NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 7:05 am   

baileys napisał/a:
nie nie odcigaja .

Cytat:
tak samo UWv odciaga ci skladki na obowiazkowe ubezpieczenie a ty masz oboiwiazek zalatwienia sobie ubezpieczenia prywtnego i oplacic go samemu .

To odcinają czy nie odcinają składek? Czy miałeś na myśli coś innego niż zasiłek dla bezrobotnych pisząc, że UWV odciąga jakąś kwotę na ubezpieczenie?

Cytat:
nie wiem co ci to da jak i tak w NL masz obowiazek ubezpieczenia sie i tlumaczenie sie ze sie ma ubezpieczenie z innego panstwa tu nie dziala . Miszekasz i funkcjonujesz tu w NL juz calkiem dlugo wiec nie rozumiem co chcesz osiagnac tymi pytaniami bo bardzo dobrze wiesz juz odpowiedz na nie .

Obowiązek jest w przypadku mieszkania i pracy. Na zasiłku - bądźmy szczerzy - mało kto siedzi w NL choć w teorii niby się powinno, a praktyka pokazuje co innego.
Ja przynajmniej nie zamierzam i wolę się ubezpieczyć w polskim NFZ - niderlandzkie ubezpieczenie na okres zasiłku nie jest mi potrzebne bo i tak będę przebywać w PL.

Cytat:
ale kto ci tekich bredni naopowiadal ?

Wszystko rozbija się o to czy okres na zasiłku jest zaliczany w praktyce do pobytu na terenie NL oraz sprawdzany przez instytucję. Z tego co wyczytałem na CAK to sprawdzają i nakładają kary tylko na te osoby, które mają meldunek, nie pracują.
Wobec innych koniec ubezpieczenia jest z dniem końca pracy.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 8:36 am   

Nie myl składek ubezpieczęń socjalnych z ubezpieczeniem zdrowotnym.

To że paru się udało nie znaczy że i Tobie się uda. Ciekawe co będzie jak każą Ci sie do UWV stawić lub umawiać na rozmowy kwaliikacyjne.

WW jets zaliczany do werken więc masz obowiązek ubezpieczenia, chyba że emigrujesz i przenosisz zasiłek do innego państwa.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 9:08 am   

Z innego tematu
Fegelein napisał/a:

Chcę być ubezpieczonym nawet po wygaśnięciu kontraktu samemu opłacając składki.
Rozumiem ze deklaracja anulowana?
http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#315889

Ps.
Nie zdziw sie jak po powrocie do Holandii ,ubezpieczalnia zazada od ciebie ,zaplacenia zaleglych skladek za ubezpieczenie .
Tyle sie o tym pisze na forum, ale niektorzy i tak mysla ,ze jak wyjada z Holandii na jakis czas, a potem wroca, to moga tu zaczynac od nowa z czysta karta.
Szkoda tylko, ze nie wiedza a moze nie chca wiedziec o tym, ze zostali wciagnieci juz w tutejszy system.
Wczesniej ,czy pozniej po powrocie zostana i tak namierzeni, a oplat zaleglego ubezpieczenie nikt im nie podaruje .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Kwi 15, 2017 9:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 2:57 pm   

Dzięki. Przejdę się jeszcze do NFZ i wypytam o ich definicję bycia ubezpieczonym by to ładnie zgrać.
Jako, że nie mam już meldunku to ubezpieczenie kończy się z automatu z ostatnim dniem pracy - potem tylko zasiłek i pobyt w PL.
Według CAK pobyt i praca zobowiązują do ubezpieczenia - Legolasik mówi, że UWV się zalicza więc to jest jeszcze do sprawdzenia.
Po wykryciu ma się 3 miesiące na nowe ubezpieczenie, dopiero po tym okresie przychodzi kara jeśli w ogóle się tyczy przypadków osób niemeldowanych, a pobierających zasiłki - a takich jest mnóstwo i nie wygląda by byli sprawdzani.
Jeszcze dopytam ludzi, którzy biorą WW i jadą na rok do Polski - oni na bank nie płacą ubezpieczenia i nic im się nie dzieje.
W każdym razie dzięki za kilka pomysłów ;)
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 6:17 pm   

Dalje nie rozumiesz - żeby wyjechać na określony czas MUSISZ przenieść zasiłek.
Niech się jakiś urzędas dowali że nie szukasz aktywnie pracy, nie masz potwierdzeń z rozmów kwaliikacyjnych, wezwie Cię na dywanik i będzie dramat na forum bo anulowali zasiłek i musisz go zwracać.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 5:14 am   

Dobrze to rozumiem. Zasiłek mogę przenieść, ale nie muszę - jak nie wiesz to w praktyce poszukiwanie pracy polega na wypisywaniu numerów telefonów z odbytych rozmów (kilka na miesiąc) i to wszystko. Na kontrole wzwywają raz na 3 miesiące i to często dopiero po pierwszych kilku.
Tym bardziej, że zgłaszając się do urzędu nie mówisz, że znasz język czy masz jakieś uprawnienia więc wiele pracy odpada bo oficjalnie wymaga się języka, a ty nie umiesz niczego :)
Nie raz tak już się robiło i pod tym względem nic się nie zmieniło.
Pytałem o inną rzecz i jestem już niemal w 100% pewny co do odpowiedzi na nią, muszę tylko się upewnić co do twojej sugestii na temat ubezpieczenia na okres zasiłkowy.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Nie Kwi 16, 2017 5:15 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 8:42 am   

Fegelein, odpowiedz dostales juz wyzej kilka razy , prawo znasz odnosnie posiadania ubezpieczenia , ale jako taki naciagacz i oszust jak ty wiemy ze i tak zrobisz tak jak ci wygodniej i po swojemu wiec nie marnuj sobie i innym czasu na zadawaniu takich pytan . Poza tym zycze ci wesolych swiat .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Kwi 18, 2017 4:51 pm   

No i wszystko zostało wyjaśnione.
Zadzwoniłem do dwóch ubezpieczalni i jednocześnie potwierdzili - w przypadku braku meldunku koniec pracy = koniec ubezpieczenia.
Jeśli chcę być ubezpieczony na okres zasiłku mogę - ale nie muszę - wysłać im potwierdzenie bycia na zasiłku tak, aby być dalej ubezpieczonym.
Wyraźnie powiedziano, że ubezpieczenie jest obowiązkowe tylko dla osób, które mieszkają w NL oficjalnie (meldunek) lub tylko pracują, a zasiłek nie jest takim okresem.
Tak więc baileys, myliłeś się.
No i skoro nazywasz mnie już oszustem i naciągaczem to tylko ci powiem, że szykują się niezłe wakacje z zasiłku, a ty będziesz na to robić.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Wto Kwi 18, 2017 4:54 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 18, 2017 7:27 pm   

Fegelein,ja sie nie mylilam a uwiez mi ze karma wraca i wieze naprawde szczeze wieze w to , tak wiec watpie bys mial przyjemne wakacje a wrecz wiem ze to co teraz przebalujesz bedziesz zaplacisz 2 x spowrotem , co zreszta robisz kazdego dnia pracujac na mnie i innych madzejszych jak ty . :043:
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 8:12 am   

Pytanie czemu do ubezpieczalni zamiast do Zorginstituut czy UWV lub CAK :029:
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
Ostatnio zmieniony przez LeGolasik Śro Kwi 19, 2017 8:17 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 9:18 am   

LeGolasik, bo on jest taki madry , madrzejszy jak wszyscy . Miedzy innymi dlatego uwaza ze zasilek dla bezrobotnych to nie dochod :-) bo dochod ma sie tylko z pracy hahahaha
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 5:53 pm   

Fegelein napisał/a:
Wyraźnie powiedziano, że ubezpieczenie jest obowiązkowe tylko dla osób, które mieszkają w NL oficjalnie (meldunek) lub tylko pracują, a zasiłek nie jest takim okresem.



Trzeba bylo od razu nagrac te 2 rozmowy, moze po powrocie do Holandii ,mialbys chocby jakas podstawe ,do starania sie o niezaplacenie kary za brak ubezpieczenia .

Milego ,bezstresowego pobytu na sponsorowanych przez uwv wakacjach :039:
 
 
Batavus27 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 11
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 4:30 pm   

Na zasiłku ubezpieczonym być trzeba. A ten kolega od NFZ musi wiedzieć ze nawet jeśli by sie ubezpieczył w tym NFZ to tez musi składki płacić plus opłatę wstępna co najmniej 1tys zł. Inna opcja jest zarejestrowanie sie jako osoba "bezrobotna" w UP, ale na zasiłku należy się zarejestrować jako osoba "poszukująca pracy", więc to tez odpada. Nie wiem co chce ten kolega ...zyskać pare euro? Przecież jest co takiego jak Zorgenslagt czyż nie?

[ Dodano: Pią Maj 19, 2017 5:34 pm ]
Mam natomiast takie pytanie: jak to jest gdy z holenderskiego ubezpieczenia korzysta sie w Polsce. Mam już E106 zanoszę do NFZ i załóżmy ze podejmuje leczenie i co? NFZ wystawia rachunek holenderskiej ubezpieczalni czy jak? Co z eigen risko wtedy?
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 5:16 pm   

Nie wiem jak teraz ale kiedys o to pytalem. Otrzymałem odpowiedz,ze leczyć sie trzeba w NL. I mając nawet taki druk nie można sobie ot tak leczyć w Polsce. Na takie leczenie musi wyrazić zgodę holenderska ubezpieczalnia. Wychodziło na to,ze czy ktoś miał druk czy nie to i tak musiał otrzymać pozwolenie.
Ostatnio zmieniony przez xenon Pią Maj 19, 2017 5:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 5:48 pm   

Batavus27 napisał/a:
Mam natomiast takie pytanie: jak to jest gdy z holenderskiego ubezpieczenia korzysta sie w Polsce. Mam już E106 zanoszę do NFZ i załóżmy ze podejmuje leczenie i co? NFZ wystawia rachunek holenderskiej ubezpieczalni czy jak?


Nie mozesz ot tak sobie korzystac z ubezpieczenia holenderskiego w Polsce, bo ubezpieczalnia nie pokryje kosztow leczenia .

Normalnie ,ubezpieczenie holenderskie NA TERENIE INNEGO PANSTWA , obowiazuje tylko w razie naglej potrzeby.

Ubezpieczalnia holenderska jak juz napisal xenon, musi wczesniej wyrazic zgode na leczenie w wybranym przez ciebie kraju .Z tego co wiem z wydaniem takiego pozwolenia roznie bywa .

Cytat:
Co z eigen risko wtedy?
nic sie nie zmienia ,nadal go placisz z wlasnej kieszeni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group