NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
N0reczka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Kwi 2011
Posty: 13
Wysłany: Sob Maj 21, 2016 10:38 am   

Witam
Czy posiadając ubezpieczenie podstawowe przez Uitzendbureau i po pobycie w szpitalu oraz korzystanie obecnie ze specjalistów prócz eigen risco będę musiała zapłacić inne koszty? kiedy otrzymam rachunek? czy można rozłożyć go na raty?
Czy posiadając ubezpieczenie podstawowe z Uitzendbureau po wygaśnięciu umowy o pracę mogę zawrzeć nową umowę z inną ubezpieczalnią ze zwiększonym pakietem w trakcie roku (np w czerwcu)?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Maj 21, 2016 11:59 am   

N0reczka,
Ubezpieczenie , przez biuro pracy jak tak samo zobowiazujace jak zawarte indywidualnie
w tym wypadku rowniez obowiazuja takie same reguly, sprawdz jeszcze na jaka kwote opiewa twoje eigen rsico ,385 czy 885 euro .

Placisz tylko eigen-risico, reszte ubezpieczalnia.

Rachunek mozna rozlozyc na raty , czeka sie na niego od +- 4 tygodni do pol roku
jesli rozlozysz go na raty , to po zakonczeniu pracy nie bedziesz mogla zmienic ubezpieczalni, chyba ze inna przejmie cie wraz z dlugiem w co szczerze watpie .
 
 
Iwonam
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: Nie Maj 22, 2016 12:59 pm   

Witam :) mam pytanie odnośnie ubezpieczenia podstawowego - przez agencję, czy mogę zrezygnować z tego ubezpieczenia i zawrzeć umowę na prywatne ubezpieczenie opcja z dentystą? potrzebuję skorzystać z wizyty u dentysty, pytanie brzmi po jakim czasie od podpisania umowy z ubezpieczalnią mogę umowic się z dentystą tak by część kosztów leczenia została mi zwrócona? orientuje się ktos może na jaki czas zawierana jest umowa ubezpieczenia prywatnego? czy mogę ją zerwać za 6 miesięcy, bo na tyle tylko przyjechałam do Holandii ? będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Maj 22, 2016 2:07 pm   

Iwonam, Jesli o stomatologa chodzi, to polecam zapoznac sie z tym watkiem

http://www.niedziela.nl/f...r=asc&start=225
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Maj 29, 2016 8:42 pm   

Hyde90 napisał/a:
Witam,mieszkam ok Dortrecht.Od jakiegos czasu koledze bola plecy ze nie moze normalnie pracowac,w agencji pracy powiedzieli mu ze ubezpieczenie dziala tylko jesli cos sie stanie w pracy,ze wizyta u lekarza kosztuje 50 e.
A ja slyszalem ze ubezpieczenie tu jest zarabiste he ze cos tam nie wiele mozna doplacic i jest mega leczenie.Czy znacie dobrych rehabilitantow,moze mowiacych po polsku w tych okolicach i w jakiej cenie ?
 
 
sanmicu
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Cze 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Cze 09, 2016 3:57 pm   

Witam. Mam pytanie. Jadę do pracy fizycznej do holandii w wakacje. Czy wykupując ubezpieczenie zdrowotne allianz będę miał wszystkie formalnosci z ubezpieczeniem z glowy? Czy takie ubezpieczenie nie wystarczy i będę musiał kupić dodatkowo jakieś holenderskie? Bo z tego co gdzies czytalem to od stycznia tego roku trzeba miec z holandii bezposrednio ubezpieczenie..Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Cze 09, 2016 8:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Cze 09, 2016 4:46 pm   

sanmicu,

Trzeba miec holenderskie jak pracujesz w Holandii. I nie od tego roku, tylko juz od paru lat.
 
 
webogladacz 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 56
Wysłany: Sob Lis 05, 2016 11:03 am   Poleci ktos dobrą ubezpieczalnie

Od kilku lat ubezpieczony jestem w DSW i dostałem wczoraj wiadomość, że od przyszłego roku najniższe podstawowe ubezpieczenie wyniesie juz 108 euro. Czy u Was też tak podnoszą ceny ?

Może ktoś podać linka do jakiejś porównywarki ubezpieczeń?
Ostatnio zmieniony przez webogladacz Sob Lis 05, 2016 11:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Sob Lis 05, 2016 12:26 pm   

https://www.independer.nl...ring/intro.aspx
 
 
 
Asia197999 
Nieśmiały użytkownik
Kasia111

Dołączyła: 04 Maj 2011
Posty: 71
Wysłany: Wto Lis 22, 2016 12:15 am   

Tak tez podnoszą sporo do góry.
Ja placilam 135€ do tej pory a teraz mam placic 147€....
Wiec jutro Zmieniam na basic nie ma wyboru...
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Lis 22, 2016 7:07 pm   

Mi podnieśli 20 e na dwie osoby :037: .... musze cos pokombinować, żeby się pozbyć tej podwyżki :082:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Śro Lis 23, 2016 11:14 am   

Jedyna opcja to wybrać najtańszego ubezpieczyciela albo podnieść sobie eigen risico do 885€ co skutkuje zmniejszeniem składki.
 
 
 
rybcia13 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 115
Wysłany: Śro Gru 28, 2016 12:32 pm   

Czy możecie polecić dobre ubezpieczenie na dentystę i ortodonte ale żeby cena była tez w miarę Ok?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Gru 28, 2016 10:53 pm   

barroco napisał/a:
Witam, mam pytanie odnośnie ubezpieczenia. Chciałbym podpisać umowę z ubezpieczalnianą poprzez księgowego, jedynie o co mnie poprosił to kopie umowy, 3 ostatnie solarisy adres i numer telefonu oraz numer konta bankowego, czy będę musiał podpisywać ręcznie jakieś dokumenty? Mam problem z adresem do korespondencji. Chciałbym również zapytać czy mógłbym ubezpieczyć również pod siebie swoją narzeczoną, która jest już około 5 miesięcy w Holandii, pracuje chyba na pół czarno, w polskim supermarkecie. Nie dostaje żadnych solarisów, więc nie ma możliwości starać się o ubezpieczenie sama.

@edit: przepraszam i proszę o przeniesienie postu.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Gru 28, 2016 11:08 pm   

barroco
Cytat:
Chciałbym podpisać umowę z ubezpieczalnianą poprzez księgowego .// czy będę musiał podpisywać ręcznie jakieś dokumenty


Pozwol ,ze odpowiem pytanien na pytanie ,skad mamy wiedziec jak on to zalatwia
i czy bedziesz musial cos podpisywac , to pytanie raczej do ksiegowego .

Cytat:
Chciałbym również zapytać czy mógłbym ubezpieczyć również pod siebie swoją narzeczoną


Niestety nie mozesz w Holandii nie ma ubezpieczenia ''pod siebie'' ,narzeczona musi sie sama ubezpieczyc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group