NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wczoraj zgubiłem dokumenty co zrobić?
Autor Wiadomość
celosynot 
Poczatkujacy


Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 16
Skąd: Boxtel
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 12:12 pm   Wczoraj zgubiłem dokumenty co zrobić?

Witam!
W dniu wczorajszym wybrałem sie na zakupy do sklepu Action w Boxtel i od czasu zaplacenia za zakupy nie widziałem mojego portfela w którym były wszystkie moje dokumenty dowod osobisty, prawo jazdy, karta z rabobanku, karta z WBK, karta ubezpieczenia CZ, dokumenty od auta i pieniadze.
co mam zrobić? nie moge jezdzic autem bez prawa jazdy i dowodu rejestacyjnego ale nie moge tez potwierdzic swojej tozsamosci bo nie mam dowodu osobistego.
Nie wiem co teraz zrobić. Pierwszy raz zdarzyło mi się cos takiego!
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 12:15 pm   

Idz na policje - jak zgubilem portfel to poszedlem na najbliszy komisariat i ... moj portfel juz tam byl...
Z dowodem rejestracyjnym - jesli polski to masz duzy problem... Bo teoretycznie nie mozesz jechac autem bo nie masz dowodu rejestacyjnego ani polisy OC... wiec jedziesz do polski po nowy dowod... tylko do tego moga byc potrzebne tablice
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
caliber1973 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 130
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 2:47 pm   

A zablokowałeś karte z banku???bo wiesz ktoś mógł przylukać twój pin i dlatego zginął ci portwel
No i oczywiście policja jak najbardziej
 
 
Manifestus 
Poczatkujacy


Wiek: 36
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 10
Skąd: Hamont (BE)
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 8:52 pm   

Idziesz na policję, dostajesz papierek i jedziesz do ambasady.
Miałem podobny problem.
_________________
:)
 
 
 
jawitta 
Gaduła
jawitta


Pomogła: 4 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 103
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 10:44 pm   

Mąż też kiedyś zgubił dowód osobisty , najlepiej jeszcze tego samego dnia lub następnego wybrać się do sklepu w którym portfel wypadł(może jeszcze nie został przesłany na policję ), udaj się do najbliższego komisariatu policji i tu jest też kilka dni a następnie przesyłany jest do ambasady . Ambasada czeka też pewien okres czasu(???) i blokuje dokumenty. Dokumenty HOLENDERSKIE zostają przesłane do komisariatu w pobliżu miejsca zameldowania .
_________________
"Korzystaj z każdego dnia , nie pytaj o to, co jutro przyniesie "
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 11:52 pm   

Bardzo ważna rzecz :
IDZ na policje i do swojego banku-zablokuj karte !!!!! Bo to może sie skończyc , nie miłą dla Ciebie niespodzianką .
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 5:45 pm   

A czy mozna poprosic ambasade o wyrobienie dowodu? Ja dzisiaj dzwonilam (na pl linie) i pani kazala mi w polsce zrobic sobie dowod bo oni sie tym nie zajmuja?
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 7:00 pm   

Dowod tylko w PL
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
nikala 
Nieśmiały użytkownik
:)

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: Oss
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 7:51 pm   

Mi ukradziono..... karty bankomatowej nie zdążyłam zablokować wyciągnął ktoś kasę z konta po czasie ale i tak zablokowałam. Na policji tez byłam wydali mi zaświadczenie że mogłam poruszać się bez problemu po Holandii i pracować .... bez obawy kontroli. Na przejazd do polski możesz wyrobić paszport tymczasowy ważny na 2 tyg.; w Ambasadzie niestety musisz mieć zdjęcie no i płacisz.
_________________
... każdy dzień jest darem ....
 
 
 
kurczak19 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 79
Skąd: NB
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 7:46 am   

Przepraszam ze sie wtracam ale czy to znaczy ze dowodu NIE mozna tutaj w NL zalatwiac?
Co ma zrobic wiec osoba ktora przyjechala tu tylko na dowod nie posiadajac paszportu a wymeldowala sie z PL. Wiemy przeciez ze dowod traci waznosc gdy dane ( w tym przypadku zameldowanie na dowodzie) sie nie zgadzaja.

Wiec mam swoj dowodzik choc adres w nim jest stary i moge tu sie nim poslugiwac, raczej nikt nie bedzie czepial sie miejsca zamieszkania tylko czy jest to moj ID i czy ja i dane o mnie sa prawdziwe.

Ale co z odwiedzinami w PL, nawet jak jade do rodziny to na pare dni wiec nie mam czasu na wyrabianie nowego dowodu a potem jego odbieranie, no i te miejsce zamieszkania tu tez sie moze zmienic wiec znow trzebaby wymieniac.

Najlepsze jest to ze juz pare razy bylem w PL i szczesliwie nikt na granicy mnie nie sprawdzal ale nie wyobrazam sobie ze cofneliby mnie z powrotem do PL gdy ja mieszkam tu i nie mam tam gdzie sie podziewac w oczekiwaniu na wyrabianie dokumentu.

ps. paszportu wyrobic tez nie moge gdyz dowod nie wazny i kolo sie zamyka.

Mozne ktos doradzi, hehe ciekawe czy mial ktos podobna sytuacje,

pozdrawiam!!!
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 3:23 pm   

kurczak19 napisał/a:
Przepraszam ze sie wtracam ale czy to znaczy ze dowodu NIE mozna tutaj w NL zalatwiac?
Co ma zrobic wiec osoba ktora przyjechala tu tylko na dowod nie posiadajac paszportu a wymeldowala sie z PL. Wiemy przeciez ze dowod traci waznosc gdy dane ( w tym przypadku zameldowanie na dowodzie) sie nie zgadzaja.


http://www.poradaprawna.p...pozycja&id=1229

z wikipedii:

Cytat:
Dowód osobisty bez zameldowania

Do otrzymania dowodu osobistego nie jest konieczne zameldowanie.
Obywatele polscy zamieszkali na stałe za granicą mają prawo, ale nie obowiązek posiadania dowodów osobistych.

Zgodnie z art. 45 ust. 3 art. tej ustawy dla osób bez stałego miejsca zameldowania, jak i dla osób na stałe zamieszkałych za granicą, dowód osobisty dla osób bez zameldowania wydaje organ dzielnicy Warszawa Śródmieście.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
fornal 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 40
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 79
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 4:30 pm   

Moze ci odesla na twoj adres. Ja w portfelu mam po angielsku karteczke ze prosze o odeslanie zawartosci na adres..... Pieniadze moga sobie zatrzymac.
 
 
 
kurczak19 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 79
Skąd: NB
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 10:13 pm   

No ok dowod nie jest wymagany ale chyba podczas kontroli granicznej (lotnej) moze dojsc do problemu z powodu niezgodnosci adresu.

Poza tym nie zmienia to faktu ze musialbym zjechac do PL dwa razy, raz zlozyc papiery a potem odebrac dowod.
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 10:39 pm   

kurczak19 napisał/a:
No ok dowod nie jest wymagany ale chyba podczas kontroli granicznej (lotnej) moze dojsc do problemu z powodu niezgodnosci adresu.



Jakiego? Bo te kilka razy co mi sprawdzali tutaj dokumenty np. na stacji czy w pociagu to nikt na nic nie patrzyl jak widzieli ze mam obywatelstwo kraju UE.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
kurczak19 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 79
Skąd: NB
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 10:08 pm   

Nie obawiam sie kontroli poza granicami PL tylko wlasnie kontaktu z polskimi sluzbami (odebrania mi dowodu i odebrania mozliwosci powrotu do NL -brak paszporu i dowodu a na prawku NL przeciez nie moge przekroczyc granicy). Waznosc dowodu tez sie konczy wiec tak czy siak jakos trzeba go tu przez ambasade wymienic na kolejne 10lat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group