NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jest gorzej
Autor Wiadomość
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 10:09 am   Jest gorzej

Niestety prognozy na przyszły rok są nieciekawe http://skocz.pl/niedobrze
 
 
Merlin34 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 3:07 pm   

mnie to najbardziej przeraza ta dyskryminacja tu w Holand i reklamy w telewizji o Polakach i kabarety holenderkie ..do niczego dobrego to nie sprowadza bardzo nas osmieszaja a taka prawda ze dobrze pracujemy i bez nas w tej chwili by sobie nie poradzili ponoc kryzys ma trwac jeszcze rok a potem rynek pracy sie polepszy
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 3:32 pm   

Merlin34,
Cytat:
bez nas w tej chwili by sobie nie poradzili

hehehee....dobre

nie bylo nas radzili sobie
nie bedzie nas tez sobie poradza
:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
kindzal 
Super gaduła


Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 229
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 4:03 pm   

Gochna H napisał/a:
Merlin34,
Cytat:
bez nas w tej chwili by sobie nie poradzili

hehehee....dobre

nie bylo nas radzili sobie
nie bedzie nas tez sobie poradza
:039:


nie bylo nas radzili sobie (z Turkami i Marokanami)
nie będzie nas też sobie poradzą (z Bulgarami, Rumunami)
_________________
" Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszlości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszlości. " Józef Piłsudski.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 6:08 pm   

kindzal napisał/a:


nie bylo nas radzili sobie (z Turkami i Marokanami)


Zapewne, Ci to dopiero maja zapal do pracy :030:

kindzal napisał/a:
nie będzie nas też sobie poradzą (z Bulgarami, Rumunami)


Zapytaj Holendrow kiedy w Holandii byl dobrobyt to kazdy Ci powie, ze zanim zaprosili tu gastarbeiders :039:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 7:17 pm   

Merlin34 napisał/a:
mnie to najbardziej przeraza ta dyskryminacja tu w Holand i reklamy w telewizji o Polakach i kabarety holenderkie ..do niczego dobrego to nie sprowadza bardzo nas osmieszaja a taka prawda ze dobrze pracujemy i bez nas w tej chwili by sobie nie poradzili ponoc kryzys ma trwac jeszcze rok a potem rynek pracy sie polepszy

Nie wiem czy mam plakac z takich wypowiedzi czy sie smiac.
W koncu chyba sie polplacze ze smiechu . :030: :081: :043:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 7:21 pm   

A kiedy w Polsce bylo najlepiej? W PRL :)
Kazdy Ci powie "ze kiedys to bylo dobrze a teraz to ..." :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 7:44 pm   

m4rcin napisał/a:
A kiedy w Polsce bylo najlepiej? W PRL :)
Kazdy Ci powie "ze kiedys to bylo dobrze a teraz to ..." :039:

Niektórym w PRL żyło się całkiem nieźle.I nadal żyje im się całkiem dobrze w III RP.Ale nie o tym chciałem.Holandię dotknął kryzys,choć niewielki.Gorzej że przewidują wzrost bezrobocia i dalsze "kurczenie się" gospodarki.Prawie 9 proc bezrobocie w przyszłym roku(przewidywane) to nie są dobre prognozy.Tragedii na pewno nie będzie,wielu ludziom stopa życiowa nie obniży się.Niemniej jednak spora grupa ludzi skutki kryzysu odczuwa i jeszcze odczuje.Ale w 2011 juz na pewno będzie lepiej :030: :030: :030:
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 8:39 pm   

[quote="Merlin34"] bardzo nas osmieszaja a taka prawda ze dobrze pracujemy i bez nas w tej chwili by sobie nie poradzili [/quote]
Sami sie osmieszamy czesto,nawet nie musza tego robic za nas .Tak na marginesie,to z czym by sobie nie poradzili bez nas? :roll:
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Merlin34 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 9:45 pm   

no tak ..czego mozna sie tu po rodakach spodziewac ..przeciez norma jest by samemu sie dowartosciowac trzeba kogos wykpic , :061: widze ze trafiaja sie tu tacy co dorownuja tym >>>usunięte<<< >>>usunięte<<<...to ja najmocniej przepraszam za temat widocznie jest za ciezki..

[rasistowskie uwagi są niedozwolone, 2 punkty karne]
Ostatnio zmieniony przez Administrator2 Pią Lis 06, 2009 7:50 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 10:07 pm   

Merlin34 napisał/a:
no tak ..czego mozna sie tu po rodakach spodziewac ..przeciez norma jest by samemu sie dowartosciowac trzeba kogos wykpic , :061: widze ze trafiaja sie tu tacy co dorownuja tym >>>usunięte<<< >>>usunięte<<<...to ja najmocniej przepraszam za temat widocznie jest za ciezki..


Merlin, sa zawsze dwa punkty widzenia, ktore zaleza od punktu siedzenia.
1 to jest punkt widzenia pracodawcy, ktory i owszem moze byc zadowolony z wydajnosci pracy Polakow.
2 to sa pracownicy, ktorych jest zawsze wiecej jak pracodawcow i oni nie maja sie z czego cieszyc. Wypracowali sobie przez dlugie lata szacunek pracodawcow, odpowiednie stawki i tempo pracy. W Holandi szary pracownik jest tyle samo warty co jego pracodawca i nagle przyjechali Polacy, ktorzy w zakladach pracy przescigaja sie jeden przez drugiego, ktory lepszy, ktory szybszy, ktory wiecej nadgodzin zrobi.
Jak holenderscy pracownicy maja na nich patrzec, z czego sie maja cieszyc, ze to o co walczyli od czasow II wojny sw. teraz bierze w leb!
Ostatnio zmieniony przez Administrator2 Pią Lis 06, 2009 7:47 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 10:08 pm   

Merlin34,

nie przepraszaj za temat
raczej za nazewnictwo jakiego uzywasz do okreslenia innych nacji...
jesli nie masz nic do dodania to nikt nie prosi Cie o bezsensowne komentowanie i porownywanie swoich rodakow do ....wstyd ! :074:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Cze 17, 2009 7:39 pm   Moja sytuacja

Ja nie narzekam.w fabryce w której pracuję 60 % załogi zwolnili,nie ma już "uitzendkracht"czyli personelu z agencji.
Po 1 roku pracy przez agencję i 1 roku na kontrakcie terminowym dostałem "vastkontrakt" bez żadnego proszenia się,ze słowami kierownika "to my dziękujemy że dla nas pracujesz".
Holenderscy koledzy byli zaskoczeni,bo pracowali po parę lat zanim dostali "vastkontrakt"-kupiłem ciastka na drugi dzień,minęło pare dni i teraz jest normalnie.

Gek Pool maar fachman :) :)
:030: :033: :031:
 
 
b.pawlak1982 
Poczatkujacy
bełata:)

Wiek: 41
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 7:10 pm   

to znaczy sie ze masz naprawde fantastycznego szefa!ze tak pieknie podziekowal.u nas tez zwalniaja,kryzys dal sie we znaki chyba kazdego.mielismy 3zmianowa prace,mamy2 a co za tym idzie obnizka zarobkow,a na dodatek zero podwyzek do kwietnia przyszlego roku!ja z mezem tez teraz jestesmy na rocznej umowie,ale juz wiemy ze my nie musimy sie martwic,ale nikt tak ladnie nam nie podziekowal.moze sie jeszcze kiedys doczekamy...
 
 
baster_80 
Poczatkujacy
baster_80

Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 8
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 7:27 pm   

bobikpl-masz rację.U mnie też zwolniono wszystkich z agencji.Mnie zaprosił kierownik na rozmowę (pomyslałem no to klops).Nawet był tłumacz abym wszystko dokładnie zrozumiał.Przed spotkaniem rozmawiałem z tłumaczem od kiedy mam się spodziewać zwolnienia lecz on nic nie wiedział.Po kilku zdaniach rozmowy powiedział mi że wrecz przeciwnie oni mnie chcą na stałe.I dostałem kontrakt.Jestem zaskoczony ale na plus.Uważam jak jesteś dobry to nie patrzą czy jesteś polakiem.Ale jak jesteś średniakiem-to turcy czy marokanie mają pierszeństwo.(to jest tylko moje zdanie)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group