NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
luki55 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 7
Skąd: lublin
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 5:50 pm   

witam mam pytanie przejrzałem około 20n stron ale nie znalazłem odpowiedzi. czy jest mozliwosc ubezpieczenia sie na okres 2 miesięcy?? potem zawieszenie ubezpieczenia??
 
 
 
luki55 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 7
Skąd: lublin
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 6:20 pm   

kurcze tak myslałem mam problem do tej pory byłem ubezpieczany przez firme w której pracowałem ale sprawy sie pokomplikowały i musze przejsc na mieszkanie prywatne ale na okres 2 miesięcy bo potem konczy mi sie okres umowy potem zjade do polski i nie chciał bym opłacac ubezpieczenia
 
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 8:22 am   

No w zasadzie od teraz do konca roku sa akurat 2 m-ce :) Czyli zglos w swojej ubezpieczalni, ze chcesz kontynuowac indywidualnie, ale zeby nie przedluzali na przyszly rok. Powinno sie dac, powodzenia :039:
_________________
<cenzura>
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 11:49 pm   

red_blueberry napisał/a:
Witam
Przeszukałam forum ale nie znalazłam odpowiedzi na mój problem. :037:
Mam pytanie odnośnie moich problemów z ubezpieczeniem.
W Holandii mieszkam około 6 miesięcy.
Pierwsze trzy miesiące pracowałam dla agencji tymczasowej, która opłacała mi składki ubezpieczeniowe w HollandZorg.
Kolejne trzy miesiące nie pracuje, mieszkam z chłopakiem, oboje jesteśmy zameldowani.
Dwa miesiące temu chciałam ubezpieczyć się w CZ i tam podpisałam wszystkie papiery. Po miesiącu kiedy nie dostałam karty, a pieniądze nie zostały pobrane z konta poszłam do ubezpieczalni gdzie dowiedziałam się, że do końca roku nie mogę zmienić ubezpieczyciela z HollandZorg na CZ.
Kontaktowałam się z HolandZorg ale Ci nie chcą mnie ubezpieczyć ponieważ nie pracuje.
Czy ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi ? W Holandii jestem od niedawna i dopiero poznaje tutejszy system ale teraz to już się pogubiłam :083:


Szczerze powiem,ze jestem w szoku,bo rowniez w czasie gdy pracowalam bylam ubezpieczona w Holland Zorg i po tym jak nie przedluzono ze mna kontraktu w mojej bylej pracy,gdy zadzwonilam do Holland Zorg z prosba o podpisanie z Nimi umowy,to owszem powiedzieli mi,ze moj byly pracodawca zamknal ze tak powiem moje ubezpieczenie,ale jak najbardziej moge sie ubezpieczyc w Holland Zorg.Powaznie jedyny minus byl tego taki,ze musialam czekac na zameldowanie bo bez tego powiedzieli,ze nie przejdzie no ale Ty piszesz,ze oboje jestescie zameldowani.Wiec napradwe nie rozumiem dlaczego akurat Tobie, ze tak sie wyraze robia pod gorke.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 9:20 pm   

Witam,

Wlasnie dostalem list z Zekur.nl z informacja ze skladka idzie mi w dół o 10 e czy mam sie z tego powodu cieszyc czy szukac powodu dlaczego chca abym placil mniej ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Lis 18, 2013 8:58 am   

Beny.rac,

Czesciowo sie cieszyc, ale...

Eigen risico idzie w góre (do 360e), do tego troche mniej rzeczy w basispakket.

Wiec w tym roku troche taniej, dlatego ze ekstremalnie podrozalo przez ostatnie 10-15 lat.
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm   

przenioslam do dzialu w ktorym juz poruszalas ten temat http://www.niedziela.nl/f...p=295894#295894
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 19, 2013 6:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Lis 19, 2013 6:02 pm   

przenioslam


link jak wyzej
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 19, 2013 6:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paulo1999
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 21, 2013 3:53 pm   

Witam.
Mam problem i proszę o poradę. Jestem ubezpieczony w achmea. Zalegam ze składkami 6 m-cy i przed wczoraj ubezpieczalnia powiadomiła mnie o tym ze przenoszą mnie do cvz. Dziś dostałem list z cvz ze muszę teraz płacić do nich 160€ (za osobę), dostałem także list z incasso ze mam spłacić dług do ubezpieczalni w ciagu dwu tygodni i normalne acceptgiro do achmea za grudzień. To ja mam teraz płacić i do achmea i do cvz? Bo juz nie rozumiem. To razem wyjdzie jakieś 550€ miesięcznie. Dziękuje z góry za porade
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 10:59 pm   

jolus83 napisał/a:
Witam!


Bardzo bym prosiła o pomoc osobę która orientuję się w temacie.Mianowicie chodzi mi o posiadanie i załatwienie ubezpieczenia.Przedstawie krótką inf.o co mi chodzi.Pracuję od roku jako pomoc domowa u Holendrów,nie posiadam swojej firmy jest to praca na czarno.Chciałabym się gdzieś ubezpieczyć,dzwoniłam do księgowej i z tego co mi powiedziałą to nie mogę się ubezpieczyć.Muszę albo posiadać własną firmę,albo być zameldowana w mieszkaniu którym mieszkam,dopiero wtedy jest możliwość ubezpieczenia się.Trochę dziwna sytuacja,bardzo zależy mi na ubezpieczeniu,jak wiadomo jest niezbędne do życia w Holandii.

Bardzo proszę o pomoc,może ktoś ma inne informacje z innego źródła.Bardzo bym była wdzięczna.
Pozdrawiam





:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 9:16 am   

Paulo ale skad my na forum mamy wiedziec? podejmij kontakt z ubezpieczalania i oni co udziela 100% informacji, na pewno maja jakis tel, email, moze chat...
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 8:47 pm   

Siemka, dostałem pismo z CZ, że zmienia się polisa. Zaproponowali mi na 2014 rok, własne ryzyko 860 EUR(!) za 75 EUR na miesiąc za naturę. Byłem trochę w szoku.

Dziś do mojej skrzynki wpadła oferta PMA PMA.

Tam przy moich obliczeniach wyszło, że przy 0 eigen risico (zero własnego, a nie obowiązkowego rządowego 360 EUR) na miesiąc bym płacił 83,50 EUR. Przy wyborze 500 EUR dodatkowego mojego cena spada do 63,50 EUR.

Chyba zdecyduje się iść do PMA przy 0 ryzyka własnego, lecz czy ktoś słyszał o tej ubezpieczalni? Chodzi o to by nie było jaj, niestety moja znajomość holenderskiego jest słaba - ostatnio powiedziałem pierwsze słowa samodzielnie w lidlu "szukam maślanki", a to nie jest teksty typowo formalny :D

No i czy opłaca się brać dentystę za 8,91 EUR? W nim jest tak:

Cytat:

TandVerzorgd 1
tylko 8.91
(od 18 lat)

Konsultacje (100%)
Usunięcia kamienia nazębnego (80%)
Znieczulenia (80%)
Rentgenowskie (80%)
Intarsje (bez przykrycia)
Wypełniacze (80%)
Leczenie kanałowe (80%)
Zabiegów chirurgicznych przez dentystów (80%)
Korony i mosty (bez przykrycia)
Periodontologia (bez przykrycia)
Ortodoncja (bez przykrycia)
Wymiana przedni ząb w wieku 18 do 22 lata


Czym różni się polisa natura od zwrotu?

Przepraszam jeśli było - jeśli mam ryzyko na 0 EUR (tzn. obowiązkowe rządowe 360 EUR) to płacę za WSZYSTKO co dotyczy medycyny, wizytę u lekarza, leki itd. do tej kwoty czy tylko np. za leki, ale za wizytę u lekarza już nie?

Dostałem zapalenia spojówek, to nie wiedziałem czy był płacił za wizytę czy nie oraz w jakiej wysokości - bo jeśli wizyta u doktora kosztuje 100 euro to ja dziękuję i z takimi rzeczami chodzić nie będę. Może coś źle rozumuję, ale dla mnie dziwne jest, że płacąc składki na ubezpieczenie mam jeszcze ponosić koszty leczenia do danej kwoty ustalonej przez rząd O_o.

Pzdr, Feg.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Śro Lis 27, 2013 8:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 11:53 pm   

Płacisz jedynie za "usługi" ktore nie są refundowane w danym pakiecie przez daną ubezpieczalnię.
Zapalenie spojówek kwalifikuje się di huisarts, a z tego co mi wiadomo wizyta u huisarts jest refundowana przez chyba wszystkie ubezpieczalnie, więc za te wizytę nie zapłacisz. Możesz ewentualnie zapłacić ze przepisane leki, ale też nie za wszystkie...

Moim zdaniem jeśli masz duże problemy z zębami (duże ubytki, protezę itp) to jak najbardziej opłaca się "brać" pakiet z dentystą. Lepiej za wypełnienie zapłacić 20% ceni niż 100%...
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 5:33 pm   

Dziękuję za odpowiedź :)

Skąd wiadomo jaka dolegliwość zaliczana jest do jakiej grupy?

Co do zębów to akurat prawie wszystkie wyleczyłem w Polsce, ale od czasu do czasu trzeba się przejść na leczenie - w PL za wizytę płacę 210 zł ze znieczuleniem za jeden ząb - dentystka jest dobra.

Nie wiem jak tutaj się kształtują ceny leczenia zębów, bo jeśli cena za ząb (dobra plomba plus znieczulenie) kosztują np. 200 EUR prywatnie to mimo, że płacę tylko 20% tej ceny (40 EUR) to wychodzi na to samo co w PL (no prawie) - ale jestem pewien co do jakości dentysty, bo o holenderskich słyszałem słąbe opinie :)

A ogólnie ta firma jest dobra? Chwalą się niemal 400 000 klientów, ogólnie z tej listy są najtańsi.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Czw Lis 28, 2013 5:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 7:18 pm   

Placisz z wlasnej kieszeni za leki , wizyty u specjalisty i wszystko to z czego skorzystasz dotad ...poki nie wykorzystasz calej sumy wlasnego eigen risico .


o zebach leczeniu i cenach poczytaj sobie tu http://www.tandarts.nl/fi...rieven-2013.pdf
i tu
http://www.niedziela.nl/f...p=295968#295968




ps

Cytat:
Może coś źle rozumuję, ale dla mnie dziwne jest, że płacąc składki na ubezpieczenie mam jeszcze ponosić koszty leczenia do danej kwoty ustalonej przez rząd O_o.


nic zle nie zrozumiales, placisz miesieczne ubezpieczenie , a jesli chorujesz to.... tez ponosisz dodatkowe koszty w wysokosci ustalonej przez panstwo stawki na dany rok wspomnianego juz wyzej eigen risico
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lis 30, 2013 1:19 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group