NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 3:22 pm   

Z tego co wiem to zmiany ubezpieczenia mozna dokonac tylko od koniec roku, natomiast nie jestem pewna czy to sie tyczy rowniez zmian w obrebie pakietu.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
anetka789 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 3:27 pm   

Nie chodzi mi o zmiane ubezpieczalni ale własnie o zmiane pakietu .Bez sensu płacic za cos z czego nie korzystam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 4:13 pm   

anetka789,
na zmiane pakietu jest juz za pozno, mozna to zrobic jednynie w okreslonym czasie ,na poczatku roku
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 1:20 am   

suska napisał/a:
Mucha_75 napisał/a:
Sprawdź dziewczyno, co znaczy w języku polskim słowo kantor, a potem się wymądrzaj.


Chetnie sie dowiem co mowi Twoj slownik, bo moj z PWN nie podaje definicji pasujacej do Twojego opisu. Chyba, ze wymieniales tam walute ;d. I polecam jakies herbatki na uspokojenie, bo bardzo latwo Cie chyba wyprowadzic z rownowagi.


Mylisz się, mnie nie jest łatwo wyprowadzić z równowagi, specjalnie dla Ciebie definicja słowa kantor, również ze słownika wyrazów obcych PWN :
przedstawicielstwo, biuro fabryki, przedsiębiorstwa; kancelaria kupca, przemysłowca, bankiera; instytucja handl. a. bankowa; przedstawicielstwo handl., biuro pośrednictwa; lada w sklepie; dawn. duże biurko. 2. dyrygent chóru, kapeli kośc.; organista; śpiewak solista a. przodownik chóru w Kośc. protestanckim; gł. śpiewak w synagodze.
Jak widzisz kantor oznacza nie tylko punkt wymiany wymiany walut. Na przyszłość upewnij się zanim walniesz babola. Przepraszam modów za off topa.
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Wto Kwi 20, 2010 1:45 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Dzwoneczek 
Poczatkujacy
..ciągle walczyć..

Wiek: 37
Dołączyła: 31 Mar 2010
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 12:21 am   

A ja mam troszkę inne pytanie, przeczytałam dosłownie wszystko i dużo się dowiedziałam, ale jakie ubezpieczenie wybrać razem z córką, dodam ze córka często choruje , znienacka w Pl pojawiało się jej zapalanie płuc, oprócz tego potrzebuje alergologa, ma Atopowe Zapalenie Skóry itp. Jednak do tych specjalistów wolałabym do Polski przyjeżdżać... Jak tam działa służba zdrowia, czy jest coś takiego jak w Polsce , ze dzwoni się i karetka przyjeżdża do domu jak dziecko ma ponad 39 stopni i nie mogę zbić gorączki ?? I jeszcze czy jeżeli córka ma 3 latka czy będę musiała płacić osobną składkę na nią, czy płacąc na siebie ona też jest już ubezpieczona.. Wszytko jest maksymalnie dla mnie skomplikowane :119:
_________________
...bo artyści za dużo marzą, ale są "twardzi" , bo o marzenia trzeba walczyć...
 
 
 
poliana_ziel 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Lut 2010
Posty: 7
Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 12:05 am   

Witam!
Taki przypadek, jak moj...to chyba jeszcze nie bylo.
Pracuje w Holandii od lipca 2007 roku, ale nie jestem zameldowana w Holandii, tylko w Niemczech. Przez caly ten okres nie bylam ubezpieczona. Mialam jakas karte z Orbisu, ale wiem, ze to nie wystarcza i po przeczytaniu postow, ta karta wydaje sie byc smieszna :(
Obecnie konczy mi sie kontrakt z firma i zostaje bez pracy. Tj. pracowalam 2.5 roku. Z powodu braku ubezpieczenia wiem, ze nie mam co nawet ubiegac sie o zasilek dla bezrobotnych, bo wszystko sie wyda. Czy przy podjeciu nowej pracy i przy ubezpieczeniu sie nie odciagna mi poteznej kwoty? Przez caly czas nie bylam zameldowana w Holandii, a piszecie, ze sciagaja w stecz od daty meldunku. Czy nie sciagna mi od daty podjecia tej starej pracy?
Dodam, iz chce sie ubezpieczyc w Menzis. Czy ktos jest tam ubezpieczony?
Dzieki i pewnie dostanie mi sie tez od Was niezly ochrzan
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Cze 01, 2010 8:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 12:12 am   

poliana_ziel,
Cytat:
Dzieki i pewnie dostanie mi sie tez od Was niezly ochrzan


pewnie by sie i przydal :033: ale i tak bedziesz miala sporo klopotow
kiedy wjedzie na jaw ze pracujac w Holandii nie posiadalas obowiazkowego ubezpieczenia ...jak sama juz zdazylas zauwazyc, tak sie nie da na dluzsza mete,
w razie ''wpadki'' z niezaplaconym verzekering'iem ,ludki odwolania pisza,
i prosza o rozlozenie calej sumy na raty

jestem ubezpieczona MENZIS ...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Kwi 24, 2010 12:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michaltg 
Nieśmiały użytkownik
popcorn

Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 55
Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 6:14 pm   

Chcialbym sie dowiedziec czy ubezpieczajac sie przez ooms verzekeringen https://www.oomverzekeringen.nl/ jest zgodne i bedzie uznane przez belastingdienst. Pytam poniewaz wypelniajac formularz na ich stronie w sprawie ubezpieczenie nie ma nic na temat burgerservicenummer.
 
 
jjarek0612 
Poczatkujacy
divina

Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 33
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 2:35 pm   

Gochna H, to jaka mam wreszcie wybrac ubezpieczalnie bo czytam i juz jestem glupi:))ktora jest najtansza i czy moge to zrobic teraz ..dzieki:))
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 5:20 pm   

jjarek0612,
jesli do tej pory nie byles ubezpieczony, to mozesz... a nawet powinienes sie ubezpieczyc

http://www.mst.nl/onzeorg...rzekeraars.doc/
poszukaj i wybierz sobie ten, ktory oferuje najtansze ubezpieczenie
ale szczerze mowiac te kwoty wiele sie miedzy soba nie roznia w pakiecie podstwowym
ubezpieczyc sie mozesz rownie dobrze przez internet
niektore ubezpieczalnie wymagaja adresu zameldowania
 
 
magdalena10 
Poczatkujacy

Wiek: 54
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 9:52 pm   

witam szukam porady w sprawie ubezpieczenia czy jeżeli mąż pracuje są odprowadzane składki zdrowotne czy w takim razie może korzystać z opieki lekarskiej w Polsce nie bardzo wiem gdzie o to wszystko pytać . :039:
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 10:06 pm   

magdalena10 napisał/a:
witam szukam porady w sprawie ubezpieczenia czy jeżeli mąż pracuje są odprowadzane składki zdrowotne czy w takim razie może korzystać z opieki lekarskiej w Polsce nie bardzo wiem gdzie o to wszystko pytać . :039:

Pytaj w polskim NFZ-tam Ci powiedzą ,jak wyglądają przepisy na dzień dzisiejszy i co należy zrobić,żeby z tej opieki korzystać.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 11:38 pm   

magdalena10 napisał/a:
witam szukam porady w sprawie ubezpieczenia czy jeżeli mąż pracuje są odprowadzane składki zdrowotne czy w takim razie może korzystać z opieki lekarskiej w Polsce nie bardzo wiem gdzie o to wszystko pytać . :039:


Mowisz o skladkach zdrowotnych odciaganych z wyplaty czy o oplacanym ubezpieczeniu zdrowotnym? Jesli jest ubezpieczony to zazwyczaj w naglych przypadkach za granica mozna korzystac (lub trzeba zaplacic a ubezpieczalnia zwraca koszty). Jesli chodzi o jakies planowane zabiegi to musisz takie rzeczy omowic bezposrednio z ubezpieczalnia- czasem im tez to jest na reke.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
jjarek0612 
Poczatkujacy
divina

Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 33
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 5:38 pm   

Gochna H, dzieki za link do ubezpieczalni a gdybym wybral OHRA Zorg Compact -to bylby ok wybor:))nie znam hol wiec cos tam wyszukuje i probuje sie dowiedziec ,nie wiem wogole jak szukac co brac pod uwage np ta OHRA jaka jest roznica miedzy ubezpieczeniem za 89e a za 96e
 
 
siagi 
Poczatkujacy


Dołączyła: 05 Paź 2008
Posty: 43
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 1:55 pm   

witam! ja od 3 miesiecy nie mam ubezpieczenia*oszczednosc*;] teraz chce sie ubezpieczyc.myslicie ze przy tym jak sie bede ubezpieczala wyjdzie na jaw ze nie bylam ubezpieczona?jestem zameldowana
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group