda od strony prawnej. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły i są one dość powszechne. Nie zagłębiając się w przepisy podał mi kilka przykładów kiedy można kierować obcym autem. Nie wiem czy wszystkie zapamiętałem ale oto one:
Można korzystać z auta innej osoby gdy:
1. Kierowca pozostaje materialnie lub formalnie związany z właścicielem.
2. Istnieją dokumenty regulujące w sposób jednoznaczny stosunek właściciel - użytkownik.
3. Istnieje wyższa siła będąca przyczyną takiego stanu rzeczy.

Zawsze jednak muszą zostać dokonane wszystkie czynności cywilno-prawne umożliwiające użyczenie pojazdu. W praktyce jest to bardzo proste.
W razie poważnych wątpliwości mogę się z nim konsultować.
Mam nadzieje ,że to wyjaśnia temat.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 10:40 am   

YANNOSICK, jest jeszcze druga sprawa, ktora ogranicza to o czym piszesz. niezaleznie od sytuacji, ktore wymieniles, osoba zameldowana w holandii nie ma prawa poruszac sie samochodem zarejestrowanym w innym kraju bez uprzedniego zgloszenia tego faktu w BD/RDW (raz na rok i max 2 tygodnie). nie ma to nic wspolnego z kodeksem drogowym.

do poczytania: Vrijstellingen bij kort gebruik auto of motor in Nederland
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 11:47 am   

zaq, Masz rację. To już pisałem wielokrotnie także w innych wątkach. Jest to kwestia przepisów fiskalnych. Po rozmowie z fachowcem od ubezpieczeń pojawiła się jeszcze jedna trudna sprawa. Mianowicie ubezpieczenie auta na polskich tablicach w NL. Pytanie brzmi czy takie auto powinno mieć polskie czy holenderskie OC (WA)? Nawet dla specjalisty jest to bardzo trudny orzeszek.
Pozdrawiam.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 12:01 pm   

Powiem wam szczerze ze ja sie na autach nie znam, ale cos tam wiem o tych przepisach. Tak sie zastanawiam po co polakom przerejestrowanie auta z rocznika np 92-93 na holenderskie blachy. Ja rozumiem, jak masz auto nowsze, drogie to i moze gra warta świeczki, ale stary samochód??? - o sorry nie ten temat!

Ale ok, a co z BPM zaplacisz na PL blachy a za pol roku wracasz do PL - dostaniesz zwrot za BPM?
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 2:30 pm   

misia0101 napisał/a:
Ale ok, a co z BPM zaplacisz na PL blachy a za pol roku wracasz do PL - dostaniesz zwrot za BPM?

Tak
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 4:17 pm   

moze cos sie zmieni w sprawie rejestracji samochodow :)
niestety w artykule nie ma zadnych szczegolow.

http://biznes.onet.pl/bed...01,1,news-detal

Cytat:
Będą ułatwienia przy przerejestrowywaniu samochodów w krajach członkowskich na terenie całej Unii. Komisja Europejska zaproponowała projekt przepisów w tej sprawie.
(...)
Zgodnie z propozycją Brukseli, obywatele jednego kraju, którzy część czasu w ciągu roku spędzają w innym państwie nie będą musieli przerejestrowywać samochodów. Ci, którzy kupują używane samochody w innym kraju nie będą zmuszani do przeprowadzenia dodatkowych kontroli technicznych i unikną administracyjnych problemów.(...)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Paweł79 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 44
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 10:37 pm   

Witam,jestem zameldowany od 2006 i miałem pare kątroli policyjnych i zadej kary nie dostałem i zadeg papieru mi do domu nie przysłali,tylko w styczniu pani policjanka powiedziała ; było by lepiej zeby auto było na pomaranczowych tablicach;,,jeszcze jedno,znajomy gdy szedł sie meldowac zapytał w gminie czy moze dostac karte parkingową na auto swoje, ale podkreslił ze jest na pl blachach kobietak powiedziała ze nie ma zadnych problemów.. :039:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 12:17 am   

Paweł79,


Cytat:
miałem pare kątroli policyjnych i zadej kary nie dostałem


bo to byly tylko kątrole ..oj inaczej bedziesz spiewal jak zalapiesz sie na

kontrole :034:

Cytat:
było by lepiej zeby auto było na pomaranczowych tablicach;
a jeszcze lepiej jakby auto posiadalo, zolte tablice rejestracyjne
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Paweł79 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 44
Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 5:18 am   

Gochna H kazdem moze sie zdarzyc :039:
 
 
karolek85 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 83
Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 11:26 pm   

Paweł79 napisał/a:
znajomy gdy szedł sie meldowac zapytał w gminie czy moze dostac karte parkingową na auto swoje, ale podkreslił ze jest na pl blachach kobietak powiedziała ze nie ma zadnych problemów..


Hehe moi znajomi tez tak porobili i dostali jako pierwsi bileciki do zaplaty albo wywoz z kraju:D nie ma to jak strzelac do wlasnej bramki :D
 
 
 
Paweł79 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 44
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 10:04 pm   rere

karolek85
ok duzo słyszałem ale nigdy nie widziałem na własne oczy zadnego papierku,jeszcze jedno sasiad moj pochodzi z angli i ma auto na angielskich blachach i karte parkingową tez i jakoś do tej pory nic mu jeszcze nie przyszło!!,nich ktos zeskanuje papierek i wrzuci na niedziele ok pozdrawiam i powodzenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group