NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 7:03 pm   

Martensa,

znalazlam tego typu byc moze dla Ciebie wystarczy...? , poczekajmy moze ktos inny cos doda a temacie
Kod:

 Voor buitenlanders die naar Nederland komen heeft OOM de perfecte oplossing: de nieuwe Schengen Visitor-verzekering.


Cytat:
Eigen risico Schengen Visitor-verzekering leeftijdsafhankelijk
Als je jonger bent dan 70 jaar bent, is het eigen risico € 75,- per verzekerde periode per persoon. Ben je tussen de 70 en 79 jaar? Dan is het eigen risico € 150,- per verzekerde periode per persoon. Wanneer je 80 jaar of ouder bent, dan is het eigen risico € 300,- per verzekerde periode per persoon.

http://www.reisverzekerin...or-verzekering/
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Paź 04, 2013 7:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 7:13 pm   Re: ubezpieczenie zdrowotne

Martensa napisał/a:
A czy wiecie czy jest jakieś ubezpieczenie, które mogłabym prywatnie wykupić aby zawierało opiekę w czasie ciąży


Moge sie mylic ale bedzie raczej trudno wykupic dodatkowy pakiet na czas ciazy , bez tego ''normalnego '' ze tak je nazwe ubezpieczenia .


tu o ubezpieczeniu kobiety ciezarnej

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=283966


pytania dotyczace takiego ubezpieczenia dla kobiety w ciazy zadawaj juz w tamtym temacie.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Paź 04, 2013 7:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martensa
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 7:16 pm   ubezpieczenie zdrowotne

A normalnego z kolei nie mogę wykupic bo tu nie jestem zameldowana i nie pracuje... to co ja mam zrobic :(
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Paź 09, 2013 1:33 am   

beq1993 napisał/a:


Ubezpieczenie zdrowotne kilka pytań.
Witam,
Od miesiąca jestem w Holandii dwa tygodnie temu podjąłem prace w pewnej firmie i powiedziano mi że dostanę od nich ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków na terenie zakładu. Teraz się zastanawiam a co z ubezpieczeniem poza zakładem pracy. Nie mogę mieć Holenderskiego ubezpieczenia bo nie posiadam zameldowania w Holandii. Macie jakieś pomysły co zrobić w tej sytuacji. Bo się boje że coś mi się wydarzy poza zakładem pracy i wtedy będzie problem.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
red_blueberry 
Poczatkujacy
red_blueberry

Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Terneuzen
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 2:18 pm   

Witam
Przeszukałam forum ale nie znalazłam odpowiedzi na mój problem. :037:
Mam pytanie odnośnie moich problemów z ubezpieczeniem.
W Holandii mieszkam około 6 miesięcy.
Pierwsze trzy miesiące pracowałam dla agencji tymczasowej, która opłacała mi składki ubezpieczeniowe w HollandZorg.
Kolejne trzy miesiące nie pracuje, mieszkam z chłopakiem, oboje jesteśmy zameldowani.
Dwa miesiące temu chciałam ubezpieczyć się w CZ i tam podpisałam wszystkie papiery. Po miesiącu kiedy nie dostałam karty, a pieniądze nie zostały pobrane z konta poszłam do ubezpieczalni gdzie dowiedziałam się, że do końca roku nie mogę zmienić ubezpieczyciela z HollandZorg na CZ.
Kontaktowałam się z HolandZorg ale Ci nie chcą mnie ubezpieczyć ponieważ nie pracuje.
Czy ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi ? W Holandii jestem od niedawna i dopiero poznaje tutejszy system ale teraz to już się pogubiłam :083:
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 5:12 pm   

red_blueberry,

Popros w takim razie Holland Zorg o dokument ze nie jestes juz u nich ubezpieczona i z tym dokumentem zloz wnioskek u CZ albo innej firmy ubezpieczeniowej.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 8:56 pm   

Wstawie tu ta informacje, bo czesto czytam o problemach ubezpieczenia dla niezameldowanych w Holandii.

" Zorgverzekering verplicht
Iedereen in Nederland is verplicht om een zorgverzekering af te sluiten. Wanneer u geen vaste woon- of verblijfplaats heeft kunt u wel een zorgverzekering afsluiten, want een vast woonadres is niet verplicht.

Sommige verzekeraars stellen wel als voorwaarde dat u ingeschreven moet staan bij de Gemeentelijke Basis Administratie (GBA). Maar een zorgverzekeraar mag u niet weigeren, wanneer u niet staat ingeschreven bij de GBA. In de Zorgverzekeringswet staat immers dat iedereen die in Nederland woont een ziektekostenverzekering moet hebben."

http://www.verzekeringssi...-verblijfplaats

Czyli z tego jasno wynika, ze ubezpieczalnie nie maja prawa odmawiac ubezpieczenia osoby niezameldowanej ale musi ona udowodnic, ze przebywa na terenie Holandii
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 9:11 pm   

Czy jest gdzieś informacja o tym jaki okres ma ubezpieczyciel, aby przesłać do ubezpieczonego informację na temat kosztów leczenia?
Odnośnie kosztów lekarza rodzinnego na moim koncie kosztów leczenia mam kilka razy z różnymi datami informację na temat skorzystania z jego pomocy. Byłem u niego co prawda w maju, ale pojawiają się jakieś kwoty z października i lipca są też z czerwca, ale obstawiam, że to za maj. Czy to jest normalne?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 9:37 pm   

olek1063 napisał/a:
Czy to jest normalne?
zalezy w akim iubezpieczeniu . Ale ogolnie mowiac tak .
olek1063 napisał/a:
Czy jest gdzieś informacja o tym jaki okres ma ubezpieczyciel, aby przesłać do ubezpieczonego informację na temat kosztów leczenia?
tak nie pozniej jak do konca roku .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 9:43 pm   

A już myślałem, że jakiś burdel mają. Chociaż lekarz rodzinny nie obciąża eigen risico więc mogą sobie nabijać ile chcą.
Ale koszty leczenia są bardzo wysokie nawet nie wiedziałem, że aż tak dużo. Policzyli mi za badanie krwi i wymaz z jamy ustnej przyjemne 140 euro. Niech ja pójdę na kolejną wizytę do lekarza to mu powiem co o tym myślę :P
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 9:53 pm   

olek1063 napisał/a:
Niech ja pójdę na kolejną wizytę do lekarza to mu powiem co o tym myślę
moze mowic co sobie ze chcesz a i tak niejest to od niego zalezne .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 9:59 pm   

Oczywiście on nic nie ma do gadania, bo to nie on ustala ceny. Mam nadzieję, że już więcej rachunek nie urośnie, bo rośnie od tygodnia codziennie o jakieś nowe pozycje (w sprawie badań) :)
 
 
mikesh9
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 4:07 pm   

Witam, piszę do Pani ponieważ zauważyłem, iż wiele razy pomogła tutaj Pani wielu osobom.
Moja sprawa wygląda następująco:
Z belastingu dostałem pismo dn. 21 mei 2013 r. iz :
Uw zorgtoeslag voor 2013 wordt E 1060
pierwszą transzę dostałem w czerwcu - JAN-JUN - 528E
następnie: JUL - 88 , AUG - 88 , SEP - 89 , OKT - 89
niespodzianką był dla mnie ostani przelew z belastingu: NOV-DEC - 1E
sumując te wszystkie wpłaty od belastingu, wynoszą 883E a przyznane zostało 1060
różnica wynosi 177E. Czy ma Pani na to jakies wyjasnienie? Z góry dziekuje za odp.

Staszek
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 4:43 pm   

mikesh9, wyjasnien moze byc kilka
1) pomylka u.podatkowego
2) zaduzo zarobiles i po przeliczeniu wyszla mniejsza suma
3) Blad przy naliczaniu
Najlepiej zadzwon do BD i zapytaj co sie dzieje .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mikesh9
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 4:56 pm   

Dziękuję za odp. Jutro zadzwonię do BD i zapytam o co chodzi. Myślałem że Ktoś już miał podobną sprawę do mojej. Do usłyszenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group