NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Cze 17, 2015 5:48 pm   

Hmm przypatrzyłem się wyliczeniom i jest coś takiego:

Eigen risico
€ 375,00 € 35,82 gebruikt, € 339,18 restant

Te 35 EUR to za leki, specjalista do nich nie dotarł, ale jak mówisz, że to może trwać wieki to nic - poczekam.

Póki co zbieram faktury z Polski za testy alergiczne, zabieg na oku i inne.
Nie uznają polskiego na fakturach, ale spróbuje to obejść dodając minimalne tłumaczenie plus sam rachunek po polsku ^^
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Śro Cze 17, 2015 5:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emil774
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Pią Cze 26, 2015 7:50 pm   zmiana pracodawcy

Jakiś czas temu zmieniłem firmę.Stara firma automatycznie płaciła mi składkę co tydzień.Obecna firma nie płaci ubezpieczenia co zrobić by kontynuować ubezpieczenie w HZ[/b]
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Cze 27, 2015 12:20 am   

emil774 napisał/a:
.Obecna firma nie płaci ubezpieczenia co zrobić by kontynuować ubezpieczenie w HZ[/b]

zadzwon do ubezpieczalni, ktora oplacal ci byly pracodawca , powiedz ze chcesz kontynouwac ubezpieczenie , pamietaj ze im dluzej bedziesz zwlekal z ubezpieczeniem sie na wlasna reke
tym gorzej dla ciebie ,bo oni tu maja w zwyczaju za niezaplacone miesiace pobierac kase i wcale sie z tym nie cyrtola.

no i wszystkie potrzebne odpowiedzi sa juz od dawna w tym temacie zerknij :039:

http://www.niedziela.nl/f...ac9d06722180fbf
 
 
emil774
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 27, 2015 1:41 pm   

Dziękuję bardzo :039:
 
 
ulalala
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 2
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 10:59 am   ubezpieczenie

Witam, mam pytanie. Przyjechałam do Holandii do chłopaka, on tu pracuje. Ja nie pracuję ani nie jestem zameldowana, czy mogę się ubezpieczyć w NL? Jeśli tak to w jakiej firmie? Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 11:23 am   

ulalala napisał/a:
Witam, mam pytanie. Przyjechałam do Holandii do chłopaka, on tu pracuje. Ja nie pracuję ani nie jestem zameldowana, czy mogę się ubezpieczyć w NL? Jeśli tak to w jakiej firmie? Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.


Nie napisałaś czy przyjechałaś tylko na chwilę - turystycznie, czy na dłużej i w jakim celu.
Jeśli przyjechałaś na razie na krótki okres (do 3-4 miesięcy) i raczej turystycznie to jako rezydentka polska do momentu ewent. zameldowania tutaj wystarczy Ci mieć ubezpieczenie z Polski (np. kupione jakieś turystyczne ubezpieczenie u dowolnego agenta ubezpieczeniowego w PL lub ubezpieczenie NFZ jeśli np. jesteś ewidowana na Urzędzie Pracy w PL jako bezrobotna lub jesteś uczniem/studentem w PL).
Jeśli jednak chcesz tutaj przebywać dłużej w 100% legalnie to masz obowiązek zameldowania się w Holandii po upływie najpóźniej 4 miesięcy pobytu i wtedy nastaje obowiązek wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego w NL.

Więcej informacji znajdziesz w tej broszurze po polsku :
http://www.inspectieszw.n...m335-329992.pdf

Porównywarka ubezpieczeń zdrowotnych w Holandii po polsku :
http://www.zorgverzekering.org/pl/
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 4:59 pm   

kasiaDdd napisał/a:
Witam.
Proszę o informację na temat ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii, a dokładnie tego czy osoby niepracujące i niezameldowane tutaj mogą starać się o ubezpieczenie zdrowotne? Przejrzałam tutaj wiele wątków o ubezpieczeniu jednak nie znalazłam tam odpowiedzi na w/w pytanie. Może któryś z forumowiczów będzie znał odpowiedź.
Z góry dziękuję! :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 5:51 pm   

kasiaDdd napisał/a:
czy osoby niepracujące i niezameldowane tutaj mogą starać się o ubezpieczenie zdrowotne?


Na pewno w tym watku i to nawet kilka razy pisano o tym ze osoba niezameldowana i niepracujaca nie tylko moze, ale nawet powinna sie ubezpieczyc ,
malo tego podawano linki do ubezpieczaln ktore ubezpieczaja osoby nie posiadajace meldunku
 
 
hope95
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Lip 27, 2015 11:17 pm   

Hej błagam pomóżcie mi. Byłam w Holandii pierwszy raz w pracy rok temu 2,5miesoaca bez ubezpeiczenia. Następnie zjechałam do polski na ponad 2 miesiące i wróciłam oraz rozpoczęłam prace w grudniu. Do tej pory nie mam ubezpieczenia z racji tego ze mam 20lat i moje zarobki wynosiły 600-700e wiec po prądu nie stać mnie było dawać jeszcze 100na ubezpieczenie. Teraz dostałam nowa stawkę i zarabiam już w miarę normalnie. Chciałam się ubezpieczyć ale boje się teraz tej kary. Policzą mi ja od zeszłych wakacji czy od pracy rozpoczętej w grudniu? Pomóżcie mi. Na prawdę nie miałam za co płacić wtedy ubezpieczenia. Co zrobić?gdzie się ubezpieczyć żeby nie dostać kary 130%? Jak im wytłumaczyć to? Dziękuje za sensowne odpowiedzi.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 11:21 am   

hope95 napisał/a:
Do tej pory nie mam ubezpieczenia z racji tego ze mam 20lat i moje zarobki wynosiły 600-700e wiec po prądu nie stać mnie było dawać jeszcze 100na ubezpieczenie.


Ja to rozumiem , ale dla holenderskiej ubezpieczalni to zadne wytlumaczenie

Kare nalicza od chwili podjecia pracy.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
hope95
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 3
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 3:26 pm   

przenioslam do odpowiedniego tematu o karach za brak ubezpieczenia

http://www.niedziela.nl/f...p=308331#308331
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lip 28, 2015 4:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
27karolina27
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 1
  Wysłany: Czw Lip 30, 2015 8:01 pm   Ubezpieczenie ZilverenKruis

Witam, razem z moim chłopakiem mamy ubezpiecznie w ZilverenKruis. Problem polega na tym że jemu odciągają składki z konta bankowego (już 2 miesiące) a mi nadal nie. Nie wiem czy to normalne, wszystko załatwialiśmy w tym samym czasie. Nie wiem czy czekać jeszcze, czy może numer konta bankowego jest źle podany lub jakiś inny problem i pisać do nich. Karty ubezpieczenia zdrowotnego już dawno nam przyszły. Może ktoś spotkał się z tym samym problemem, albo ile Wy czekaliście na odciągnięcie 1 składki?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
 
 
ulalala
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Lip 31, 2015 12:30 pm   Pomoc

Witam.

Jestem w ciąży i przyjechałam tu do chłopaka. Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę chodzić tu do lekarza, położnej na polskie ubezpieczenie, do czasu aż się nie zamelduję i nie ubezpieczę? Dodam że mam ustaloną wizytę w gemeente aby się zameldować dopiero na 20 września i do tego czasu nie mogę się tu ubezpieczyć bo już próbowałam.

Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lip 31, 2015 7:52 pm   

ulalala,


Mozesz chodzic , ale bedziesz zobowiazana od reki zaplacic za taka wizyte.


Przerabialam ten temat stad wiem , ze polskie ubezpieczenie nie jest akceptowane ani przez lekarza domowego, ani przez specjaliste w szpitalu , nadmieniam ze tak jest w mojej prowincji.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
kladia0071 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 16
Wysłany: Śro Wrz 02, 2015 4:23 pm   

a ja mam pytanko kochani: aktualnie jestem bez pracy, mieszkam w holandii z chlopakiem, jak to jest kiedy po skonczeniu zasilku jest sie ciagle kilka miesiecy bez pracy? za nubezpieczenie tez musze placic? czy narzeczony, ktory jest obcokrajowcem, moze mnie "wcisnac" pod swoje ubezpiexczenie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group