NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
marta197
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 4
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 2:35 pm   

Marzena po co wogole tu przyjezdzasz?Nie mozesz urodzic w Polsce????????
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 6:06 pm   

Czesc Marzenko jezeli chcesz tu przyjechac to przyjezdzaj ale najpierw zalatw i dopnij wszystkie sprawy na ostatni guzik bo potem moga wyniknac rozne komplikacje i zaplatacie sie a to zazwyczaj wiaze sie potem ze sprawami finansowymi.... z tego co wczesniej napisalas zrozumialam: ze maz jest juz tu w Holandii, a Ty masz do niego dolaczyc w marcu razaem z wasza corka, jestes wciazy i chcesz juz tu urodzic,rozumiem tez, ze maz tu mieszka no i ma tu prace, wiec nie pozostaje Mu nic innego, jak zalatwic dla Was Ciebie i coreczki ubezpieczenia, im wczesniej to zrobi, tym lepiej.Kiedy juz tu przyjedziesz bedziesz mogla bez zadnych przeszkod urodzic w domu lub w szpitalu a ubezpieczenie pokryje wszystkie koszty,ale musi byc conajmniej miesiac wczesniej oplacona skladka ubezpieczeniowa Duuvelke o tym juz pisala.
zycze Wam wszystkiego dobrego 3maj sie




Cytat:
Marzena po co wogole tu przyjezdzasz?Nie mozesz urodzic w Polsce????????



Martusiu czyzbys bala sie ,ze komus moze sie tu byt polepszyc, kazdy z nas moglby zadac Tobie..... takie samo pytanie
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Cze 01, 2011 7:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 9:11 pm   

marta197 napisał/a:
Marzena po co wogole tu przyjezdzasz?Nie mozesz urodzic w Polsce????????


a co w tym zlego, ze ona chce w holandi urodzic???
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 10:07 pm   

Gochna H
Dokładnie jest tak jak piszesz, chcę dołączyć do męża. Zdaję sobie sprawę, że muszę już zacząć załatwiać niektóre sprawy, dlatego też niektóre z dziewczyn z forum są już przeze mnie "molestowane"odnośnie panujących tu zwyczai.

marta 197
A po co wogóle przyjechałaś do Holandii, nie mogłaś zostać w Polsce?

Pozdrawiam wszystkich gorąco :D
 
 
kati
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 1:46 pm   

poradzcie mi co mam robic.przyjechalam tu 2 miesiace temu z 8-letnia coreczka.oczywiscie nie mam jeszcze pozwolenia na pobyt.jestem w ciazy.chcialam sobie wykupic ubezpieczenie dla siebie i corki,niestety obdzwonilismy wiele firm i nigdzie mi takowe nie przysluguje bez papierow z pozwoleniem na pobyt.nie weiem co mam robic.z tego co wiem na pozwolenie mozna bardzo dlugo czekac ...ja musze chodzic przeciez do lekarza ?czy ktos moze mi cos doradzic?czy ktos mial podobne doswiadczenia?
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 2:57 pm   

wiem tylko, ze musisz miec zameldowanie i dopiero wtedy bedziesz ubezpieczona. musisz poza tym znalezc ubezpieczalnie, ktora juz w ciazy ubezpieczy Cie od kosztow zwiazanych z ciaza i porodu, wiem ze np. ohra nie robi z tego problemu, inne owszem. jesli nie bedziesz zameldowana i ubezpieczona musisz ew. probowac przez polska kase chorych, ale nie wiem,czy to ma sens i jak wyglada w praktyce, pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 3:34 pm   

kati... jezeli sie zameldujesz... to bedziesz mogla wykupic sobie ubezpieczenie... dla siebie i corki...
 
 
kati
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 7:54 pm   

to nie jest dziewczyny do konca tak. ja mam meldunek ,mam sofi numer.dzisiaj dzwonilismy do Ohry ,niestety powiedzieli,ze nie ma w Holandii firmy ubezpieczeniowej ,ktora podpisze umowe bez pozwolenia na pobyt. moze jednak wystarcza tylko papiery z IND,ze sie o takowe ubiegam...sama nie wiem juz nic...jutro jadse do IND.aha powiedzieli jeszcze,ze w momencie zameldowania tutaj zadne ubezpieczenie z Polski nie ma racji bytu...jedyne ubezpieczenie jakie w tej chwili mi tu przysluguje to OOM,jest to ubezp.tylko od naglych wypadkow ,zaden dentysta nawet ,a co tu dopiero mowic o wizytach u lekarza.Paranoja...nastepna paranoja:w zapytaniu o pozwolenie na pobyt wymagaja ubezpieczenia,w fiurmie ubezpieczeniowej o pozwolenie na pobyt...bledne kolo ...i co wy na to?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 8:44 pm   

jezeli sie ubiegasz o pozwolenie... to mozesz mi kopie przeslac...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 8:47 pm   

tez tak mialam... tyle, ze w mojej ubezpieczalni nie robili takich problemow... z tego co pamietam to jak sie wtedy ubezpieczalam w menzis... to sie upominali tylko o to, ze nie mam meldunku u mojego chlopaka.... ktory mialam.. .wiec musialam im przeslac kopie zameldowania...
a probowalas sie ubezpieczyc z twoim chlopakiem/mezem???
 
 
kati
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 10:24 pm   

Duuvelke,jutro tam ide oczywiscie jezeli to bedzie mozliwe wysle ci kopie wniosku chociaz zdaje sie ze w int.jest tego kopia ,musze poszukac.z tego co wiem ,musze sie sama ubezp.moze teraz zmienily sie przepisy i nie wystarcza sam meldunek.moj partner jest holendrem,jest ubezpieczony w Zilveren kruis wiele lat,tam tez sie pytal i oni potwierdzili te informacje:warunkiem ubezpieczenia jest pozwolenie na pobyt,jezeli chcialabymz nim, tez...on sam jest wsciekly i sle.....na biurokracje w swoim kraju,mam nadzieje ze w koncu jakos to sie wyjasni...
 
 
kati
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 10:32 pm   

Duuvelke,to jest strona:POLSKIE TULIPANY,musisz wejsc w;mieszkamy w holandii i dalej w dokumenty tam jest troche napisane o tym zapytaniu o pozwolenie na pobyt z IND
 
 
Agnieszka*
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 10:46 pm   

Marzena, witaj:) czytalam poprzednie posty i chyba Gochna pisala ze spokojnie mozesz urodzic w domu lub szpitalu i ubezpieczenie pokryje koszty... Byc moze sie cos ostatnio zmienilo ale z tego co wiem to darmowy porod jest tylko w domu. Za porod w szpitalu ubezpieczenie zaplaci tylko wtedy jesli bedziesz MUSIALA rodzic w szpitalu. Czyli - odpukac - jesli bedziesz miala takie wskazania od lekarza a wlasciwie od poloznej bo tu przez cala ciaze mozna lekarza nie zobaczyc. Byc moze zalezy to tez od ubezpieczyciela... Zreszta pogadamy na gg bo jestesmy umowione:) Acha, jesli chcialabyc chodzic do kontroli to musisz sobie wybrac jakas grupe poloznych, gdzie Ci wygodnie i mozesz do nich chodzic nawet bez ubezpieczenia ale oczywiscie musisz za to placic. Ja bylam raz i placilam ok.50e...
 
 
Agnieszka*
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 10:52 pm   

jeszcze jedno..ubezpieczenia zalatw juz teraz, jak najszybciej. Bo tutaj nie ma tak ze dzis dzwonisz, jutro rodzisz i jest ok. Tu trzeba wszystko szybciej zglaszac. Na paczke ze wszystkim potrzebnym do porodu czekalam ok. 3-4 tygodni... Po porodzie musi przychodzic do Ciebie polozna, to tez musisz juz zalatwiac.
 
 
Agnieszka*
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 10:55 pm   

Teraz do kati:) W tej sprawie tez nie wiem czy sie cos nie zmienilo ale siostra mojego partnera przyjechala tutaj, poszla do IND zglosic ze przyjechala tu do pracy, dali jej pieczatke w paszport. I to starczylo do zameldowania sie i ubezpieczenia. Ale oczywiscie nie wiem czy to jeszcze dziala....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group