NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
golfkr 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 27
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 6:33 pm   podatek

jak jest z osobami nie zameldowanymi?? (czy też muszą płacić podatek drogowy?)
co w sytuacji jeżeli auto jest zapisane na osobę mieszkającą w Polsce bez BSN numeru?

baileys
[/quote}[ Dodano: Nie Sty 19, 2014 6:54 pm ]
Bez meldunku jest ciezko oplacac podatek ale ich to nie obchodzi .[/quote]

no ciekawe ,osoby zameldowane płacić muszą,a nie zameldowane?-jest jakaś dyrektwa z belastingu na to?
Ostatnio zmieniony przez golfkr Nie Sty 19, 2014 6:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ekhm88 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 48
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 8:50 pm   

czy tak ciężko jest przeczytać kilka stron do tylu żeby odnaleźć odpowiedź
przecież temat był poruszony po sto kroć
 
 
golfkr 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 27
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 6:52 pm   

off topic
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sty 22, 2014 3:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ekhm88 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 48
Wysłany: Śro Sty 22, 2014 12:52 pm   

off topic
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sty 22, 2014 3:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kreskowka25
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 22, 2014 4:04 pm   

Fegelein napisał/a:
Czy po wypisaniu formularza auto przechodzi jakąś kontrolę czy oni wierzą "na słowo" co zostało podane w formularzu?


wierza na slowo

dostalem dokument z informacja na jaki okres i ile mam zaplacic podatku.
nikt mnie nie sprawdzal. nikt o nic wiecej nie pytal. tylko informacje jakie im opisalem w formularzu.

mozliwe jest ze po numerach nadwozia identyfikuja i potwierdzaja poprawnosc danych auta

wydaje mi sie ze opcja podania benzyny zamiast diesla nie przejdzie.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 2:33 pm   

Ja mam autogaz więc wszystko się zgadza z numerami z fabryki (tzn. wyszedł jako benzyna i zgłaszam benzynę).

Albo usunę instalację (dość sporo roboty), albo zgłoszę, że jężdżę na benzynie tylko, bowiem w praktyce na gazie nie jeżdżę, a wyższy podatek bym płacił tylko za to, że jest instalacja, której nie używam O_O
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Sob Sty 25, 2014 2:34 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 9:45 pm   

Fegelein, Zdajesz sobie sprawe ze auto Ci APK nie przejdzie jak bedziesz mial auto z wpisana benzyna i instalacja gazowa ktora jest nielegalne?
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 10:58 pm   

kreskowka25 napisał/a:
wydaje mi sie ze opcja podania benzyny zamiast diesla nie przejdzie.


dobrze ci sie wydaje ...nie przejdzie ,

a za wprowadzenie belastingu w blad groza sankcje pieniezne i nie w setkach, tylko w tysiacach euro ...wiec nie wiem czy bedzie sie oplacalo ,podawac nieprawdziwe informacje
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sty 26, 2014 11:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 12:37 am   

Ale wy ludzie kombinujecie. Kupcie sobie normalny maly samochod na benzyne na zoltych blachach albo płaćcie zwyczajnie podatki za wasze diesle lub LPG.

Za cos przeciez ten system dróg tutaj zostal wybudowany i musi byc utrzymywany.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 9:41 am   

adamek88 napisał/a:
Fegelein, Zdajesz sobie sprawe ze auto Ci APK nie przejdzie jak bedziesz mial auto z wpisana benzyna i instalacja gazowa ktora jest nielegalne?


Mnie na białych tablicach APK ani holenderskie OC nie obowiązuje.... jest tu mowa tylko o zgłoszeniu Belastingowi auta do podatku na tym białym druku PDF co był podany wcześniej.

GeraltRivia napisał/a:
Ale wy ludzie kombinujecie. Kupcie sobie normalny maly samochod na benzyne na zoltych blachach albo płaćcie zwyczajnie podatki za wasze diesle lub LPG.

Za cos przeciez ten system dróg tutaj zostal wybudowany i musi byc utrzymywany.


:) Każde auto jest normalne, nienormalne są opłaty za nie w moim odczuciu. W Niemczech też się płaci podatek drogowy, ale nie wynosi oż tyle, że nakłania ludzi do dziwnych rzeczy.
Tak wiem, mieszkasz tu to się dostosuj. To prawda, ale nie zmienia to faktu, że stawki za coś normalnego - auto - są tu tak wysokie w porównaniu do Niemiec, gdzie drogi są też dobre.
Gdyby Polak miał zapłacić 250 - 300EUR na rok to by kombinował? Nie :)
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pon Sty 27, 2014 9:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 10:04 am   

Fegelein,

Tu podatek tez nie jest wysoki dla samochodow na benzyne i o niskiej wadze, bo ja place 400e rocznie i nie uwazam ze jest to duzo, patrzac na system i jakosc drog w Holandi.

A system jest bardzo logiczny, LPG= tanie paliwo, wysoki podatek, Diesel = wiecej zanieczyszcza, tez troche tanszy, wyzszy podatek. Duze, ciezkie auto = wysoki podatek.

W Niemczech czesc oplat za drog jest pobierana przez karnety i inne podatki, wiec nie ma sensu porownywac.

Problem jest w tym, ze ty bys chcial sobie jezdzic jak najwiekszym samochodem, najlepiej na LPG i najlepiej nie placic nic. A w Polsce jak na kocich lbach albo dziurach na pol metra prawie zrywasz zawieszenie to na pewno wychwalasz zachodnie systemy dróg.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Pon Sty 27, 2014 10:05 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 11:52 am   

W późniejszym okresie zmienię auto na coś lżejszego (moje 1160 kg), ale nikt mi nie da gwarancji, że to auto, które kupię za 3000 EUR nie będzie potrzebowało kolejnych 2000 EUR na naprawę.
Swoje mam naprawione w 100% i wiem co w nim jest.

GeraltRivia napisał/a:
Fegelein, Problem jest w tym, ze ty bys chcial sobie jezdzic jak najwiekszym samochodem, najlepiej na LPG i najlepiej nie placic nic. A w Polsce jak na kocich lbach albo dziurach na pol metra prawie zrywasz zawieszenie to na pewno wychwalasz zachodnie systemy dróg.


Tak, chciałbym jeździć samochodem, a nie czymś w rodzaju Cinquacento, gdzie strefa zgniotu kończy się na tylnim zderzaku, jeździć na LPG, a płacić jak za benzynę. Nie od dziś wiadomo, że jak zostaje ci więcej w portfelu to i tak te pieniądze wydasz na inne rzeczy - elektronikę, kino itd... pieniądze i tak zostaną w gospodarce.

A polskie drogi to komedia, i nie chodzi tu o podatki - bo te są w benzynie - ale o to, że partaczy się drogi nie myśląc o budowie bardziej wytrzymałych. Pieniędzy by nie brakowało, w końcu każdy tankując płaci na drogi.
 
 
jacek76 
Gaduła


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 1:24 pm   

Moja sytuacja jest taka,auto na Polskich blachach i dostalem juz do zaplacenia MPB za okres 3 miesiecy-387e(kwota wysoka ale zaplacic trzeba)Wg zasady jezdzisz u nas to plac i jakos to kwote jestemw stanie przelknac,natomiast nie usmiecha mi sie placenie kolejnego wg mnie chorego podatku czyli BPM,ktory wyniesie w moim przypadku okolo 2 tys euro co jest jawnym zlodziejstwem bo to ze mam placic za ich drogi rozumiem i zgadzam sie,ale nie usmiecha mi sie placic tego padatku w takiej wysokosci bo niby za co(Nie obowiazuje mnie zasada mienia przesiedlenczego).Jak kupie telewizor w Polsce to tez mam placic podatek do tutejszego Urzedu??:):)Zna ktos jakas legalna furtke obejscia tego przepisu?Wspolwlasciecielem samochodu jest rozwiez moja mama mieszkajaca w Polsce.
Dzieki za odpowiedz
_________________
"Jedną nogą w Europie, drugą głęboko w gównie"
 
 
karolkowalski0 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Rhenoy
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 6:42 pm   

post przenioslam do odpowiedniego tematu

http://www.niedziela.nl/f...p=297787#297787
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Sty 30, 2014 10:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fornal 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 40
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 79
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 1:38 am   

jacek76 napisał/a:
Moja sytuacja jest taka,auto na Polskich blachach i dostalem juz do zaplacenia MPB za okres 3 miesiecy-387e(kwota wysoka ale zaplacic trzeba)Wg zasady jezdzisz u nas to plac i jakos to kwote jestemw stanie przelknac,natomiast nie usmiecha mi sie placenie kolejnego wg mnie chorego podatku czyli BPM,ktory wyniesie w moim przypadku okolo 2 tys euro co jest jawnym zlodziejstwem bo to ze mam placic za ich drogi rozumiem i zgadzam sie,ale nie usmiecha mi sie placic tego padatku w takiej wysokosci bo niby za co(Nie obowiazuje mnie zasada mienia przesiedlenczego).Jak kupie telewizor w Polsce to tez mam placic podatek do tutejszego Urzedu??:):)Zna ktos jakas legalna furtke obejscia tego przepisu?Wspolwlasciecielem samochodu jest rozwiez moja mama mieszkajaca w Polsce.
Dzieki za odpowiedz


Zarejestruj mame u siebie, nic nie zarabia to do ubezpieczniea bedzie miala dodatki. A samochod bedzie jako mienie przesiedlencze wtedy.

Jakim cudem dostales do zaplacenia BPM?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group