NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 5:11 pm   

Czy jeżeli ktoś nie ma ubezpieczenia (bo np. dopiero co przyjechał, albo nie, bo nie), może podobnie jak w PL pójśc do lekarza prywatnie i zapłacić za wizytę? Pytam z czystej ciekawości, żeby nie było :)
_________________
<cenzura>
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 5:35 pm   

bagniaczka,

Niestety nie.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 5:37 pm   

bagniaczka,

Jak najbardziej moze , ale wpierw powinnas przedzwonic do recepcji i zapytac sie czy lekarz przyjmie od razu powiedz ze placisz contant

Cytat:
Wanneer uw verzekeringsgegevens niet bij ons bekend zijn, of u een buitenlandse verzekering heeft, moet u helaas zelf betalen en de kosten terugvragen bij uw verzekering. Wij declareren dan het passantentarief. U wordt verzocht direct na het consult te pinnen of contant te betalen aan de balie.

https://voorkamp.praktijkinfo.nl/pagina/42/betaling-notas/
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 5:38 pm   

Dzięki Gochna H :039:
_________________
<cenzura>
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 6:59 pm   

Gochna H,

A to ciekawe, nie wiedzialem :) tylko stawka chyba gigantyczna?

A do specjalistów?
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 8:03 pm   

bagniaczka napisał/a:
może podobnie jak w PL pójśc do lekarza prywatnie i zapłacić za wizytę?


Koszt wizyty to jakies 30-50 e tylko trzeba zazaczyc ze sie nie ma ubezpieczenia :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 10:00 pm   

Cytat:
A do specjalistów?
przyklad jednego zw szpitali w NL :

http://www.viecuri.nl/vie...temid=0&time=-1
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
emil1987 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 22
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 9:30 pm   

Witam , mam pytanie, zakonczylem prace w pewnym biurze pracy msc temu , nadal dostaje na konto internetowe salarisy na minusie , wlasnie za ubezpieczenie. Jesli bylem ubezpieczony przez pracodawce to czy musze wysylac wniosek o zamkniecie polisy czy biuro powinno to zrobic ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 11:14 pm   

emil1987 napisał/a:
nadal dostaje na konto internetowe salarisy na minusie , wlasnie za ubezpieczenie.


Czy nadal mieszkasz lub pracujesz w Holandii? bo byc moze , masz nadal potracana skladke na ubezpieczenie nie czekaj, czym predzej sprawe wyjasnij ,bo urosna odsetki i ubezpieczalnia moze domagac sie ich splacenia .
Pamietaj tez o tym ,ze jesli nadal pracujesz lub tu mieszkasz to musisz oplacac ubezpieczenie .
 
 
emil1987 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 22
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 11:17 pm   

nie odciagaja mi z konta w banku ,chodzi mi o to ze u mnie w fimie dostawalem salarisy przez internet, nikt mi nic nie odciaga poprostu firma mi wysyla te minusowe .Nie,nie mieszkam i nie pracuje juz w holandii


nie znam sie na takich sprawach ale ja nie zawieralem z nikim umowy bezposrednio,mialem ubezpieczenie grupowe jak wiekszosci biur pracy

[ Dodano: Śro Maj 13, 2015 2:33 pm ]
nikt nie wie?
Ostatnio zmieniony przez emil1987 Wto Maj 12, 2015 11:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Maj 13, 2015 5:03 pm   

emil1987 napisał/a:
Jesli bylem ubezpieczony przez pracodawce to czy musze wysylac wniosek o zamkniecie polisy czy biuro powinno to zrobic ?



moim zdaniem biuro to powinno zalatwic ale ...dla swietego spokoju przedzwon, albo wyslij email z pytaniem o co chodzi

- dlaczego nadal otrzymujesz specyfikacje /salarisy skoro juz tam nie pracujesz ?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Maj 13, 2015 5:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emil1987 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 22
Wysłany: Śro Maj 13, 2015 5:11 pm   

tego nie wiem :) oni maja tam jeden wielki burdel , koordynator wie,ze nie pracuje a panie z biura moze tego nie wiedza , moze mysla ze jestem na urlopie,tak to juz jest z tymi biurami , bede dzwonil i sie dowiem
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Cze 14, 2015 1:25 pm   

Mam pytanie - w kwietniu byłem na wizycie u specjalisty. Do tej pory nie widzę żadnego rachunku na 100-200 euro w ramach ryzyka własnego. Po wizycie (3 dni po) pobrali tylko za leki ok. 22€.
Wiem, że sporo osób ma Menzis jak to było u was?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 14, 2015 2:15 pm   

Fegelein napisał/a:
w kwietniu byłem na wizycie u specjalisty. Do tej pory nie widzę żadnego rachunku


Cierpliwosci .Na rachunek od specjalisty ,mozesz poczekac od kilku tygodni do roku ..wszystko ponoc zalezy od tego jak dziala ksiegowosc adminstracji szpitala /polikliniki w ktorej odbyla sie konsultacja medyczna .To jest odpowiedz od ubezpieczyciela Menzis ktora otrzymalam po tym jak ...
Zdarzylo mi sie otrzymac rachunek za specjaliste po 14 miesiacach od wizyty .

Kiedy o wizycie do specjalisty niemal juz zapomnialam ,otrzymalam rachunek w nowym juz roku z data wsteczna , oczywiscie ze znana mi juz formulka... cytuje

ze my , czyli menzis , oplacilismy twoja wizyte , pokrylismy koszty z tym zwiazane a teraz kolej na ciebie , wobec czego informujemy ze z dniem tym i tym ...zostanie automatycznie odciagnieta taka to kwota z twojego konta ...AMEN :wink:


Pozdrawiam :039:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 14, 2015 2:42 pm   

ps.

Fegelein a moze masz juz wykorzystana cale kwote eigen risico jesli tak ,to za wizyte nie powinienes otrzymac rachunku
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group