NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HOEKWERK UITZENDBUREAU Pytanie i ostrzeżenie
Autor Wiadomość
Karmelka5555 
Poczatkujacy
Karmelka555


Dołączyła: 15 Maj 2009
Posty: 15
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 4:06 pm   HOEKWERK UITZENDBUREAU Pytanie i ostrzeżenie

Orientujecie się może jakie instytucje zajmują się nieuczciwymi pracodawcami?(nie licząc Związków Zawodowych)Szukałam na forach,ale niewiele znalazłam.Zostałam zwolniona ponieważ mój mąż domagał się swoich pieniędzy wakacyjnych po odejściu z firmy(pracowaliśmy razem,lecz ja zostałam-niewiele dłużej.

Kieruję to do wszystkich UWAŻAJCIE na HOEKWERK UITZENDBUREAU !!!

Oferują kobietą pracę na hotelach,obiecują złote góry,a jeśli już Cię łaskawie wyszkolą to zawsze znajdą powód by Cię załatwić na cacy, w lepszym wypadku będą Cię zwodzić i wysylać dwa razy w tygodniu na kijkduin(domki) gdzie będzie za Toba chodzil jak kat boss biura i zadręczał.Pracowałam dla nich 2 miesiące na hotelach byłam może z 5 razy z czego dwa dni wyprosiłam.Nie jestem jedynym przypadkiem na pewno znajdzie się ich wiele,wiele więcej.W moim otoczeniu było ich sporo.

Jeśli chodzi o kasę kantują ile wlezie( to akurat norma) i nie wierzcie jeśli obiecują wyższą stawkę na hotelu!!!!!!!!!!!!!! Nie ma czegoś takiego!!!!

Holenderskie biuro pełne oszustów!!!! [/b]

PS/W poprzednim poście opisałam sytuację mojego męża
_________________
Kamila.R-Ż.
 
 
 
mysiunia111 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 5:10 pm   

napisz cos wiecej o tym burze gdzie sie znajduje ja też bym chciala pracowac w hotelu ale nie w takim burze
 
 
nati2015 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: haga
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 5:16 pm   

Mogę podpisać sie pod swoja przed mówczynią. Pracowałam dla tego biura około 2 miesięcy. Obiecywali i zapewniali dużo pracy na sprzątaniu domków i pokoi hotelowych. Moje wrażenie o koordynatorkach było na poczatku bardzo dobre. młoda ekipa więc myslałam ze będzie dobrze. Zaczęłam prace na domkach jak kolezanka wyżej. Po dwóch tygodniach zabrali nas na szkolenie nie dość że darmowe to jeszcze pracowałyśmy jak wszyscy inni. Jak później się okazało wykonałyśmy prace naszej "trenerki", która była takim samym pracownikiem jak i my. Ja czekając na jakikolwiek dzień pracy przyglądałam się jak szkolą nastepną ekipę. Po ttygodniu od szkolenia pojechałam na hotel. Praca ciężka bo to 5 gwiazdkowy więc dla nich liczy się każdy szczegół. Po kolejnym tygodniu zaczęło mnie denerwować że ja pracuję 3 dni w tygodniua inni na dwie zmiany cały tydzień( tyczy sie to osób które pracuja już długo dla tego biura). Boss biura dał mi 5 dni. Ucieszyłam się. ale nagle po tygodniu czasu jego zastepczyni uswiadomiła mi ze jak mam 5 dniu to muszę byc jeszcze szybsza. Choć do tej pory nie bylo z tym problemów czasem zdażało się że byłam szybsza od niej. Po tygodniu zostałam zwolniona bo człowiek musi być idealny... Boss biura ze złowieszczą miną oznajmił mi że ukradłam perfumy z hotelu ale dziw dał takiej sytuacji nie było i mam na to swiadków. Moje kolezanki z pracy dziwiły sie na drugi dzień nie wróciłam do pracy... Nie zadzwonili i nic nie powiedzieli. Moim zdaniem nie spodobało sie mojej koordynatorce że chcę pracować więcej. Boss biura ma zle podejście do pracowników obraża ich i wyzywa. Praca w hotelu jest cieżka (masz 15 minut na pokój a musisz wykonać wiele prac np.: wypucować kran,umyć szybę od srodka pokojulampy i wiele tym podobnych bzdur choć na szkoleniu o tym nie bylo mowy) W HOTELU MOZESZ SIE POROZUMIEWAC W KAZDYM INNYM JĘZYKU BYLE NIE W POLSKIM TYCZY SIĘ TO TAKZE PRZERW KTÓRE SPEDZAM WŚRÓD SWOICH RODAKÓW. Najpierw dostaje sie upomnienie a nastepnie wyrzucają. Jest wiele osób poszkodowanch przez to biuro. Nie myslcie że jak pracujecie dla Holendra to lepiej niż dla Turka. Stawka jest jedna i ta sama czy to hotel czy domki. NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ Tak jak ja...
 
 
 
Karmelka5555 
Poczatkujacy
Karmelka555


Dołączyła: 15 Maj 2009
Posty: 15
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 5:33 pm   

mysiunia111 Coś więcej?Myślę,że napisałam wystarczająco.Jest daremne.Jeśli chodzi ohotele to zostaje Ci jeszcze Albatros,ale gdzie się mieści ich biuro nie mam bladego pojęcia.
_________________
Kamila.R-Ż.
 
 
 
Micrograms 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 10:54 am   

Tutaj możesz spróbować, a jeśli nie tu to przeszukaj forum jeszcze raz pełno jest na ten temat informacji gdzie się zgłaszać

"Od dzisiaj, 5 czerwca 2009, Polacy mogą we własnym języku zgłaszać wszelkie naruszenia praw, np przez nieuczciwych pośredników pracy, pod specjalnym darmowym numerem: 0800-7008.

(05.06.2009 redakcja: dzisiaj rano numer jeszcze nie działał - albo jeszcze nieaktywny, albo już zalany skargami pokrzywdzonych Polaków) "
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 3:19 pm   

Pozostaje jeszcze skarga do holenderskiej inspekcji pracy. Przez internet mozna znalezc formularz po polsku :https://fd8.formdesk.com/arbeidsinspectie/klachtenformulier_Polish/?get=true
 
 
PAK 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Kwi 2009
Posty: 25
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 9:44 am   

Biuro Hoekwerku znajduje sie w Hadze w Centrum!! Nie polecam tego biura, jak nie wrzuca na hotel, to wrzuca na fabryke w ktorej robi sie psie zarcie, smierdzi niewyobrazalnie, niektore dziewczyny nie wytrzymaly nawet do 1 przerwy - nastapil odruch wymiotny prosto do maski, ktora trzeba nosic na twarzy! szczyt wszystkiego, zeby robic w takich warunkach! Ciuchy na przebranie czesto sa brudne, bo wcale ich nie piora, dziurawe, wiec brudzi sie takze swoja odziez od tych wszystkich sosow i miesa (fuj). Zimno, czasami nawet jest tylko +6 stopni (koszulka i 3 bluzy + ten ich kapok, oprocz tego 3 pary skarpet - niestety nic to nie daje, zimno jak na antarktydzie!!!). ogolnie pracy ciekawej nie maja, sa stawki wiekowe (wykonuj ta sama prace co inni ale za mniejsze pieniadze! ;/) szef - pan ANZELMO (nie wiem czy dobrze napisalam jego imie) straszy ludzi, krzyczy, zachowuje sie jak by pracowal ze zwierzetami a nie ludzmi, to nie cyrk!! jak jakies pytania, to piszcie, chetnie odpowiem!!
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 11:46 am   

PAK ale ja nie wiem czemu krzyczysz o stawce wiekowej - tutaj jest takie prawo i sie go praktykuje.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
PAK 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Kwi 2009
Posty: 25
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 11:52 am   

No tak, ok, ale skoro jest stawka wiekowa, to osoba z taka stawka powinna robic mniej, czyz nie!? Zgodnie z wynagrodzeniem jakie dostaje.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 12:56 pm   

PAK, hehehe wiec jak tak patrze na stawki polakow to tez powinni polowe roboty robic w porownaniu do holendrow.
Stawka wiekowa jest naliczana na podstawie wieku . Wiec norma jest taka sama a stawka niestety nizsza. Oczywiscie nie mowie o mlodziezy do 18 roku zycia. Bo tu napewno jest inna norma .
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 1:51 pm   

PAK - nim przyjechałaś do NL powinnaś się troche dowiedzieć o tutejszym prawie pracy a nie przyjechałas i narzekasz.Jeśli ci to nie pasuje - rzuć pracę i znajdź lepszą, wróć do PL gdzie nie ma stawki wiekowej, podwyższ swoje kwalifikacje zawodowe, itp . Ewentualnie zacznij walczyc o zneisienie stawki wiekowej - będe twoim zagorzałym kibicem.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
Ostatnio zmieniony przez LeGolasik Pon Cze 29, 2009 1:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PAK 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Kwi 2009
Posty: 25
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 1:55 pm   

ej dobra, nie jestem tu po to, żeby się kłócić, tylko wyrazić swoje zdanie na temat Hoekwerku ;) )
 
 
Karmelka5555 
Poczatkujacy
Karmelka555


Dołączyła: 15 Maj 2009
Posty: 15
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 4:32 pm   

LeGolasik - Denerwuje mnie kiedy Polak Polakowi odpowiada zdaniem typu "jeśli nie pasuje to wypad". Chyba każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie prawda?Co to za wolność jesli każdy każdego krytykuje?Jeśli chodzi o stawkę wiekową jestem takiego samego zdania jak koleżanka.To jest czysty wyzysk,tyle ,że tu jest to ustalone prawnie.W Polsce nie jest kolorowo wszyscy o tym doskonale wiemy,ale szczerze mowiąc Holandia w żadnym stopniu nie jest lepsza.Wszyscy przyjechalismy tu w nadziei na "lepsze życie", a jesteśmy polskimi pomiotami.Taka jest prawda.Jak to szef Hoekwerku kiedyś powiedział "Polacy to moje małpy"...Tyle się mówi o otwartości w holandii, o tolerancji na świat.A gdzie to jest?Co krok słyszy się,że Polak jest zły.Choćby to,że (jak juz ktoś pisał w poprzednim poście ) w Hotelu zakazują mówić w naszym rodowym języku!!!!Na przerwach z rodakami nie mam prawa porozmawiac jak człowiek?Jakim prawem?Z jakiej racji????Polacy w duzym stopniu sobie sami zapracowali na swoja opinię nie zaprzeczę,ale Polska to nie jest jeden człowiek.Każdy ma swoje uczucia,kulturę i każdy jest inny,więc czemu przykleili każdemu taką samą etykietkę?Mogłabym przytaczać przykładów setki,ale to do niczego nie prowadzi...
_________________
Kamila.R-Ż.
 
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 5:37 pm   

Karmelka5555, ja tylko jej podałem kilka przykładów co może zrobić.Nie kazałem jej "wypadać z NL" a co do nietolerancji, wyzysku itp. Jeślibyś chciała się dowiedzieć to są od tego organizację rządowe gdzie zgłasza się takie problemy.Po prostu wystarczy trochę chęci i inteligencji.Ale prawda - najlepiej ponarzekać i gówno robić.A że ty trafiasz tylko na takich samych ludzi którzy wykorzystują jak mogą ( najczęściej w porozumieniu z innym polskimi pracownikami)obrażają itp. to już twoje zasrane szczęście.

[ Dodano: Pon Cze 29, 2009 5:41 pm ]
Dla porówniania - kraj krajem to dlaczego Polacy przykleili wszystkim narodowościom metkę jaka oni myślą jak każdy człowiek jest wartościowy? Islamiści - brudasy i wykorzystywacze,złodzieje; Holendrzy - narkomani, geje. Znam osobiście ludzi którzy są bardziej wartościowi od wypowiadających sie tu rodaków ( nie tylko Holendrów, ale także islamistów czy afroamerykanów) więc proszę nie mów mi tutaj że my jesteśmy tacy święci i przejrzyj na oczy.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
teo215 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 5
Wysłany: Pią Lip 03, 2009 4:16 pm   

moj maz pracowal w tym,biurze nie mial wakacyjnego,urlopu i zanizona pensje.Zglaszam to doSNCU.Mysle ze wszyscy oszukani powinni to zrobic.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group