NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jest gorzej
Autor Wiadomość
zacha 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 25
Skąd: Racibórz
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 8:00 pm   

Dobrze napisane Agata ;)

Trzeba szanować siebie i innych.
Takie zaniżanie stawek to nic innego jak nieuczciwa konkurencja, gra w wolną amerykankę, a to niczemu dobremu się nie przysłuży.
 
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 10:30 pm   

agata napisał/a:
wiec nie jest to tak dokladnie, ze pracujemy za marne grosze a Holendrzy za wielkie pieniadze.
agata napisał/a:
- sznanujmy sie tez i nasza prace

agata napisał/a:
Ktos kiedys powiedzial, ze traktowani jestesmy tak jak sobie na to pozwolimy.


Agata zgadzam się z Tobą w całości! Dodam dla przykładu, że po 2 latach pracy tutaj, mąż dostał propozycję od Holendra ( z zakładu w którym mąż pracuje) aby pomógł mu poprowadzić taki sam zakład w Polsce!? Czy mój mąż został jakoś doceniony? zauważony? obdarzony zaufaniem? Ja uważam, że tak. Ale zapracował sobie na to !
Decyzja o wyjezdzie do Polski nie jest łatwa , tym bardziej,że kilka dni temu otrzymaliśmy wiadomość ze spółdzielni mieszkaniowej o przyznaniu nam mieszkania.
(czekaliśmy 10 miesięcy!).
Warto być pracowitym, cierpliwym a przede wszystkim - znać swoją wartość.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 12:56 am   

baileys napisał/a:
[
Odwroce kota ogonem bo gdyby obco krajowcy nie lamali nog zeby to niechciane stanowisko za smieszna cene zajac to pracodawcy by byli zmuszeni do podniesienia stawki .
jest jeszcze rachunek ekonomiczny.Często pracodawcy są zmuszeni do zmniejszenia stawek by przetrwać na rynku.W tamtym roku w moim regionie głośna była sprawa pewnej firmy,która zwolniła połowe Holendrów zatrudniając w zamian Polaków.Bardziej dyspozycyjnych ,pracujących w razie potrzeby więcej niż 40 godz tygodniowo.Właściciel na głosy oburzenia odpowiedział krótko.Nie patrzcie na to że 50 proc. Holendrów straciło pracę ale że drugie 50 proc dzięki tej reorganizacji ją zachowało.Bez zmian za 3 mies nikt tej pracy już by nie miał.I jeszcze jedno:co ma układ z Schengen do rynku pracy??
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Wto Cze 23, 2009 2:07 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 6:22 am   

baileys napisał/a:
dorota w napisał/a:
Piszesz,że kiedyś rolnik płacił nawet 15 guldenów na godzinę-ok,ale jak miał możliwość zatrudnić Polaka na czarno za 5,to nie korzystał z tego?

Wiesz wtedy nie bylo tylu polakow by musieli sie przescigac kto za mniejsza stawke bedzie robil bo mu sie oplaca . A jak juz pracowali na czarno to tez znali swoja wartosc , bo jak ty nie zaplacisz to inny rolniuk zaplaci.

[ Dodano: Pon Cze 22, 2009 3:34 pm ]
Nie rumunow i litwinow nie wini sie za niskie stawki w PL ale jest to pretekst by powiedziec "bo opłacałoby mi się to bardziej niż praca w Polsce"
dorota w napisał/a:
Im się to opłaca,tak samo jak w Polsce opłaca się pracować ludziom z Ukrainy lub Rumunii-Polacy nie chcą,to znajdą się obcokrajowcy-i też mamy ich winić za niskie stawki?Ja Ci powiem tylko tyle,że gdybym miała możliwość ,to też "wepchałabym " się do pracy do Holandii,bo opłacałoby mi się to bardziej niż praca w Polsce.

P.S.
Bez urazy ale takie wypowiedzi jakos bardzo mi przypominaja lekcje biologji o pasozytach

[ Dodano: Pon Cze 22, 2009 3:40 pm ]
Pozatym wracajac do tematu : tak jest gorzej a watopie by w niedlugim czasie byla poprawa . Kto stracil prace ma nikle szanse na jej znalezienie a zwlaszcza z brakiem jezyka. Jak czytam prognozy w zwiazku z bezrobociem to az mi wlosy deba staja , moze i bezrobocie sie nie poglebia az tak ale prognozy na najblizesze 2 lata nie sa kolorowe. Mimo to zycze kazdemu duzo powodzenia kto szuka tu pracy .

Wow-jak na czarno i kilku-to ok.Jak legalnie i tłumy to już be.Co do mojej ewentualnej pracy w Holandii-nie obrażam się za Twoje słowa-tysiące takich pasożytów siedzi w Holandii-Ty też jesteś Polką,która tam wyjechała,więc chyba też o sobie w tym zdaniu napisałaś?Nie rozumiem,dlaczego nie miałabym skorzystać z możliwości jakie daje unia-bo Tobie się to nie podoba?Bo byłaś tam pierwsza i innym wstęp wzbroniony?

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 7:28 am ]
agata napisał/a:
Dorotko- nie jest tak dokladnie jak piszesz, ze Polacy zarabiaja mniej niz Holendrzy- dla przykladu moj maz espolpracuje z holenderska firma - jest traktowany tak samo jak holendrzy a moze i nawet lepiej jesli chodzi o place- ja rowniez pracowalam w firmie z holendrami i moze bedzie ci ciezko w to uwierzyc ale zarabialam wiecej niz Holendrzy pomimo tego, ze oni pracowali tam juz kilka lat- a ja cos okolo roku- gdy przeszlam z pracy jako ZZP-ers na kontrakt - o co prosil mnie szef- powiedzialam mu za jaka stawke- pomyslal i zgodzil sie- pozniej okazalo sie , ze na 25 osob tylko dwie osoby mialy stawke wyzsza niz ja - reszta duzo mniej. wiec nie jest to tak dokladnie, ze pracujemy za marne grosze a Holendrzy za wielkie pieniadze. Znam wielu Holendrow i wierz mi- wcale nie zarabiaja az takich kokosow i znam tez Polakow dobrze zarabiajacych duzo ponad przecietna a poza tym - sznanujmy sie tez i nasza prace- ja znam siebie, wiem jak pracuje i potrafie walczyc o swoje. Ktos kiedys powiedzial, ze traktowani jestesmy tak jak sobie na to pozwolimy.
Wiec czasem moze warto pojsc do szefa i poprosic o podwyzke? a nie czekac az sam przyjdzie? jesli jest zadowolony z pracownika i zalezy mu na osobie- zapewne podniesie stawke - ale niestety nic za darmo.
dodam jeszcze zgadzajac sie z baileys, ze Polacy sami opuszczaja stawki do minimum a potem sa pretensje , ze za malo zarabiamy.
Moj znajomy ma tutaj firme - legalna - placi podatki itp... stawke za godzine ma rozsadna ale ostatnio coraz czesciej spotyka sie z tym, ze byli Polacy i zaproponowali zrobienie tej samej roboty za polowe ceny a czasem jeszcze nizej - i co ty na to??? gdzie szacunek do siebie, gdzie poczucie wartosci, gdzie rozsadek...? rozumiem , ze jest ciezko i kazdy chwyta czego moze- ale w ten sposob dajemy wlasnie mozliwosc obnizania stawek- i pracy za mniejsze pieniadze- sami...

Agatko,powiem Ci tylko tyle,że mój mąą ma w tej chwili też wysoką stawkę (bezpośrednio u szefa-nie przez biuro),na którą sobie zapracował i pracę zapewnioną na najbliższe lata.Pisząc o niskich zarobkach odniosłam się do większości.Piszesz-gdzie szacunek do siebie i poczucie wartości?-często w Polsce z nieopłaconymim rachunkami i pustymi garnkami.Ot i cała ekonomia.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 7:13 pm   

dorota w napisał/a:
Ty też jesteś Polką,która tam wyjechała,więc chyba też o sobie w tym zdaniu napisałaś?

nie pisalam o sobie bo w przeciwienstwie do wielu znam swoja wartosc a moj powod wyjazdu do nl nic nie mial wspolnego z praca .
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 8:32 pm   

baileys napisał/a:
dorota w napisał/a:
Ty też jesteś Polką,która tam wyjechała,więc chyba też o sobie w tym zdaniu napisałaś?

nie pisalam o sobie bo w przeciwienstwie do wielu znam swoja wartosc a moj powod wyjazdu do nl nic nie mial wspolnego z praca .

Mieszkasz w Holandii,pracujesz tam ,ale wyjechałaś jak wielu innych Polaków-inni,którzy wyjechali wg Ciebie pasożytują (bo pewnie pojechali tam leżeć i tylko brać,brać,brać pełnymi garściami z tego co baileys wpłaci do kasy państwowej), a Ty jak siebie wobec tego nazwiesz?Bo wg mnie Twoje pasożytnictwo trwa o wiele dłużej niż pasożytnictwo Polaków "unijnych".Trochę pokory a mniej zarozumialstwa.Marna ta Twoja wartość kiedy nie potrafisz zrozumieć innych,którym wiedzie się gorzej i szukają polepszenia swojego bytu.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 8:52 pm   

:043: :043: :043: :081: :081: :081: :036: :036: :036:
P.S> nie kierowalam moich wypowiedzi w twoim kierunku ale mowilam ogolem ................................
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 8:58 pm   

baileys napisał/a:
:043: :043: :043: :081: :081: :081: :036: :036: :036:
P.S> nie kierowalam moich wypowiedzi w twoim kierunku ale mowilam ogolem ................................

Poznać ........ po śmiechu jego.Fajnie oceniasz ogół Polaków,którzy pracują w Holandii.Brakło argumentów do dyskusji w temacie?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 9:19 pm   

FINITO!!
Jesli macie cos sobie jeszcze do powiedzenia to juz nie na Forum....
prosze z tym na priv
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Cze 23, 2009 9:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group