NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile potrzebuje rodzina ?
Autor Wiadomość
markoo01 
Poczatkujacy
Kasia

Dołączyła: 12 Cze 2009
Posty: 25
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 12:30 pm   Ile potrzebuje rodzina ?

Hej

Napiszcie mi proszę ile przeciętna 4- osobowa rodzinka potrzebuje pieniedzy na przezycie .
Powtarzam - PRZECIĘTNA .Podejrzewam że każy oszczędza w taki czy inny sposób ale jakoś w glowie mi się nie mieści jak policzę opłatę za wynajęty dom , ubezpieczenia moje i męża , utrzymanie auta na gaz bo diesel strasznie drogo wychodzi . Zostaje nam 500 euro na życie ........poprawię sie (zostawałoby by , gdyż ja z dziećmi ciągle jeszcze mieszkamy w polsce ) zastanawiamy się czy to się opłaca . Napiszcie jak to jest naprawdę a będę wdzięczna papatki
 
 
buuba 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 67
Skąd: holandia/opolskie
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 12:48 pm   

Dalibyście radę wyżyć ale byłoby ciężko jeszcze z dwójką dzieci zależy też w jakim wieku są. U nas są trzy dorosłe osoby mamy wspólną kasę na jedzenie tytoń i paliwo by dojechać do pracy i właśnie plus minus wydajemy tylko na to 500euro ale zaznaczam że zbytnio nie oszczędzamy na jedzeniu codziennie na obiad jest jakieś mięso bo chłopaki ciężko pracują. Jednym słowem że jak przyjedziesz tu z dzieciakami dobrze by było jakbyś się postarała chociaż o dorywczą pracę typu przypilnowanie dziecka u kogoś lub sprzątanie. Powodzenia i pozdrawiam :039:
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 1:02 pm   

Z pięciuset euro miesięcznie na czteroosobową rodzinę, będzie Wam naprawdę ciężko wyżyć. Mi idzie miesięcznie, na mnie i żonę średnio 600- 800 euro, i to jest bez szaleństwa. Jak już koleżanka wyżej napisała, dobrze by było gdybyś mogła się postarać o chociaż dorywczą pracę, o ile sytuacja Wam pozwoli (dzieci). Pozdrawiam i powodzenia życzę :)
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Pią Cze 12, 2009 1:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
markoo01 
Poczatkujacy
Kasia

Dołączyła: 12 Cze 2009
Posty: 25
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 1:04 pm   

No właśnie ja już poodliczałam paliwo i inne . Nie palimy nie kupujemy pampersów bo dzieci maja 9 i 14 lat . Mam też nadzieję na zastrzyk finansowy co 4 miesiace bo rodzinne wpadnie moze uda się wysępić jakis dodatek na dzieci jeszcze ......a praca dorywcza jest koniecznością ale nie tak odrazu bo chcialam sie zaaklimatyzowac ,ogarnąc dlatego boję się tego poczatku .Skoro mówisz ze dam rade to dam .....dzięki za szybką odpowiedz
 
 
buuba 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 67
Skąd: holandia/opolskie
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 1:39 pm   

Wiesz to nie ważne że nie kupujesz pampersów ale wyobraź sobie że idziesz z dziećmi gdzieś na miasto one są w nowym miejscu wiele rzeczy jest ciekawych nowych których nie widziały w Polsce(a powiem że jest ich wiele) będą chciały to mieć powiem na swoim przykładzie bo moja córcia została niestety w Polsce ja sama idąc do sklepu nie umiałam się powstrzymać by czegoś nie kupić dla małej i przyznam że kupę pieniędzy na to traciłam dlatego weź jeszcze pod uwagę wydatki na dzieci nie wiem jak Tobie ale mnie trudno by było odmówić! Aha i jeszcze jedno jak już tu będziesz i będziesz dysponować pieniędzmi w euro za żadne skarby nie przeliczaj ich na złotówki bo zwarjujesz ja tak miałam najlepiej tak że 100euro to tak jakby 100zł a nie że 100euro to np. 400zł i co byś mogła za to w Polsce kupić całkiem inaczej tu jest jak wejdziesz do sklepu to sama zobaczysz. A co do pracy mówisz że będziesz musiała się zaaklimatyzować to lepiej nie zwlekaj tylko od razu daj ogłoszenie że szukasz pracy bo zanim ją znajdziesz to zdążysz się zaaklimatyzować też zależy w jakim mieście będziecie mieszkać! Życzę powodzenia i na pewno dasz radę! :043: Pozdrawiam! :039:

[ Dodano: Pią Cze 12, 2009 1:46 pm ]
Dzieci urodzone w dniu 1 stycznia 1995 lub później


0 - 5 lat


6 - 11 lat


12 lat

Na dziecko kwartalnie


190 Euro


230,95 Euro


271,70 Euro



Dzieci urodzone przed 1 stycznia 1995


Ilość dzieci


12 - 17 lat

Na każde dziecko kwartalnie


1


271,70 Euro

Na każde dziecko kwartalnie


2


305,54 Euro

Na każde dziecko kwartalnie


3


316,82 Euro

Na każde dziecko kwartalnie


4


341,61 Euro

Na każde dziecko kwartalnie


5


356,48 Euro
Tyle wynosi zasiłek rodzinny
 
 
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 2:17 pm   

Witajcie no wlasnie fajny temat,my mieszkamy z jednym dzieckiem tu i jedno w pl i jest ciezko ledwo od wyplaty do wyplaty a ja szukalam sprzatania wieczorami czy cokolwiek ale niestety znalezc cos takiego to bardzo trudno kazdy mowi poszukaj sobie pracy ale nie znalazlam jeszcze a jestem tu 7 msc,wszelkie doplaty do mieszkania itd to wszystko nic zeby zyc tu w miare dobrze narazie to wegetacja
Powodzenia wszystkim
 
 
buuba 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 67
Skąd: holandia/opolskie
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 2:35 pm   

Dlatego właśnie napisałam żeby nie zwlekała z szukaniem pracy bo wbrew pozorom nie jest tak łatwo.
 
 
markoo01 
Poczatkujacy
Kasia

Dołączyła: 12 Cze 2009
Posty: 25
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 2:51 pm   

Macie rację z tą pracą ....skorzystam z propozycji , w końcu macie doświadczenie :036: Nie spodziewałam sie cudów po tym wyjezdzie , ale do jednego doszłam wniosku .......We dwoje lepiej się klepie tą biedę .Chciałabym żeby mi ktoś tak czarno na białym napisał jakie opłaty wchodzą w rachubę . Ja wiem o czynszu , i mediach , podatek drogowy ,ubezpieczenie .....czy jest coś czego nie wymieniłam ???
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 3:31 pm   

Podatek gminny, podatek od śmieci, podatek z Rijnland, szkoła dla dzieci, zapłata za miejsce parkingowe - więcej nie potrafię wymienić. Ostatnio też znalazłem ubezpieczenie od spraw sądowych - niska składka miesięczna a w razie W masz zapewnionego adwokata.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 5:41 pm   

Ja jestem na etapie przeprowadzki z Niemiec do Holandii, z tego co widzę dużo więcej nas to życie będzie kosztować... ale ile tak mniej więcej trzeba na normalne życie? Opłaty za mieszkanie widzę że to wydatek około 800 euro (dopiero szukamy mieszkania, prace już mamy załatwioną) a tutaj kolega pisze:
LeGolasik napisał/a:
Podatek gminny, podatek od śmieci, podatek z Rijnland, szkoła dla dzieci, zapłata za miejsce parkingowe

tzn. jakie to są koszty? Bo zaczynam się bać... niby mamy mieć te 2300euro wypłaty, wydawało mi się że damy z tym radę ale... teraz czarno to widzę...
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 5:55 pm   

Zależy.Podatek gminny jeśli masz już swoje własne M. Podatek od śmieci - zależy do gminy ( my na szczęście mamy wliczony w czynsz bo właściciel ma umowę z inną firmą )ale wychodzi jakieś 190 E na głowę na rok. Podatek z Rijnland - jakieś 200 E na głowę na rok.Zapłata za miejsce parkingowe ( dostajesz pozwolenie na parkowanie które wkłada sie za szybę - oczywiście jeśli jest taka potrzeba) również zależy od gminy.Przykład - Almere Stad - jeśli jesteś mieszkańcem płacisz jakiesz 11 E na rok - jeśli nie - troszeczkę więcej - dokładnie nie wiem ile.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 6:16 pm   

Ja właśnie nad deską do prasowania przypomniałam sobie że jesteśmy młodą rodziną (30 latkowie) z 7 letnią córką i kotem ;)
Dziękuję za odpowiedz LeGolasikowi, muszę wieczorem to policzyć... Mieszkania na początku będziemy wynajmować, przynajmniej na rok... Nie ma po co kupować jak się nie jest pewnym jak to wszystko wyjdzie...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 7:22 pm   

LeGolasik napisał/a:
Zależy.Podatek gminny jeśli masz już swoje własne M


To tez zalezy od gminy... Ja wynajmuje i place ~€300/rok - przychodzi imiennie na mnie a nie na wlasciela

LeGolasik napisał/a:
Zapłata za miejsce parkingowe ( dostajesz pozwolenie na parkowanie które wkłada sie za szybę - oczywiście jeśli jest taka potrzeba) również zależy od gminy.Przykład - Almere Stad - jeśli jesteś mieszkańcem płacisz jakiesz 11 E na rok - jeśli nie - troszeczkę więcej - dokładnie nie wiem ile.


to tez zalezy od gminy i strefy - np. u mnie €150/rok, ale jedna ulice (w zasadzie pol) dalej jest juz inna strefa i koszt €50/rok.
W duzej ilosci miast sa problemy z zakupem pozwolenia/nie kupisz jak auto nie jest zarejestrowane na osobe zameldowana pod danym adresem. W niektorych gminach nie kupisz pozwolenia na auto zarejestrowane poza Holandia
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pią Cze 12, 2009 7:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 4:47 pm   

Co gmina to inne przepisy i opłaty.
My przy wynajętym mieszkaniu za nieczystości płacimy ponad 570 euro rocznie / płatne w 2 ratach/. Szok!
 
 
markoo01 
Poczatkujacy
Kasia

Dołączyła: 12 Cze 2009
Posty: 25
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 8:16 pm   

Teraz mnie nie dziwi fakt że mają drogi takie fajne jak tyle podatku od każdego auta kwartalnie biorą .będzie cięzko chyba z jednej wypłacinki to prawda :073:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group