NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 12:08 pm   

Gochna H napisał/a:

Placisz z wlasnej kieszeni za leki , wizyty u specjalisty i wszystko to z czego skorzystasz dotad ...poki nie wykorzystasz calej sumy wlasnego eigen risico .


To nic, tylko współczuć ludziom, którzy mają ryzyko własne na 860 EUR i zachorują...

W praktyce osoba mało chorująca i jak już to z pierdółkami jak np. spojówki, bolący czy złamany palec mimo płacenia ubezpieczenia i tak będzie ponosić koszty... heh

Za zęby dzięki - jak zobaczyłem ceny to mnie przeraziło. No, ale wezme najtańszy pakiet zębowy bowiem z głupim problemem nie będę jeździć do Polski, a z tymi grubymi sprawami jak np. korona, mostek to zrobię w PL kilka razy taniej :)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 12:35 pm   

Fegelein napisał/a:
To nic, tylko współczuć ludziom, którzy mają ryzyko własne na 860 EUR i zachorują...


ale z ciebie przewrotowiec , a na poprzedniej stronie sam napisales
Cytat:

Tam przy moich obliczeniach wyszło, że przy 0 eigen risico (zero własnego, a nie obowiązkowego rządowego 360 EUR) na miesiąc bym płacił 83,50 EUR. Przy wyborze 500 EUR dodatkowego mojego cena spada do 63,50 EUR.


z czego wynika ze umiesz liczyc ,a mimo to siejesz propagande ,o co ci chodzi ?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 5:37 pm   

Fegelein,
Cytat:
Zaproponowali mi na 2014 rok, własne ryzyko 860 EUR(!) za 75 EUR na miesiąc za naturę. Byłem trochę w szoku.

Dziś do mojej skrzynki wpadła oferta PMA PMA.

Tam przy moich obliczeniach wyszło, że przy 0 eigen risico (zero własnego, a nie obowiązkowego rządowego 360 EUR) na miesiąc bym płacił 83,50 EUR. Przy wyborze 500 EUR dodatkowego mojego cena spada do 63,50 EUR.

Chyba zdecyduje się iść do PMA przy 0 ryzyka własnego,



0, nul ...eigen risico ? a to dopiero niespodzianka chcialbym zeby tak bylo w tym kraju
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 6:13 pm   

Panicelinka napisał/a:
Fegelein napisał/a:
To nic, tylko współczuć ludziom, którzy mają ryzyko własne na 860 EUR i zachorują...


ale z ciebie przewrotowiec , a na poprzedniej stronie sam napisales
Cytat:

Tam przy moich obliczeniach wyszło, że przy 0 eigen risico (zero własnego, a nie obowiązkowego rządowego 360 EUR) na miesiąc bym płacił 83,50 EUR. Przy wyborze 500 EUR dodatkowego mojego cena spada do 63,50 EUR.


z czego wynika ze umiesz liczyc ,a mimo to siejesz propagande ,o co ci chodzi ?


Na stronie PMA jest kalkulator, gdzie można sobie wyliczyć. Przy 0 ryzyka własnego ponad obowiązkowe 360 wyszła taka cena. Taniej niż w CZ.
Czasami zdarza się, że rządową stawkę ryzyka własnego mogę pominąć lub nazwać ją inaczej, stąd tak to brzmiało jak by to było faktycznie zero całkowite.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pią Lis 29, 2013 6:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 6:59 pm   

Fegelein,

Fegelein napisał/a:
Czasami zdarza się, że rządową stawkę ryzyka własnego mogę pominąć lub nazwać ją inaczej, stąd tak to brzmiało jak by to było faktycznie zero całkowite.


zatem nazywajmy rzeczy po imieniu

VRIJWILLIG EIGEN RISICO = dobrowolne podniesienie skladki eigen risico (wlasnego ryzka)

w zaleznosci od wysokosci e.r na jakie wyrazisz zgode masz ''ulge'' bo w zamian bedziesz placil mniejsza skladke miesieczna do swojego ubezpieczyciela

Jednak w przypadku choroby/leczenia zaplacisz wiecej , cala dobrowolnie zaakceptowana przez ciebie kwote VRIJWILLIG + obowiazkowe eigen risico


Cytat:
Het verplichte eigen risico stijgt in 2014 met € 10,- naar € 360,-

Naast het verplichte eigen risico kunt u kiezen voor een vrijwillig eigen risico. Verzekerden die voor 2014 kiezen voor een vrijwillig eigen risico van € 500,- bovenop het verplichte eigen risico (€ 860,- totaal eigen risico) krijgen meer korting. U ontvangt dan € 25,- korting op uw maandpremie voor de vrije keuze basisverzekering. Daarmee biedt ONVZ een van de hoogste kortingen bij een vrijwillig hoger eigen risico.


http://www.onvz.nl/zorg.h...zorgverzekering
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lis 29, 2013 7:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pon Gru 09, 2013 9:36 pm   

Mam pytanie: kupując tabletki antykoncepcyjne, w aptece za każdym razem dostaję fakturę, czy ja mogę to jakoś odliczyć czy coś w tym stylu? Bo za kosmetyki dostaję normalny paragon fiskalny, ale za tabletki już faktura.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Gru 09, 2013 10:46 pm   

mamqa napisał/a:
Mam pytanie: kupując tabletki antykoncepcyjne, w aptece za każdym razem dostaję fakturę, czy ja mogę to jakoś odliczyć czy coś w tym stylu? Bo za kosmetyki dostaję normalny paragon fiskalny, ale za tabletki już faktura.
za leki nie podlegajace "refundacji" nalezy zaplacic i dostaje sie fakture.
jesli masz w ubezpieczeniu dodatkowym masz antykoncepcje to możesz sprobowac zdeklarowac.
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 10:23 am   

Dziękuję za odpowiedz, myślałam że jest jakiś sensowniejszy powód dostawania faktury. Akurat ubezpieczenie moje tego nie obejmuje więc faktury mogę wyrzucić...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 10:02 pm   

Moja corka w przyszlym roku skonczy 18 lat. Obecnie podlega pod moje ubezpieczenie. Czy po urodzinach bedzie musiala wykupic swoje, czy dopiero na kolejny rok? Z polisy nie wynika, zeby byla ubezpieczona tylko do dnia urodzin.
_________________
<cenzura>
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 12:01 am   

bagniaczka,

Twoja corka bedzie podlegala pod twoje ubezpieczenie tylko do dnia urodzin , po urodzinach musi wykupic ubezpieczenie , ale bez problemu moze pozostac w tej samej ubezpieczalni a Ty mozesz jej ubezpieczenie oplacac .

wczesniej otrzymasz z ubezpieczalni pismo w tej sprawie .


zerknij ,moze przydadza Ci sie informacje z linka

http://www.ouders.nl/arti...n-kind-wordt-18
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Gru 27, 2013 12:04 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 12:14 am   

Dzieki Gochna H :039:
_________________
<cenzura>
 
 
MeryJane 
Poczatkujacy
MeryJane

Dołączyła: 11 Maj 2011
Posty: 22
Skąd: Deventer
Wysłany: Śro Sty 29, 2014 10:37 pm   

Moja znajoma majac ubezpieczenie w Zilveren Kruis dostala wlasnie nowa polisblad w ktorej zostalo jej podniesione eigen risico z 360 do 460e oraz skladka ze 130 do 140e poniewaz przekroczy w tym roku wiek 30 lat.

Jeszcze w tamtym roku stuknela mi 30 a bylam rowniez w tej ubezpieczalni jednak nic takiego nie dostalam... czy ktokolwiek spotkal sie z taka sytuacja???
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 6:18 am   

A to dziwne, bo im wyższe eigen ryzyko, tym comiesieczna skladka jest nizsza. Znajoma niech się skontaktuje z ubezpieczalnia i wyjasni sprawę.
A na polisie nie widać nic innego, np. dodatkowe ubezpieczenie, którego wcześniej nie było?
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:32 pm   

MeryJane,
MeryJane napisał/a:
Moja znajoma majac ubezpieczenie w Zilveren Kruis dostala wlasnie nowa polisblad w ktorej zostalo jej podniesione eigen risico z 360 do 460e oraz skladka ze 130 do 140e poniewaz przekroczy w tym roku wiek 30 lat.

Jeszcze w tamtym roku stuknela mi 30 a bylam rowniez w tej ubezpieczalni jednak nic takiego nie dostalam... czy ktokolwiek spotkal sie z taka sytuacja???


Czego to ludzie nie wymysla ...
w Zilveren Kruis nie ma nawet takiej opcji ,by miesieczna skladka basis -wynosila 140
euro przy eigen risico 460 .

nie spotkalam sie z tym , by ukonczenie 30 lat wiazalo sie z podniesieniem skladki ...zreszta wejdz na ich strone i sama zobacz co pisze

http://www.zilverenkruis....es/default.aspx
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 2:23 pm   

Gochna H,

To akurat jest teoretycznie mozliwe. Jeszcze jako student mialem ubezpieczenie studenckie/mlodziezowe (Jongerenverzekering), chyba w Groeneland Achmea, i dopiero jak przekroczylem 30stke :082: zmienili mi na zwyczajne, drozsze, po czym przeszedlem do innej ubezpieczalni.

MeryJane,

Sprawdz jak dokladnie nazywalo sie ubezpiecznie twojej znajomej, moze to podobna sytuacja.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Czw Sty 30, 2014 2:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group