NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 10:17 am   

Mam problem. Już zadawałam to pytanie, ale nie uzyskałam odpowiedzi, a jest to dla mnie bardo ważne.

Jestem ubezpieczona kolektywnie przez pracodawce (ubezpieczenie Salland verzekeringen, HollandZorg). Pracodawca powiedział mi, że skoro jestem zameldowana, to nie mogę być u nich ubezpieczona (tzn. mogę, ale oni mi mówią, że to jest nielegalne, więc jest to na moją odpowiedzialność), że muszę zmienić ubezpieczenie na indywidualne. Dali mi numer do ubezpieczalni, żebym po prostu zmieniła to, co teraz mam na indywidualne. A Pani w ubezpieczalni powiedziała, że jeżeli dalej dla tego pracodawcy pracuję, to nie ma znaczenia, czy jestem zameldowana, czy nie, mogę być przez nich ubezpieczona. Powiedziałam to w biurze. Dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z biura, że z kimś tam rozmawiali i powiedział, że nie mogę był kolektywnie ubezpieczona będąc zameldowana, i że nie wie, czemu Pani w Sallandzie tak mi powiedziała. Co mam teraz zrobić. Czy rzeczywiście muszę zmienić to ubezpieczenie? Jak mam to zrobić, skoro nie zmienię ubezpieczenia w ciągu roku, a w Sallandzie twierdzą, że z moim teraźniejszym jest wszystko ok i nie mają powodu go zmieniać?? Bardzo proszę o pomoc!
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 12:35 pm   

Kolektywne ubezpiecznia oznacza ni wiecej ni mnie tylko troche lepsza ochrone za ta sama kase.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 1:01 pm   

Czyli wg. ciebie mogę być dalej ubezpieczona przez pracodawce? Powiem jeszcze, że mam kartę i mam polisę. Na polisie widnieje moje imie, nazwisko, data urodzenia, tyle, że adres jest pracodawcy. Jestem w tym całkiem zagubiona, bo ubezpieczyciel mówi co innego i pracodawca co innego...
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 3:01 pm   

I tak chyba nie ma mozliwosci zmiany ubezpieczenie teraz, na poczatku roku. Ja na Twoim miejscu zadzwonilabym jeszcze raz do ubezpieczalni i zaczerpnac drugiej opinii, jesli ta sie powtorzy to mysle, ze mozesz spac spokojne i zostac przy ubezp. kolektywnym.

Tak swoja droga to nigdy nie slyszlalam nic podobnego, ze bedac zameldowanym nie mozna korzystac z kolektywnego ubezpieczenia.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 6:50 pm   

Chyba, że z tym ubezpieczeniem jest coś jeszcze nie tak, czego nam nie mówią :P Zadzwonię tam jeszcze raz jutro... mam nadzieję, że nie trafię na tą samą osobę...
 
 
tiramisu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 14
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 10:09 pm   

czy w H. z ubezpieczenia można korzystać od razu, od momentu zgloszenia sie do ubezp? czy jest okres karencji jak w P.?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 10:21 am   

Jetses ubezpieczona od momentu wyslania formularza.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 12:08 pm   

czy moze ktos mi odpowiedziec czy to prawda ze jezeli stracilam prace i zyjemy w 3 os za 1200 euro ktore maz zarabia mozemy sie starac o " nieplacenie" ubezpieczenie ze wzgledu na brak funduszy? moja kolezanki mowila mi 2 dni temu ze bedzie sie starac o cos takiego ze jak nie ma kasy to nie musi placic np. calej kwoty ubezpieczenia lub jej czesci ???? pierwsze slysze o tym
my placimy w VGZ po ok 130 euro kazdy i mamy do tego na nas dwoje dotacje 90 euro ,czy jeszcze mozna cos wywalczyc ??
dzieki za wszelka odpowiedz
 
 
ZuziaZ 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 52
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 12:48 pm   

beataw nie ma czegos takiego, kolezanka opowiada bzdury, placic trzeba. Nic wiecej nie wywalczysz.
Ostatnio zmieniony przez ZuziaZ Czw Mar 18, 2010 12:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tiramisu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 14
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 1:02 pm   

suska napisał/a:
Jetses ubezpieczona od momentu wyslania formularza.


suska
dziękuję za odpowiedź
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 7:44 pm   

calendargirl288, ja w zeszłym roku bylem w tej samej sytuacji co Ty teraz, poszedłem na swoje, zameldowałem się a ubezpieczenie miałem dalej z firmy, od stycznia tego roku przeszedłem na inny kontrakt, i już musiałem przeskoczyć na ubezpieczenie płacone przeze mnie i nie było z tym żadnych problemów. Więc na Twoim miejscu został bym na ubezpieczeniu na którym jesteś.
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 10:21 pm   

Dzięki Mucha za odpowiedź. Właśnie tak myślę, że to moje biuro ma jakieś dziwne informacje. Pójdę może jeszcze do tych darmowych prawników (zapomniałam jak to się nazywa), może oni będą mogli sprawdzić jak to prawnie wygląda, żebym naprawdę mogła spać spokojnie.
 
 
MrRoger 
Nieśmiały użytkownik
Serwisant PC ;-)


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd: Lisse
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 1:58 pm   

Witam;
Z kolei ja mam pytanie odnosnie wyboru ubezpieczyciela, ponizej wklejam link do spisu:
http://www.tcfzorg.nl/382...-premies--2010/
i tutaj pojawia sie pytanie co oznacza:
Restitutie
Natura
Combinatie

tlumaczac na PL to:
Zwrot
Natura
Kombinacja

tylko, ze ja nie mam zielonegopojecia jak to rozumiec!
Ktora z firm bedzie dla mnie najlepsza skoro:
- nie choruje (wiec do lekarzy nie chodze, mogl by byc: "Unive" 80€/m-ca, ale z kolei pisze w 3kolumnie; Combinatie met gecontracteerde zorg (beperkt aantal ziekenhuizen etc) - W polaczeniu z zakontraktowana opieka (ograniczona liczba szpitali)
- chce placic jak najmniej
- otrzymac dodatek do ubezpieczenia

Do dentysty nie chodze w NL, lekarzy nie odwiedzam, lekow nie biore, zrdowy jestem jak kon i szukam najtanszego ubezpieczyciela.
Ktos pomoze?
_________________
Jak usunąć przypomnienie o aktualizacji do Windows 10 w Windows 7 i Windows 8
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 8:31 pm   

MrRoger ja mam ubezpieczenie w Unive i nie narzekam.Do ubiegłego roku nie chorowałem,więc tylko płaciłem składki.W tym roku niestety musiałem korzystać z opieki lekarskiej (lekarz+ szpital) i nie było problemu.Co do zakontraktowanych placówek służby zdrowia to nic wyjatkowego.Wybierasz lekarza rodzinnego,każde leczenie zaczynasz od niego (całkowicie bezpłatnie) inne leczenie podlega opłacie 165 euro (raz w roku,niezależnie od firmy ubezpieczeniowej.Lekarz rodzinny kieruje ciebie w razie czego do specjalistów (najczęściej w poradni przyszpitalnej w twojej miejscowości.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 9:39 pm   

Restitutie - sam wybierasz lekarzy, dentyste itp. czyli mozesz rowniez isc do lekarza rodzinnego ktry nie ma podpisanej umowy z twoja ubezpieczalnia

Natura - ubezpieczalnia sama szuka (czyt. wybiera) ci lekarzy, dentyste itp.

Combinatie - czyli kombinacja dwoch powyzszych...

dlatego ubezpieczenie Natura jest tansze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group