NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Maj 13, 2014 9:11 am   

Ja mam do za tydzień ważny kwartał, przezornie dzwoniłem do Belstingu zapytać i przemiła Pani powiedziała, że początkiem czerwca dostanę bloczek do zapłaty. Warto z sobą wozić to stare z jakimś potwierdzeniem zapłaty, wydruk z komputera, zdjęcie etc
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Wto Maj 13, 2014 9:04 pm   

ja co kwartal wysylam nowy wniosek na kolejny kwartal, inaczej mi nie przysylaja kolejnych
 
 
zezimars
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 2
Wysłany: Śro Maj 21, 2014 3:53 pm   

Mam do Was pytanko, po co placic podatek na polskich blachach jak i tak nie bedziecie mieli zadnych przywilejow? Nie lepiej juz przerejerstrowac auto? W praktyce wyglada to tak ze jak jedziesz na polskich blachach jest o wiele nizsza kultura kierowcow jak i policji. Co z tego ze nie zaplacicie kary jak jestescie zameldowani ale to wlasnie chodzi o te inne rzeczy. Chodzi o kulture kierowcow ktorzy prawie wszyscy patrza krzywo na polskie blachy, o policje ktora bedzie Was zatrzymywala kilka razy czesciej niz na holenderskich i do tego bardziej czepiala, albo i nawet o mandaty parkingowe ktorych holendrzy unikaja a na polskich blachach dostaje sie od groma. Nie lepiej przerejerstrowac auto i miec spokoj? Nie rozumiem wykupywania podatku drogowego na polskich blachach chyba ze na krotki okres czasu.
Ostatnio zmieniony przez zezimars Śro Maj 21, 2014 3:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Maj 21, 2014 8:02 pm   

Weź pod uwagę, że wtedy APK (przegląd) musisz robić w Holandii. Tutaj nawet jeśli coś niepotrzebnego do jazdy nie działa w samochodzie to ma i tak być naprawione, a jak wiadomo samochód to studnia bez dna...
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 1:34 pm   

Też nie widzę obecnie sensu pchania się na żółte blachy. A mandatów można uniknąć stawiając auto tam, gdzie jest to dozwolone.

Póki co wolę białe blachy plus przegląd i OC z Polski niż tutejsze opłaty.
 
 
Dager91
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 8:59 pm   

Witam,

Chcę płacić podatek drogowy w Holandii jeżdżąc na polskich blachach, znalazłem taki druczek http://download.belasting...mb0072z5fol.pdf

Nie wiem jaką datę wpisać w punkcie 4b. Samochód jest na mamę, która jest zameldowana od pażdziernika. Czytałem, że podczas kontroli każą płacić od daty zameldowania. Czy jak wpiszę datę wypisania druku będzie wszystko w porządku? Czy i tak każą zapłacić wstecz?
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 7:45 am   

placisz od momentu kiedy auto zaczęło poruszac sie po holenderskich drogach,
osobiscie ja bym wpisal od teraz (pod warunkiem ze wczesniej nie bylo zandej kontroli)
 
 
Dager91
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 11:43 am   

Nie miał kotroli z balastingu, jedynie mandacik za opony jakiś czas temu, ale to chyba nieistotne. Jeszcze 2 pytania dotyczące wypełnienia tego dokumentu:
1. Wpisuje masę własną czy maksymalną masę całkowitą? Jest to dość istotne z racji wysokości podatku masę własną mam 1080 a maks. całkowitą 1555.
2. Rozumiem, że dane personalne wpisuję osoby na która jest zarejestrowany samochód w Polsce? Jeżeli chodzi o płatność to numer konta itp. podaje się przy uzyskaniu odpowiedzi?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 12:21 pm   

Dager91 napisał/a:
Nie miał kotroli z balastingu, jedynie mandacik za opony jakiś czas temu,


skoro byl madacik to i auto jest juz w tutejszym rejestrze - wpisz date wczesniejsza

wpisz ciezar auta jaki masz w dowodzie rejestracyjnym pojazdu

dane personalne wlasciciela pojazdu i numer jego konta
 
 
Dager91
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 9:17 pm   

Cytat:

skoro byl madacik to i auto jest juz w tutejszym rejestrze - wpisz date wczesniejsza

wpisz ciezar auta jaki masz w dowodzie rejestracyjnym pojazdu

dane personalne wlasciciela pojazdu i numer jego konta


Właśnie mam obie masy w dowodzie, no ale chyba chodzi o masę własną?
 
 
Dawit000 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Turek / Nieuw Vennep
Wysłany: Czw Sie 28, 2014 10:50 pm   

witam. Nurtuje mnie jedno pytanie. Czy po wysłaniu dokumentów musze jechać na jakieś ważenie auta czy jaką kolwiek kontrole w rdw?
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 5:30 pm   

Dawit000 napisał/a:
witam. Nurtuje mnie jedno pytanie. Czy po wysłaniu dokumentów musze jechać na jakieś ważenie auta czy jaką kolwiek kontrole w rdw?


Auto będzie zważone przy pierwszym przeglądzie APK w NL.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 8:23 pm   

Ale przy białych blachach nie ma żadnego APK ani ważenia. Auto podlega pod Polskę, chyba, że autor pisząc o "wysłaniu dokumentów" ma na myśli auto na żółtych blachach.
 
 
Dawit000 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Turek / Nieuw Vennep
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 11:21 pm   

Oczywiście że chodzi o PL blachy. Chodzi mi o to że po wysłaniu już dokumentów o tym że chce płacić podatek na PL auto potem musze się zgłosić do RDW i teraz pytanie. Mam się zgłosić celem sprawdzenia czegoś czy najzwyczajniej w świecie tylko opłacić coś tam? Zaznaczam że auto stare i niema BPM od niego
Ostatnio zmieniony przez Dawit000 Wto Wrz 02, 2014 11:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 4:50 pm   

Pierwsze słyszę by po wysłaniu wypełnionego dokumentu (PDF) trzeba było jechać do RDW. Z tego co mi wiadomo i ktoś wcześniej to opisywał to tylko wysyła się dokument, przychodzi wyliczenie podatku i tyle. Nikt nie sprawdza czy twoje auto na serio waży 1250 kg czy może 1252 kg, ani czy to benzyna czy diesel.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group