NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 7:09 pm   

bart84 napisał/a:
Muszę u nich otworzyć konto bankowe?


Nie to nie bank , tylko ubezpieczalnia ,ktora w swojej ofercie ma
bart84 napisał/a:
Visa Greencard

https://www.visagreencard...sagreencard.jsp

zastanawiam sie co oni z tego maja , ze tak'' toto '' wpychaja i reklamuja na swojej stronie

- mozesz sie ubezpieczyc , ale nie zaznaczaj wtedy opcji z greencard (no chyba ze ja chcesz )

- za ta karte, trzeba zaplacic 15 euro/na rok w pakiecie gewoon ZEKUR

w Exstra ZEKUR jest gratis

Pisza tez o zwrocie tych 15 euro w przeciagu trzech miesiecy od wykupienia ubezpieczenia
ale nie chce mi sie tego wszystkiego czytac i tlumaczyc ,moze ktos inny sie tego podejmie
To tyle.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lut 24, 2014 7:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bart84 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 10
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 12:56 pm   

Nie rob w temacie smietnika nastepnym razem umiesc taki tekst tam gdzie jego miejsce

przenioslam http://www.niedziela.nl/f...p=298639#298639
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lut 25, 2014 1:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 7:57 pm   


przeniesione

jagaradiohead napisał/a:
Witam!
Mam na imie Kasia i jestem tu nowa. Potrzebuje pilnie Waszej pomocy. Musze udac sie do psychiatry po leki lecz mam tylko ubezpieczenie podstawowe (grupowe przez agencje pracy).
Chcialabym przeniesc swoje ubezpieczenie tzn ubezpieczac sie prywatnie aby moc korzystac z lekarza psychiatry. Czy znacie (ba, napewno znacie) lub czy mozecie mi podpowiedziec jaka ubezpieczalnia jest najlepsza i jaki jest mniejwiecej koszt ubezpieczenia z lekarzem psychiatra? Pilnie prosze Was o pomoc!!!
z gory dziekuje
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 8:20 pm   

Cytat:
Musze udac sie do psychiatry po leki lecz mam tylko ubezpieczenie podstawowe (grupowe przez agencje pracy).


ubezpieczenie podstawowe wystarczy by kupic lekarstwa w aptece
powinnas udac sie do lekarza domowego- huisarts z lekami ktore zazywasz i poprosic o wypisanie recepty
jesli chodzi o ubezpieczalnie ,to wszystkie tutaj dzialaja na tej samej zasadzie
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Lut 27, 2014 8:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FuRiOn 
Poczatkujacy
Mr.

Wiek: 41
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 22
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 4:26 pm   

przenioslam do odpowiedniego tematu (ubezpieczenie do stomatologa)

http://www.niedziela.nl/f...p=299706#299706
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 29, 2014 5:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 5:49 pm   

http://www.niedziela.nl/f...709>>> tam przenioslam twoj post
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 29, 2014 5:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NinjaBlade
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 1
Wysłany: Pon Mar 31, 2014 9:43 am   

Witam.przepraszam jeśli powielę jakiś temat.Czy zna ktoś może ubezpieczenie tu na terenie NL które nie wymaga meldunku.Nie mogę narazie się zameldować a chcę wręcz muszę się ubezpieczyć.Dziękuję za odp.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Mar 31, 2014 12:37 pm   

NinjaBlade napisał/a:
Witam.przepraszam jeśli powielę jakiś temat.Czy zna ktoś może ubezpieczenie tu na terenie NL które nie wymaga meldunku.Nie mogę narazie się zameldować a chcę wręcz muszę się ubezpieczyć.Dziękuję za odp.


a wystarczylo poszukac ;-)
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=297967
http://www.niedziela.nl/i...pl&cr=countryNL
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Melchior
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 4
Wysłany: Pon Mar 31, 2014 6:11 pm   

Witam. Przejrzałem posty z ostatnich miesięcy w tym temacie i nic nie może mnie oświecić.

Od 4 miesięcy pracuje w Holandii i jestem nieubezpieczony. Zostałem źle doinformowany i tak wyszło. Teraz chce się ubezpieczyć. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy mogę ubezpieczyć się od tego momentu i nie ponieś konsekwencji tego, że wcześniej nie płaciłem? Tzn, czy musze zapłacić za 4 miesiące wstecz? Dodam, nie mam meldunku.

2. Czy jeżeli muszę zapłacić wstecz, to czy mogę ile chcę wstecz czy jest jakiś limit - miesiąs? trzy? Jeżeli to zależy od agencji to np. jak jest w AnderZorg?

3. Czy jeżeli muszę zapłacić wstecz to będę musiał zapłacić też te karę 30% ??

4. Jak jest z tymi zwrotami za ubezpieczenie? Ile zwracają, jak to wygląda?

5. W formularzu AnderZorg mam wybrać opcję - nowy pracodawca, czy nieubezpieczone?

6. W formularzu AnderZorg jest pole "Wanneer moet de verzekering in gaan? ". Czy to jest pole, gdzie wybieram date od kiedy mam zostać ubezpieczony?? Czemu nie da się wybrać daty wstecz? Tzn, że w AnderZorg nie można ubezpieczyć się wstecz, w ogóle gdzieś można?
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Pon Mar 31, 2014 9:51 pm   

Melchior napisał/a:
Witam. Przejrzałem posty z ostatnich miesięcy w tym temacie i nic nie może mnie oświecić.

Od 4 miesięcy pracuje w Holandii i jestem nieubezpieczony. Zostałem źle doinformowany i tak wyszło. Teraz chce się ubezpieczyć. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy mogę ubezpieczyć się od tego momentu i nie ponieś konsekwencji tego, że wcześniej nie płaciłem? Tzn, czy musze zapłacić za 4 miesiące wstecz? Dodam, nie mam meldunku.

2. Czy jeżeli muszę zapłacić wstecz, to czy mogę ile chcę wstecz czy jest jakiś limit - miesiąs? trzy? Jeżeli to zależy od agencji to np. jak jest w AnderZorg?

3. Czy jeżeli muszę zapłacić wstecz to będę musiał zapłacić też te karę 30% ??

4. Jak jest z tymi zwrotami za ubezpieczenie? Ile zwracają, jak to wygląda?

5. W formularzu AnderZorg mam wybrać opcję - nowy pracodawca, czy nieubezpieczone?

6. W formularzu AnderZorg jest pole "Wanneer moet de verzekering in gaan? ". Czy to jest pole, gdzie wybieram date od kiedy mam zostać ubezpieczony?? Czemu nie da się wybrać daty wstecz? Tzn, że w AnderZorg nie można ubezpieczyć się wstecz, w ogóle gdzieś można?

Nie da sie ubezpieczyc wtsecz,chociazby nie wiem jak bardzo sie chcialo.Piszesz,ze nie masz zameldowania,no ale pewnie posiadasz kontrakt na ktorym jest napisane od kiedy podjales prace i juz od tego dnia powinienes chociazby sie ubezpieczyc,czego jak napisales nie zrobiles.Chyba,ze firma ubezpieczeniowa nie bedzie sie pytac o kontrakt,to wtedy by moze przeszlo z tym ubezpieczeniem od teraz i nie placeniem kary.
Ostatnio zmieniony przez Kasica31 Pon Mar 31, 2014 10:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Melchior
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 4
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 9:21 am   

A jeśli dostałem drugi kontrakt na początku marca, to wystarczy, że przedstawie im ten kontrakt z marca, czy musze przedstawić im też ten wcześniejszy?
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 1:49 pm   

Melchior, mozesz przedstawic ten z marca
 
 
Melchior
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 4
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 8:27 pm   

Wypełniłem formularz anderzorg na szybko i niechcący weszła mi data od 01.01.2015r. . Jak to zmienić, żeby była od dzisiaj?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 11:51 am   

Melchior napisał/a:
Wypełniłem formularz anderzorg na szybko i niechcący weszła mi data od 01.01.2015r. . Jak to zmienić, żeby była od dzisiaj?


Zadzwon do nich/ napisz e-mail...
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
michal1133
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 1
Wysłany: Pon Maj 12, 2014 2:39 pm   

Witam.
Potrzebuje pomocy w sprawie ubezpieczenia. Dokładnie to chodzi o to, że właśnie staram się o zasiłek z UWV i normalnie mnie zarejestrowali i mają mi teraz jeszcze przyjść papiery które będzie trzeba im odesłać, i mianowicie chodzi o to jak mam ogarnąć ubezpieczenie teraz. Jestem ubezpieczony w HollandZorg, i składki były mi ściągane odrazu z solarisa przez biuro. Jaki formularz wypełnić i gdzie go znajdę aby teraz ściągali mi składke z mojego konta bankowego?

Proszę o szybką pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group