NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jest gorzej
Autor Wiadomość
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 9:17 pm   

b.pawlak1982 napisał/a:
ja z mezem tez teraz jestesmy na rocznej umowie,ale juz wiemy ze my nie musimy sie martwic,ale nikt tak ladnie nam nie podziekowal.moze sie jeszcze kiedys doczekamy...


nie bierz sobie tego az tak bardzo do serca,co by nie było pózniej rozczarowania....-mówię powaznie.Miałem podobną sytuacje.Jeszcze dwa miesiace temu rozmawiałem z kierownictwem mojego zakładu, odnosnie przedłuzenia mojego kontraktu,który mam bezposrednio z holenderskim pracodawcą do listopada 2009.Chciałem wziasc cos na raty stad moja ciekawosc.Dowiedziałem sie wtedy ze nie bedzie zadnego problemu,co wiecej dostane nawet do podpisania vastcontrakt (kontrakt na czas nieokreslony).Dzis juz wiem ze go nie podpisze,bo go poprostu nie bedzie.Powód? Kryzys,brak zlecen a co za tym idzie brak pracy....Co więcej ,jak wyzej napisałem kontrakt mam do listopada br. i najprawdopodobnie wtedy tez zakonczy sie nasza współpraca....
Nie pisze tego po to zeby sie zalic ,ale po to zeby co niektórzy pewne zarzeczenie i obietnice odbierali troche z dystansem i przymruzeniem oka,bo jak mowi stare madre przysłowie "Nigdy nie mów NIGDY,ZAWSZE I NAPEWNO" dopuki nie masz czegos na papierze to nie jest pewne,a nawet jak masz to i z tym bywa róznie.....To taka moja dobra rada,zeby pózniej nie było płaczu i lamentu ze miało byc inaczej.Pozdrawiam. :039:
 
 
 
Anett232 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Sty 2009
Posty: 16
Skąd: Zaandam
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 9:51 pm   

witam
ten kryzys dobija wielu z nas, i oby sie szybko skonczyl...Ja mam kontrakt do konca sierpnia i nie wiem co dalej. pracuje na sezonowce, wiec wiem ze w przyszlym sezonie tj od lutego szef znow mnie przyjmie. Zawsze lepiej wziazc sprawdzonych pracownikow ktorzy sa juz zoorientowani co i jak...wiec moja rada-starac sie! a nie przychodzic do pracy na wpol pijanymi itd. Opinie tworzymy sobie sami, a gdzie sie nie obejrzec wsrod Polakow alkohol plynie jak rzeka...pozdrowki
 
 
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 9:53 pm   

ja mam do pażdzernika i potem ma być stały no chyba że kryzys będzie jeszcze to dostane pół roczny znów a potem może stały a tylko na to czekam... :)
innym którzy na vasta też czekają wytrwałości życzę i powodzenia,
bo nie chce mi się już innej szukać pracy, czy iść na zasiłek, albo znów przez agencję pracować po długiej przerwie
 
 
A.G.U.L.A 
Poczatkujacy
A.G.U.L.A

Wiek: 38
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 9:57 pm   

Merlin34 napisał/a:
mnie to najbardziej przeraza ta dyskryminacja tu w Holand i reklamy w telewizji o Polakach i kabarety holenderkie ..do niczego dobrego to nie sprowadza bardzo nas osmieszaja a taka prawda ze dobrze pracujemy i bez nas w tej chwili by sobie nie poradzili ponoc kryzys ma trwac jeszcze rok a potem rynek pracy sie polepszy




Dyskryminacja w Holandi?
Czy ty wiesz co piszesz?
Przeciez Holandia jest jednym z niewielu krajow ktora wlasnie jest tolerancyjna az za bardzo!

[ Dodano: Sob Cze 20, 2009 10:02 pm ]
baster_80 napisał/a:
bobikpl-masz rację.U mnie też zwolniono wszystkich z agencji.Mnie zaprosił kierownik na rozmowę (pomyslałem no to klops).Nawet był tłumacz abym wszystko dokładnie zrozumiał.Przed spotkaniem rozmawiałem z tłumaczem od kiedy mam się spodziewać zwolnienia lecz on nic nie wiedział.Po kilku zdaniach rozmowy powiedział mi że wrecz przeciwnie oni mnie chcą na stałe.I dostałem kontrakt.Jestem zaskoczony ale na plus.Uważam jak jesteś dobry to nie patrzą czy jesteś polakiem.Ale jak jesteś średniakiem-to turcy czy marokanie mają pierszeństwo.(to jest tylko moje zdanie)




Co mi wiadomo z doswiadczenia oczywiscie :) to firmy holenderskie nie zatrudniaja "sredniakow" tureckich czy tez marokanow oni raczej ich nie chca!!!
Wola polakow :) )))))) :038:
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 10:21 pm   

A.G.U.L.A napisał/a:


Dyskryminacja w Holandi?
Czy ty wiesz co piszesz?
Przeciez Holandia jest jednym z niewielu krajow ktora wlasnie jest tolerancyjna az za bardzo!



A.G.U.L.A napisał/a:


Co mi wiadomo z doswiadczenia oczywiscie :) to firmy holenderskie nie zatrudniaja "sredniakow" tureckich czy tez marokanow oni raczej ich nie chca!!!
Wola polakow :) )))))) :038:


No to sie zdecyduj bo jedno zaprzecza drugiemu :033:
 
 
A.G.U.L.A 
Poczatkujacy
A.G.U.L.A

Wiek: 38
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 11:44 pm   

Co mi wiadomo z doswiadczenia oczywiscie :) to firmy holenderskie nie zatrudniaja "sredniakow" tureckich czy tez marokanow oni raczej ich nie chca!!!
Wola polakow :) )))))) :038:

Nie mialam na mysli dyskryminacji tylko chcialam uswiadomic koledze iz zadko kiedy turcy i marokanczycy w wieku srednim chca pracowac :) :039:
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 12:25 am   

A.G.U.L.A napisał/a:

Nie mialam na mysli dyskryminacji tylko chcialam uswiadomic koledze iz zadko kiedy turcy i marokanczycy w wieku srednim chca pracowac :) :039:


Oj chyba jednak nie, napisalas jasno:

A.G.U.L.A napisał/a:
firmy holenderskie nie zatrudniaja "sredniakow" tureckich czy tez marokanow oni raczej ich nie chca!!!
Wola polakow


Dyskryminacja jak nic ;-)
 
 
leeuw1 
Poczatkujacy

Wiek: 49
Dołączyła: 09 Cze 2009
Posty: 9
Skąd: holandia
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 1:02 am   

Szanowni Państwo nawiązując do tematu nasuwają mi się przemyślenia typu kto może zastąpić Polaka w Holandii no oczywiście że Ukraińcy ,Bułgarzy itp co do Turków oni po wojnie się napierdzielili swoje tak teraz maja już luzik bo na co zapierdzielać jak można z socjalu wyciągnąć na 5 dzieci więcej niż Ty zarabiasz zapieprzając w nadgodzinach ,jeżdzą dobrymi autami i w dupie mają wszystko tez kiedyś tak zasuwali na Rasę Panów Holendrów ,ale wycwanili się przyszli inni biali murzyni .Nie ma co się wściekać sami jesteśmy sobie winni niestety albo może nie my tylko ten jebisty komunizm w którym trwaliśmy długie lata i zblokował nas ,a my młodzi chcemy lepiej żyć niż nasi rodzicie i szukamy lepszego jutra po świeci i jednym się udaje innym nie niestety ,a takie tam kabarety Holenderskie czy reklamy trzeba mieć głęboko gdzieś niech maja głupki powód do śmiechu z Polaków którzy chcą po prostu tylko godnie żyć pomijając tych co szukają tu tylko przygód .Jak to mówią bratanki ten się śmieje kto się śmieje ostatni.Po prostu trzeba brać pewne rzeczy z przymrużeniem oka bo inaczej można by było zwariować biorąc to wszystko do siebie .Na pożegnanie napiszę idżcie i rozmnażajcie się rodacy a na pewno będzie się Wam tu lepiej żyło!!!ha.ha .Proszę potraktować te moje przemyślenia pół żartem pół serio z natury żartowniś jestem.Pozdrawiam .
_________________
lew
Ostatnio zmieniony przez leeuw1 Nie Cze 21, 2009 1:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 9:59 am   

Rozmnazajcie sie, a zapewnie za jakis czas zostana uciete zasilki na 5. dzieci itd.... Coz - europa juz powoli zaczyna odchodzic od panstwa socjalnego
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 10:30 am   

a ja powiem inaczej , Wilders wygral ostatnie wybory dzieki jego planom ,a w tych planach nie ma miejsca dla obcokrajowcow ale sa miejsca pracy dla Holendrow ma pomysl jak rozwiazac problem braku mieszkan. i wiele innych pomyslow w ktorych nie ma obcokrajowcow
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 10:46 am   

To ja tez napisze inaczej. Ta cała holenderska wielka tolerancja kończy się już na gejach - niestety.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 11:04 am   

A co komu do domu jak chata nie jego?? ....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Kwi 13, 2019 4:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 11:41 am   

zgadzam sie z toba Gocha- ostatnio byl program w telewizji o Bialymstoku gdzie sa strasznie przesladowani czarni studenci - wypowiadali sie miejscowi ze stoickim spokojem , ze to ich kraj i nie ma tu miejsca dla obcokrajowcow tym bardziej czarnych, rzucali epitety w stylu- murzyni na drzewa, itp... Studenci boja wychodzic sie wieczorami ze swoich miejszkan- kilkakrotnie zostali juz napadnieci i pobici.
I to jest tolerancja-????
Najbardziej nietolerancyjnym krajem wedlug mnie to wlsnie jest Polska- moze nie tyle Polska co Polacy.
Polska jest teraz w Uni- wiec kazdy ma prawo przyjechac i sie tez osiedlic - zobaczymy jak poradza sobie z naplywem roznych narodowosci- az boje sie pomyslec.
Wejdzie sobie na strone www.uwaga.onet.pl
poszukajcie w reportazach Problem rasizmu w Bialymstoku i co mowi prezydent miasta na ten temat
i sami zobaczcie jak Polacy sa tolerancyjni
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
Ostatnio zmieniony przez agata Nie Cze 21, 2009 11:49 am, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 12:28 pm   

http://www.niedziela.nl/forum/viewtopic.php?t=8266

A Ty o jakims Bialymstoku tutaj...
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 12:53 pm   

Kiepo napisał/a:


A Ty o jakims Bialymstoku tutaj...


Jakims Bialostoku? :083: Swojego pod nosem nie widza ale cudze pod lasem... :043:

Rowniez polecam reportaz, o ktorym pisze Agata :

http://uwaga.onet.pl/2015...u,reportaz.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group