NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dla osób,które planują zostać w Holandii na stałe
Autor Wiadomość
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 6:25 pm   

Brawo zgadzam sie z postem wyzej :) .Dostalam niedawno list z gemente ze zapraszaja mnie do dalszej nauki jezyka i chca finansowac mnie podpisalam i odeslalam .Niewszyscy dostaja takie listy naleze do grupy osob ktore nie pobieraja zadnych zasilkow moze wlasnie dlatego niewiem .:)
 
 
filnec 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 168
Skąd: Twente / Hengelo
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 10:44 am   

wczoraj w NOS właśnie mówili o imburgeren dla Polaków, mianowicie że nie będzie obowiązku a więc i finansowania. Z jednej strony to dobrze bo nie można nikogo z unii do niczego zmuszać, ale negatywne skutki są nieciekawe. Może paszport NL byłby choć bodźcem do nauki, ale nie zmieni to przecież mentalności i motywacji do jakiejkolwiek integracji społecznej.
A o to w sumie chodzi. Widać holendrzy nic się nie nauczyli po doświadczeniach z lat 70tych i 80tych.
 
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 12:45 pm   

Nam gimna też odmówiła zfinansowania tego kursu było to kilka miesiecy temu.
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 8:22 am   

W Zwolle niestety nie ma dofinansowania chociaz mam dzwonic co pol roku i sie dowiadywac moze cos sie zmieni.
 
 
 
aszka888 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 30
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 10:00 pm   

byłam w listopadzie zapytac sie o ten kurt..prowincja gelderland..niestety jedyne co to dali mi adres do roc bym sobie zaplacila ..ale mnie nie stac..teraz czekam na ten bezplatny z UWV-wiadomo! Uczę się już sama w domu bo bezczynność nic nie daje..pozdrawiam
_________________
no holandia city..
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 12:32 pm   

Jeżeli są osoby mieszkające w rejonie Drechtsteden to z całą pewnością mają okazję otrzymać dofinansowanie.
Pozdrawiam
 
 
semilka 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 65
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 1:01 pm   

To fajnie, bo ja wniosek mam czwarty tydzień złożony i czekam na odpowiedź. Jestem z Dordrechtu i wiem, że tutaj jest to dofinansowanie, szczególnie, że w DaVinci powiedzieli, że dla Polaków jest specjalny program w Gemeente. Dla mnie to wielka szansa jak ukończę ten kurs bo chciałabym studiować i pracować, a to że mam małe dzieci - to zmusza mnie do takiego kierunku. Dzięki wogóle za informację, że można się starać o ten kurs.
_________________
pozdrawiam
semilka
 
 
ejszi 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 8:18 pm   

Witam ja rowniez mieszkam w Dordrechcie ... i chodze do College DaVinci --- bardzo fajna szkola, ciekawy program i mila atmosfera ... Mam rowniez dofinansowanie i jestem bardzo z tego zadowolona bo z tego co wiem w roznych miastach w Holandii nie dofinansowuja takich kursow :)
Zycze wszystkim powodzenia i zachecam do nauki holenderskiego :)
pozdrawiam
_________________
ejszi
 
 
 
semilka 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 65
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 9:15 pm   

Właśnie dzisiaj dostałam zaproszenie na rozmowę w sprawie kursu :026: :026:
_________________
pozdrawiam
semilka
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 6:50 am   

witam.mieszkam w hadze i rowniez chcialabym uczeszczac na taki kurs.wiadomo na odplatny mnie nie stac,wiec jedynym wyjsciemjest dofinansowany przez gemente.czy ktos moze mnie pokierowac jak mam sobie zalatwic taki kurs?czy moge zlozyc wniosek przez internet?
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 10:24 am   

marte78,
Witam
Ja niestety nie wiem,czy jest mozliwosc skladania takiego wniosku przez internet, poniewaz bylam osobiscie, zajelo to max. 60minut.

Znalazlam taka informacje:
http://www.denhaag.nl/smartsite.html?id=53952

''Het gesprek duurt niet langer dan 1 uur. Na het onderzoek schrijft de gemeente u in voor een inburgeringscursus.'' czyli wynika z tego,iz aby zapisac sie na kurs najpierw musisz przejsc rozmowe.
Ostatnio zmieniony przez agata21229 Wto Lip 07, 2009 10:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
guma 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 12:19 pm   

''Het gesprek duurt niet langer dan 1 uur. Na het onderzoek schrijft de gemeente u in voor een inburgeringscursus.'' czyli wynika z tego,iz aby zapisac sie na kurs najpierw musisz przejsc rozmowe.[/quote]

Czy się mylę , czy to znaczy że żeby się zapisać na taki kurs trzeba wcześniej już mieć jakiś zasób słów Holenderskich ? Czy może rozmowa na temat kursu odbywa się w jakiś innym języku ? No bo jak ktoś kto nie zna słowa po Holendersku się z nimi inaczej dogada . Wydaje mi się że taka rozmowa to też jest pewnego rodzaju odsiew w kogo im się opłaca inwestować .
_________________
Zwykle inspiracją jest coś lub ktoś, a najczęściej Ona .
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 12:28 pm   

jak pare lat temu przechodzilam taka rozmowe to chodzilo glownie o to zeby sprawdzic w jakim stopniu mowisz po holendersku, by pozniej umiejscowic osobe w odpowiedniej grupie- wedlug mnie to jest logiczne- sa tutaj osoby mowiace juz po holendesku i takie ktore dopiro raczkuja byloby wiec glupota wrzucac wszystkich do jednego worka i ich uczyc. tak wiec oceni najpierw poziom twojego holenderskiego a pozniej zaklasyfikuja do odpowiedniej grupy.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
guma 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 12:58 pm   

Agato , ja rozumiem że instytucja szkoląca musi przeprowadzić jakąś selekcję żeby umiejscowić delikwenta w odpowiedniej dla niego grupie . Tyle tylko że z tych postów zrozumiałem że taką rozmowę przeprowadza się w gminie przed przyznaniem dofinansowania i stąd to moje zaciekawienie tematem .
_________________
Zwykle inspiracją jest coś lub ktoś, a najczęściej Ona .
 
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 1:50 pm   

Moze zacznijmy od poczatku...
Najpierw trzeba wybrac sie do gemeente na rozmowe,ktora to jest przeprowadzana w jezyku angielskim badz holenderskim, jezeli kandydat nie zna jakiegokolwiek z tych jezykow to niestety ale musi poprosic o pomoc kogos znajomego,w charakterze tlumacza. Na tej rozmowie NIE JEST sprawdzana jakakolwiek znajomosc jezyka holenderskiego.
Nastepnie kandydat zostaje zapisany do programu inburgering, po czym otrzymuje zaproszenie na rozmowe ze szkoly w ktorej to podejmie nauke. I wlasnie w tym momencie jest sprawdzana znajomosc jezyka holenderskiego na podstawie testow, prosze sie nie przejmowac jezeli ktos nie potrafi odpowiedziec na jakiekolwiek z pytan to calkowicie normalne, chodzi tylko o to aby dana osobe umiescic w odpowiedniej grupie,dlatego nie trzeba znac ani jednego slowa w jezyku holenderski aby rozpoczac ten kurs.
To jest tylko i wylacznie moje doswiadczenie, nie wiem czy jest to regula stosowana we wszystkich rejonach Holandii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group