NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
thegame954
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 2:56 pm   

Cześć,
chciałabym prosić o weryfikację informacji. Wiem, że od momentu w którym powstaje obowiązek ubezpieczenia w NL, zaczyna bieg czteromiesięczny okres, w którym należy zgłosić się do ubezpieczyciela. Zostałam poinformowana wcześniej, że o ile tego terminu nie przekroczę, będę płacić składki od momentu ubezpieczenia. Dostałam jednak wezwanie do zapłaty za cały okres (tj. od momentu podpisania umowy), mimo że wniosek o ubezpieczenie złożyłam 3 tyg. przed upływem terminu. Czy to błąd ubezpieczyciela, czy ja zostałam wcześniej wprowadzona w błąd? Będę wdzięczna za odp. i przepraszam, jeśli dubluję pytanie.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 2:57 pm   

Tak sobie teraz mysle, ze swoje ubezpieczenie w ZK zalatwialam jeszcze przed 30, do tej pory jestem z nimi i nie zauwazylam ,zeby 'dziwnie' zmienila mi sie skladka na poczatku nastepnego roku.

Pogrzebalam na stronie ZK i znalazlam cos takiego
http://www.zilverenkruis....s/kalender.aspx

Wychodziloby na to, ze ta znajoma ma dodatkowe ubezpieczenie i tu wyraznie widac, ze oplaty za nie sa uwarunkowane wiekiem. :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Czw Sty 30, 2014 3:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MeryJane 
Poczatkujacy
MeryJane

Dołączyła: 11 Maj 2011
Posty: 22
Skąd: Deventer
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 4:31 pm   

Gochna H napisał/a:

Czego to ludzie nie wymysla ...
w Zilveren Kruis nie ma nawet takiej opcji ,by miesieczna skladka basis -wynosila 140
euro przy eigen risico 460 .



Czemu to ludzie nie mysla....

Gdzie napisalam ze to basis?

Beste mevrouw ,
U bent in een andere leeftijdscategorie gekomen. Uw leeftijdscategorie bepaalt hoeveel premie u
betaalt.


dalej jest polisa wlasciwa :

Eigen risico:
-verpilcht per kalendarjaar E 360
-vrijwillig per kalendarjaar E 100

Hoe berekenen wij uw premie?
Uw premie hangt af van uw leeftijd. Bij het berekenen van uw premie kijken we naar leeftijdscategorieën. Komt u in
een andere leeftijdscategorie? Dan laten we u dat natuurlijk weten. Bij het bereiken van de leeftijd 18, 30, 45 en 65
jaar wijzigt de premie.


Tak wyglada sytuacja po zalogowaniu na mijn zilveren kruis:
Basisverzekering Beter Af Polis € 99,95
Eigen risico € 460,00 - € 4,17
Aanvullende verzekering Beter Af Plus Polis € 18,50
Tandarts verzekering Beter Af Tandarts Polis € 16,45
Premie per maand € 130,73

a tak jest na polisblad ktora dostala do domu:

Basisverzekering Beter af Polis e 99,95
Eigen risico E 460,00 -4,17
Aanvullende verzekering Beter Af Plus Polis E 25,55
Tandarts verzekering Beter Af Tandarts Polis E 19,85
Premie per maand E 141,18

Tak wyglada sytuacja :P
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 4:57 pm   

MeryJane napisał/a:
Gdzie napisalam ze to basis?


no to zesmy sie dogadaly jak niemowa z gluchym :P

szkoda, ze w pierwszym poscie takiej informacji nie umiescilas,
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 5:01 pm   

MeryJane, Gochna H ma racje, nigdzie w poprzednim poscie nie napisalas o dodatkowym ubezpieczeniu. Teraz już jest wszystko jasne, ja kzamiescilas tresc tego pisma. Powyzej 30 lat placi się więcej za dodatkowe ubezp. :039:

[ Dodano: Czw Sty 30, 2014 5:03 pm ]
thegame954 napisał/a:
Cześć,
chciałabym prosić o weryfikację informacji. Wiem, że od momentu w którym powstaje obowiązek ubezpieczenia w NL, zaczyna bieg czteromiesięczny okres, w którym należy zgłosić się do ubezpieczyciela. Zostałam poinformowana wcześniej, że o ile tego terminu nie przekroczę, będę płacić składki od momentu ubezpieczenia. Dostałam jednak wezwanie do zapłaty za cały okres (tj. od momentu podpisania umowy), mimo że wniosek o ubezpieczenie złożyłam 3 tyg. przed upływem terminu. Czy to błąd ubezpieczyciela, czy ja zostałam wcześniej wprowadzona w błąd? Będę wdzięczna za odp. i przepraszam, jeśli dubluję pytanie.


Mieszkajac w NL, pracując masz obowiązek posiadania ubezpieczenia od początku pobytu/pracy. Skad informacja o 4-miesiecznym okresie ?
http://www.rijksoverheid....te-sluiten.html
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Czw Sty 30, 2014 5:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MeryJane 
Poczatkujacy
MeryJane

Dołączyła: 11 Maj 2011
Posty: 22
Skąd: Deventer
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 5:14 pm   

no nic sie chyba nie stalo :)

jednak jeszcze podraze temat zanim zadzwonie do zilveren.

Dobrze, jest stawka wiekowa ale dlaczego eigen risico dokladnie vrijwillige bedrag uleglo zmianie? Znajoma nic na wlasna reke nie zmieniala wiec jest to sporym zaskoczeniem ze tak w prezencie dostala ndodatkowa stowke eigen risico... Musze powiedziec ze ma perypetie babina z ta ubezpieczalna... nie pierwszy raz musi np placic za badanie krwi gdy byla skierowana przez lekarza domowego, za wizyte kontrolna dziecka u dentysty...

Pozdrawiam :)
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 5:56 pm   

Pewnie, ze się nic nie stało :-) Najlepiej będzie zadzwonić do ZK i spytac.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
pawsson89
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 2:05 pm   

post edytowany nie na temat
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 01, 2014 3:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mariolka18 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 20, 2014 10:24 am   Zorg en Zekerheid

Witam
Bardzo proszę o pomoc od przyszłego tygodnia przechodzę na kontrakt i muszę sie ubezpieczyć prywatnie chciała bym kontynuować ubezpieczenie w Zorg en Zekerheid ale najpierw muszę wysłać formularz z rezygnacja z ubezpieczenia grupowego i tutaj jest moje pytanie czy ktoś wie jak poszukać taki formularz na ich stronie?
 
 
bart84 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 10
Wysłany: Czw Lut 20, 2014 5:05 pm   

Przepraszam, że się wtrącę, ale ciężko jest ogarnąć 80 stron postów. Mam jedno krótkie pytanie: Gdzie się najlepiej ubezpieczyć i w skrócie co to jest to własne ryzyko, i czy też muszę za to płacić. Przyjechałem niedawno do Hol, otworzyłem własną działalność i jestem w trakcie załatwiania wszystkich formalności, a ciężko na początku jest jak cholera.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Lut 20, 2014 5:30 pm   

Wlasne ryzyko to nic innego, jak okreslona prawem kwota, w tym roku 360euro, która płacisz z własnej kieszeni za leczenie. Wysokosc własnego ryzyka możesz sam 'wyregulować', jak będziesz wybieral ubezpieczenie ubezpieczenie. Im wyższe ryzyko chcesz mieć, tym nizsza miesieczna skladke będziesz placil.
Jest kilka dobrych ubezpieczalni, np. ZEKUR (ponoc najtańsze podstawowe ubezpieczenie), UNIVE, ZilverenKruis, CZ..... ciężko cos doradzić. :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
bart84 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 10
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 11:04 am   

Czyli to własne ryzyko w kwocie 360 euro muszę zapłacić z góry, czy jest to wliczone w składkę ubezpieczenia?
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 11:53 am   

Dostajesz rozliczenie z calego roku " zazwyczaj" na poczatku nast w pierwszych tygodniach stycznia.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 11:53 am   

bart84, kilka stron wczesniej o to samo pytal ktos inny

Skladke ktora placisz co miesiac na ubezpieczenie nie ma nic wspolnego z eigen risico

Eigen risico ( 360 euro ) nie placisz z gory

To pieniadze ktore wyciagniesz z wlasnej kieszeni , ale TYLKO WTEDY kiedy powiedzmy zaczniesz chorowc

bedziesz placil za leki , nawet te przepisane przez lekarza domowego , wizyty u specjalisty
i wszystko to z czego skorzystasz, dotad ...poki nie wykorzystasz calej sumy wlasnego eigen risico
 
 
bart84 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 10
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 11:42 am   

Za radą koleżanek postanowiłem wybrać ubezpieczenie w ZEKUR. Na stronie https://www.zekur.nl/verzekeringen-zorg Chciałbym wybrać Gewoon ZEKUR, ale znajduje się tam informacja o Visa Greencard - o co chodzi z tą kartą? Muszę u nich otworzyć konto bankowe?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group