NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Sty 17, 2007 6:07 pm   

eh ja sie staram ubezpieczyc od listopada..wtedy wypelnilam formularz..ale nie zauwazylam literowki w moich inicjalach(kobieta spisywala dane z paszportu-takze myslalam ze bledu nie zrobi i nie spojrzalam) i jeszcze do dzis nie mam karty...wyslalam juz kilka listwo z prosba o zmienienie danych a oni i tak nic z tego nie robia tylko dalej przysylaja listy ze zlymi danymi..ehhh..
mam nauczke i wiem ze i mimo wszystko trzeba sprawdzac dane..ehh
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Sty 17, 2007 6:30 pm   

ja tez tak mialam... po bardzo dlugim czasie... zmienili moje dane... mialam na karcie dwa razy moje nazwisko...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 1:33 am   

dzieci do 18 roku zycia ubezpieczone sa gratis,nawet dentysta Ja naleze od momentu kiedy tu przyjechalam do MENZIS moge liczyc na wszelkie pokrycie kosztow za szpital i operacje , fizykoterapeute,dietetyczke zabiegi w szpitalu typu sprawy kobiece,albo wizyty u specjalistow, lekarstwa na recepte... itp.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Cze 22, 2007 1:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 7:56 am   

co do dentysty... w kazdej ubezpieczalni jest inaczej... bo w zilveren kruis majac 4 gwiazdki... pokrywaja 100% dentyste do 1150 euro...

jesli chodzi o zorgtoeslag... to masz racje mozna miesiecznie dofinansowanie dostawac... ja dostaje to z moim partnerem razem... poniewaz razem dostajemy wiecej... wtedy trzeba miec zarobki roczne ponizej 40000... niestety trzeba o to samemu wystapic...
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 2:11 pm   

Czyli jak mój mąż się ubezpieczy to córa automatycznie też jest ubezpieczona? Czy trzeba ją osobno zgłosić? I co ze mną ? Ja na pewno nie będę przez jakiś czas pracować bo w kwietniu rodzę, a chcę jak najwięcej spraw urzędowych pozałatwiać.

Wszystko mi się miesza....
 
 
Bea 
Gaduła


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 127
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 2:30 pm   

Więc córa będzie automatycznie ubezpieczona ale Ty będziesz musiała wykupić ubezpieczenie nawet jak nie pracujesz (nie ma tak jak w Polsce że możesz być ubezpieczona pod męża)
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 3:05 pm   

Dzięki za odpowiedź :D
Mam jeszcze pytanie jakie dokumenty muszę mieć żeby się ubezpieczyć ( chodzi mi o sofi numer itp.)
 
 
Bea 
Gaduła


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 127
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 5:17 pm   

załatwiała mi to znajoma ale ja podałam tylko datę urodzenia i adres zamieszkania
 
 
wojtek718
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 18
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 5:56 pm   

www.averoachmea.nl ubezpiezenie 85 euro na miesiac
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 7:00 pm   

Marzenko dziecko nie jest automatycznie ubezpieczane przy wypelnianiu formularza trzeba podac imie nazwisko rok urodzenia i plec dziecka wtedy dostanie polise, czyli numer, numer tzw meldunkowy.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 7:16 pm   

Przepraszam :( ale : przeoczylam.


Cytat:
I co ze mną ? Ja na pewno nie będę przez jakiś czas pracować bo w kwietniu rodze.....


czy to znaczy ze nie jestes ubezpieczona?

wiec jak chcesz urodzic bez pomocy w domu?

jesli przyjdzie do Ciebie polozna to bedziesz potem musiala za pomoc przy porodzie zaplacic z wlasnej kieszeni, to samo w szpitalu, za kazdy dzien pobytu licza sobie w zaleznosci od tego na jakim oddziale przebywasz... dzien pobytu wynosi od 500E wydaje mi sie iz powinnas jak najszybciej pomyslec o wlasnym ubezpieczeniu.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lip 10, 2011 1:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 7:20 pm   

Gochna ma racje... ubezpiecz sie jak najszybciej... bo ubezpieczalnie nie wyplacaja kosztow za miesiac, w ktorym nie jestes ubezpieczona... a wierz mi... pobyt w szpitalu jest bardzoooooooo drogi w holandi...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 7:21 pm   

zeby sie ubezpieczyc... trzeba tez sofi-nummer podac... ja bynajmniej musialam...
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 11:31 pm   

Ja na razie jestem jeszcze w Polsce, mam zamiar wyjechać w marcu i dlatego właśnie tak sie o wszystko pytam , nie wyobrażam sobie rodzić w domu...

Mam nadzieje że zdążę wszystko pozałatwiać, no chyba ze mąż może za mnie te dokumenty do ubezpieczenia wypełnić...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 10:51 am   

z tego co wiem to jako twoj maz moze dokumenty w twoim imieniu wypelnic...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group