NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Jadwiga84
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 13
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 2:25 pm   

Zastanawiam się nad ubezpieczniem w Zilveren Kruis z maksymalnym ryzkiem własnym są różne opcje do wyboru - najtańsza opcja "basis budget" ma podpisane umowy z niektórymi szpitalami tylko a jak to wygląda z lekarzami HA - czy można mieć dowolnego czy też mają umowy tylko z niektórymi? W opisie jest mowa tylko o szpitalach chyba - nie rozumiem o co chodzi w tym drugim i trzecim zdaniu:

"De laagste premie. U kunt terecht bij 44 ziekenhuizen en hun nevenvestigingen

U krijgt 100% vergoeding bij alle zorgverleners met een contract

U krijgt 75% vergoeding bij zorgverleners zonder contract"

Może ktoś mi to wytłumaczyć jak to wygląda z HA - czy można mieć tego co dotychczas czy lepiej wówczas sprawdzić czy ma umowę z Zilveren Kruis?

[ Dodano: Wto Gru 23, 2014 7:48 pm ]
Już wiem :) Umowy są tylko ze szpitalami. Lekarza "domowego" można mieć dowolnego. W takim razie wiecie może czy tu szpitale np. w Hadze każdy jest od "wszystkiego" czy są jakieś specjalistyczne? Jak jest jakiś wypadek to wiozą do najbliższego szpitala? Jest możliwość wyboru szpitala?

[ Dodano: Śro Gru 24, 2014 12:49 pm ]
W grudniu można zmienić ubezpieczenie tylko raz? Jeżeli zmieniłam pakiet w jednej ubezpieczalni to mogę teraz zmienić ubezpieczalnię a tamto "anulować"? Pakiet w ramach jednej ubezpieczalni też można zmienić tylko raz?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 1:01 pm   

devil1994 napisał/a:


Re: Jak zamknąć ubezpieczenie Zorg?


W kwietniu wróciłam z NL. Mój pracodawca otworzył mi ubezpieczenie w Zorg. Wyjechałam dość, że tak powiem szybko. Nie miałam czasu nawet zamknąć konta i martwię się czy z chwilą zakończenia umowy o prace zostaje też rozwiązane moje ubezpieczenie? Jak mogę sprawdzić czy mam zamknięte ubezpieczenie? Boje się, że urosła tak jakaś masakryczna suma za niepłacone miesiące czy coś.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Jadwiga84
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 13
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 1:14 pm   

Gochna H napisał/a:
devil1994 napisał/a:


Re: Jak zamknąć ubezpieczenie Zorg?


W kwietniu wróciłam z NL. Mój pracodawca otworzył mi ubezpieczenie w Zorg. Wyjechałam dość, że tak powiem szybko. Nie miałam czasu nawet zamknąć konta i martwię się czy z chwilą zakończenia umowy o prace zostaje też rozwiązane moje ubezpieczenie? Jak mogę sprawdzić czy mam zamknięte ubezpieczenie? Boje się, że urosła tak jakaś masakryczna suma za niepłacone miesiące czy coś.

Jeżeli pracowałaś przez agencję pracy i mieszkałaś bez meldunku to upewnij się u pracodawcy czy było to ubezpieczenie grupowe, wówczas opłacane jest przez pracodawcę do czasu zakończenia umowy o pracę.
 
 
malaa
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 2:49 pm   

Witam wszystkich!

Bardzo przepraszam jeśli padło już to pytanie, ale trudno jest prześledzić cały stustronicowy wątek. Ubezpieczyłam się w CZ, chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda ze zwrotem niewykorzystanego ubezpieczania: czy zostaje ono przesłane automatycznie co miesiąc (lub raz do roku?) na moje konto czy muszę składać jakiś wniosek? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 3:00 pm   

malaa napisał/a:
Ubezpieczyłam się w CZ, chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda ze zwrotem niewykorzystanego ubezpieczania: czy zostaje ono przesłane automatycznie co miesiąc (lub raz do roku?) na moje konto czy muszę składać jakiś wniosek? Będę wdzięczna za odpowiedź.


""Nie wykorzystane" ubepieczenie zostaje u ubezpieczyciela ... :073:

Pierwsze 375 e placisz sama z wlasnego ryzyka a reszte placi ubezpieczyciel
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Czw Lut 26, 2015 3:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
malaa
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 3:08 pm   

Dziękuję za odpowiedź! Ktoś mnie w błąd wprowadził, że zostaje zwracane, a z tego co właśnie wyczytałam było tak, ale... do roku 2006 ;D
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 8:45 pm   

malaa napisał/a:
Ktoś mnie w błąd wprowadził, że zostaje zwracane, a z tego co właśnie wyczytałam było tak, ale... do roku 2006 ;D


Chyba mialas na mysli dofinansowanie do ubezpieczenia tzn zorgtoeslag tzn jesli masz male zarobki to miesiecznie panstwo bedzie Ci zwracac pieniadze za ubezpieczenie

Poczytaj na ten temat na forum a na pewno dowiesz sie co i jak ... :035:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Lut 27, 2015 12:38 am   

Beny.rac,
Chodzilo o No Claim regeling. Rzeczywiscie zniesione w 2006.
http://financieel.infonu....gen-risico.html
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Lut 27, 2015 7:16 am   

Mathnl napisał/a:
Beny.rac,
Chodzilo o No Claim regeling. Rzeczywiscie zniesione w 2006.
http://financieel.infonu....gen-risico.html


Stare dobre czasy, moje ubezpieczenie studenckie za 20e miesiecznie, no-claim jesli nie chorowalem i bez eigen risico :(
 
 
Yrghan 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 2
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 6:08 am   

Witajcie, mam takie problem. Od tygodnia boli mnie ząb. Udałem się dzisiaj do dentysty, gdzie kobieta zrobiła mi prześwietlenie i stwierdziła, że ona się za to nie weźmie. Dostałem skierowanie na chirurgiczną ekstrakcje zęba 38(ząb mądrości). W internecie piszę, że zabieg kosztuje około 400euro. Mam ubezpieczenie podstawowe w Turien&Co. Ale moje pytanie, czy ten zabieg podchodzi pod specjalistyczne zabiegi szczękowe? Czy w takim wypadku chociaż częściowo ubezpieczenie mogłoby pokryć koszty. Do polski mi się nie opłaca zjeżdżać, bo jak podliczę wszystko, to wyjdzie mi tyle samo. A do maja raczej nie dotrzymam, bo ból ciągle się pogłębia.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 7:12 am   

Yrghan,

Tak, moze to zrobic kaakchirurg, ale pamietaj ze dalej masz 375e podstawowego wlasnego ryzyka, reszte zaplaci ubezpieczenie.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 10:03 pm   

Ma ktoś listę dokładnie co podchodzi po ryzyko własne? Leczyłem się i część kosztów pokryło ubezpieczenie, część płaciłem sam pomimo, że ryzyko własne jeszcze nie jest wykorzystane.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 11:55 pm   

Fegelein napisał/a:
Ma ktoś listę dokładnie co podchodzi po ryzyko własne? Leczyłem się i część kosztów pokryło ubezpieczenie, część płaciłem sam pomimo, że ryzyko własne jeszcze nie jest wykorzystane.




Cytat:
Verschil eigen bijdrage en eigen risico

Voor zorgkosten uit de basisverzekering geldt een eigen risico. Dat is het bedrag dat je eerst zelf moet betalen, voordat je zorgverzekeraar je zorgkosten vergoedt. Ook kun je te maken krijgen met een eigen bijdrage. Dat is namelijk het deel van de rekening dat je altijd zelf moet betalen. Ook als je je eigen risico al hebt verbruikt. Een eigen bijdrage kan zowel gelden voor zorg uit de basisverzekering als uit de aanvullende verzekering.


http://www.independer.nl/...-wZ3BoCgbnw_wcB
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 4:42 pm   

jestem na 56 stronie notuje każdy post w dalszym ciągu nie znam odpowiedzi mimo tego ze czytam skrupulatnie skończę czytać do strony 97 to może coś znajdę co mnie interesuje ,jeżeli nie zadam pytanie które mnie nurtuje


po kiego czorta przytaczasz w jednym poscie az kilkanascie innych postow

z tego tematu.... jaki to ma sens ?

namieszalas/ namieszlaes i zrobil sie za twoja sprawa w temacie bajzel ,

naucz sie cytowac uzywaj do tego opcji quote
_________________
kacperek24
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Mar 29, 2015 7:45 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 6:55 pm   

malgorzatakujawa napisał/a:
Nie wiemy co robic i czy mozna sie gdzies odwolac i udowodnic ze bylismy nieswiadomi

odolywanie sie z powodu niedoinformowania nie zadziala bo ta infomacja jest ogolniedostepna . A wasze b.pracy nie ma obowiazku was informowania ani nie ma obowiazku ubezpieczac was .jedyne co mi tu nie pasi to :

malgorzatakujawa napisał/a:
Nasze ubezpieczenie naliczylo nam kare za rok 2007 w kwocie 3500euro
oj cos mi sie wydaje ze cos tu sie nie zgadza . Moze sie myle ale za 7 lat wstecz to nawet urzad podatkowy nie moze sciagac .
Poszperam po necie i jak cos znajde do dolacze do wypowiedzi

Obowiazkowe ubezpieczenie obowiazuje od 01-01-2006 a nie od 2008
Cos mi sie wydaje ze ty cos zle zrozumialas w tym liscie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Mar 29, 2015 7:02 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group