NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Sty 09, 2010 6:41 pm   

Powiedzcie mi co jesli nie place od dwoch miesiecy ubezpieczenia, rozumiem ze sie kiedys odezwa i bedzie to trzeba uregulowac prawda
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Sty 09, 2010 6:50 pm   

stroopwafel napisał/a:
Powiedzcie mi co jesli nie place od dwoch miesiecy ubezpieczenia, rozumiem ze sie kiedys odezwa i bedzie to trzeba uregulowac prawda
Tak bo ubezpieczenie nadal trwa,jeśli oczywiście nie zgłosiłaś rezygnacji.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sty 09, 2010 11:07 pm   

Barbara P. napisał/a:
no wlasnie wszystkim zajmowala sie ta agencja w ktorej bylam


wiec radze sprawdzic w "starej" ubezpieczalni bo calkiem prawdopobne, ze tam jestes rowniez ubezpieczona ....
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
rafalmadzia 
Poczatkujacy
rafalmadzia

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 18
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 8:08 pm   

Witam wszystkich. Mam pytanie na każdym solarisie miesięcznym mam 6,9 % ściąganego zorgverzekeringswet (Zvw) czy to jest te ubezpieczenie obowiązkowe o którym piszecie?
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 8:17 pm   

Nie, to jest skladka, ktora odprowadzana jest kazdej osobie pracujace przez biuro pracy (chyba), na rzecz zasilku chorobowego.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Nie Sty 10, 2010 8:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 8:18 pm   

rafalmadzia napisał/a:
solarisie
w tym solarisie to napewno nie masz nic opisane :)
Tak to jest obowiazkowe ale dodatkow to musisz sie sam ubezpieczyc .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
rafalmadzia 
Poczatkujacy
rafalmadzia

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 18
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 8:27 pm   

Czyli muszę się teraz sam ubezpieczyć i zapłacić zaległe ubezpieczenie tj od czerwca 2008?
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 8:44 pm   

Najpierw sie ubezpieczyc a potem czekac az sie upomna o swoje.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
rafalmadzia 
Poczatkujacy
rafalmadzia

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 18
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 8:46 pm   

Jeśli się ubezpieczę to mogę się starać o dodatek i czy on także działa za zaległe miesiące?
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 9:03 pm   

suska napisał/a:
Nie, to jest skladka, ktora odprowadzana jest kazdej osobie pracujace przez biuro pracy (chyba), na rzecz zasilku chorobowego.


Dokladnie. JEst to sklada chorobowa z ktorej w razie choroby wyplacane jest chorobwe.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 9:11 pm   

rafalmadzia napisał/a:
Jeśli się ubezpieczę to mogę się starać o dodatek i czy on także działa za zaległe miesiące?


Starac sie mozesz oczywiscie, ale czy dostaniesz to zalezy od Twoich dochodow. Dodatek mozna dostac do roku wtecz (do kwietnia 2010 mozesz sie starac o dodatek za caly 2009).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
rafalmadzia 
Poczatkujacy
rafalmadzia

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 18
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 9:11 pm   

Pracuję od czerwca 2008 a zameldowany jestem od grudnia 2009 czy będą naliczać zaległe ubezpieczenie od dnia rozpoczęcia pracy czy od meldunku?
Którą ubezpieczalnie doradzacie wybrać?

[ Dodano: Nie Sty 10, 2010 9:16 pm ]
suska napisał/a:


Starac sie mozesz oczywiscie, ale czy dostaniesz to zalezy od Twoich dochodow. Dodatek mozna dostac do roku wtecz (do kwietnia 2010 mozesz sie starac o dodatek za caly 2009).


O zarobkach to wiem. Jeśli ubezpieczę się w styczniu 2010 złożę także w styczniu 2010 o dodatek to wiem,że dostanę za ten rok ale za zaległy nie dostanę bo nie opłacałem wiec jeśli przyjdzie kara do zapłacenia np 2011 za rok 2009 to czy dodatek będzie się należał za 2009 czyli kara do zapłaty minus dodatek. Ale czarna magia!
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 9:45 pm   

Jesli sie teraz ubezpieczyc i zorientuja sie, ze nie placiles to pradopodobnie bedziesz musial zaplacic w stecz, ale do daty meldunku.

Cytat:
Jeśli ubezpieczę się w styczniu 2010 złożę także w styczniu 2010 o dodatek to wiem,że dostanę za ten rok ale za zaległy nie dostanę bo nie opłacałem wiec jeśli przyjdzie kara do zapłacenia np 2011 za rok 2009 to czy dodatek będzie się należał za 2009 czyli kara do zapłaty minus dodatek. Ale czarna magia!


No narazie wstecz nie dostaniesz, bo nie miales ubezpieczenia, a jesli wyrownasz zalegle skladki to mozesz sie starac o dofinansowanie, ale to tylko do kweitnia 2010. Jesli zdazysz do tego czasu, to jasne- jesli sie spoznisz to przepadnie.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
rafalmadzia 
Poczatkujacy
rafalmadzia

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 18
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 7:23 pm   

Mamy prośbę chcemy się ubezpieczyć jednak nie wiemy jaką ubezpieczalnie wybrać i w jaki sposób się ubezpieczyć. Wiemy tylko,że można to zrobić przez internet jednak nasza znajomość języka niderlandzkiego jest bardzo słaby. Prosimy o pomoc.
 
 
 
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 7:20 pm   

Witam, od września ubiegłego roku (moment w którym zmieniłem biuro pracy) nie mam odprowadzanych składek za ubezpiecznie, jednakże balasting nadal wysyła mi dotacje co miesiąc....Chciałbym sie jak najszybciej ubezpieczyć w jakiejś firmie i zachować dotację. Jaką firme polecacie w Hadze i czy macie jakiś pomysł jak to rozegrać żeby nie stracic dotacji a ewentualnie oddać im te pieniądze które mi przez te 4 miesiące wysyłali????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group