NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Gru 06, 2014 1:05 am   

baileys napisał/a:
Pomagalam wielu ludziom i jak ktos nie mial zameldowania lub nie posiadl jakich kolwiek dochodow w NL nie zostal ubzepieczony .

To jaki byl cel ich pobytu w Holandii? Praca na czarno? Bo tylko to przychodzi mi do glowy. Ale wtedy jaki sens ma ubezpieczanie sie w NL, bo nielegalna praca bez zadnych zabezpieczenien socjalnych dla normalnych( mam na mysli bez zadnych perturbacji losowych-roznie w zyciu bywa) ludzi nie moze byc stanem dlugotrwalym.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Sob Gru 06, 2014 1:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Barbarka82 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Wrz 2013
Posty: 8
Skąd: Almere
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 10:46 pm   

Witam:)
Troszkę z innej beczki... Chciałabym zmienić ubezpieczalnię, czy moglibyście mi doradzić w co warto zainwestować oraz jakie są zasady zmiany towarzystwa ubezpieczeniowego? Gdzieś czytałam że tylko raz w roku, w grudniu, można wypowiedzieć umowę, zgadza się?
Do chwili obecnej mam basis w Agis, niestety od nowego roku podnoszą ceny:/
Ważna jest dla mnie zarówno cena jak również dostępność usług medycznych. Ponoć nie wszystkie placówki obsługują najtańsze ubezpieczenia:/
Zastanawiam się również nad rozszerzeniem swojego ubezpieczenia o opiekę w czasie ewentualnej ciąży i tu równeiż mam pytanie: czytałam na forum, że niektóre ubezpieczalnie mają okres karencji, czy również ciąży?
Dziękuję za pomoc i radę:)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Gru 11, 2014 8:45 pm   

Barbarka82,
Cytat:

Do chwili obecnej mam basis w Agis, niestety od nowego roku podnoszą ceny


Od nowego roku to cos mi sie wydaje, ze wszystkie ubezpieczalnie bez wjatku podnosza ceny


Z wlasnego doswiadczenia, Jesli jestes mloda nie chorujesz , to pakiet podstawowy + dentysta => o ile masz taka potrzebe by TANDARTS korzystac w ciagu nadchodzacego roku , wystaczy w zupelnosci
nie ma co zbytnio szalec, bo czy masz, czy tez nie posiadasz aanvullende pakket
to i tak wychodzi potem ..ze do wielu zabiegow ,lekarstw ,wizyt w szpitalu doplacasz z wlasnego eigenrisico.
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 3:39 pm   

Cytat:
Od nowego roku to cos mi sie wydaje, ze wszystkie ubezpieczalnie bez wjatku podnosza ceny


To zle Ci sie wydaje.

w Zekur.nl - bez zmian - 82,50 przy ryzyku 375 eu.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 5:12 pm   

Kiepo napisał/a:
w Zekur.nl - bez zmian - 82,50 przy ryzyku 375 eu.



chyba zesmy sie nie zrozumieli przeciez wszystkie ubezpieczalnie podnosza od nowego roku E-R
z 360 na 375 euro a reszta kosztow, w tym premia miesieczna , to juz w zaleznosci od ubezpieczalni
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 10:20 pm   

Jagoda97 napisał/a:
patrycja90 napisał/a:
Kobieta wyslala mi maila jak i zadzwonila i powiedziala ze oni nie moga mnie ubezpieczyc bo musze byc zameldowana i musze im przeslac pismo, pytalam czy wystarczy np kontrsakt na wynajem mieszkania mowila ze nie, musze miec albo salarisy albo byc zameldowana, jak nie, nic nie moga zrobic.

Obowiazek ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii jest w przypadku: zatrudnienia w Holandii lub zameldowania i w tych przypadkach zadna ubezpieczalnia nie ma prawa odmowic ubezpieczenia.
Ty nie spelnialas tych warunkow i dlatego mieli prawo odmowic Ci ubezpieczenia.
Zameldowalas sie i od daty zameldowania masz obowiazek placic ubezpieczenie.
Nikt nie ma prawa zadac od Ciebie abys zaplacila ubezpieczenie za okres w ktorym nie mialas obowiazku posiadania ubezpieczenia.



Tez jestem tego zdania, a jezeli nawet bylam ubezpieczona to powinni mnie o tym poinformowac polisa, rachunkiem...
Mam tylko nadzieje ze tak jest, bo naprawde nie zaplace tego.
Tydzien byl ciszy, a dzisiaj znow dostalam maila, ze oni dopiero dostali informacje 6.12 ode mnie ( choc pisalam 27 i sami przyznali ze przeoczyli :D ) a zaczelo mi sie od 25.09 :) .
Mam wrazenie jakbym rozmawiala ze slupem... tlumacze im cos ktorys raz, a oni tylko takie informacje, zero jakichkolwiek wyjasnien.
Moja ostatnia odpowiedz byla prosta- 10 raz objasnilam sytuacje jak mnie potraktowali i dodalam ze poprosze o pomoc prawna skoro tak bo nie dam sie oszukac, oczywiscie nadmienilam ze mam pismo w ktorym mi odmawiaja ( juz nie wiem czy to pismo bylo czy mail). Tak czy inaczej nie mam ochoty sie juz denerwowac i wdawac w dyskusje, poczekam az zacznie sie windykacja, nic inneo mi nie pozostalo.

Zaczelam sie tez zastanawiac czy jest mozliwosc sprawdzenie w jakims urzedzie, na stronie historii mojego ubezpieczenia, moze wtedy bym sie dowiedziala czy faktycznie 2509 oni mnie ubezpieczyli.

[ Dodano: Pią Gru 12, 2014 10:30 pm ]
GeraltRivia napisał/a:
patrycja90 napisał/a:
Dobrze wiadomo ze nie wszyscy tu zyjacy sie ubezpieczaja na wlasna reke


Z sezonowych pracownikow tak, dosc duzo osob ma tylko ubezpieczenie przez biuro pracy, albo wogole nie ma, bo nie chce albo nie wie ze jest obowiazkowe.

Z osob ktore sa zameldowane i mieszkaja dluzszy czas w Holandii, oraz rodowici holendrzy prawie wszyscy placa ubezpieczenie bo musza, inaczej nie nazywalo by sie obowiazkowe.

Oczywiscie kilka geniuszy, np. Turkow, probowalo kilka lat nie placic tego ubezpieczenia i do tego czasu splacaja incasso albo dalej dostaja kary. Widzialem rekordzistow ktorzy mieli ponad 3000-5000e ubezpieczenia plus kary za pare lat braku ubezpieczenia zdrowotnego.

Wiec ubezpieczenie jest cos logicznego dla wiekszosci z nas, daje nam dostep do uslug zdrowotnych, tak jak tobie z narodzinami dziecka. Jesli ktos ma niskie dochody, dostaje zorgtoeslag, ktory prawie pokrywa koszt miesieczny ubezpieczenia. Jesli wybierasz meldunek i pobyt tutaj to niestety taki jest system i nie dziw sie ze ludzie tak reaguja.

Szkoda tylko ze pani z ZeZ w mailu dala ci zle informacje.



Nie zawsze wszystko jest takie proste, ja wynajmowalam mieszkanie z chlopakiem, raz pracowalam raz nie, jak ktos ma slaba sytuacje to jezeli "cie nie widza" nie masz obowiazku, to sie nie ubezpieczasz i bierzesz ubez z kazdej pracy ktora podejmujesz.

Teraz dopiero jestem zameldowana i teraz tak naprawde tu zyje, czuje grunt pod nogami itd :P
Po wakacjach jak tu przyjechalam wiedzialam ze nie bd pracowac dlatego sie zglosilam po ubezpieczenie ze wzgedu na dziecko, a tu taka lipa, pomyslalam ze moze i nie musza mnie ubezpieczac bo jakby bylam moze niewiarygodna czy cos na zasadzie jak komus dac pozyczke bez zaropbkow.
Tak czy inaczej, bylam wtedy zla i zestresowana ze nie mam tak waznej rzeczy w ciazy, a teraz mam niespodzianke - milo :)
 
 
Barbarka82 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Wrz 2013
Posty: 8
Skąd: Almere
Wysłany: Pon Gru 15, 2014 11:02 pm   

Panicelinka napisał/a:
Barbarka82,
Cytat:

Do chwili obecnej mam basis w Agis, niestety od nowego roku podnoszą ceny


Od nowego roku to cos mi sie wydaje, ze wszystkie ubezpieczalnie bez wjatku podnosza ceny


Z wlasnego doswiadczenia, Jesli jestes mloda nie chorujesz , to pakiet podstawowy + dentysta => o ile masz taka potrzebe by TANDARTS korzystac w ciagu nadchodzacego roku , wystaczy w zupelnosci
nie ma co zbytnio szalec, bo czy masz, czy tez nie posiadasz aanvullende pakket
to i tak wychodzi potem ..ze do wielu zabiegow ,lekarstw ,wizyt w szpitalu doplacasz z wlasnego eigenrisico.


Zgadzam się, pakiet podstawowy, nie koniecznie dentysta, bo nie zawsze się to kalkuluje, często trzeba dopłacać...Ale moje pytanie dotyczyło polecaego towarzystwa ubezpieczeniowego. Na porównywarce independer.nl proponuje mi kiemer / salander/ energiek.
Żadne z powyższych nie jest mi znajome, więc proszę o radę w które warto zainwestować :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 12:07 am   

Barbarka82 napisał/a:
Na porównywarce independer.nl proponuje mi kiemer / salander/ energiek.
Żadne z powyższych nie jest mi znajome, więc proszę o radę w które warto zainwestować



Wszystkie holenderskie ubezpieczalnie dzialaja na podobnej zasadzie

jesli nie chcesz zadnego dodatkowego pakietu , to mozesz smialo wybrac ta , ktora pobiera najnizsza oplate miesieczna ,



przykladowo - wpisalam osobe (kobieta ) urodzona w 1986 roku
zaden dodatkowy pakiet + dentysta i mam cztery propozycje

Bewuzt.......94,25 euro miesiecznie
Salland.......98,05
Ditzo......... 99,20
Zekur........ 93.50

powodzenia :039:
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 5:37 pm   

Kiedyś w Menzis dentyści byli bez limitu górnego, teraz już jest.
Mniej więcej podobne ubezpieczenie - ogólne oraz stomatologiczne w Menzis kosztuje ok. 110 eur, a w Bewuz 95 eur.... na serio zastanawiam się nad przejściem skoro ogólne ubezpieczenie jest wszędzie takie samo z różnicą tylko gratisów ?
Ogólnie Menzis stał się drogi.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Wto Gru 16, 2014 5:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Barbarka82 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Wrz 2013
Posty: 8
Skąd: Almere
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 11:35 pm   

Dzięki Gochna:)
Muszę zmienić, bo za sam basis od stycznia w Agis, a właściwie w ZilverKruis bo się połączyły, mam płacić 102e :/ A gdzie tu jeszcze myśleć o jakiś dodatkach...
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 11:50 pm   

Powiedzcie mi czy istnieje ubezpieczalnia ktora za dodatkowa oplate ma zerowe ryzyko wlasne bo kolezanka mowi ze ona nie ma ryzyka wlasnego ale moze to dlatego ze oni maja ubezpieczenie organizowane prze pracodawce i wiadomo jak jest sporo pracownikow to i warunki maja lepsze.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Gru 17, 2014 12:18 am   

jolcia29 napisał/a:
ubezpieczalnia ktora za dodatkowa oplate ma zerowe ryzyko wlasne



Cytat:
Elke verzekerde van 18 jaar of ouder heeft voor het gebruik van zorg uit de basisverzekering een verplicht eigen risico van € 375. Dit bedrag is door de overheid vastgesteld.


Vrijwillig eigen risico

Naast het verplicht eigen risico van € 375, kun je ook nog kiezen voor een vrijwillig eigen risico. Je kunt kiezen voor € 100, € 200, € 300, € 400 of € 500 extra eigen risico. In ruil hiervoor betaal je een lagere zorgpremie.

http://www.energiek.nl/la...U-oAaApnz8P8HAQ

z powyzszego wynika ze nie ma
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Śro Gru 17, 2014 12:42 am   

jolcia29, to sa ubezpieczenia kolektywne np.
http://www.azivo.nl/web/C...enteDenHaag.htm
Prywatnie ryzyko wlasne ponizej 375 e jest niemozliwe.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Gru 17, 2014 2:33 am   

Niech mi ktoś wytłumaczy - z tego co wiem kiedyś w NL nie było takiego zamieszania z ub zdrowotnymi, tzn. nie było ryzyka własnego i służba zdrowia nie była tak dziwna. Dlaczego to zmienili?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Gru 17, 2014 8:06 am   

Fegelein,

- Starzejace sie spoleczenstwo - (vergrijzing babyboomers)
- Polityka wolnego rynku
- Wiecej & lepsza (=drozsza) opieka

Chcieli dobrze, wyszlo gorzej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group