NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 7:19 am   

fornal napisał/a:
jacek76 napisał/a:
Moja sytuacja jest taka,auto na Polskich blachach i dostalem juz do zaplacenia MPB za okres 3 miesiecy-387e(kwota wysoka ale zaplacic trzeba)Wg zasady jezdzisz u nas to plac i jakos to kwote jestemw stanie przelknac,natomiast nie usmiecha mi sie placenie kolejnego wg mnie chorego podatku czyli BPM,ktory wyniesie w moim przypadku okolo 2 tys euro co jest jawnym zlodziejstwem bo to ze mam placic za ich drogi rozumiem i zgadzam sie,ale nie usmiecha mi sie placic tego padatku w takiej wysokosci bo niby za co(Nie obowiazuje mnie zasada mienia przesiedlenczego).Jak kupie telewizor w Polsce to tez mam placic podatek do tutejszego Urzedu??:):)Zna ktos jakas legalna furtke obejscia tego przepisu?Wspolwlasciecielem samochodu jest rozwiez moja mama mieszkajaca w Polsce.
Dzieki za odpowiedz


Zarejestruj mame u siebie, nic nie zarabia to do ubezpieczniea bedzie miala dodatki. A samochod bedzie jako mienie przesiedlencze wtedy.

Jakim cudem dostales do zaplacenia BPM?


Tak. Tylko wtedy będzie musiał przerejesterować auto.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 6:06 pm   

fornal napisał/a:

Cytat:
Zarejestruj mame u siebie, nic nie zarabia to do ubezpieczniea bedzie miala dodatki.


do ubezpiecznia auta sa dodatki ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jacek76 
Gaduła


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 1:53 pm   

podatek wyliczony wychodzi 3500euro do zaplacenia,jutro jade zlozyc papiery zobaczymy co i jak:((podatek niestety placic trzeba jesli nie obowizuje zasada mienia przesiedlenczego aczkolwiek znam sytuacje w ktorej osoba o podobnym statusie jak ja tez wyliczyla sobie podatek do zaplaty wyslala do balastingu i mila Pani odzwonila ze placic tego nie musi jedynie podatek drogowy...wiec zawsze trzeba miec nadzieje,zobaczymy
_________________
"Jedną nogą w Europie, drugą głęboko w gównie"
 
 
TeroM
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 4:47 pm   

Witam.

Przeczytałem parę stron wstecz ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Słyszałem informacje iż jeżeli na dzień dzisiejszy nie opłacę podatku drogowego, i dorwie mnie douane, to będe zmuszony opłacić podatek drogowy od momentu kiedy jestem w NL tym samochodem. Czy jest to prawda? Nie działa tutaj zasada 'prawo nie działa wstecz'?
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 8:16 pm   

TeroM napisał/a:
Nie działa tutaj zasada 'prawo nie działa wstecz'?

Dziala ,tylko co ta zasada ma wspolnego z przytoczona przez Ciebie sytuacja?
TeroM napisał/a:
łyszałem informacje iż jeżeli na dzień dzisiejszy nie opłacę podatku drogowego, i dorwie mnie douane, to będe zmuszony opłacić podatek drogowy od momentu kiedy jestem w NL tym samochodem. Czy jest to prawda?

Teoretycznie tak,w praktyce nikt z kregu moich blizszych i dalszych znajomych nie musial tego robic.
 
 
TeroM
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 8:31 pm   

Mathnl napisał/a:

Dziala ,tylko co ta zasada ma wspolnego z przytoczona przez Ciebie sytuacja?


Chodziło mi w głównej mierze przy kontroli. Od którego momentu musiałbym płacić podatek. Od momentu kontroli. Czy też od momentu kiedy poruszałem się samochodem w NL.


Cytat:
Teoretycznie tak,w praktyce nikt z kregu moich blizszych i dalszych znajomych nie musial tego robic.


Więc dla świętego spokoju lepiej po prostu iść i opłacić samochód od czasu, że tak powiem bieżącego?
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 8:08 am   

TeroM napisał/a:
Mathnl napisał/a:

Dziala ,tylko co ta zasada ma wspolnego z przytoczona przez Ciebie sytuacja?


Chodziło mi w głównej mierze przy kontroli. Od którego momentu musiałbym płacić podatek. Od momentu kontroli. Czy też od momentu kiedy poruszałem się samochodem w NL.


Cytat:
Teoretycznie tak,w praktyce nikt z kregu moich blizszych i dalszych znajomych nie musial tego robic.


Więc dla świętego spokoju lepiej po prostu iść i opłacić samochód od czasu, że tak powiem bieżącego?


Oczywiście ze od momentu poruszania się po NL. Juz wtedy powinieneś płacić także złamales prawo.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
ekhm88 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 48
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 3:53 pm   

a ja napiszę inaczej
mój znajomy miał pecha na ''łapance'' kilka miesięcy temu
lecz nie zwlekając wywiózł samochód do PL gdzie go sprzedał a do Belastingu wielokrotnie wysyłał kopie sprzedaży (piszę wielokrotnie ponieważ Belastnig jakby nie chciał pogodzić się z faktem dokonanym)

i tak oto w tamtym tygodniu nałożyli komornika zabrali 1600 euro z kąta za zaległe podatki
i tu niespodzianka naliczyli mu od momentu wyrobienia sofi numeru czyli 4 lata wstecz kiedy owe auto nawet nie było w jego własności a 1600 euro to było tylko za jeden rok o czym poinformowali go również listownie że do spłaty ma jeszcze 3 lata

jak widać nasz kochany Belasting ma gdzieś zasady nie interesuje go kiedy auto kupiliście kiedy sprzedaliście bo jak można płacić za coś czego się nie miało lub czego się już nie ma
zobaczymy jak sprawa się potoczy bo do akcji wkroczył prawnik

Belasting słynie z absurdów więc jednoznacznie nikt na wasze pytanie nie odpowie

bo chociażby z jakiej racji płacić podatek BPM na auto z PL blachami jeżeli na chłopski rozum BPB to nic innego jak cło a samochód który pozostaje na PL blachach mimo owej opłaty nie zostaje oclony bo tablic nie zmienia
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 4:47 pm   

ekhm88,

BPM to nie cło, tylko podatek który kazda osoba zarejstrowana/mieszkajaca w Holandii musi zaplacic za samochod osobowy z ktorego korzysta w Holandii. Działa podobnie jak cło, jednak według Holenderskiego prawa nim nie jest. Chłopski rozum tutaj dużo nie zmieni. http://nl.wikipedia.org/w..._motorrijwielen

A jak długo w własnosci byl samochod znajomego? Belastingdienst oczywiscie tez robi pomylki, wiec co do 4 lat wstecz mogli sie pomylic, ale tego problemu by nie bylo gdyby twoj znajomy zwyczajnie postapil wedlug prawa, a nie kombinowal.
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 12:39 pm   

Proszę niech ktoś, uściśli jak to jest z niezameldowanymi.
Wielu moich znajomych pracuje po sadach i sortowanich owoców po parę mcy w roku wszyscy jeżdżą na polskich blachach.

Jak to jest czy jak od czasu wyjezdzaja nie musza placic? Czy jak maja auta z Holandii sprowadzone to ominie ich BPM?

Niech ktoś rzeczowo opisze sytuacje osób niezameldowaanych w Holandii.
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 1:50 pm   

Jaki formularz należy wypełnić lub co zrobić, aby wypowiedzieć płacenie podatku drogowego?
 
 
kreskowka25
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 2
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 11:04 am   

Co do tego czy mozna jezdzic na pl blachach nie ma nigdy pewnosci.
jezdzilem autem ok 3 lat i nie mialem problemu bez meldunku ale w pewnym momecie gdy trafilem na policjanta służbiste "wiernego obronce prawa"
szczescie niebycia zameldowanym skonczylo sie.
Mozesz miec szczescie i przejezdzic wiele lat ale jednego dnia spotkac mozna kogos kto mimo niezameldowania bedzie chcial ci uprzykszyc zycie i zglosi papiery do belastingu.
ponizej kopiuje post juz wczesniej napisany, jak i jakie dokumenty trzeba wuypelnic i gdzie wyslac w celu oplacenia podatku drogowego za pojazd

kreskowka25 napisał/a:
Ciężko znaleść informacje na temat czy można opłacić polskie auto czy nie.
Okazuje się że można opłacić i jezdzić całkowicie legalnie będąc zameldowanym w holandi.

Sprawa polega na wypełnieniu odpowiednich dokumentów które znajdują się na stronie internetowej Belastingu

LINK: http://download.belasting...mb0072z5fol.pdf

Dokument ten musimy wypełnic za pomocą KOMPUTERA.
Dokument wypełniony recznie nie będzie analizowany i zostanie odrzucony.

Objaśnienie:

1a - Imię i Nazwisko
1b - Ulica i numer domu
1c - Kod pocztowy i miasto
1d - kraj
1e - Numer telefonu
1f - BSN czyli numer identyfikacji podatkowej Sofi Numer

2a - Rodzaj pojazdu
2b - Numer Rejestracyjny pojazdu
2c - Numer Nadwozia
2d - Kraj w jakim jest zarejestrowany pojazd
2e - Masa pojazdu (Kg)
2f - Rodzaj Paliwa Benzine/Diesel/LPG

Punkty 2g/2h/2i są przeznaczone dla auto Ciężarowych

3a zaznaczamy Nee i przechodzimy do 3b i zaznaczamy Nee

4a - Zaznaczenie Pierwszej Opcji wskazuje na to ze Planujemy jazde bez terminowo i przenosimy sie do 4b
4b - Data od kiedy planujemy opłacać pojazd
4c - Co ile planujemy opłacać podatek / Co kwartał (3 miesiące) / Albo Raz na rok

Zaznaczajac w 4a Drugą opcję Wskazujemy na to że poruszamy się w NL tylko tymczasowo
przenosimy się do 4d i zasnaczamy odpowiednia rubrykę spełniającą nasze wymagania
Jeden Dzień / 3 dni / 15 dni / Mieszany /

5 - Wpisujemy Imię Nazwisko miasto i datę wypełnienia dokumentu
W ostatnim polu podpisujemy sie recznie już po wydrukowaniu dokumentu.

Dla przypomnienia. Musimy wypełnić ten dokument za pomocą komputera. Nie możemy wypełnic go recznie.

na trzeciej stronie znajdziemy objaśnienie do danych pól w języku Holenderskim

Po wypełnieniu drukujemy wyłacznie strone 1 i 2
Te właśnie strony musimy wysłać pocztą na adres:

]Belastingdienst/Centrale Administratie
Postbus 9047, 7300 GJ Apeldoorn


Na Stronie Belastingu jest Kalkulator za pomocą którego możemy sami obliczyć ile będziemy musieli zapłacić za pojazd.
LINK: http://www.belastingdiens...uigenbelasting/

Wybieramy po kolei:
Rodzaj Pojazdu
Provincie Zameldowania w NL
Rodzaj Paliwa
Masa Pojazdu

Klikamy BEREKEN i wynikiem tego otrzymamy informacje ile wynosi koszt pojazdu na kwartał i na rok

Ja otrzymałem odpowiedz od belastingu w ciągu dwóch tygodni.
[/quote]

[ Dodano: Nie Lut 09, 2014 11:13 am ]
Estamos napisał/a:
Proszę niech ktoś, uściśli jak to jest z niezameldowanymi.
Wielu moich znajomych pracuje po sadach i sortowanich owoców po parę mcy w roku wszyscy jeżdżą na polskich blachach.

Jak to jest czy jak od czasu wyjezdzaja nie musza placic? Czy jak maja auta z Holandii sprowadzone to ominie ich BPM?

Niech ktoś rzeczowo opisze sytuacje osób niezameldowaanych w Holandii.


W teori kazdy ma obowiazek oplacac podatek za pojazd.
Z tego co sie dowiadywalem mozna jezdzic na pl blachach okresowo czyli przez 3miesiace tu i wyjechac na min 3miesiace do pl.
w takich przypadkach "niby" (bo nie jestem tego 100% pewny) mozna jezdzic bezpiecznie.

najlepiej sobie obliczyc ile wynosi podatek za auto i zaplacic
w przypadku aut benzynowych podatek nie jest wysoki
jak ma sie diesla i w dodatku wazacego powyzej 1500kg to podatek wyniesie ponad 500€ na 3miesiace
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 12:30 pm   

kreskowka25 napisał/a:
w pewnym momecie gdy trafilem na policjanta służbiste "wiernego obronce prawa"
szczescie niebycia zameldowanym skonczylo sie.


Jak nie kijem go to pala ,niektorzy, az musza trafic na policjanta sluzbiste, zeby zrozumiec oczywiste!

kreskowka25 napisał/a:
w przypadku aut benzynowych podatek nie jest wysoki
jak ma sie diesla i w dodatku wazacego powyzej 1500kg......
powtarzasz to, co juz 1000 ...krotnie napisano na tym forum jak widac po twoim poscie i to, niektorym nie przemawia do zakutych lbow :029:
 
 
karolkowalski0 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Rhenoy
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 1:52 pm   

Witam wtracę się do rozmowy bo jest coś czego nie rozumiem i pewnie i wy będziecie mieli dylemat z odpowiedzią .
Czy jak kupię będąc zameldowanym w Holandii samochód od Polaka na Polskich blachach i w ciagu 3 dni od zakupu złapie mnie kontrola to co wtedy od kiedy zapłacę ?
Wiadomo , żeby przerejestrować auto trzeba byc w Polsce . A gdy bym chciał kupić samochód tu w NL i zjechać nim do Polski i tam go używać a nie tu ?
 
 
mario50 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 40
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 11:23 pm   kombinatorzy

przestancie juz kombinowac,wogole to temat polskie blachy poiwinien sie skonczyc.Nie podoba sie komus tutejsze prawo to wa tu nikt nie trzyma,albo przyjezdzajcie na rowerach i temat z glowy a nie szpan i bryka 2tony a pozniej placz ,ile to trzeba zaplacic,Mysle ze moderator juz dawno powinien zamknac ten watek bo odpowiedzi dla kombinatorow jest juz wystarczajaco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group