NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
ja1206 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Kwi 2009
Posty: 103
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 9:03 pm   przedluzenie dodatku

a ja mam takie pytanie moj maz zalatwial dodatek do ubezpieczenia za tamten rok 2009 dostalismy zwrot ale czy ten dodatek bedzie mi teraz przyznawany co miesiac czy ja musze jeszcze raz skladac podanie o dodatek na 2010 rok
 
 
rafalmadzia 
Poczatkujacy
rafalmadzia

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 18
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 10:26 pm   

Czy Unive to dobry wybór ? Czy ktoś jest u nich ubezpieczony?
Byłem w biurze i powiedzieli,że będę płacił ok 98 euro miesięcznie za pakiet podstawowy.
Czy gdybym zrobił to przez internet zapłacę mniej?
Jeśli chciałbym podnieść pakiet(np. żona będzie w ciąży) to mogę to zrobić w każdej chwili czy od nowego roku?
 
 
 
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 9:41 am   

Witam, chcę się ubezpieczyć gdzieś w Hadze. Zna ktoś jakąś agencje gdzie moge sie udać??? Nie chodzi mi o strone internetową ;) chce sie udać osobiście no chyba że ma ktoś zna ktoś strone jakiegos ubezpieczyciela gdzie jst info po polsku?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 11:25 am   

Ratek,

a od czego sa google wpisz w wyszukiwarke

zogrverzekering in Den Haag
i nie wierze ze nie znajdziesz ani jednego adresu


byc moze sa juz nawet agencje ubezpieczajace
gdzie nawet po polsku mowia ,ale ja nie spotkalam sie jeszcze z taka ... :036:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 12:31 pm   

Gochna H napisał/a:
Ratek,

a od czego sa google wpisz w wyszukiwarke

zogrverzekering in Den Haag
i nie wierze ze nie znajdziesz ani jednego adresu


byc moze sa juz nawet agencje ubezpieczajace
gdzie nawet po polsku mowia ,ale ja nie spotkalam sie jeszcze z taka ... :036:


Owszem wyszukiwałem w googlach wszytko na temat agencji ubezpieczeniowych i znalazłem wiele stron na których jak pisałem wczesniej znajdują sie tylko formularze a nie ma adresu placówek. Pozatym UWIERZ że jak wpiszesz to co mi podałaś to google znajdą...ale tylko Twoją wypowiedź na forum :D
 
 
Italania 
Gaduła

Dołączyła: 07 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: Nieuw Vennep
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 3:31 pm   

Ratek napisał/a:
jak wpiszesz to co mi podałaś to google znajdą...ale tylko Twoją wypowiedź na forum

maly blad w pisowni, ale google poprawia... -zorgverzekering in Den Haag
a tu masz jedna ubezpieczalnie http://www.azivo.nl/index.php?pageId=194085
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 11:02 pm   

Ratek,


Cytat:
Pozatym UWIERZ że jak wpiszesz to co mi podałaś to google znajdą...ale tylko Twoją wypowiedź na forum


no nie badz az taki wredny
nie dosc ze podpowiedzialam ,to jeszcze palcem wytykasz zwykla literowke ?
czlowieku, sam je tez popelniasz ...

Ratek,
Cytat:
wszytko


no i ''wszytko'' w tym temacie
:020:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sty 23, 2010 11:31 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
crazy_boy 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 13
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 7:05 pm   NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE

Ktoś może wie gdzie najtaniej się ubezpieczyć w Holandii? Chodzi mi o najprostsze ubezpieczenie bez żadnych dodatków, dentystów itp. Dodam, że nie chodzi mi o ubezpieczenie grupowe, gdyż jestem na kontrakcie i mnie już ono nie obowiązuje.
Z góry dzięki za pomoc

Ubezpieczyłem się w Holland Zorg (Salland)
www.salland.nl
podstawowe ubezpieczenie: 96,75 euro
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 7:07 pm   

sprawdz gdzie najtaniej....


http://www.tcfzorg.nl/382...-premies--2010/
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sty 24, 2010 7:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Paulinka86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 1:05 pm   

Dzień dobry.
Pierwszy raz udzielam się na forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Mam ważne pytanie dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii. Ten temat jest dość rozległy jak widzę, ale nie udało mi się znaleźć konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Chodzi mianowicie o to, że pracujemy z moim narzeczonym w Holandii od 6 miesięcy. Nie mogliśmy się ubezpieczyć od początku, ponieważ musielibyśmy być zameldowani. Nie mogliśmy tego zrobić, między innymi dlatego, że nie mieliśmy potrzebnego do tego Europejskiego Aktu Urodzenia. W grudniu byliśmy w Polsce, załatwiliśmy ów dokument, zameldowaliśmy się teraz w styczniu i ponowiłam próbę ubezpieczenia. Wszystko poszło gładko, tylko pojawił się problem. Czy będziemy musieli zapłacić za ubezpieczenie od momentu podjęcia pracy czy liczy się moment meldunku? Logicznie rzecz biorąc, wg przepisów chyba od momentu podjęcia pracy. Ale czy na pewno? Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 1:12 pm   

CHyba slabo czytasz skoro nie znalazlas odpowiedzi bo z pewnoscia ona sie tu pojawia niejednokrotnie. Od momentu zameldowania.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Paulinka86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Lelystad
  Wysłany: Pon Lut 01, 2010 3:50 pm   

suska napisał/a:
CHyba slabo czytasz skoro nie znalazlas odpowiedzi bo z pewnoscia ona sie tu pojawia niejednokrotnie. Od momentu zameldowania.



Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Starałam się czytać jak najdokładniej, ale było tak wiele różnych odpowiedzi, że nie byłam pewna. Po lekturze niemalże tych wszystkich postów byłam święcie przekonana, że od momentu rozpoczęcia pracy. Takie najczęściej padały odpowiedzi.
Niemniej, dziękuję jeszcze raz za odpowiedź i czekam już spokojniej na rachunek z ubezpieczalni.
Pozdrawiam serdecznie:)
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 7:46 pm   

na pewno od dnia meldunku
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Paulinka86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 8:25 am   

Witam. To znów ja:)
Dostałam z ubezpieczalni całkiem grubą kopertę, a w środku cała masa papierów o Eigen Risico (w nawiasie dodam, że ubezpieczyłam się w Delta Lloyd).Wiem co to jest, rozumiem, że muszę zapłacić, ale...Dostałam dwa komplety dokumentów. Jeden jest za tamten rok, drugi za aktualny 2010. Za tamten rok policzyli mi i mojemu narzeczonemu jakby od momentu rozpoczęcia tu pracy. tzn jemu od sierpnia a mi od września. Wychodzi na to, ze do zapłacenia mamy za tamten rok za Eigen Risico 63 i 49 Euro + za ten rok po 165 Euro.:-/
Dlaczego, skoro niby liczy się moment meldunku? A poza tym ponoć ma się 4 miesiące od momentu rozpoczęcia pracy na ubezpieczenie?Help... :073:
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:06 pm   

Niezupelnie. Chodzi o to, ze mozna przebywac w Holandii przez 3 miesiace bez obowiazku meldowania sie, co pociaga za soba brak obowiazku wykupienia ubezpieczenia (teoretycznie). Ja za duzo nie pomoge bo ja generalnie nie kumam tej calej idei placenia eigen risico zanim nawet wiesz, czy je wykorzystasz, ale z tego co napisalas wynika, ze ubezpieczalnie w koncu kapnely sie, ze data meldunku nie rowna jest dacie przyjazdu. Jesli to prawa to poleca glowy... ;]
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group