NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 10:08 pm   

Moi znajomi dostali nie dalej niz miesiac temu koperte z 'zaproszeniem' do przerejestrowania auta na NL numery...
Kolega z pracy z 1.5 miesiaca temu rowniez.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
karolek85 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 83
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 5:43 pm   

wszystko zalezy jak lezy....moze dlugo nie jestem w Holandii ale z tego co zaobserwowalem...to tu nic nie ginie w przyrodzie....po 2 latach ubezpieczenie sie odezwalo do mnie nie bylem zameldowany i sami mi z konta pobrali :) a kolega po 2 latach sie ubezpieczyl i nic nie mial...takze albo sie uda albo sie upomna :) Ja chcac zyc tu dluzej wole na farta nie liczyc :) Pozdrawiam i powodzenia
_________________
the pain you feel today will be the strength you feel tomorrow.

Odchudzanie - Odzywki suplementy dla kobiet i mezczyzn zamienniki posilkow porady gg 3845479

http://www.mijnwebwinkel.nl/winkel/powerprotein/
 
 
 
aazmath
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 17
Skąd: Opole
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 6:39 pm   

a moze mi ktos powiedizec jak to wyglada jak pracuje w Holandii a mieszka w niemczech? Zameldowany jestem w PL i auto też.

Ost na autostradzie zatrzymała mnie policja niemiecka, rutynowa kontrola. Akurat z pracy wracałem, zapytali skad i dokad jade "przetrzepali auto" i puscili.
_________________
... aaz ...
 
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 6:52 pm   

Nijak. Skoro nie masz meldunku w niemczech ani w holandii to dla policji czy celnych jestes jak turysta.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 7:18 pm   

feel_x, nie jest to dla celnych jako turysta wlasnie celni moga sprawdzic twoj status i jesli sie okaze ze mimo braku meldunku tu pracujesz moga cie scignac za auto .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 7:28 pm   

aazmath napisał/a:
a moze mi ktos powiedizec jak to wyglada jak pracuje w Holandii a mieszka w niemczech? Zameldowany jestem w PL i auto też.
Jeżeli auto nie przebywa ponad 14 dni jednorazowo w NL i nie przebywa łącznie ponad 183 dni w NL to nie musisz się martwić holenderskim podatkiem. Skup swoją uwagę na tym,że łamiesz niemieckie prawo czym narażasz się na dużo wyższe kary niż w NL.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 8:59 pm   

YANNOSICK, czyli lamie prawa 2 panstw w NL bo nie jest pracownikiem przygranicznym a w niemczech bo tam mieszka . no to zycze koledze duzo szczescia .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Sob Maj 05, 2012 9:48 am   

Czy ktos dostal kiedys od celnych nakaz przerejestrowania samochodu, wywiezienia go z nl lub kare nie majac tutaj meldunku?? Bo beileys sraszy ze kolega ma przerabane w obu krajach a ja mowie ze nie pod warunkiem ze koles nie ma w de meldunku! Jezeli nie jest w niemczech zameldowany to w ich bazie wcale nie figuruje i jest dla nich turysta. Natomiast jezeli chodzi o holandie to nie slyszalem aby douane kazalo komus przerejestrowac auto czy wlepili kare jezeli nie ma go w zadnej gemeente zameldowanego
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Sob Maj 05, 2012 10:41 am   

feel_x, Po pierwsze to już naprawdę wiele razy było powtarzane. Po drugie nie masz najwyraźniej pojęcia o przepisach. Po trzecie wreszcie baileys nie straszy a jedynie zwraca uwagę na łamanie prawa.

Ostatnio temat został odświeżony na innym forum LINK

Po raz setny powtarzam więc: Nie ma znaczenia meldunek tylko faktyczne miejsce przebywania. MRB to nie podatek od holenderskich rejestracji czy meldunku, tylko opłata za korzystanie z infrastruktury drogowej Królestwa Niderlandów. KAŻDE auto w Holandii podlega tej opłacie.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Sob Maj 05, 2012 11:16 am   

feel_x napisał/a:
Natomiast jezeli chodzi o holandie to nie slyszalem aby douane kazalo komus przerejestrowac auto czy wlepili kare jezeli nie ma go w zadnej gemeente zameldowanego


no to ja mowie:widzialam ok. 8 przypadkow kiedy douane KAZALO przerejestrowac auto! Tym dziwne ze w prowincji gdzie tak naprawde duzo polakow nie mieszka - drenthe. Wszyscy oni dostali jakies ulotki o prawie dotyczacym MRB. zadna z tych osob nie byla zameldowana.

I inna sprawa- miesiac temu do pewnej pani o ok. 18.00 zapukali panowie z douane do domu, bez listu bez powiadomienia etc i podali do wiadomosci ze ma albo wywiesc auto albo zaplacic MRB -miejscowosc Emmen.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Sob Maj 05, 2012 11:44 am   

YANNOSICK nie musze znac prawa dokladnie i nie interesuje sie tym tematem zbytnio bo od ponad 2 lat jezdze na nl tablicach. Mowie tylko ze chlopak mieszkajac w niemcowni na"czarno" bez meldunku i pracy nie musi sie obawiac ZOLL Co innego lamanie prawa, nie o tym tutaj mowa. I nie o to pytal aazmath. Jezeli misia napisala ze jednak widziala na wlasne oczy ze ktos bez meldunku dostal list od douane lub osobiscie sie stawili (tylko skad adres skoro sie nie jest zameldowanym) to ok. Ja sie z tym nie spotkalem.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Sob Maj 05, 2012 11:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Sob Maj 05, 2012 12:00 pm   

feel_x, W Niemczech istnieją podobne regulacje jak w NL (nieco prostsze ale podobne).Tam również meldunek nie ma nic do rzeczy. Co do wizyty domowej to adres najczęściej podaje zgłaszający czyli np. zaniepokojony sąsiad lub dbający o dobrą reputację Polaków rodak.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Sob Maj 05, 2012 12:39 pm   

[quote="YANNOSICKOstatnio temat został odświeżony na innym forum LINK

[/quote]
haha dobre forum gdzie udziela sie jedna osoba-moderator
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Sob Maj 05, 2012 12:53 pm   

Hmm... Ewa rozumiem twój dobry humor ale to jest bardzo młode forum i skierowane do bardzo małej grupy docelowej ( liczba Holendrów w Polsce jest niewielka). Natomiast jeżeli chodzi o zawartość merytoryczną nie masz chyba zastrzeżeń?
Pozdrawiam.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
siagi 
Poczatkujacy


Dołączyła: 05 Paź 2008
Posty: 43
Wysłany: Nie Maj 20, 2012 1:08 pm   

wcale sie nie dziwie Holendrom ze skarza sie na POlakow ze jezdza na polskich tablicach i nie placa podatku, znam ludzi ktorzy mieszkaja tutaj po 5 lat i caly czas jezdza na polskich blachach :039: . Wiadomo ze kazdy Polak przyjechal tutaj zarobic ale czemu bedac tutaj tyle lat niektorzy uchylaja sie od placenia co placic powinni? Gdybyscie byli w Polsce i byly by takie same zasady jak w Holandii oczywiscie POlacy robili by nagonke. Czy nie lepiej placic ten balasting i miec swiety spokoj a nie na widok policji czy duane -serce w gardle? napewno takze Holenrzy mieli by o Polakach lepsze zdanie.
to taki moje przemyslenia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group