NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Dawit000 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Turek / Nieuw Vennep
Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 9:48 pm   

no właśnie o to mi chodziło:)
 
 
Ibra 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 11
Wysłany: Pią Paź 17, 2014 10:10 pm   

Mam pytanie.
Od czego zależy wysokość podatku drogowego?
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Paź 17, 2014 10:29 pm   

Ibra, od ciezaru pojazdu i rodzaju paliwa
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Paź 17, 2014 10:34 pm   

Prowincji, rodzaju paliwa, ciężaru.
 
 
Ibra 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 11
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 12:19 pm   

A jest może jakaś strona , gdzie mogę znaleźć wyszczególnione opłaty dla danego modelu auta?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 1:14 pm   

nie ma , musisz wpisywac wage , rodzaj paliwa i prowincje oraz jakiego rodzaju jest pojazd
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Ibra 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 11
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 2:31 pm   

Jeśli jestem zameldowany w NL od 2-3 miesięcy a samochód kupie w PL ale będę widniał jako drugi właściciel (czyli auto będzie zarejestrowane np. na ojca) to muszę opłacić także:
"* BPM (Belasting van personenauto's en motorrijwielen) - jednorazowy podatek od samochodów osobowych i motorów płatny przy imporcie samochodu lub wliczony w cenę zakupu." ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 3:07 pm   

Ibra,


w Holandii nie ma czegos takiego jak drugi wlasciciel, auto jest albo twoje ,albo nie ..
 
 
Ibra 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 11
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 5:42 pm   

Czy jeśli jestem zameldowany i kupie samochód w PL a on będzie na osobę z mojej rodziny na PL blachach obowiązują mnie jakieś opłaty (nie licząc opłat drogowych).
Chodzi mi o opłaty typu cło.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 6:50 pm   

Ibra napisał/a:
kupie samochód w PL a on będzie na osobę z mojej rodziny


zapoznaj sie z tym watkiem od poczatku, bo z tego co widze to powielasz pytania ...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Ibra 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 11
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 7:32 pm   

Wątek ma 67stron , powinno być wypisane w pierwszym poście wszystkie potrzebne pomoce i informacje bo tak by było dużo łatwiej.
Albo chociaż jakiś odnośnik gdzie takie informację mogę otrzymać.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 9:57 pm   

Ibra napisał/a:
powinno być wypisane w pierwszym poście


powinno byc ...? powiedz ze zartujesz

a czytales pierwsza strone ? bo po tym co umiesciles w poscie wyzej domyslam sie ze nieee :029:

wiec nie oczekuj ze otrzymasz gotowca
 
 
tommyking
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 17
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 10:30 am   ach te podatki....

witam wszystkich, przeczytalem cale forum, ale mam jeszcze kilka pytan. Moze znajde kogos kto bedzie wiedzial jak to jest.

czy moge ubezpieczyc auto w holandii zarejestrowane na zone (i czy to bedzie taniej jak mam pelne znizki, a zona nie)??
czy moge nim jezdic bez zadnego pozwolenia od zony??
czy LPG3 wg urzedu to tylko i wylacznie fabryczna instalacja, czy jest jednak mozliwosc uzyskania takiego certyfikatu po zamontowaniu jakiejs nowej instalacji gazowej??
ciekaw tez jestem jak to jest z autem powyzej 25 lat na polskich tablicach??
nie wiecie moze czy to podchodzi pod oldtimery i czy mozna tym jezdzic przez 3 zimowe miesiace??

Pozdrawiam:)
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 11:38 am   Re: ach te podatki....

tommyking napisał/a:

czy LPG3 wg urzedu to tylko i wylacznie fabryczna instalacja, czy jest jednak mozliwosc uzyskania


Jest możliwość uzyskania certyfikatu LPG3 tylko i wyłącznie jeśli instalacja jest nowsza niż 3 generacja, spełnia wymogi spalin oraz jest markowa tzn. produkty np. włoskie.
Polski STAG odpada w zupełności pomimo, że jest nowszy i niczym nie ustępuje.
 
 
tommyking
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 17
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 1:17 pm   

a nie wiesz moze czy jest jakis urzad, czy cos taiego gdzie podadza mi informacje jaka instalacje moge zamontowac, jakich czesci uzyc tak abym nie mial pozniej problemow z uzyskaniem cert LPG3?? Gdzie pytac??

[ Dodano: Nie Lis 02, 2014 2:53 pm ]
przeczytalem 67 stron tego forum i wlasciwie to doszedlem do wniosku ze nie ma rady i ze trzeba placic ten podatek drogowy bo inaczej bedzie problem. [color=red]Ale wlasnie znalazlem na oficjalnej stronie belastingu tekst mowiacy o tym ze jak jestem zameldowany w PL i przyjechalem wlasnym autem zarejestrowanym w PL to moge sobie tu jezdzic przez 6 miesiecy, bez placenia jakiegoklwiek podatku!! Wiec o co tu chodzi?? Przeciez nie moze byc tak ze na oficjalnej stronie belastingu podaja mi informacje ktora wprowadza mnie w blad. Wiec chyba zrobie tak ze jak zatrzyma mnie douane to wyciagne smartfona i polacze sie z netem i pokaze im co jest napisane na oficjalnej stronie belastingu. Nawet jesli mnie douane ukarze to chyba jest to dosyc dobra podstawa do zlozenia odwolania od kary a nawet do wygrania sprawy w sadzie, bo przeciez to sam belasting wprowadza mnie w blad, jesli rzeczywiscie mozna jezdzic tylko przez 2 tyg bez placenia podatku.
tu macie oryginalny tekst z belastingu i link do strony
Wonen buiten Nederland en Nederland inrijden met een auto of motor met een kenteken van het land waar u woont
Woont u niet in Nederland? En reist u Nederland in met een auto, motor, aanhangwagen/caravan met een geldig kenteken van het land waar u woont? Dan hoeft u zich niet te melden bij de Douane. U mag deze auto, motor, aanhangwagen/caravan 6 maanden in Nederland gebruiken zonder dat u belastingen moet betalen. Lees meer hierover bij Auto's en motoren.

Blijft uw auto of motor langer dan 6 maanden in Nederland? Dan moet u zich melden bij de Douane, bpm en eventueel rechten bij invoer betalen.

link do strony:
http://www.belastingdiens...s_van_nederland
ps strone nalezy przewinac nieco w dol aby ten tekst sie ukazal naszym oczom...:)
Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 02, 2014 3:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group