NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Maj 12, 2014 4:40 pm   

michal1133,

Cytat:
Jaki formularz wypełnić i gdzie go znajdę aby teraz ściągali mi składke z mojego konta bankowego?


A istnieje wogole taki formularz... ze przeskakujesz z ubezpieczenia ktorego dokonywalo biuro na to we wlasnym zakresie ?




Cytat:
Jestem ubezpieczony w HollandZorg, i składki były mi ściągane odrazu z solarisa przez biuro


Powinienes ubezpieczyc sie we wlasnym zakresie. Mozesz to zrobic przez internet
lub udac sie do filii ubezpieczenia .Szukaj takiej ubezpieczalni ktora nie wymaga adresu zameldowania
 
 
ggregorii 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 29
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 7:15 pm   

Witam ja mam podobne pytanie jak kolega 2 posty wyżej. Zameldowałem się 2 tygodnie temu i też biuro ściąga mi z solarisa. Ta sama ubezpieczalnia Holland Zorg. Czy po meldunku muszę mieć swoje indywidualne czy mogę zostać przy tym. Nie chce później oddawać w wstecz.
Ostatnio zmieniony przez ggregorii Pią Maj 16, 2014 8:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 8:53 pm   

ggregorii napisał/a:
Witam ja mam podobne pytanie jak kolega 2 posty wyżej. Zameldowałem się 2 tygodnie temu i też biuro ściąga mi z solarisa. Ta sama ubezpieczalnia Holland Zorg. Czy po meldunku muszę mieć swoje indywidualne czy mogę zostać przy tym. Nie chce później oddawać w wstecz.

Moze w czyms Ci to pomoze http://www.niedziela.nl/f...r=asc&start=555 A jezeli nie to poprostu przedzwon do Holland Zorg.Jak dla mnie ubezpieczenie to ubezpieczenie czy odciagaja z wyplaty czy oplacasz je indywidualnie,ale cos mi sie po glowie kolacze,ze pracownicy tymczasowi,czy tzw oddelegowani do pracy sa ubezpieczeni na innych warunkach.Tzn z zalozenia wychodzi sie ,ze taki pracownik nie bedzie czesto chorowal,bo przyjechal tutaj zeby zarobic pieniadze.Nie pobieraja tez za wiele tego ubezpieczenia z wyplaty bo jakies +/- 19 euro tygodniowoI bodajze bez wlasnego ryzyka..Ale moze akurat w Twoim przypadku jest inaczej.
Ostatnio zmieniony przez Kasica31 Pią Maj 16, 2014 9:20 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ggregorii 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 29
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 9:29 pm   

Bo co niektórzy ludzie z pracy na silę mnie uświadamiają. Ze jak zaczynasz mieć meldunek to nie możesz mieć już grupowego ubezpieczenie. Bo rzekomo ktoś tak miał to musiał później płacić w wstecz. Co gęba to inaczej. No fakt Holland Zorg to kicz tak naprawdę jak coś się stanie to trzeba płacić ze swojej kieszeni. Aby biuro ma podkładkę ze jesteś ubezpieczony. A właśnie bo teraz mam wyliczony zwrot ubezpieczenia co miesiąc z powodu małych zarobków. Czy przechodząc na indywidualne trzeba coś później z tym korygować czy odwoływać???
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 9:38 pm   

Zdarza sie, ze przy grupowym ubezpieczeniu nie mozna podac adresu NL, spotkalam sie z tym w Holland Zorg wlasnie i Zorg en Zekerheid. Wiec w momencie, gdy sie zameldujesz i zmienisz adres, to ubezpieczalnia moze zamknac 'Twoje' ubezpieczenie z grupowego wlasnie ze wzgledu na adres NL.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 9:12 pm   

mihu124 napisał/a:
Witajcie!
Od dwóch lat jestem ubezpieczony w firmie Turien & Co. Całe formalności po przybyciu załatwiało za mnie uitzendbureau i nie interesowałem się moją polisą, bo nie miałem potrzeby korzystania z usług lekarza. Ostatnio zaczyna mi się trochę zdrowie sypać i przysiadłem do lektury polisy. Mam tam pakiet Basisverzekering Natura, ryzyko własne oprócz ustawowych 360 euro to 500 euro vrijwillig, za to wszystko płacę śmieszne pieniądze bo 68,94 euro miesięcznie.
Mam zamiar w ciągu najbliższego tygodnia udać się do lekarza domowego. Chciałbym skierowanie na EKG i echo serca, ponieważ coś mi tam niepokojąco kołacze. Przydałoby się także przebadać krew i tarczycę.
Czy te badania podlegają pod ryzyko własne, czy może koszty pokrywa ubezpieczalnia?
Czy da się podczas trwania zawartej umowy (do stycznia 2015) podnieść sobie standard ubezpieczenia - ryzyko własne jak najmniejsze i może jakieś dodatkowe pakiety? Chciałem to zrobić na stronie internetowej, ale niestety nic nie mogę zmienić.

We wrześniu tego roku planuję powrót do Polski na stałe, dlatego nie chcę w tym momencie zmieniać ubezpieczyciela. Jak wygląda proces wypowiedzenia ubezpieczenia? Wystarczy zwykły list z uzasadnieniem i miesięcznym okresem wypowiedzenia? Płaci się jakąś karę za wcześniejsze rozwiązanie polisy?

Dziękuję i pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 9:34 pm   

Cytat:
Chciałbym skierowanie na EKG i echo serca, ponieważ coś mi tam niepokojąco kołacze. Przydałoby się także przebadać krew i tarczycę.
Czy te badania podlegają pod ryzyko własne, czy może koszty pokrywa ubezpieczalnia?





za badania zlecone przez lekarza zaplacisz z wlasnej kieszeni

360(e.risic) + 500 vrijwillig = i tak az do wyczerpania calej sumy 860 euro

bylo o tym juz w tym temacie

nie mozesz zmienic teraz ubezpieczenia ,mozna to zrobic z koncem roku

reszty info szukaj w tym temacie
 
 
Camilja
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 2
Wysłany: Śro Cze 04, 2014 4:48 pm   

Witam,czy mogę wykupić ubezpieczenie na kwartał?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Cze 04, 2014 5:54 pm   

Camilja napisał/a:
Witam,czy mogę wykupić ubezpieczenie na kwartał?


Moge sie mylic ale wydaje mi sie ,ze nie ma takiej mozliwosci
Wiem jednak ,ze niektorzy wykupuja polise w ubezpieczalni i po pewnym czasie z niej rezygnuja wysylajac list ktory uzasadniaja np. zakonczeniem pracy , wyjazdem z Holandii
jednak trzeba trzymac reke na pulsie i zrobic to z wyprzedzeniem , inaczej ubezpieczalnia nadal nalicza miesieczne skladki
jesli sie nie oplaca ubezpieczenia to rosna koszty sa naliczane kary , jednym slowem ludzie maja potem sporo do odkrecenia
minusem tego jest i to ,ze jak wystapi sie o zorgtoeslag to potem jest wielki galimatjas z jego zastopowaniem , przewaznie konczy sie to tym ze belasting kase wyplaca takiej osobie dalej a potem trzeba ja oddac .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Cze 04, 2014 5:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Matti_Hautamaki
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 8:23 am   

Witam.
Mam problem podobny jak wyżej. Do tej pory byłem na ubezpieczeniu grupowym opłacanym przez biuro, jednak zmieniłem prace i obecny pracodawca nie opłaca ubezpieczenia. I tutaj mam pytanie jaką ubezpieczalnie wybrać, która nie wymaga zameldowania w NL??
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 3:53 pm   

konca nie widac ... :119:

Kod:
Zorgpremie 2015 omhoog met 114 euro; eigen risico naar 375 euro



Cytat:

Eigen risico in 2015

De stijging van het eigen risico van 360 naar 375 euro kan bescheiden genoemd worden. Het Centraal Planbureau voorspelde eerder dit jaar een stijging van maar liefst 405 euro. In 2013 bedroeg het eigen risico 350 euro. Dat werd 360 euro in 2014, en wordt vanaf 2015 zo'n 375 euro.

Cytat:
Waar het eigen risico in 2011 nog €170,- was, steeg dit in 2012 naar €220,-. Het jaar daarop was er een nog grotere stijging: van €220,- naar €350,-. In 2014 steeg het eigen risico naar €360,- en voor de zorgverzekering 2015 wordt dit mogelijk €375,-. Dat betekent dat voor de zorg vanuit de basisverzekering, met uitzondering van onder andere de huisarts, kraamzorg, verloskundige hulp en bevolkingsonderzoeken, een nog groter deel van de kosten zelf moet worden betaald.


http://www.independer.nl/...ering-2015.aspx
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 9:15 pm   

strach sie bac co za 10 czy 15 lat z tych kalkulacji wyjdzie :/
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 8:43 am   

Czemu Holandia jest taka pazerna :| Mogliby dać ludziom odetchnąć :\
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 7:47 pm   

W miarę jedzenia apetyt rośnie ;P
:033:
_________________
zoutkeet
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 6:49 am   

No chyba tak, ale mam znajomych w Niemczech i co nieco wiem - większy socjal, mniejszy podatek drogowy, tańsze czynsze, jedzenie. Zarobki ciut niższe, ale per saldo po wszystkich podatkach chyba lepiej się wychodzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group