NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prosze o przetlumaczenie wyksztalcenia w holandi
Autor Wiadomość
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 7:37 pm   

Jagoda97, zaproponuj w UWV aby pomogli Ci w "odświeżeniu" wiedzy technicznej. Niech poślą Cie na jakiś kurs lub za sponsorują szkołę w ramach podnoszenia kwalifikacji. Będzie podwójna korzyść...
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 8:17 pm   

Niestety, to nie wchodzi w gre. Kiedys prosilam o kurs na AutoCAD i nie zgodzzili sie.
Teraz staram sie o WIA uitkering (po operacji jestem niepelnosprawna), no i to przeszkadza mi moje wyksztalcenie.
Zdaniem pani z UWV skoro mam srednie techniczne wyksztalcenie, wiec moge sobie znalezc prace w biurze.
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 12:18 pm   

Jagoda97, Tu akurat zgodzę się z panią z UWV (choć zastrzegam,że nie mam pojęcia o stopniu Twojej niepełnosprawności) i sądzę ,że Ty również wolałabyś pozostać czynna zawodowo na jakiejś posadce w biurze niż być zasiłkobiorcą (wnioskuję to z całokształtu Twoich postów na tym forum - ot taka moja pozytywna ocena Twojego charakteru). Niech znajdą Ci taką posadę a potem to pracodawca niech się zatroszczy o odpowiednie kursy czy szkolenia.
Pozdrawiam i powodzenia życzę.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 1:29 pm   

Jagoda97 napisał/a:
Teraz staram sie o WIA uitkering
raczej teakowego ci nie dadza mozesz sie starac o WSW indikacje . Wlasnie to ze mozesz duzo innych prac wykonywac z racji posiadanego wyksztalcenia , ktore sa wyzej platne jak dotychczas wykonywane .Niepelnosprawnosc bedzie ponizej 35% i w tym wypadku niedostaniesz ani WIA ani zadnych dodatkowych pieniazkow , jedyne co pozostaje to tylko ta WSW indykacja. Ot uroki zycia w NL.
Zycze powodzenia i poprawy zdrowia .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 7:48 pm   

Gdyby to UWV mialo obowiazek znalezc dla mnie prace to sprawa bylaby prosta.
Niestety, ich to nie interesuje. Oni maja tylko obowiazek wykazac, ze istnieja zawody, w ktorych ja teoretycznie moge pracowac.
W praktyce sprawa wyglada inaczej. Malo kto chce zatrudnic osobe 55+, a jeszcze na dodatek niepelnosprawna.

PS, Oczywiscie, ze wolalabym pracowac ale nie widze dla siebie zadnych szans
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 8:38 pm   

Jagoda97 napisał/a:
ale nie widze dla siebie zadnych szans
ja jestem 100% afgekeurd a w pracy tone ( dobrze platnej) . Zalezy co sie chce robic i od rejonu gdzie sie szuka pracy. Z technicznya podstawa mozna calkiem fajna prace znalesc.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Maj 26, 2012 8:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 8:48 pm   

post w calosci edytowany
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Maj 26, 2012 10:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 9:15 pm   

post edytowany nie ma nic wspolnego z tym tematem
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Maj 26, 2012 10:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 9:17 pm   

baileys napisał/a:
np .: przedstawiciel handlowy :-) w dziale budownictwa w " Berner "takiego niedawno szukali .
inkoopmanager w firmie budowlanej a chociazby jako sekretarka/telefonistka , jakas praca administracyjna .

Jestem "niepismienna" w j. holenderskim, wiec wszystkie prace admin odpadaja.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 10:06 pm   

a ja mam prosbe przeniescie sie z dyskusja na priw

ostanie posty niewiele maja z tematem ''prosze o przetlumaczenie wyksztalcenia w Holandi'' ...wspolnego
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Maj 26, 2012 10:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
atax 
Poczatkujacy
atax

Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 7
Wysłany: Śro Paź 24, 2012 3:07 pm   

bardzo was prosze przetlumaczcie mi moje wyksztalcenie jestem po 3 letniej zawodowce i 2,5 letnim technikum technik technologii zywnosci specjalnosc przetworstwo mleka.jak to sie ma do tych szkol holenderskich
 
 
pro_myk5 
Poczatkujacy
pro_myk5

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 49
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 8:06 pm   

Duuvelke napisał/a:
chemik women napisał/a:
a jak sie jest polskim magistrem po uniwersytecie to jak to prawidlowo zapisac w cv?Ktos wie?


WO master


Het voeren van een titel
In Nederland mag een buitenlandse titel worden gevoerd zoals die in het land van herkomst volgens de daar geldende voorschriften mag worden gevoerd. Anders is het echter gesteld met het mogen voeren van een Nederlandse titel. Deze titels zijn in Nederland wettelijk beschermd en mogen alleen worden gevoerd wanneer men aan een Nederlandse universiteit of hogeschool is afgestudeerd. Het ten onrechte voeren van een Nederlandse titel is strafbaar. Voor het verkrijgen van het recht op het voeren van een Nederlandse titel op grond van een buitenlandse opleiding, is daarom speciale toestemming vereist. De Dienst Uitvoering Onderwijs kan op grond van artikel 7.23 van de Wet op het hoger onderwijs en wetenschappelijk onderzoek (WHW) die toestemming verlenen.

Słowem, tytułów NIE WOLNO tłumaczyć. Podaje się je w oryginale (również w CV). Dopiero nostryfikacja lub ukończenie studiów tutaj uprawnia do holenderskiego tytułu.
 
 
Megi_88 
Poczatkujacy


Wiek: 35
Dołączyła: 22 Paź 2012
Posty: 1
Skąd: Den haag
Wysłany: Wto Lis 27, 2012 7:13 pm   jak to przełożyć na Holandię ?

Witajcie,
Jak można porównać do wykształcenia w Holandii ukończone liceum ogólnokształcące + zdana matura?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Lis 27, 2012 7:21 pm   Re: jak to przełożyć na Holandię ?

Megi_88 napisał/a:
Witajcie,
Jak można porównać do wykształcenia w Holandii ukończone liceum ogólnokształcące + zdana matura?
Z góry dziękuję za pomoc.


VWo - Voorbereidend wetenschappelijk onderwijs
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
magdaholland 
Nieśmiały użytkownik
Mysia Pysia :)


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 31 Mar 2008
Posty: 70
Skąd: Nibylandia :D
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 2:28 pm   

Witam,
Ukonczylam szkole Technikum Handlowe bez matury jak mam wpisac w CV orientuje sie ktos moze?
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group