NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prosze o przetlumaczenie wyksztalcenia w holandi
Autor Wiadomość
kasia28888 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 39
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 9:43 am   

Przeczytalam temat lacznie z linkami i powiem,ze im wiecej czytam tym mniej rozumiem sytuacje ktora dotyczy mojego syna.
Chodzi obecnie do VMBO TL poziom 4 ale z powodu tego,ze nie za dobrze sie uczy zostal zdegradowany do MBO .( nie ma dyplomu ukonczenia VMBO) a na testach zrobil zbyt duzo bledów.Czy to znaczy,ze jakiekolwiek szanse na przyszle studia przepadly?Ma teraz 16 lat kiedy skonczy to MBO bedzie mial 23 lata?:( Ma isc na pierwszy poziom MBO...czy dla Was wszystko w tej kwestii jest jasne?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 10:17 am   

W Holandii system edukacji jest tak zbudowany, ze szansa na studia nigdy nie przepada ;) Dostanie sie na studia moze zajac jednemu dziecku troche dluzej niz drugiemu, ale jesli chce i jest zmotywowane do pracy- to w koncu sie dostanie.

Btw jak mozna ZDEGRADOWAC kogos z VMBO do MBO? MBO jest wyzej niz VMBO.
http://www.euronet.nl/use...rwijsschema.jpg
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
kasia28888 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 39
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 10:32 am   

dzieki .mam jeszcze nadzieje,ze cos zle zrozumialam a czytajac was odnosze wrazenie,ze to szkola MBO decyduje na który poziom dziecko ma isc a nie VMBO.
Chos moze nie.Tak czy owak dzieki za ten link teraz wszystko jest dla mnie jasne.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 7:15 pm   

Nie, to chyba wlasnie VMBO jest dla dzieci, co do ktorych nie ma jeszcze pewnosci co powinny robic dalej- MBO, HBO, uniwersytet.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
ZuziaZ 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 52
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 8:13 pm   

kasia28888 napisał/a:
dzieki .mam jeszcze nadzieje,ze cos zle zrozumialam a czytajac was odnosze wrazenie,ze to szkola MBO decyduje na który poziom dziecko ma isc a nie VMBO.
Chos moze nie.Tak czy owak dzieki za ten link teraz wszystko jest dla mnie jasne.



Najpierw vmbo potem mbo. MBO nic nie decyduje, to tak jakby technikum elektryczne ( przyklad) decydowalo o gimnazjum!
 
 
kasia28888 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 39
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 9:32 pm   

Tylko,ze w tym MBO sa 4 poziomy i to te poziomy mialam na mysli piszac ze wlasnie MBO decyduje na ktory poziom dziecko idzie.Wiecie moze z doswiadczenia jak dlugo dzieci chodza do tego MBO?Bo mnie nauczycielka powiedziala,ze pierwszy poziom trwa rok z czego 4 dni to praktyki po ktorych dziecko wybuiera kierunek.Drugi poziom to rok a dwa nastepne po trzy.W sumie to byloby 8 lat?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 9:00 pm   

kasia28888 napisał/a:
Tylko,ze w tym MBO sa 4 poziomy i to te poziomy mialam na mysli piszac ze wlasnie MBO decyduje na ktory poziom dziecko idzie.Wiecie moze z doswiadczenia jak dlugo dzieci chodza do tego MBO?Bo mnie nauczycielka powiedziala,ze pierwszy poziom trwa rok z czego 4 dni to praktyki po ktorych dziecko wybuiera kierunek.Drugi poziom to rok a dwa nastepne po trzy.W sumie to byloby 8 lat?


tak, zgadza sie... to na ktory poziom (niveau) dziecko pojdzie zalezy od tego jakie szkoly/dyplomy ma...

ale dziecko nie koniecznie musi 4 poziomy przejsc... jak bedzie mial dobre wyniki to moze i nawet jeden poziom przeskoczyc... ja kiedys taka mozliwosc miala z niveau 2 moglam isc na 4... mialam wtedy ukonczone 18 lat... i staralam sie rowniez dostac na studia (HBO) jako, ze tam sie dostalam to nie poszlam na poziom 4...

poza tym jak towj syn ukonczy 21 lat i bedzie chcial studiowac, ale nie bedzie posiadal odpowiedniego dyplomu to moze zdac toelatigsexamen 21+ i isc na studia
 
 
anna
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 68
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 8:41 pm   

witajcie
jak to moze wygladac w NL?
ja mam :
1.
Technikum Budowlane
Tytul zawodowy: Technik budownictwa
Specjalizacja: Dokumentacja budowlana
Zaliczona praca dyplomowa i matura (mam osobno Swiadectwo Dojrzalosci Technikum i osobno Dyplom Uzyskania Tytulu Zawodowego - musze chyba obydwa przetlumaczyc i wyslac?)

2.
Policealne Studium Biznesu i Administracji
Kieunek: Prawo i Administracja
Tylul: Specjalista
to bylo tylko roczne zaoczne studium, nie wiem czy to sie bedzie liczylo, bo wszyskich zajec bylo tylko 300 godzin

Czy mozecie mi napisac jak to wyglada od strony uznania dyplomow tu w NL? czy musze rowniez dac do przetlumaczenia i uznania swiadectwo ukonczenia szkoly podstawowej?
I czy ma sens tlumaczenie i wysylanie dyplomu z tego policealnego studium?
NIestety musze sama sobie wszystko przetlumaczyc i dac do uznania bo mam prace a chce isc tu do szkoly i potrezbuje tego uznania dyplomow.

z gory dzieki za wszystkie informacje

P.S.
mozecie dac jeszcze namiary na stromne na ktorej znajde formularz i wszystko co potrzebuje do uznania szkoly z PL? (napiszcie rowniez jak uznac sama szkole a jak uznac szkole z zawodem)

Pozdrawiam Ania
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 9:31 pm   

Nuffic to organizacja zajmujaca sie nostryfikacja zagranicznych dyplomow ( diploma waardiring).Mozesz zalatwic uznanie dyplomu w gminie.I jeszcze link do strony Nufficu z informacjami odnosnie polskiego szkolnictwa.Moze cos znajdziesz dla siebie. http://www.nuffic.nl/nede...odule-polen.pdf

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 9:45 pm ]
Diploma WAARDERING.I jeszcze link do formularza http://www.idw.nl/pages/contact.html

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 9:48 pm ]
http://www.idw.nl/
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Czw Maj 06, 2010 9:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cube1 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 4
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 9:40 am   

Witam,

Włąsnie odwiedziłem pobliskie biuro UWV z zamiarem przetłumaczenia świadectwa maturalnego. Wszytsko jest ok, tylko niezrozumiałem jednego wymagają oprócz dyplomu jakiejś noty z mojej szkoły. Czyli świadectwo plus ten dokument, szukam właśnie w necie jakiejś informacji ale niestety nic nie moge znaleść.

Z góry dziękuję za pomoc
 
 
ejszi 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 3:40 pm   

Witam nazywam się Ania i mam problem piszę CV po holendersku i mam wielki problem z przetłumaczeniem szkól. Czytałam już wiele postów, ale i tak nie mogę znależc odpowiednika holenderskiego. Prosze o pomoc !!!!
więc interesuje mnie - zawodówka - kierunek sprzedawca
- liceum ogólnokształcące dla dorosłych
- 2- letnie studium policealne - Technik Obsługi Ruchu Turystycznego.
Nie zdałam matury z przyczyn prywatnych, więc nie mam pojęcia jak to wszystko zapisac.
Dziękuję za pomoc
pozdrawiam
_________________
ejszi
 
 
 
BaskaKaska
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 3
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 11:26 am   

Witam!
Mam mala prosbe poniewaz szukam pracy zabralam sie za pisanie CV i napotkalam na maly problem. nie wiem jak przetlumaczyc ukonczone szkoly:
-Technikum gastronomiczne- technik technologii zywienia specjalnosc zywienie zbiorowe,
-Policealne Studium Zawodowe- technik hotelarstwa;
Moze ktos z Was moze mi pomoc.
Z gory dziekuje

moze tu sie uda :001:
 
 
 
karolek85 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 83
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 6:19 pm   

ja jak kiedy pisalem CV u kobiety ktora podobno sie zna i mam tez skonczona szkole Technik technologii zywnosci to w CV mi wpisala MBO: Voedingsleer :)
 
 
 
BaskaKaska
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 3
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 2:22 pm   

karolek85 dzieki :) zaraz uzupelnie Cv
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 7:13 pm   

Czy jest mozliwosc nostryfikowania dyplomu ukonczenia technikum budownictwa wodnego w latach 1970-1975.

Mam ogromny problem bo pytana o wyksztalcenie odpowiadam, ze jestem technikiem budownictwa wodnego. W praktyce to jednak nic nie znaczy bo od 1985r nie pracowalam w tym zawodzie.
W UWV zakwalifikowano mnie zgodnie z tym wyksztalceniem i domagaja sie umiejetnosci z tym zwiazanych w poszukiwaniu pracy.
W czasie kiedy ja konczylam szkole nikt nie slyszal o programach komputerowych...i caly swiat byl inny.
W Holandii pracowalam tylko na produkcji.
Co mam zrobic i jak przekonac, ze moje wyksztalcenie jest obecnie tylko pamiatka z lat szkolnych i nic nie mowi o moich mozliwosciach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group