NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 11:15 pm   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :D
U mnie problem polega na tym, że jestem jeszcze w Pl i moge nie zdążyć załatwić meldunku, bo w Hadze nie jest to takie proste...
Agnieszka :) do zobaczenia na gg
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 11:53 pm   

dlaczego nie??? ja nie mialam zadnych problemow z meldunkiem...
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Śro Sty 24, 2007 8:14 am   

kati,
w lipcu br. wylacznie z zameldowaniem i numerem SofI, albo chyba nawet bez zameldowania tylko z Sofi zalatwilam ubezpieczenie znajomej. Czy powiedzialas, ze jestes obywatelem EU ? Wiem, ze jesli nie, musisz miec pozwolenie na pobyt, w przypadku obywateli EU nie ma takiego obowiazku !
Pozdrawiam.
PS Ubezpieczyciel to OHRA w Hadze, za dworcem Haga HS
 
 
marta197
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 4
Wysłany: Śro Sty 24, 2007 8:12 pm   

Zle mnie wszyscy zrozumieli.Chodzi o to ze jezeli dziewczyna niedlugo rodzi to po co sobie komplikowac zycie,przeciez mozna tu przyjechac z niemowlakiem.Ja np.jak zdecyduje sie na dziecko to raczej bede rodzic w Polsce,takze jak to ktos sugerowal wcale nie boje sie ze komus sie byt polepszy :!: :)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Sty 24, 2007 8:48 pm   

dlaczego marta??? czy to az taka roznica???
 
 
benny741 
Poczatkujacy


Wiek: 49
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 5
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 9:45 am   

Witam.Mam proste pytanie.Pośrednik pracy odciaga z naszego wynagrodzenia (jest kilka takich osób) ubezpieczenie w wysokości 67 Euro.Od 4 miesięcy nikt z nas nie otrzymał jeszcze żadnej polisy ubezpieczeniowej ani karty.Wizyta kolegi w szpitalu skończyła sie zapłata gotówka i rachunkiem który niby "maja zwrócic na konto".Co z tym zrobic bo az strach jak komus sie cos stanie?Czy pracodawca (pośrednik) może pozostawiać nas bez informacji o numerze polisy?Dzieki za odpowiedzi.Pozdrawiam.
 
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 10:07 am   

benny741 a wiecie gdzie jestescie ubezpieczeni w jakiej firmie? :roll:
 
 
benny741 
Poczatkujacy


Wiek: 49
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 5
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 10:35 am   

Od Menagera opiekujacego sie nami w zakładzie pracy dostaliśmy tylko odpowiedź ustna że jest to CZ.Nie mamy żadnych dokumentów wiec nie możemy stwierdzić czy jest to CZ.Nie znamy nawet numeru polisy jak pisałem wczesniej.
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 2:12 pm   

no to zadzwon do CZ... jesli jestes u nich ubezpieczony to powinni podac ci numer polisy...

wogole to dla mnie dziwne, ze nie macie zadnej karty... to pierwsza rzecz o jaka pyta lekarz... co wiecej kazdy kto jest ubezpieczony ma swoj wlasny numer polisy...

zwrot pieniedzy dostaniesz tylko wtedy jesli sam o zwrot wystapisz... inaczej nikt ci nic nie zwroci...
 
 
bony
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 37
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 6:32 pm   

zorgverzekering- czy może mi ktoś wyjaśnić co obejmuje to ubezpieczenie?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 8:53 pm   

???

zorgverzekering to ubezpieczenie zdrowotne (chyba tak je moge nazwac)... w razie pojscia do lekarza czy tez szpitala trzeba miec takie ubezpieczenie... zeby za wizyte nie placic czy tez za pobyt w szpitalu... itp...
 
 
wika1982
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 18
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 11:45 am   ubezpieczenie

Witam! Ja mieszkałam poł roku w holandii ale nie interesowałam się wtedy ubezpieczeniem.Teraz za pół roku tam wyjeżdzam na stałe ja jestem samotną matką z 4 letnią córeczką i zbytnio nierozumem ubezpieczenia tam, jak jest mozliwe otrzymac, ja niebede tam pracować wiec niebedzie przysługiwać mi ubezpieczenie.Wiec w jaki sposób mogę dla siebie i dziecka załatwic ubezpieczenie i jaki koszt jest takiego ubezpieczenia.Czy ktos moze mi pomoc? :(
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 4:06 pm   Re: ubezpieczenie

wika1982 napisał/a:
Witam! Ja mieszkałam poł roku w holandii ale nie interesowałam się wtedy ubezpieczeniem.Teraz za pół roku tam wyjeżdzam na stałe ja jestem samotną matką z 4 letnią córeczką i zbytnio nierozumem ubezpieczenia tam, jak jest mozliwe otrzymac, ja niebede tam pracować wiec niebedzie przysługiwać mi ubezpieczenie.Wiec w jaki sposób mogę dla siebie i dziecka załatwic ubezpieczenie i jaki koszt jest takiego ubezpieczenia.Czy ktos moze mi pomoc? :(


to czy pracujesz czy nie... nie ma znaczenia... ubezpieczenie przysluguje ci... jak i twojej corce...

ja tez nie pracuje a jestem ubezpieczona...
 
 
wika1982
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 18
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 7:50 pm   ubezpieczenie

Pisałaś ze każdemu przysługuje ubezpieczenie bezwględu czy pracuja czy nie a czy potrzebny jest zameldowanie. I mam takie pytanie ile kosztuje takie ubezpieczenie czy płacisz raz w miesiącu czy raz na rok i gdzie się je wykupuje. Pozdrawiam Wika
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 8:22 pm   

to czy placisz miesiecznie czy rocznie wybierasz sobie sama... placac za caly rok z gory dostaje sie czesto znizke...

na reszte odpisalam ci na priva... :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group