NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
MrRoger 
Nieśmiały użytkownik
Serwisant PC ;-)


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd: Lisse
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 11:08 am   

Duuvelke napisał/a:
Restitutie - sam wybierasz lekarzy, dentyste itp. czyli mozesz rowniez isc do lekarza rodzinnego ktry nie ma podpisanej umowy z twoja ubezpieczalnia

Natura - ubezpieczalnia sama szuka (czyt. wybiera) ci lekarzy, dentyste itp.

Combinatie - czyli kombinacja dwoch powyzszych...

dlatego ubezpieczenie Natura jest tansze...


A wiec dla mnie, jako osoby raczej niechorujacej najlepszym rozwiazaniem i najbardziej ekonomicznym bedzie wybor ubezpieczyciela:
Unive Zekur <--> 80 Eur/m-ca (Combinatie met gecontracteerde zorg (beperkt aantal ziekenhuizen etc)

A moze zna moze ktos jeszcze tansza ubezpieczalnie niz podana przeze mnie wyzej?
_________________
Jak usunąć przypomnienie o aktualizacji do Windows 10 w Windows 7 i Windows 8
 
 
mospania 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: Almere
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 4:20 pm   

Witam serdecznie.
Prawdopodobnie jestem w ciazy, mieszkam w Holandii ale jeszcze nie zdazylam wykupic tutaj ubezpieczenia zdrowotnego. Z niektorych zrodel slyszalam ze mozliwe jest ze nie bede mogla wykupic ubezpieczenia bedac juz w ciazy. Czy wie moze ktos na 100% jak to tu wyglada? Prosze o pomoc, pilnie. Moja corcia zaczela niedawno chodzic do szkoly i juz tak jej super z holenderskim idzie, nie chce jej tylko z powodu ciazy zabierac do Polski, zdala od taty ktory zostaje w Holandii. Tym bardziej ze od stycznia przyszlego roku bedzie corcia miala 5 lat i juz koniecznie musi chodzic do szkolki i lepiej by bylo zeby umiala mowic po holendersku. Nie pytajcie dlaczego dopiero teraz o tym mysle, tylko napiszcie prosze, bo i tak juz mam wystarczajaco duzo stresu:(
 
 
Paniamania 
Poczatkujacy
Paniamania

Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 20
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 9:19 pm   

Ubezpieczenie jest obowiazkowe wiec tak czy inaczej musza cie ubezpieczyc. Moga sobie jednak zastrzec ze leczenia choroby ktora juz masz przed zakupem ubezpieczenia nie pokryja, i ciaza tez sie do tego zalicza choc to nie choroba.
Najlepiej byloby zadzwonic do kilku ubezpieczalni i zaptac jak oni to widza.
Ostatnio zmieniony przez Paniamania Pon Mar 22, 2010 9:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zuza-anna 
Nieśmiały użytkownik
zuzanna

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 66
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 10:29 pm   

Witam
mam pytanie > jak Rodzic ubezpieczony w Unive ma zgłosić swoje dziecko do ubezpieczenia. Dodam ze dziecko niedawno sie urodzilo w polsce i bedzie teraz w holadni i chce zeby bylo ubezpieczone z ubezpieczenia rodzica.
Prosze jezeli ktos sie orientuje to napiszcie!
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 10:40 pm   

Spróbuj tutaj Po lewej stronie na górze masz een persoon bijschrijven.Musisz mieć dostęp do konta przez internet ( login i hasło)
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Nie Mar 28, 2010 10:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blue7 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:18 am   

Witam,

pracuję w Holandii bez przerw od czerwca 2009 i najwyższa pora by się ubezpieczyć.. Nie jestem i nigdy nie byłem tutaj zameldowany - jaką ubezpieczalnię wybrać(z opcją rejestracji internetowej), czy będę musiał podać datę od kiedy tutaj pracuję(pracuję w tej samej firmie, teraz już na drugim kontrakcie), jaką opcję ubezpieczenia wybrać i czy ubezpieczalnia będzie ściągać pieniądze z konta sama, czy będę mógł sam opłacać?, bo nie lubię jak mi pieniążki "same" z konta znikają.. :D

Ktoś doradzi co zrobić najlepiej w takiej sytuacji?

Pozdrawiam
_________________
never agressive, never depressive, always progressive.. ;-)
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:32 am   

Ponoc trudno jest sie ubezpieczyc bez zameldowania, ale ubepieczalnie, ktore ubezp. bez zameldowania oferuja sa juz na forum (chyba nawet w tym temacie, poszukaj). Z tego co wiem, to nie trzeba placic zleceniem stalym.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 5:45 pm   

de friesland :039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:42 pm   

blue7, co do miesięcznych opłat, to nie ma problemu, żeby płacić przez acceptgiro, ja tak płacę większość rachunków, min ubezpieczenie. Jeśli chodzi o wybór ubezpieczalni, to ja mam CZ, nie narzekam, ale nie wiem jak wygląda rejestracja internetowa, ja u nich byłem osobiście w kantorze.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:34 am   

W kantorze? chyba w biurze ;) Kantor to po polsku cos innego niz biuro.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 5:23 pm   

Sprawdź dziewczyno, co znaczy w języku polskim słowo kantor, a potem się wymądrzaj.
 
 
fijne_vent 
Gaduła


Pomógł: 7 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 188
Skąd: ze Fsi ;)
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 6:28 pm   

i jeszcze to :acceptatieplicht-voor-de-basisverzekering

czyli: jednostki ubezpieczeniowe maja obowiazek akceptacji bezwarunkowej jesli chodzi o zawarcie podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego
_________________
Gdyby Mickiewicz nadal żył
to z pewnością wciąż by pił
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 8:54 pm   

mlubinski napisał/a:
ehh, szkoda komentować. Widać że znacie się lepiej na ubezpieczeniach. Po pierwsze - podstawowe ubezpieczenie w Holandii przy własnym ryzyku na 165€ jest takie samo wszędzie, czyli zawiera dokładnie to samo niezależnie od ubezpieczalni. Znam gościa, który za podstawowe ubezpieczenie gdzieś tam płaci 130€. Ja płacę 80 za to samo więc wolny wybór. Jakbym w ZEKUR chciał rozszerzone ubezpieczenie (czyli wliczony jakiśtam zwrot odnośnie usług stomatologicznych) to zapłaciłbym bodajże 100e, więc wciąż 20€ mniej niż Mucha podał. ale jak mówię - wolny wybór i każdy może płacić ile tylko chce :)
Ale widząc posty na tym forum przypuszczam, że i tak się znajdą osoby, które płacąc ponad 100€ miesięcznie za podstawowe ubezpieczenie dalej będą pisać, że nie warto oszczędzać (pomimo iż zawierają dokładnie to samo).


Tamten temat zamknięty http://forum.niedziela.nl...der=asc&start=0 , więc odpowiem Ci tutaj. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, w temacie nie chodziło o oszczędzani, poprzez wybór ubezpieczyciela, który oferuje najniższe składki ubezpieczeniowe, a o wybór odpowiedniego pakietu, przy mniejszym udziale własnym. Widzisz, ja w CZ mam pełny pakiet za który płacę 120 euro miesięcznie, jest to full opcja, włącznie z fizjoterapią, która może się przydać nieoczekiwanie, a za którą nie chciałbym oglądać rachunków. Natomiast podstawowy pakiet przy udziale własnym minimalnym, kosztuje coś koło tego co płacisz, czyli 80 eurasów, do tego dentysta plus 20 więc wychodzi 100 euro miesięcznie. Precyzyjniej chodziło mi właśnie o takie sytuacje jak opisujesz u siebie, czyli np brak usług dentystycznych, można się na tym nieźle przejechać, nie znam chyba nikogo kto chciałby z rwącym zębem gnać do Polski, a po otrzymaniu faktury w Holandii można od razu zamawiać wizytę u kardiologa albo psychologa ;) Ja świeżo po przyjeździe do Holandii, miałem ubezpieczenie właśnie podstawowe, bez stomatologa, takie wykupił mi pracodawca, i pech chciał, że krótko po tym szlag trafił mi ostatniego zęba trzonowego, chodziłem po ścianach i suficie z bólu, trafiło mnie leczenie kanałowe, w sumie dwie wizyty, faktura 650 euro. O tym właśnie toczył się tamten wątek.
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Pią Kwi 16, 2010 8:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 3:14 pm   

Mucha_75 napisał/a:
Sprawdź dziewczyno, co znaczy w języku polskim słowo kantor, a potem się wymądrzaj.


Chetnie sie dowiem co mowi Twoj slownik, bo moj z PWN nie podaje definicji pasujacej do Twojego opisu. Chyba, ze wymieniales tam walute ;d. I polecam jakies herbatki na uspokojenie, bo bardzo latwo Cie chyba wyprowadzic z rownowagi.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
anetka789 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 3:21 pm   

Mam pytanie odnosnie ubezpieczenia płace 120 eur miesiecznie mam w tym dentyste i cos tam jeszcze ponieważ nie korzystam z usług tutejszej słuzby zdrowia a wiadomo musze byc ubezpieczona to czy jest taka mozliwosc aby pakiet jaki mam zmniejszyc do podstawowego dziekuje i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group