NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
contrain z lodzi oszusci
Autor Wiadomość
rob8043
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 33
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 11:57 pm   contrain z lodzi oszusci

www.contrain.pl

oszusci i tyle, mialem zarabiac 9euro na 1h a tu sie okazuje ze nie dosc ze czekalem na kase blisko miesiac to chyba kurs euro firma sama ustalala bo placili w pln a po wyliczeniu wyszlo 3,2pln w okresie gdy w kantorach byly po 3,75 :shock: zwrotow zadnych nie dostalem za bilety mimo ze mialy byc.
ale teraz mnie to nie dziwi skoro w biurze siedzi 8 osob przy komputerach to ktos musi na nich robic :? do tego pani od bhp ktora prowadzi kurs -szkolenie nie majac kapletnie pojecia co czyta w komputerze,my ja poprawialismy. 8)
 
 
Elena26
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 73
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 6:48 am   

a gdzie mieści się w Holandii ich biuro?
 
 
rob8043
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 33
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:26 am   

nie maja swojego biura w holandii.
jedyne biuro maja w lodzi, a operuja w rejonach Venlo-Maasbracht,
przemysł stoczniowy,zbieranie truskawek.
 
 
victoria06
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 30
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 1:52 pm   To nie oszuści

Dlaczego twierdzisz, że oszuści. Tak wygląda legalny biznes handlu żywym towarem. Panienki w biurze niczego sobie, ale do specjalistek im daleko (byle łajza z tyłkiem na wierzchu i już specjalistka). Zasady są dość jasne umowa o pracę zwykle minimalne wynagrodzenie reszta co dostajesz to są delegacje służbowe. A że Holandia daleko to Inspekcja Pracy w Polsce nawet sie nie pofatyguje sprawdzić o co chodzi. Tak działa wiele firm, które jeszcze do tego procederu wykorzystują fundusze unijne na szkolenia i aktywizacje bezrobotnych. Widać to we Wrocławiu, Katowicach Opolu i w wielu tego typu agencjach, gdzie maja "błogosławieństwo" Urzędów Pracy i Inspekcji Pracy, natomiast oni nie przestrzegają żadnych norm kodeksu pracy tj. czasu pracy, wypłaty za nadgodziny, jakieś kary umowne itp.Nawet w ogłoszeniach podają czas pracy 12 godzin dziennie i dwa dni wolnego w miesiącu i płace na poziomie 3 euro za godzinę(akord). Za trzy lata wchodzi tzw. nowe uregulowania w sprawie dyrektywy usługowej, przeciwdziałającej dubinngowi płacowemu tj. płaca i warunki delegowanych pracowników takie jak w kraju w którym pracują a dodatkowo delegacje- co przekreśli polski biznes handlu żywym towarem No ale wymyślą inne formy obejścia. Zasada:
Nigdy nie podejmować pracy za granicą na umowę o pracę w Polsce ( na polskich warunkach) z polską firmą lub firmą zagraniczną mającą siedzibę w Polsce.
Nie wiele jest cywilizowanych krajów, gdzie są sprawdzane warunki pracy pracowników w delegacji (Holandia nie należy do tej grupy) jak np. Irlandia. Ostatnio był przypadek gdzie duża polska firma wykonywała polskimi pracownikami usługi w branży energetycznej w Irlandii. Organy irlandzkie stwierdziły naruszenia w zakresie praw pracowników (dt czasu pracy i nieterminowej zapłaty), co w konsekwencji było przyczyną zerwania kontraktu z polska firma wraz z karami.Natomiast chętni pracownicy (ok.200) zostali zatrudnieni bezpośrednio u irlanckiego Pracodawcy.
_________________
Czy Polacy to Indianie Europy?
 
 
edunia 
Poczatkujacy


Wiek: 50
Dołączyła: 06 Wrz 2006
Posty: 14
Skąd: wieluń
Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 10:25 pm   

Podbijam może ktoś cos wie świeżego,być może mąż wyjedzie ale gryziemy się jeszcze co robić ,piszcie :026:
_________________
edunia
 
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 7:08 pm   praca

Myślę że lepiej się pracuje bez posrednkow polskich.Niestety nie słyszałam jeszcze o uczciwym
normalnym koordynatorze w takim biurze .Jak usłysze to napisze.
 
 
Martaaas
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 12:56 pm   Contrain mnie Oszukali ! :(

Firma CONTRAIN to jedno wielkie OSZUSTWO !

Zapisałam się na wyjazd do Holandii Do pracy...znalazłam ofertę właśnie u tej firmy... wysłałam zgłoszenie...po chwili zadzwoniła "bardzo miła Pani" która w expresowym tempie sprawdziła moje podstawy Angielskiego i zaprosiła na spotkanie w ich siedzibie w Łodzi...
Pojechałam pomimo że miałam blisko 500km do Łodźi !! Oferta była wprost dla mnie stworzona... Praca przy kwiatach w szklarni na okres próbny 6-8tygodni... 5,70euro za godzine praca 40godzin tygodniowo...a więc oferta warta rozważenia tym bardziej że ja już pracowałam w podobnej... Jak już dotarłam do Łodzi rozpoczęło się zebranie..najpierw piekna rozmowa, kawa i wymiana spostrzeżeń oraz przecudowne odpowiedzi na nasze pytania.... pisze nasze bo do tej pracy było 6 osób i mieliśmy wszyscy jechać zgodnie z tym ogłoszeniem.

No ale tak... po cały dniu męczarni u nich i straty mnóstwa pieniędzy na podróż do Łodzi i podpisaniu umowy...powiedzieli ze wyjazd będzie w przeciągu tygodnia maxymalnie do 2tygodni.... Po 2 dniach dzwoni pani i mówi że nigdzi enie jadę i wymyśla coś o innej firmie aby pojechać w inne miejsce...no ale już oczywiście tylko na 2 tygodnie a nie na 3 miesiące tak jak jest na umowie którą u nich podpisałam razem ze wszystkimi...na moje pytanie czy będe po tych 2 tygodni gdzie indziej zatrudniona odpowiedzieli mi ze żadnych gwarancji nie dają...i jeśli się nie zgadzam sugerują że nie nadaje się do ich stylu pracy ponieważ oni szukają osób które w każdej chwili będą przerzucani po całej Holandii do pracy...a to ze umowa jest na 6 do 8 tygodni to nic nie znaczy...


Straciłam 400zł na podroż do ich firmy!
Miało być tak pięknie a zrobili ze mnie wywłokę sugerując że nie takiej osoby szukali (no ale oferta była inna...miała być na kwiaty i na 3 miesiące) więc czemu sie dziwią jak ktoś się nie zgodzi wydać 2 tyś złotych na wyjazd do Holandi gdzie praca ma trwać tylko 2 tygodnie i później nie wiadomo co z soba zrobić...)

W rozmowie zasugerowano mi abym sama wysłała do nich WNIOSEK "Rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron"

Co więcej!! aby podpisać z nimi umowę trzeba było się wyrejestrować z urzędu pracy... Teraz po 2 dniach mam iść się z powrotem zarejestrować...tak mnie załatwili!

Pisze moją przygodę z tą Firma aby każdy komu chodź raz przejdzie przez myśl aby się zapisać do nich na wyjazd 2 razy się zastanowił...Ja przeżyłam KOSZMAR Z NIMI !!!

CONTRAIN TO OSZUŚCI !!
 
 
tajka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 7
Wysłany: Śro Mar 12, 2014 8:42 pm   

ktoś ma jakieś aktualne informacje na temat pracy za pośrednictwem tego biura?
 
 
Buzka1
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 11:00 am   Re: contrain z lodzi oszusci

rob8043 napisał/a:
www.contrain.pl

oszusci i tyle, mialem zarabiac 9euro na 1h a tu sie okazuje ze nie dosc ze czekalem na kase blisko miesiac to chyba kurs euro firma sama ustalala bo placili w pln a po wyliczeniu wyszlo 3,2pln w okresie gdy w kantorach byly po 3,75 :shock: zwrotow zadnych nie dostalem za bilety mimo ze mialy byc.
ale teraz mnie to nie dziwi skoro w biurze siedzi 8 osob przy komputerach to ktos musi na nich robic :? do tego pani od bhp ktora prowadzi kurs -szkolenie nie majac kapletnie pojecia co czyta w komputerze,my ja poprawialismy. 8)


Ale przecież to nie oni przeliczają euro na złotówki tylko banki i jest to kurs z określonego dnia a nie jak w kantorach. Ja pojechałam z Contrain i wszystko się zgadza

[ Dodano: Śro Kwi 23, 2014 11:04 am ]
tajka napisał/a:
ktoś ma jakieś aktualne informacje na temat pracy za pośrednictwem tego biura?

Ja wyjeżdżam już 3 rok z Contrain i jest ok. po romozwie w łodzi dostałam umowę i po 2 dniach już byłam na miejscu. za pierwszym razem jest więcej zamieszania bo trzeba mieć nr sofii i wyrobić go po przyjedzie. ale to pomaga na miejscu rezydent, szczególnie miły jest Pan Sebastian, który nawet o 4 rano mi pomagał w zakwaterowaniu. Firma mi poleciła transport i wysiadłam właściwie przed domem. wiec naprawdę nie rozumiem tych wpisów. A jak nie ma pracy w jednym miejscu to przenoszą na inne miejsce, tak aby ciągle być w pracy wiec trzeba być elastycznym. Najważniejsza jest chec do pracy a jeśli się jej nie ma to kazda wymówka jest dobra! Ja jade już kolejny raz i znów zarobię więcej niż w Polsce!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group