NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 8:00 pm   

przepraszam za bledy nie jestem obeznany w pisaniu na klawiaturze obecnie przebywam w polsce mam zamiar wyjechac po 8 latach spowrotem do holandi pracowałem przez agencje mialem kontrakt na 6 miesiecy zerwano miesiac wczesniej bo nie chcialem zostac na swieta 01.11.zjechałem do polski jakis czas przysylali mi pismo z holandi prawdopodobnie o ten miesiac z kontraktu ubezpieczenia mysle wystosowac pismo do posrednika w polsce meldunek w holandi i o ubezpieczenie rozumie ze nie musza odpisywac chociaz oni zerwali kontrakt bo nie chcialem przedluzyc mam rozumiec ze sam moge napisac do ubezpieczalni z pytaniem o zadlurzenie Oczywiscie zaraz po powrocie do polski zarejestrowalem sie w pup dwa miesiace puzniej podjalem prace na umowe w polsce 1,5 roku puzniej znowu bylem zarejestriowany w pup puzniej znowu pracowalem na umowe wiec teoretycznie moge udokumentowac ze pracowalem w polsce i nie bylem w holandi wolalbym zaczac ten temat walkowac w holandi zanim wyjade poniewaz beda mi pisac ze caly czas tam mieszkalem bo mam sofi numer mam piso ze pracowalem tylko do 01,11 prawdopodobnie moglem miec ubezpieczenie przez firme bo nie mialem kata holenderskiego na poczatku pobierano mi z wyplaty slkadki na firme CZ Actief in Gezondheid ktos pisal ze odesle mu wniosek o umozenie dlugu przesylajac wnioski o umorzenie ale nie odpisal czy umozono czy pytanie o zadlurzenie moge wyslac email czy lepiej list z adresem zwrotnym w polsce z tego co widze kazdy placi kary na raty wracajac do holandi ktos napisal ze sciagna w polsce nikt sie nie odezwal moze maja czas ? czy moge sprawdzic zadlurzenie na stronie internetiowej ?nie wysylalem zadnego wypowiedzenianie wiem czy firma dala wypowiedzenie nie wiem czy bylem meldowany tak samo mam problem z katem ale kato to miejsza suma wiec nie obawiam sie banku gorzej z jak to widzice jak to rozegrac
_________________
kacperek24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 8:22 pm   

jak sie ma ta wypowiedz :
malgorzatakujawa napisał/a:
...obecnie przebywam w polsce mam zamiar wyjechac po 8 latach spowrotem do holandi ...

do poprzedniej :
malgorzatakujawa napisał/a:

..Jestesmy w Hollandi od 2007r styczen.Pracujemy przez biuro ale...... te biuro nie poinformowalo nas i nie placilo skladek zdrowotnych.Po doinformawaniu sie od Polakow ze ubezpieczenie jest obowiazkowe od 2008 r postanowilismy sie ubezpieczyc i wtedy sie zaczelo.Nasze ubezpieczenie naliczylo nam kare za rok 2007 w kwocie 3500euro(trzy i pol tysiace)i do zaplaty mamy dwa tygodnie.Nie wiemy co robic i czy mozna sie gdzies odwolac i udowodnic ze bylismy nieswiadomi....

Albo poprostu zacznij od nowa i powoli .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Mar 29, 2015 8:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 8:30 pm   

taki post umiesciles juz wyzej
_________________
kacperek24
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Mar 29, 2015 8:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marta1521 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Rotterdam
  Wysłany: Pon Kwi 06, 2015 12:38 pm   Do 18 lat - PILNE

Witam, z góry już uprzedzam że szukałam i informacji na ten temat nie znalazłam.
Moja siostra ma 17 lat, ma problemy z kręgosłupem, została zwolniona z wf w szkole i wysłana do kliniki na badania skad odesłali nas do naszego rodzinnego i on skierował ją na fizjoterapie. Czytałam że do 18 roku życia leczenie jest bezpłatne i że w pakiecie podstawowym, powinna być podtstawowa fizjoterapia(mamy ubezp w zilverenkruis), niestety w przychodni pani spr w systemie nasze ubezp i powiedziała że wizyty są płatne i nie tak tanie.
Jak to jest z tym darmowym leczeniem do 18?? Po wizycie u lekarza rodzinnego tez bedziemy musieli zapłacic no i do tego fizjoterapia.....Prosze o odp. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez marta1521 Pon Kwi 06, 2015 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 06, 2015 1:26 pm   

marta1521,
marta1521 napisał/a:
że do 18 roku życia leczenie jest bezpłatne i że w pakiecie podstawowym, powinna być podtstawowa fizjoterapia


Z ponizszego wynika ,ze 9 pierwszych zabiegow jest refundowanych jesli nie przyniosa rezultatow i nastepne bede konieczne ,to wtedy bedzie zalezalo od ubezpieczalni czy je zrefunduje


Cytat:
Jongeren tot 18 jaar krijgen de eerste 9 behandelingen voor fysiotherapie en oefentherapie vergoed. Hebben deze behandelingen niet het gewenste resultaat? Dan vergoedt de zorgverzekeraar eventueel meer behandelingen (maximaal 9).


http://www.rijksoverheid....asispakket.html

Skontaktujcie sie ze swoja ubezpieczalnia i zglos , ze przychodnia w tej kwesti sprawia trudnosci.

(Jeszcze moze byc tak wasza ubezpieczalnia nie ma podpisanego kontraktu z tym gabinetem fizoterapetycznym ...?)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Kwi 06, 2015 9:09 pm   

marta1521 napisał/a:
Po wizycie u lekarza rodzinnego tez bedziemy musieli zapłacic
za wizyte u domowego ?
A pod czyim ubezpieczeniem jest twoja siostra ubezpieczona ? Twoim czy rodzicow czy moze swoim ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
marta1521 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Kwi 06, 2015 9:12 pm   

Gochna H napisał/a:
marta1521,
marta1521 napisał/a:
że do 18 roku życia leczenie jest bezpłatne i że w pakiecie podstawowym, powinna być podtstawowa fizjoterapia


Z ponizszego wynika ,ze 9 pierwszych zabiegow jest refundowanych jesli nie przyniosa rezultatow i nastepne bede konieczne ,to wtedy bedzie zalezalo od ubezpieczalni czy je zrefunduje


Cytat:
Jongeren tot 18 jaar krijgen de eerste 9 behandelingen voor fysiotherapie en oefentherapie vergoed. Hebben deze behandelingen niet het gewenste resultaat? Dan vergoedt de zorgverzekeraar eventueel meer behandelingen (maximaal 9).


http://www.rijksoverheid....asispakket.html

Skontaktujcie sie ze swoja ubezpieczalnia i zglos , ze przychodnia w tej kwesti sprawia trudnosci.

(Jeszcze moze byc tak wasza ubezpieczalnia nie ma podpisanego kontraktu z tym gabinetem fizoterapetycznym ...?)


Czytałam o tych 9 pierwszych dlatego się zdziwiłam że musimy zapłacic. Skontaktujemy się oczywiscie. A jeżeli nie ma podpisanego z tym gabinetem to czy możemy sie przenieśc do gabinetu z którym ma kontrakt czy nie??

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2015 9:14 pm ]
baileys napisał/a:
marta1521 napisał/a:
Po wizycie u lekarza rodzinnego tez bedziemy musieli zapłacic
za wizyte u domowego ?
A pod czyim ubezpieczeniem jest twoja siostra ubezpieczona ? Twoim czy rodzicow czy moze swoim ?


To jest chyba to ryzyko własne tak?? Myslalam że tego sie nie płaci jak sie ma ponizej 18 roku zycia a tu zonk. Pod rodziców jest.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 06, 2015 9:29 pm   

marta1521 napisał/a:
A jeżeli nie ma podpisanego z tym gabinetem to czy możemy sie przenieśc do gabinetu z którym ma kontrakt czy nie??


Tak.gdyby to trafilo na mnie to ja bym szukala pomocy w innym gabinecie i to takim z ktorym ma podpisana umowe moja ubezpieczalnia.

Szczerze mowiac ja juz nie nadazam za tymi zmianami jakie tu zachodza w ostatnim czasie
w ubezpieczalniach
jeszcze pare lat temu wszystko bylo jasne i czytelne... teraz jest juz tylko czytelne, ale czesto zawile.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Kwi 06, 2015 9:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 1:07 pm   

Ja powiem tak bo jestem z tym tematem na biezaco, najwazniejsze skierowanie od lekarza na fizjoterapie, gabinet ktory ma podpisana umowe z twoim ubezpieczycielem i wtedy do 18 roku zycia bezplatnie, po 18 placi sie ryzyko wlasne.
Do 18 roku zycia nie ma ryzyka wlasnego.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 2:24 pm   

daviotz napisał/a:
Witam , 1 lutego zmienialem ubezpieczyciela lecz dostalem odpowiedz ze pierwsze ubezpieczenie nie wygsalo , poprostu za wczesnie zlozylem wniosek a stare nie zdazylo sie wylaczyc, pisalem tam maila i w odpowiedzi dostalem ze musze im wyslac potwierdzenie zamkniecia tamtego ubezpieczenia , mam to potwierdzenie , tylko chodzi mi o to czy ubezpieczyciel bedzie liczyl mi skladki od 1 lutego i sciagnie sobie wiecej czy od np tego miesiaca, chodzi mi o to czy nie bedzie przerwy w ubezpieczeniu ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 2:25 pm   

Kubo1985 napisał/a:
Gdzie można sprawdzić czy moja ubezpieczalnia ma podpisany kontrakt ze szpitalem w moim mieście? szukałem na stronie szpitalu ale nie widzę nigdzie :/
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 2:29 pm   

Kubo1985


zadzwon do ubezpieczalni

lub sprawdz sobie na tej stronie https://www.independer.nl...tractering.aspx
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
klucha7-11
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 3
Wysłany: Śro Kwi 15, 2015 2:12 pm   

Witam w roku 2014 chciałem zwrot ubezpieczenia zdrowotnego wysłałem ksigowemu 25 e przyszyły mi papiery ale nie odesłałem papierów dlatego ze nie posiadałem jarografu

post czesciowo edytowany robisz smietnik w temacie

tlumaczenia to w innym dziale podobnie z jaropgave
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Kwi 15, 2015 5:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Kwi 15, 2015 3:44 pm   

edytowane ,nie na temat
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Kwi 15, 2015 9:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
klucha7-11
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 3
Wysłany: Śro Kwi 15, 2015 9:37 pm   

prosze ostatni raz nie rob smietnika w temacie

jeszcze jeden post nie na temat i zablokuje mozliwosc pisania
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Kwi 15, 2015 9:43 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group