NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prosze o przetlumaczenie wyksztalcenia w holandi
Autor Wiadomość
magala
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 12:55 pm   

Cześć, jestem aktualnie w 3 /4 klasie technikum obslugi turystycznej , planuje wyjazd do holandii, interesuje mnie w jaki sposob moge ukonczyc szkole w holandi ?
 
 
eVenement 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 12
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 5:18 pm   

@magdaholland w CV masz wpisać Technikum Handlowe - nie pasuje Ci ta nazwa ? - zajrzyj na nuffic.nl (instytucja zajmująca się nostryfikacją dokumentów) , by uzyskać więcej informacji odnośnie Twojego wyksztacenia

@magala nie radziłbym przerywać nauki na tym etapie , wątpie , że któraś z holenderskich instytucji "bawi się" w porównywanie polskich świadectw z poszczególnych klas z ich systemem nauczania , według mnie ostatni z uzyskanych przez Ciebie dyplomów to świadectwo ukończenia gimnazjum / ośmioletniej szkoły podstawowej , a z tym raczej daleko nie zajedziesz podkreślam nie jestem nie jestem tego pewien , więc radziłbym popytać ludzi bardziej obeznanych w temacie na przykład tu -> www.nuffic.nl
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 3:09 pm   

Witajcie,

Na pewno wielu z Was spotkało się z tym problemem. Mianowicie jestem w trakcie poszukiwania pracy, jednak mam problem ze zdefiniowaniem dyplomu w trakcie wypełniania formularzy. Jestem po ogólniaku z profilu językowego (ang.-niemiecki) i po studiach filologii angielskiej.

Jak zatem wygląda sprawa w Holandii? MBO zdaje się to odpowiednik naszego liceum ogólnokształcącego. HBO to studia. Czy w zakładce Opleidingen należy wpisywać ukończone szkoły i ew. staże? Odbywałem również staże w tym kierunku.

Pytam, bowiem wysłałem dość sporo odpowiedzi na oferty i większość odrzucają, a wymagania spełniam i to zdecydowanie, w dodatku mam sporo doświadczenia, zarówno z pracy, jak i ze stażów.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 6:15 pm   

Co to za CV bez wypelnionego wyksztalcenia?? cale wyksztalcenie powyzej podstawowego,staze,kursy wypadaloby zawrzeć w swoim CV.
To,ze spelniasz wymagania nie znaczy,ze ty jeden aplikujesz na oferte,niestety znajac ze swojego doswiadczenia, Polak z lepszym doswiadczeniem nieraz nie ma szans z poczatkujacym NL, wszystko zalezy na kogo sie trafi.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 2:41 pm   

Wszystko załatwione, tylko jest mały problem. Czy koniecznie trzeba posiadać ze sobą dyplom maturalny uznany przez Nuffic lub IDW? Czy wszystko odbywa się tutaj na zasadzie "zaufamy, że posiadasz taki dyplom".

Pracę mam już prawie załatwioną, ale babka od rekrutacji była zdziwiona, że posiadam VWO po 3 latach liceum w Polsce, a jak wiadomo u nas system edukacji jest całkowicie inny. Czytałem, że można uzyskać akceptację dyplomu przez te dwie instancje, ale czy jest to wymagane, bo to są też koszty tłumaczenia i akceptacji przez te urzędy.
 
 
karen222 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 3
  Wysłany: Wto Lip 02, 2013 2:39 pm   

No dobra to mam ćwieka po tych waszych wypowiedziach. ;)
Mój problem polega na tym: jestem technikiem fizjoterapii (Medycznej szkoły zawodowej 2,5 czas twrania+ praktyki zawodowe) Wcześniej zrobiłam liceum. Teraz moje pytanie gdzie mogę NOTARIALNIE przetłumaczyć moj dyplom tak abym była wiarygodna dla wiatraków?
_________________
"Inflation is the one form of taxation that can be imposed without legislation" -Milton Friedman
 
 
piotr19
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 13
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 6:56 pm   

Witam
Chcialbym mniejwiecej dowiedziec sie ile jest warte moje wyksztalcenie ktore zdobylem w polsce :

- 3 letnia zasadnicza szkola zawodowa w zawodzie elektromechanik pojazdow samochodowych
- 3 letnie liceum handlowe z matura

Dzieki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez piotr19 Pon Wrz 30, 2013 6:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotr19
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 13
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 4:21 pm   

Witam
Powiem tak,wczesniej niebylo potrzebne, a teraz jak czytam te wszyskie posty to ruzne opcje mam do wyboru a chcialbym dokladnie wiedziec, ale chyba bedzie trzeba wyslac wszystko do nuffic.

Pozdrawiam
 
 
jule 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 18 Mar 2008
Posty: 63
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 10:31 am   

Witam,

maz skonczyl liceum o kierunku elektromechanik urzadzen przemyslowych.
Chcielibysmy uznac jego szkole tutaj.Czy powinnam udac sie z tym do Nuffic czy SBB?

Pozdrawiam
 
 
Pitervs 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Voorthuizen
Wysłany: Pon Lis 10, 2014 6:45 pm   

witam,

wlasnie wypelniamy formularz do szkoly dla mojej corki ktora pojdzie do grpy pierwszej,
w formularzu wymagaja napisania naszego zawodu i najwyzszego wyksztalcenia, mogl by ktos pomoc...

zona

kierunek pedagogika w specjalnosci wychowanie przedszkolne na poziomie licencjata

ja

technik mechanik o specjalnosci obrobka skrawaniem
zdana matura

z gory dziekuje za ewentualna pomoc. z pozdrowieniami Piotr
_________________
Piter
 
 
nesquik
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: Czw Paź 29, 2015 8:22 pm   

Witam, pomoże ktoś przetłumaczyć wykształcenie do CV? Technikum Ekonomiczne, Wyszsza Szkoła Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi- kierunek politologia; Uniwersytet imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu- kierunek politologia. Proszę doradźcie jak to napisać w CV. Pozdrawiam :039:
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Paź 29, 2015 8:57 pm   

nesquik, Pitervs,

Tu macie wszystkie polskie dyplomy i ich holenderskie odpowiedniki.

https://www.nuffic.nl/dip...-diplomas-polen
 
 
Asiałkę 
Poczatkujacy
Joanna

Wiek: 33
Dołączyła: 17 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Sty 25, 2016 10:32 pm   

Technik Elektoradiologii? =3 letnie Studium Medyczne.
Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego. Czy powinnam uwierzytelnić dokument przez Gminę? Czy jest to bardzo drogie?
_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Sty 26, 2016 8:48 am   

Asiałkę,
Gmina nie uwierzytelnia dyplomów tylko nuffic/IDW, link masz tutaj:

http://www.idw.nl/diplomawaardering-aanvragen.html

koszty 125 euro, plus okolo 50 euro za tlumaczenie przysiegle dyplomu.
 
 
pro_myk5 
Poczatkujacy
pro_myk5

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 49
Wysłany: Czw Sty 28, 2016 4:31 pm   

chemik women napisał/a:
a jak sie jest polskim magistrem po uniwersytecie to jak to prawidlowo zapisac w cv?Ktos wie?


Wolno podać tylko w oryginale, jeżeli nie masz oficjalnego uznania w NL.

http://www.nauka.gov.pl/u...a-dyplomow.html

Taki sam przepis obowiązuje w Holandii.

Nie tłumaczy się również nazw szkół/uniwersytetów/itp. Te pozostawia się również w brzmieniu oryginalnym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group