NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpieczne przekazywanie gotówki do Polski
Autor Wiadomość
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 11:35 pm   

molentje napisał/a:
Wysyłasz z Holandii - musisz znać numer polskiego konta w formacie międzynarodowym. To jest IBAN lub SWIFT. Inaczej mogą odmowic realizacji przelewu.


A dokladnie to bez tego numeru nie dokonasz przelewu z banku do banku...

Jak wysylam 200 euro na konto walutowe w Polsce (ktore niestety jest w funtach) to mi pobieraja 16 euro za przelew...
Chyba teraz przydaloby sie otworzyc konto w euro skoro ma byc to za darmo, Duuvelke jestes tego pewna? Myslalam ze jezeli np przesle z tutejszego ING do "polskiego" ING Slaskiego to w tej sytuacji bedzie za darmo...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 11:47 pm   

Renata... wiem na 100%, ze przesylajac z Postbanku na moje polskie konto w PKO... pieniazki sa przelewane w euro... nie place nic w Postbanku...

a oto i tekst ze strony: www.postbank.nl

"Met Eurogiro basis maakt u met Mijn Postbank.nl of een internationale overschrijvingskaart gratis geld over (maximaal € 50.000) naar een Giro- of bankrekening binnen de Europese Economische Ruimte (EER). De betaling is binnen 5 werkdagen bijgeschreven op de rekening van de begunstigde (mede afhankelijk van de ontvangende bank)."

wiem, ze nie znasz niderlandzkiego... ale w tym teksie jest napisane dokladnie to co wczesniej mowilam...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 11:48 pm   

Voorwaarden voor kosteloos geld overmaken:
- U vermeldt de IBAN en de BIC
- Bedrag alleen in euro´s.
- Maximaal € 50.000.
- De betaling gaat naar een bank binnen de EER.
- Uw opdracht dient de kostenverdeling Shared Cost (SHA) te hebben*.
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 10:06 am   

Ok, musze sprawdzic swoj bank. Ja robie przelew z ABN do PKO przez internet i dostaje wiadomosc o pobieranej oplacie w wysokosci 16 euro...
Sprawdze to pozniej, przed nastepnym przelewem...
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 10:56 am   

Renata_H napisał/a:
Ok, musze sprawdzic swoj bank. Ja robie przelew z ABN do PKO przez internet i dostaje wiadomosc o pobieranej oplacie w wysokosci 16 euro...


zle ustawiasz ja z ABN AMRO wysyłam za darmo :wink: do PKO i do BPH :wink: i do wszystkich innych banków :D
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:18 pm   

W jakim miejscu popelniam blad?
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:32 pm   

wybieramy:
betalen-> buitenland overboeking->wpisujemy BIC i wybieramy IBAN->dalej ok->nastepna strona i tutaj dane konta itp.-> i najwazniejsze w rubryce kosten wybieramy gedeeld (verplicht bij EC betaling)

i dalej wysyłamy :wink:
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:47 pm   

Dzieki Pawel za info :)

Z mojego tlumaczenia Twojego cytatu po niderlandzku wyszlo ze ta opcja ktora wybierasz oznacza shared/podzielona, wspolna...

Nie bede nic teraz filozofowac, sprawdze to dokladniej przy nastepnej tranzakcji. Ale skoro Ty korzystasz z tych samych bankow co i ja i twierdzisz ze nie ponosisz kosztow przelewu to Ci wierze :)
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 1:54 pm   

jak przesyłałem pierwszy raz to tez popełniłem taki bład i zaznaczyłem cos innego w kosten i pobrali mi 15,68 euro 8) a teraz juz nic nie pobieraja
 
 
bibi
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: groningen
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 2:02 pm   

ja mam dwie karty bo bankomatu.jedna dalam mojej mamie do Polski i ona wyplaca pieniadze kiedy chce.oplaca mi w ten sposob rachunki (np. cyfra+),a jak jest jakas okazja typu imieniny,to mowie jej tylko ile ma sobie wyciagnac na prezent.
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 3:01 pm   

bibi napisał/a:
a jak jest jakas okazja typu imieniny,to mowie jej tylko ile ma sobie wyciagnac na prezent.


Ja nie jestem az taka pewna czy gdybym dala moja karte do Polski byloby to takie proste :lol:

Tak, znam kilka osob co to praktykuja, chyba najlepsze wyjscie dla malzenstw mieszkajacych oddzielnie...
 
 
bibi
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: groningen
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 3:44 pm   

niekoniecznie,ja mieszkam z mezem w Holandii,ale poniewaz czasem tez musimy przeslac jakies pieniadze do PL,to akurat mama jest najbardziej zaufana osoba,ktora moze korzystajac z naszej karty pozalatwiac nasze sprawy
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 5:16 pm   

no tak tylko jak masz do zapłacenia np 5000 euro to juz mama nie wezmie takiej gotówki na karte :wink: bo sa ograniczenia 8)
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Wrz 04, 2007 6:02 pm   

pawel1979 napisał/a:
Renata_H napisał/a:
Ok, musze sprawdzic swoj bank. Ja robie przelew z ABN do PKO przez internet i dostaje wiadomosc o pobieranej oplacie w wysokosci 16 euro...


zle ustawiasz ja z ABN AMRO wysyłam za darmo :wink: do PKO i do BPH :wink: i do wszystkich innych banków :D


wyslalam, zmienilam ustawienia jak mi doradziles i..... oni wPolsce otrzymali pieniazki pomniejszone o koszta przelewu... tak, ja nic nie place teraz ale za to placa ci co otrzymuja pieniazki...
czy tak to mialo byc?
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Wto Wrz 04, 2007 6:54 pm   

Ja czesto wysylam pieniadze do pl z Rabobanku do PKO , zaznaczam ze wszelkie koszty maj byc pokryte z mojego konta, ale jeszcze nidy nie pobrali ani centa :lol:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group