NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
omen
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 18
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 11:51 am   

Czyli podsumowując nie mamy takiej mozliwosci do czasu zawarcia związku małżeńskiego tak?

Niestety lub stety zwrot nas nie dotyczy. Za wysokie zarobki.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 1:32 pm   

omen, niema czegos takiego, jak wspolne ubezpieczenie. Kazdy ubezpiecza sie osobno, ma osobna polise 'ustawiona' pod siebie. Mozecie byc ubezpieczeni w jednej firmie, ale kazde z Was bedzie mialo osobna polise i nie na znaczenia czy jestescie malzenstwem czy nie.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
PaulaKrS
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 41
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 7:54 am   

Może kogoś to zainteresuje, druk E106 udało się bez problemu dostać w Avéro Achmea po kilku dniach od ubezpieczenia, ubezpieczenie zgłoszone 8 listopada, ubezpieczyli od 1 listopada, druk wysłali 13 listopada. Druk E106 wysłany na belgisjki adres- znajomy nie jest zameldowany w Holandii tylko w Belgii.
Teraz z drukiem E106 próbóje zapisać się do belgijksiej ubezpieczalni.

Ktoś orientuje się gdzie bedzie płacił składkę ? Podobno płaci się tylko jedną.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 11:08 am   

PaulaKrS napisał/a:
Może kogoś to zainteresuje, druk E106


Ameryki nie odkrylas ... zerknij , moze ciebie to zainteresuje


http://www.niedziela.nl/i...m%2Fposting.php
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
PaulaKrS
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 41
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 12:27 pm   

Nie twierdze,że odkryłam.
Poprostu wielu ludzi pisało,że ciężko dostać druk E106 , że trzeba odczekać 6 tygodni, że nie wysłają ludziom nie zameldowanym w Holandii itd
 
 
maxwell32 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 16
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 2:19 pm   

witam
Jaki pakiet ubezpieczenia musi wziac moja dziewczyna podczas ciazy ?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 5:26 pm   

maxwell32,


a w temacie Jakie ubezpieczenie dla kobiet w ciąży? nic nie znalazles ?

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=283966


PaulaKrS napisał/a:
wielu ludzi pisało,że ciężko dostać druk E106
ale to przeciez nie jest prawda
wystarczy skontaktowac sie ze swoim ubezpieczycielem i sprawa powinna byc zalatwiona

ubezpieczyciel jest od tego jak dupa od srania, by wydac kazdy druk jaki nam jest akurat potrzebny
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
omen
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 18
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 8:08 pm   

agastepa13 napisał/a:
omen, niema czegos takiego, jak wspolne ubezpieczenie. Kazdy ubezpiecza sie osobno, ma osobna polise 'ustawiona' pod siebie. Mozecie byc ubezpieczeni w jednej firmie, ale kazde z Was bedzie mialo osobna polise i nie na znaczenia czy jestescie malzenstwem czy nie.

Wiec w jakim celu w trakcie otwierania nowego ubezpieczenia jest pytany czy chce również ubezpieczyć partnera ?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 8:16 pm   

omen napisał/a:
Wiec w jakim celu w trakcie otwierania nowego ubezpieczenia jest pytany czy chce również ubezpieczyć partnera ?


w celu czysto zarobkowym lapia potencjalnych klientow skoro tylko nadarza sie okazja

jedna osoba -jedna polisa , dwie osoby dwie osobne polisy

i nie ma zadnej znizki z tego tyulu :029:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 9:05 pm   

omen napisał/a:
agastepa13 napisał/a:
omen, niema czegos takiego, jak wspolne ubezpieczenie. Kazdy ubezpiecza sie osobno, ma osobna polise 'ustawiona' pod siebie. Mozecie byc ubezpieczeni w jednej firmie, ale kazde z Was bedzie mialo osobna polise i nie na znaczenia czy jestescie malzenstwem czy nie.

Wiec w jakim celu w trakcie otwierania nowego ubezpieczenia jest pytany czy chce również ubezpieczyć partnera ?


Owszem, czlonkowie rodziny/ partner moze byc ubezpieczony w tej samej ubezpieczalni i ubezpieczenie zawierane jest za tzw. jednym zamachem, ale w dalszym ciagu nie jest to wspolne/ rodzinne ubezpieczenie, tylko kazde z Was jak napisala Gochna ma osobna polise.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
inka1388
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 12:36 pm   

Witam jestem tu 1 raz nie dawno przyjechalam z chlopakiem do Holandii i mam pytanie chcialabym sie ubezpieczyc ale nie wiem gdzie czy lepiej w Polsce w PZU czy tu, tylko ze tutaj nie mam zameldowania zadnego. A jak tu jest z biurem pracy jak sie idzie zarejestrowac to daja jakies ubezpieczenie tak jak u nas czy jak to wyglada prosze o pomoc pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 4:59 pm   

inka1388,

Jesli mieszkasz lub pracujesz w Holandii to musisz posiadac ubezpieczenie holenderskie - jest ono obowiazkowe


Z tego co pisza inni to sa biura ktore ubezpieczaja swoich pracownikow

odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziesz na forum .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 11:14 am   

Mam problem z ubezpieczycielem ZeZ we wrzesniu skladalam na stronie podanie o ubepieczenie, nie pracowalam ani nie bylam zameldowana, po kilku dniach wyslalam maila z zapytaniem czy jestem ubezpieczona bo nie dostalam zadnej odpowiedzi a chcialam isc do lekarza bo jestem w ciazy... Kobieta wyslala mi maila jak i zadzwonila i powiedziala ze oni nie moga mnie ubezpieczyc bo musze byc zameldowana i musze im przeslac pismo, pytalam czy wystarczy np kontrsakt na wynajem mieszkania mowila ze nie, musze miec albo salarisy albo byc zameldowana, jak nie, nic nie moga zrobic. Zostalam bez ubepieczenia, czekalam 2 mce na mieszkanie gdzie moglam sie zameldowac, wtedy ubezpieczylam sie w CZ, poczatek lisopada, po miesiacu ZeZ zaczynaja mi wysylac pisma ze mnie witaja, karte ubezpieczeniowa potem rachunek, po 3 mailach zrozumieli ze jestem ubezpieczona gdzies indziej i mowia, spoko od tego czasu nie musisz placic ale za wrzesien i pazdziernik tak. A na moim koncie zawislo 300 e . Za co ? Nie moglam isc do lekarza, przez 3 mce nie odezwali sie ani z karta, ani z zadnym rachunkiem, a gdy sie zorientowali ze jestem zameldowana wysylaja mi rachunki wstecz, ze niby ubezpieczaja mnie w czasie przeszlym ? Wymieniam z nimi juz x maili i tlumacze, wcale nie przyjaznym tonem ze nie bd za nic im placic bo nie bylam ubezpieczona.... odpowiedz- belkot. Nie wiem gdzie moge to zglosic... czy jest jakas instytucja na rozwiazanie sprawy polubownie? Zaraz mi wysla komornika, a ja nie mam ochoty placic prawnikom i tlumaczom, bo niby dlaczego.

A jeżeli nie mieli prawa odmówić mi ubezpieczenia? Załuje, że nie mam tego maila, to byłby dowód, pewnie oni maja ten dowód nawet na rozmowach telefonicznych, przypuszczam ze sa nagrywanie....

Musi być jakas instytucja ktora pomaga w takich sprawach, znalazlam cos jak FIN-NET, ale nie jestem pewna a na tej stronie Kifid. Tyle ze takiego przypadku do rozwiazania tam nie ma...
Nie wiem co robic, a napewno nie zaplace za cos z czego nie moglam korzystac i zylam w stresie w zwiazku z brakiem opieki....:/
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 12:59 pm   

patrycja90 napisał/a:
ZeZ
Co to za ubezpieczalnia ?
edit . juz wiem znalazlam Zorg en Zekerheid


ktos na forum pisal i nawet podawal link do artykulu w ktorym pisze ,ze zadna ubezpieczalnia nie ma prawa odmowic ubezpieczenia

Cytat:
Zostalam bez ubepieczenia,


moim zdaniem oni cie ubezpieczyli i to od dnia kiedy zlozylas u nich swoje oswiadczenie - wyrazenie zgody na ubezpieczenie ( online - czy jak to tam inaczej zrobilas )

patrycja90 napisał/a:
czekalam 2 mce na mieszkanie gdzie moglam sie zameldowac, wtedy ubezpieczylam sie w CZ, poczatek lisopada, po miesiacu ZeZ zaczynaja mi wysylac pisma ze mnie witaja, karte ubezpieczeniowa potem rachunek, po 3 mailach zrozumieli ze jestem ubezpieczona gdzies indziej i mowia, spoko od tego czasu nie musisz placic ale za wrzesien i pazdziernik tak. A na moim koncie zawislo 300 e . Za co ?



Tu jest jakas niescislosc, skad Zorg en Zekerheid , znal twoj adres zamieszkania ,
skoro jak piszesz w chwili zakladania u nich ubezpieczenia jeszcze nie posiadalas meldunku

patrycja90 napisał/a:
A na moim koncie zawislo 300 e .


udaj sie do jednego z biur https://www.juridischloket.nl/
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Gru 04, 2014 1:19 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 1:13 pm   

patrycja90,

Kazdy w Holandii musi miec ubezpieczenie, i potem ubezpieczaja wstecz, tak jak opisalas. Niestety te skladki musisz zaplacic, ale za to mozesz sie starac o zorgtoeslag (dodatek na ubezpieczenie), wiec 3 miesiace po 72 euro dostaniesz od podatkowego (o ile twoje dochody nie sa zbyt duze).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group