NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 09, 2017 7:46 pm   

LeGolasik, nawet jak wyda ta karte a wstrzymaja ubezpieczenie to na nic mu ta karta
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
krzychuuu80 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 6
Wysłany: Nie Gru 10, 2017 10:05 am   

Czyli muszą wydać mi ta kartę? I mają ją w biurze? Bo słyszałem że z tymi ubezpieczeniami też robią przekręty w innych firmach. W sensie że nie ubezpieczają wszystkich a kasę biorą.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Gru 11, 2017 5:40 pm   

krzychuuu80,

Jesli firma nie robi zadnego przekretu z ubezpieczeniem ,to domagaj sie tej karty, to jest najprostsza droga sprawdzenia ,czy sciagajac pieniadze z twojego konta ,oplacaja ci obowiazkowe ubezpieczenie.
Jesli wszystko jest ok to powinni ci karte wydac bez problemu .
 
 
jacekmakowski93 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 22, 2018 10:20 pm   

Witam jestem od miesiąca w holandii jakie na tą chwile polecacie ubezpieczenie ?? i gdzie najlepiej założyć w hoorn lub medenblik
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lut 22, 2018 11:52 pm   

jacekmakowski93,


W Holandii jest spory wybor ubezpieczalni - wszystkie dzialaja na tej samej zasadzie.
W zaleznosci od tego jakiej wysokosci eigen risico dla siebie wybierzesz , oplata miesieczna bedzie mniejsza lub wieksza .Tylko od ciebie zalezy jaka to bedzie, bo na wybor sklada sie kilka czynnikow, ale o tym, to juz poczytaj w tym temacie .


Ponizej w linku wszystkie holenderskie ubezpieczalnie
https://www.zorgwijzer.nl/zorgverzekeraar
 
 
jacekmakowski93 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 2
Wysłany: Sob Lut 24, 2018 10:20 am   

podajcie najtańszy i sprawdzony :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lut 24, 2018 12:10 pm   

zajzyj na link w poscie powyzej tam masz wszystkie ubezpieczalnie od najtanszej do najdrozeszej . A co do sprawdzonych to dla jednego jest ta dobra a dla drugiego calkiem inna ubezpieczalnia .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Mar 14, 2019 4:12 pm   

przeniesione


Lukasz0018_2009 napisał/a:
Ważne pytanie,witam wszystkich. Zmieniłem agencję w której byłem zaledwie 2 dni,po przepracowaniu miesiąca w następnej dowiedziałem się że nie wyrejstrowali mnie z ubezpieczenia w poprzedniej agencji przez co nie mogą mnie ubezpieczyć w razie szpitala itp. Co mogę zrobić w tej sytuacji? :013:




Lukasz0018_2009
Cytat:
Witam wszystkich. Zwracam się z pytaniem odnośnie mojego ubezpieczenia. Sytuacja wygląda w ten sposób że jadąc do agencji "otto" przebywalem tam zaledwie 4 dni czego przyczyną był brak jakiego kolwiek kontaktu z kim kolwiek prócz kierownika "hotelu" jeśli można to tak nazwać. Zmieniłem agencję ale po przepracowaniu w niej miesiąca koordynator zadzwonił i powiedzial że poprzednia agencja nie wyrwjstrowala mnie z ubezpieczenia i oni nie mogą mnie zarejestrować w razie potrzeby opieki medycznej bądź szpitalnej ponioslbym duże koszty dodatkowo informuje że na salarisie została pobrana opłata ubezpieczeniowa przy ostatniej wypłacie. Proszę o radę
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Mar 14, 2019 4:43 pm   

Cytat:
nformuje że na salarisie została pobrana opłata ubezpieczeniowa przy ostatniej wypłacie.

Zapytaj w obecnej agencji za co /lub na co to potracenie.

Zobacz jaka nazwa widnieje przy tym potraceniu .
Jesli na loonstrook widnieje premie volksverzekering ---> wtedy to potracenie jest na ubezpieczenia społeczne, ktore nie ma nic wspolnego z ubez. indywidualnym .

Moim zdaniem .
Poprzednia agencja nie ma w tym interesu by ciebie nie wyrejestrowac z ubezpieczalni , to raczej obecna agencja cos kreci .

Zdaje sie ze pracownik traci ubezpieczenie agencyjne z dniem zakonczenia pracy. Poczytaj sobie o tym na forum .
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Mar 17, 2019 9:58 pm   

Panicelinka, agencja, w której ktoś konczy prace i był ubezpieczony, musi takie ubezpieczenie zakonczyc ' recznie', jeśli tego nie zrobi-polisa jest nadal aktywna i teoretycznie osoba nadal jest ubezpieczona (mimo, ze nie placi). To agencja ponosi w tym wypadku koszty.

Nieraz spotkałam się, z tym ,ze osoby przechodzące z agencji do agencji, nie mogą być ubezpieczone w nowej, bo stara niezakonczyla ubezpieczenia.

Moja rada dla kolegi - to jak najszybszy kontakt z poprzednia agencja, aby jak najszybciej zakończyli ubezpieczenie. :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Mar 17, 2019 11:14 pm   

agastepa13,
Cytat:
Nieraz spotkałam się, z tym ,ze osoby przechodzące z agencji do agencji, nie mogą być ubezpieczone w nowej, bo stara niezakonczyla ubezpieczenia.


Ja odpowiadajac na post Lukasz0018_2009 podparlam sie odpowiedzia mojej dobrej znajomej
ktora ,zatrudniona jest w administracji jednego z biur pracy. To ona powiedzila mi ,ze agencja nie ma w tym zadnego interesu - wrecz przeciwnie jest to zaniedbanie i maja problem, kiedy osoba zwolniona, nadal figuruje ''na stanie'' jako nadal ubezpieczona.
 
 
Milasinuss
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 4
Wysłany: Pią Kwi 12, 2019 10:22 pm   

Hej, czy moge sie ubezpieczyć bez numeru DigID?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Kwi 12, 2019 11:50 pm   

Milasinuss napisał/a:
Hej, czy moge sie ubezpieczyć bez numeru DigID?


Tak
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Milasinuss
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 4
Wysłany: Sob Kwi 13, 2019 1:26 pm   

Możecie podać jakies ubezpieczenie, które tego nie wymagają?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Kwi 13, 2019 3:58 pm   

Milasinuss, Cos ty sie tak uparl na ten Digid ? Digid jest ci do ubezpieczenia niepotrzebny.

By otrzymac Digid musisz miec ,nadany w gminie BSN numer
-posiadac meldunek / adres zamieszkania.
Kazda holenderska ubezpieczalnia powinna cie ubezpieczyc, ale nie kazda chce i ubezpieczy.

na pewno nie ubezpiecza w przypadku - kiedy nie posiada sie numeru BSN /kiedys zwanego sofi
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Kwi 29, 2019 5:31 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group